PDA

View Full Version : Mbox un EMU interesant!



FizzIK
02-01-09, 15:40
Nu prea imi place sa laud pe altii fiind un egoist din fire,...glumeam:D
Teste facute pe DM500 cu nabilo 08
Interesant:
Calitati:
mai rapid decat gbox
usor configurabil
posibilitate tcp/udp
filtrare providers/boxuri
trafic redus
Defecte:
Nu deschide cardul direct in sensul ca imaginea nu apare direct ci trebuie sa schimbi canalul
de la versiunea xxx15 in sus nu decodeaza gbox(trace recunoaste cardul "vede" ECM/CW dar nu le manipuleaza)
in combinatia cu MBox CC-nu "vede" anumite carduri ele ramanand gri(dai click pe ele si vezi tot ce iti da peer-ul)
la cardurile Via..romanesti apar 3 locale(in baza a Caid ce le au)
lentoare la trecerea din sistem de codare in altul:
Via2.6-seca(mediaguard)-videoguard
Mai rau inca asa:
Via2.6-via2.6-seca(mediaguard)-videoguard-betacrypt
Observatii:
Nu am putut pune in valoare locala mea ca nu am gasit pe unul sa traga putin de ea.
Mentionez ca testez acest produs in scop pur educativ neinteresat in vreun profit material!

otheitis
02-01-09, 16:29
Asteapta si vine versiuna mbox 0.20 sau mbox 0.5 si o sa stie sa citeste pe cartela direct,plus o sa deschide si anumite canale mai grele....iar conectiunea cu gbox revine....

zmeura
02-01-09, 16:48
la cardurile Via..romanesti apar 3 locale(in baza a Caid ce le au)
Pai le poti elimina pe cele fake cu linii G in port.list http://sateliti.info/showthread.php?t=5271
In rest conteaza si despre ce versiuni vorbesti.

Nu deschide cardul direct in sensul ca imaginea nu apare direct ci trebuie sa schimbi canalul
Da,la versiunile de la 0016 in sus.

lentoare la trecerea din sistem de codare in altul:
Din nou depinde de ce versiune vorbesti,la cele peste 0016 sunt inca putine carduri,iar daca ai acele carduri in dist1 pune linii P si va decshide rapid.Daca vorbim de deschidere tarzie inseamna ca nu ai testat cccam.:) Mbox e avion cu reactie.

FizzIK
02-01-09, 17:06
CCcam server am si merge perfect.
Faza e ca sunt asa nostalgic.
Mbox deschide perfect cardul dar nu intra imaginea direct ,nici pe 15 nici pe 19
Am testat pe DM500.
Apoi eu sunt adeptul ca orice card e bine sa treaca prin newcs(configurat bine) si apoi sa combine cu alt EMU asa ca mai putin ma intereseaza daca va fi citit direct sau nu.
Alta chestie care nu stiu daca o face e AU.
Nu sunt Fake ci sunt CAID-uri cred ale providerului.
Fake pe romanesti nu prea am vazut.
M-ar interesa un test.
Macar pentru o zi.
PS:
Am pus in P, Am un list o linie C interna, un SF { 0001 },vreau pe cineva 1,2,3 maxim sa traga de card.sa vad ce si cum.