PDA

View Full Version : Reducere timpii deschidere prg.



mario08
14-12-08, 18:59
salut folosesc si eu cccam 2.0.9 pe o imagine nemesis 4.2 si la unele prg. intampin un timp destul de mare a deschideri respectivului prg. , in general la 2 minute sau chiar mai mult pe unele
pe unde ar trebui sa modific sau sa caut pt. a micsora acest timp , multumesc anticipat de info

mondo
14-12-08, 19:08
Editezi in CCcam.prio o linie P pentru respectivul PROVID.
Ex: P: 0500:000000 # fax tv

mario08
14-12-08, 19:19
in primul rand nu am CCcam.prio in var/etc deloc sau se afla in alta parte si
a 2-ua in traducere la sfarsitul liniei respective se trece numele providerului (ce ai scris tu "fax tv")

mondo
14-12-08, 19:25
CCcam.prio este un fisier in /var/etc.Daca nu ai faci rost.Iar "fax tv" este un exemplu de PROVID.Tu trebuie sa pui PROVID care zici ca deschide greu.

mario08
14-12-08, 19:33
multumesc de info si tocmai am descarcat un fisier cu cele 3 CCcam : info, prio , providers si o sa copiez doar prio si sa vad apoi

mondo
14-12-08, 19:41
CCcam.prio se editeaza de fiecare in parte in functie de ce primeste in sh.Nu orice CCcam.prio luat de pe net te ajuta.

mario08
14-12-08, 22:10
mi-am inchipuit , dar am copiat fisierul cccam.prio asa cum era si apoi am sters si editat ce ma interesa pe mine si functioneaza , multumesc inca odata mondo

rock5
05-02-09, 22:34
mi-am inchipuit , dar am copiat fisierul cccam.prio asa cum era si apoi am sters si editat ce ma interesa pe mine si functioneaza , multumesc inca odata mondo

deci cccam prio se face in functie de ce primesti in sharing?
daca iau unul facut nu merge?
pai providerii romani ne inetreseaza prima data:
diji, focus, max, dolce,
apoi sky it, dplus spain, sky uk, viasat, total tv albania, Tva vlanderen, si asa mai departe
are careva unul configurat mai recent?
respect!