PDA

View Full Version : E Specta Receiver



adi sony
10-05-07, 15:33
Salut si un ajutor daca se poate .
Am un receptor Especta ES-1000S si problema care a fost ,sursa care am reparat-o tensiunile sant ok dar receptorul in sine e mort ,nu se aprinde afisajul nu imagine pe tv
Alimentand receptorul imi comuta in mod av dar fara imagine,e negru .
Ce problema ar fii ,de soft ,de procesor ?
din ce stiu de la dvd-uri problema e procesorul in sine
Am intrat pe site la ei si am scos programele flasuire prin serial dar nimic ,nu raspunde la nici o comanda
Rog un ajutor cat de mic
nu ar merita efortul dar incerc ptr mine

-minus
10-05-07, 23:32
Salut si un ajutor daca se poate .
Am un receptor Especta ES-1000S si problema care a fost ,sursa care am reparat-o tensiunile sant ok dar receptorul in sine e mort ,nu se aprinde afisajul nu imagine pe tv
Alimentand receptorul imi comuta in mod av dar fara imagine,e negru .
Ce problema ar fii ,de soft ,de procesor ?
din ce stiu de la dvd-uri problema e procesorul in sine
Am intrat pe site la ei si am scos programele flasuire prin serial dar nimic ,nu raspunde la nici o comanda
Rog un ajutor cat de mic
nu ar merita efortul dar incerc ptr mine
Teoretic cand sursa se duce se duce si memoria flash asta in 95% din cazuri,chiar daca ai refacut sursa memoria nu ai cum sa o repari,deci din pacate pentru tine receptorul este piesa de muzeu in acest moment!!

adi sony
11-05-07, 08:18
Teoretic cand sursa se duce se duce si memoria flash asta in 95% din cazuri,chiar daca ai refacut sursa memoria nu ai cum sa o repari,deci din pacate pentru tine receptorul este piesa de muzeu in acest moment!!
Mai am o varianta ,dar riscanta sa scot flash-ul sa-l citesc si sa scriu noua versiune de soft
Dar care o fii aia ca sant pe versiuni ca la Kaon iar flash-ul il pot scoate o singura data sau de 2-3ori depinde de placa daca rezista la temperatura.
Am scula cu aer cald am mai scos si lipit flash-uri nu e problema
Daca clientul vrea fac o proba
Dar nu promit nimic ca nu stiu ce varianta de soft a fost inainte si sar putea sa nu mearga.