PDA

View Full Version : Dogan a primit licenta pentru televiziunea pentru



me1960
04-12-08, 18:13
http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-5217112-dogan-primit-licenta-pentru-televiziunea-pentru-copii-lolipop.htm

vladcarama
04-12-08, 19:57
Este binevenit la noi asha fel de program pentru copii... Pe ce satelit shi la ce provaider va fi?

Turku
05-12-08, 00:15
Cred ca se va baga la toti dar pina in martie mai avem de asteptat cu surprize.Parerea mea este ca Dogan ar avea mult succes cu canalele lui tv chiar daca pe viitor va veni si cu alte canale noi.

Einstein
05-12-08, 07:51
Nu a fost deajuns Kanal D cu telenovelele turcesti? Acum ne vor educa si copii in spiritul oriental! Nu mai scapam se turcisme si bazar... :(

gessle
05-12-08, 10:31
Macar turcii o o traditie si o istorie f lunga si e bine venit acest canal la noi in tara ,pt ca m-am saturat de tampeniile nord si sud americane care intra acum si au intrat pe piata audio-video/tv de la noi.:sorry:
Am reusit sa stricam si cultul oriental care este f frumos,vezi istoria,muzica,educatia copiilor,etc...

zmeura
05-12-08, 20:37
Sa vedem,un canal pentru copii e mult mai usor de realizat.Sa te lupti cu televiziunile generaliste cu vechime mare in domeniu e greu.
Pana in martie e mult,criza se adanceste.Hmmm.

otheitis
05-12-08, 20:48
Macar turcii o o traditie si o istorie f lunga si e bine venit acest canal la noi in tara ,pt ca m-am saturat de tampeniile nord si sud americane care intra acum si au intrat pe piata audio-video/tv de la noi.:sorry:
Am reusit sa stricam si cultul oriental care este f frumos,vezi istoria,muzica,educatia copiilor,etc...

Istoria foarte lunga nu au....Cel putin fata de Romanii....despre traditie poate au la macelarit pe vecinii.Eu nu pot sa cred ca spiritul romanesc nu poate sa face lucruri bune si interesante cum e un canal pt copii sau un canal cu program de diverse.Cel putin la ultimul timp au aparut destul de bune filme romaneste care au facut sucess mare in strainatate.Acuma e penibil sa asteapta o tara cilvilizata membru de EU sa vine turcii sa il face canale...

Turku
05-12-08, 23:17
Nu fiti rai cu ei ma ca nu merita sa fiti rasisti.Nu cred ca se va ajunge sa educe copii in stil turcesc atit timp cat canalul este pe teritoriul Romaniei.Si toate emisiunile sant Romanest la fel cum este Kanal D Rom.Eu nu va inteleg daca Romanul nu este in stare sa scoata un canal de calitate de ce sa nu vina altul de afara si sa fac?Cate canale tv romanesti se vad mai rau decat la youtube?
Iar in privinta cu telenovele lor nu cred ca sant mai bune astea romanesti pe Pro TV si Acasa sau Romantica.Cred ca mai mult televiziune nea zapacit cu filmele de mana a doua luate de la englezi si francezi plus cele de la Indieni.

PS. Nu uitati ca daca nu va convine sa vedeti ceva schimbati canalul.
"Aveti sharing":gathering::gathering: