PDA

View Full Version : discovery full pe sirius



cipri63
29-01-09, 13:38
Tot Pachetul Discovery A Fost Mutat Pe Sirius,frecventa12265 Polarizare Orizontala,sr 27500.oare Chiar S-au Trezit Cei De La Akta,intr-un Sfarsit??

dic_star79
29-01-09, 14:18
Nu s au trezit ci au ramas fara cascaval si au renuntat la tp de pe Eutelsat W2 16E si toate programele codate de pe acel tp vor fii mutate pe SIRIUS.

vladcarama
29-01-09, 17:45
Dar Discovery HD, dar shi altele, cand vor fi introduse oare la Acta?

otheitis
29-01-09, 17:54
Eu cred ca mici provider de gen focus si akta au inceput sa face niste miscari la ultimul timp.Focus a bagat inca un transporder (acuma dubleze pe canale)si cred ca o sa pune in plus niste canale.Iar AKTA incearca sa se muta la un satelit....ramune sa vedem.Au dat seama ca acuma poate sa recupereze fata de digi care trece de o perioada mai dificila.

armandino
29-01-09, 23:36
nu renunta AKTA la TP-ul de pe W2 ... dupa cum vezi au mutat METEO TV acolo ... in conditiile in care emiteau prin platforma lor !

barghy
30-01-09, 23:34
Si eu spun ca nu vor renunta la transponderul de pe W2 iar legat de mutarea pachetului disc pe Sirius cred ca au fost nevoiti sa o faca (si bine au facut) dupa pierderea Nat Geo din pachetul baza; Sa vedem ce schimbari vor mai aparea la AKTA...

armandino
31-01-09, 11:59
eu cred ca alta e schema ! Vor sa faca urmatoarea combinatie: Baza complet pe sirius / Extra pe W2 :) Eurosport va fi in baza. si atunci renunta la HB si ramane cu 5E & 16E

dic_star79
31-01-09, 14:59
Meteo tv nu este a lui Akta ci a lui Prigoana care din cate stiu nu mai este actionar .

Ciupanezu
01-02-09, 08:53
Stie cineva daca cei de la AKTA vor introduce din nou National Geografic in pachetul baza ? Sau cel putin in extra optiuni.

RUSNACU
03-02-09, 10:31
Toate canalele de pe w2se muta pe sirius cel tarziu pe 15 feb normal data era 1 feb .Dar nu a informat abonatii si .....:cheers:

lucibix
04-02-09, 11:04
ia vedeti ca asta noapte au facut miscarea invers
si au fost la liber pina dimineata la ora 6
ceva se misca la akta???????

armandino
11-02-09, 22:35
ma tem ca eurosportu nu il mai veti vedea de pe hotbird ... ci de pe sirius :)
din cate am studiat canalul akta info ... nu mai apare tp-ul cu eurosport in grila lor :) deci exact cum am zis :) ori se restrang pe 1 singur satelit ... ori merg maxim in 2 sateliti :)

armandino
20-02-09, 18:01
Va anuntam ca in noaptea de duminica 22 feb spre luni 23 feb, se va intrerupe emisia pe satelitul Eutelsat W2.
Programele METEO, VIASAT HISTORY , VIASAT EXPLORER SI TV 1000 VOR TRECE pe SIRIUS. Detalii despre ce programe vor scoate de pe Sirius sau pe ce transpondere vor fi exact programele de mai sus, din pacate, nu va pot furniza acum. Tot ce stiu este ca programul PRO TV INTERNATIONAL se va putea receptiona de pe SIRIUS, frecventa 12284, vertical, fec ¾ sr 27500. Celelalte programe emise in acest moment pe Eutelsat, vor iesi din grila AKTA.

dic_star79
20-02-09, 18:08
Incet, incet o sa pice si AKTA nu ii vad prea bine...

stargate
20-02-09, 18:32
cred ca o sa fie primul DTH care va da faliment , sper sa nu fie asa dar au marit cel mai mult abonamentul si vor subtia grila rau de tot asta sigur o sa le aduca pierderi mari de clienti nu mai zic de noi clienti :lol:

otheitis
20-02-09, 19:41
Si eu cred ca o sa pica.....nu merge deloc bine la ultimul timp iar servicii lor e zero.

neutrin
20-02-09, 21:43
Trebuie să fie mare disperarea să mute de pe un satelit pe altul... nu vreau să-mi inchipui ce se va intampla cu o tonă de clienţi (sau grame? nu ştiu caţi clienţi au) care vor suna că "nu mai merge" şi nu vor inţelege că s-au mutat pe alt satelit şi că trebuie să cheme pe cineva să le mute antena, contra cost dacă n-au vreun prieten priceput.

Pe de altă parte, Focus nu a mai luat un transponder, schimbă un transponder cu altul, pană in martie face dublă iluminare, cu aceleaşi canale. Deci nu văd nici Focusul prea roz. Şi le lipsesc programe importante, cum sunt HBO Comedy, Nat Geo Wild. Pe care jijiţelu le are.

otheitis
20-02-09, 22:12
Cel mai mare probleme o sa il are akta.....din simplu motiv ca din spatele ei nu mai e un jucator important.Cel putin focus o sa merge asa cum merge si nu o sa falimenteze din cauza de UPC!