PDA

View Full Version : Coship dolce sau boom



p_ionel
18-05-07, 13:01
Ce model sant si ce soft sa pun ca sa deschida ceva programe codate si cum sa pun softul?Nu ma deranjaza ca nu mai vede cartela.

celenhein
18-05-07, 15:51
Ce model sant si ce soft sa pun ca sa deschida ceva programe codate si cum sa pun softul?Nu ma deranjaza ca nu mai vede cartela.

Ai grije sa nu ai recu in custodie. Nu ai voie sa intervii soft in el.

Firmware-ul pentru conserva e cam greu de gasit.

Conserva a facuta dedicat pentru NDS asa ca sunt slabe sanse sa mai vezi si alte canale codate pe alt standard. Poate doar FTA-urile.

Cheers!!!

p_ionel
18-05-07, 21:33
Ai grije sa nu ai recu in custodie. Nu ai voie sa intervii soft in el.

Firmware-ul pentru conserva e cam greu de gasit.

Conserva a facuta dedicat pentru NDS asa ca sunt slabe sanse sa mai vezi si alte canale codate pe alt standard. Poate doar FTA-urile.

Cheers!!!

Si fta e bine,o idee pe unde sa caut?Si oare o sa am comanda motor? Multumesc ptr. raspuns.

badeaghio
23-05-07, 16:03
asta e decodorul: http://www.coship.com/siteenglish/ProductDetail.aspx?PRO_ID=730&Menu=0

CDVB 5668. nu am gasit nimic pentru el, dar nu am sapat prea mult. Dolcele...decodorul al doilea l-am luat degeaba. acum vreau sa iau vreo 4 echostar sa le pun in share

p_ionel
09-09-07, 11:05
Chiar nu stie nimeni cu ce se poate schimba softul sau cum se poate schimba?
Am tot incercat sa-l schimb cu diverse modele de coship da nimic,ma gandesc ca poate nu fac bine ceva...... ceva idei?
Macar FTA numai sa nu-l tin degeaba.

Multumesc.

badeaghio
09-09-07, 11:24
pai eu de la un timp nu prea ma mai uit la Dolce, si cand o fac, iau cartela si o infig in echo :)
am canalele asezate acolo, parca e mai bine :)

decodorul al doilea l-am deblocat dupa vreo 6 luni de nefolosire, cu 6 telefoane date la 930:gathering:

p_ionel
09-09-07, 11:36
Problema e alta,eu receptorul il am luat de la altul si nu am cartela si vreau sa-l fac FTA.daca se poate.

-minus
09-09-07, 13:07
Problema e alta,eu receptorul il am luat de la altul si nu am cartela si vreau sa-l fac FTA.daca se poate.

Rceiverul coship stie numai NDS deci nici o sansa sa poti face ceva cu el!!

badeaghio
09-09-07, 15:35
Rceiverul coship stie numai NDS deci nici o sansa sa poti face ceva cu el!!

e bun la reglat antena...da' numa' sa prinzi semnalu un pic...cand arata el 120%, pe un decodor "normal" e pe undeva la 40-45%. cam atat.

-minus
09-09-07, 15:40
e bun la reglat antena...da' numa' sa prinzi semnalu un pic...cand arata el 120%, pe un decodor "normal" e pe undeva la 40-45%. cam atat.

Nici macar atat,are timpul de raspuns greu,de ex; esti pe satelit iar el iti indica abia dupa 3-5 sec.deci nu merge nici asa,e bun de bibelou !

p_ionel
09-09-07, 16:27
Ok am inteles,receptorului nu i se poate face nimic.
Nasol,ma gandeam macar FTA.dar asta e.
Multumesc pentru raspunsuri.

-minus
09-09-07, 20:53
Ok am inteles,receptorului nu i se poate face nimic.
Nasol,ma gandeam macar FTA.dar asta e.
Multumesc pentru raspunsuri.

Cu placere!