PDA

View Full Version : Ce IMAGINE folosim pt. HD ?



mario08
04-01-09, 14:32
Daca nu deranjeaza acest thread as dori sa postam impresii despre imaginile utilizate pt. redarea HD ...probabil AAF ...bineanteles legate de sh ...etc

wambertos
04-01-09, 15:44
Pt. redarea tuturor canalelor se foloseste RSP image by @zildan ! :D :D :D

mario08
04-01-09, 15:53
pai daca vrei sa mai "recuperezi" din timp , poti avea pe kathy aaf 2.03flash si pe stick sa-ti instalezi cam tot ce a aparut in ultima luna e2 pt. acest receiver si apoi te poti opri la una care iti place ce-l mai mult personal
daca ai "noroc" exista si variantele "flash" pt. e2 , insa nu prea te sfatuiesc fiindca sant fffoarte greu de dezinstalat in cazul "unei" erori

mario08
05-01-09, 01:29
Pt. redarea tuturor canalelor se foloseste RSP image by @zildan ! :D :D :D


Intrebasem de HD-uri ...desi imaginea Zildan este adevarata nu deschide canalele HD...Eram curios ce mai foloseste lumea ....



mario08 > stai linistit am testat toate imaginile e2 aparute pana acum mai putin ultima e2 659 ...iar de cand au introdus KCC la experts emergency restoration , nu mai este o problema resuscitarea Kathi...

hd56fox
05-01-09, 08:51
@bobbob ,cum imaginea lui Zildan nu deschide canale HD ? Deschide tot, altfel cum crezi ca ar fi aparut pe o gramada de forumuri prin strainatate ?
Uitat-te si vezi ca deja sunt multi din afara care intra pe forumul acesta cu mult interes.
Ori nu inteleg eu ce vrei, ori ai o problema la instalare .
Sigur merg HD-urile.

mario08
05-01-09, 13:26
hd56fox > Multam frumos de informatie...La mine nu merge pe canalele HD... O sa instalez iarasi... Am incercat sa setez rezolutia pe 1080i si nu se poate decat pe 720p ...dar oricum nu deschide nici un canal HD ...o sa incerc pe cele necodate....

mario08
05-01-09, 14:18
Am instalat a fresh image...acum am deschis ORF HD ...am setat si autoresolution pe 720p ...sa vad dupa ora 17 P******e HD...Multam de informatii...

mario08
06-01-09, 11:30
S-a rezolvat problema ...Intra mare majoritate a canalelor HD , inclusiv pe Astra 19,2 Discov...P******e , etc la semnal de 43 % , dupa ora 12 am. scade puterea semnalului ...Cred ca ori s-a instalat prost E2 , ori lista de canale era defecta ...imi arata semnal 0 % pe marea majoritate a canalelor HD. Acum am pus o lista de canale de la DM800 , cu sateliti de la 68 Est la 45 West ..Care functioneaza perfect ...A fost actualizata parca pe 28.12.2008...

vladcarama
15-11-09, 11:19
S-ar putea cumva de salvat, clonat, sau in alt fel, un Stisk flesh, pe care este deja instalat totul ce trebuie pentru ca sa functioneze E2 pe Kathrein 910 HD, ca mai apoi sa-l copiezi pe alt(e) flesh-uri shi sa lucreze deodata totul, doar introducand fleshul in USB la Kathy? ...