PDA

View Full Version : Firme autorizate si....beneficiarii



-minus
18-05-07, 22:44
Deschid acest topic in speranta ca poate mai sunt printre voi si persoane care ofera servicii de instalare la un anumit DTH,aici ne putem exprima opiniile visavi de DTH-ul cu care avem contract sau de ce nu cu clientii in diverse ipostaze amuzante sau nu;
Incep eu cu un subiect care nu prea o sa fie pe placul unora,dar asta e,cade gigi? da faliment? sau ce se intampla? intreb ca in ultima saptamana tot dau jos gigi si montez focussat,partea frumoasa e ca nu ar fi una doua comenzi ci sunt din ce in ce mai multe solicitari.am intrebat clientii si oamenii mi-au spus scurt;

pai bine domnule platim ab. pe 3 pe 6 luni si dupa nici 2 luni ne taie transmisia si ne spune ca nu am platit si nu vedem pina nu platim,sincer eu am vazut facturile oamenilor unele erau pina in august platite altele pina in noiembrie,dar daca omul a vrut sa renunte? in fine intrebarea mea e urmatoarea;ce dracu se intimpla la astia? nu ca mi-ar pasa dar lumea daca ne vede crede ca suntem din aceiasi oala si nu de putine ori era sa o furam ca suntem de la digi!!! si noi de fapt reprezentam focussat!!

-minus
23-05-07, 18:47
Se pare ca sunt singura firma autorizata pentru montarea DTH-urilor RO de pe forum,asta e!!

dic_star79
23-05-07, 19:46
Sunt sabotati de cei din interior!!!!!!!!

-minus
23-05-07, 19:58
Sunt sabotati de cei din interior!!!!!!!!

Posibil,dar chiar sa nu se descopere aceste gafe ale platilor? nu prea cred,cred ca la mijloc e altceva,proasta organizare la sistemul de facturare!!

dic_star79
23-05-07, 20:08
Sunt sabotati de prostia celor care lucreaza la facturare!!

dic_star79
23-05-07, 20:15
Si ceva de povestit in legatura cu facturarea. Sambata ma suna cei de la sediul central sa mi spuna ca sau intors facturile inapoi la ei si sa le dau din nou adresa( eu platesc in Bucuresti in prealabil pe 2,3 luni inainte),adresa la care se duceau facturile era cea din buzau si era corecta.De ce o mai trimite facturi in prealabil daca eu platesc inainte sa fie emisa factura ?
CRED CA DIN PROSTIE!!!! SI DIN PROASTA ORGANIZARE!!!!!