PDA

View Full Version : Foarte incepator



Fabius
15-01-09, 19:03
Salut,
de dimineata tot citesc pe aici pe forum si sunt inca multe notiuni pe care nu le inteleg.
Am un Humax CI-5100 si as dori sa il resoftez pentru a putea receptiona posturile Digi TV daca se poate, daca nu, as putea achizitiona alt reciver, din ce am inteles cele mai ieftine si bune cu care s-ar rezolva treaba asta, ar fi opticum.
Eu am gasit keyurile nagra ( nu ca ar fi foarte greu sa faci asta ) dar nu stiu ce sa fac cu ele.
Asadar, as dori de la voi sa imi spuneti daca le-as putea folosi cu Humaxul meu, daca nu ce reciver sa imi cumpar si eventual niste explicatii, despre cum sa fac asta, generice macar, dupa care ma voi informa mai mult si sper sa ma ajute si google, ma descurc eu...
Multumesc anticipat.

staric
16-01-09, 06:17
Pentru Humax 5100 nu exista patch (eventual alte variante de firmware, dar nu poti decoda nimic).

Fabius
16-01-09, 10:24
Daca nu exista pentru Humaxul care il, am spus ca sunt dispus sa cumpar alt reciver.
Indrumati-va voi spre unul care sa fie relativ ieftin si pentru care sa existe si patchuri.
Din ce am inteles opticumurile sunt bune ?
Am patch-ul globo-EMU-1.3.86-zink care mi-a spus cineva ca ar fi bun, si key-urile nagra pentru Digi TV.

mariusbxx
16-01-09, 11:32
Deci eu am testat pana acum Strong Srt 6130 si merge bine dar softul nu mai are suport, nu merge subtitrarea pe unele programe noile modele am auzit ca sunt mai bine sustinute si sunt destul de ieftine, am pus soft de sunny pe Kaon 570 si merge brici la 1W, cel mai bun eu zic ca este totusi Echo 791 sau 792 chiar daca le-au scumpit, are sustinere soft buna are cititor de cartela universal, usb etc, poti face si sharing dar mai greoi. Uita-te putin la Elstar Oradea ca sa vezi cam ce preturi sunt.

fery21
16-01-09, 13:01
Daca nu exista pentru Humaxul care il, am spus ca sunt dispus sa cumpar alt reciver.
Indrumati-va voi spre unul care sa fie relativ ieftin si pentru care sa existe si patchuri.
Din ce am inteles opticumurile sunt bune ?
Am patch-ul globo-EMU-1.3.86-zink care mi-a spus cineva ca ar fi bun, si key-urile nagra pentru Digi TV.

fara gigel fara key

depinde cai bani esti dispus sa cheltui ptr a achizitiona un rec

dorinelu
16-01-09, 14:56
recomand un DM500s, imagine gemini 4.50 without_bomb/cccam 2.0.11

dm500s gasesti pe okazii.ro de la 350 RON