PDA

View Full Version : Sper sa nu deranjez.(Kaon de la focus)



p_ionel
28-04-07, 10:46
Salutare la toata lumea!! vreau sa stiu si eu ce trebuie sa fac sa patch-uiesc un receptor Kaon de la focus adica ce-mi trebuie si de unde sa-l iau si cum sa fac.Daca se poate,daca nu,nu.Se poate dolce pe un Globo6010CR sau pe un STR6355 cu T-Rex pentru ca am bagat cartela si nu o vede deloc.Scuzati deranjul sper sa ma intelegeti.

-minus
28-04-07, 10:51
Salutare la toata lumea!! vreau sa stiu si eu ce trebuie sa fac sa patch-uiesc un receptor Kaon de la focus adica ce-mi trebuie si de unde sa-l iau si cum sa fac.Daca se poate,daca nu,nu.Se poate dolce pe un Globo6010CR sau pe un STR6355 cu T-Rex pentru ca am bagat cartela si nu o vede deloc.Scuzati deranjul sper sa ma intelegeti.

In primul rind iti trebuie un cablu null-modem,apoi softurile pentru kaon focuss cele care sunt patchuite le gasesti pe upload la sectiunea kaon,pui un soft de acolo si totul e ok,tot la upload ai si kup programul cu care incarci softul!

p_ionel
28-04-07, 11:33
In primul rind iti trebuie un cablu null-modem,apoi softurile pentru kaon focuss cele care sunt patchuite le gasesti pe upload la sectiunea kaon,pui un soft de acolo si totul e ok,tot la upload ai si kup programul cu care incarci softul!

poi cablu am dar kup-ul il vad ca pe niste heroglife.Imi mai trebuie ceva?Multumesc ptr. intelegere.

-minus
28-04-07, 12:46
poi cablu am dar kup-ul il vad ca pe niste heroglife.Imi mai trebuie ceva?Multumesc ptr. intelegere.

Aici ai tot ce trebuie sa sti despre kaon focuss
http://sateliti.org/showthread.php?t=174

p_ionel
28-04-07, 16:47
Aici ai tot ce trebuie sa sti despre kaon focuss
http://sateliti.org/showthread.php?t=174

multumesc pentru indrumari si pentru ca ai avut rabdare cu mine

p_ionel
28-04-07, 17:14
M-ai am o belea,am poza lui K.Ataturk.Ce pot sa m-ai fac?

p_ionel
28-04-07, 18:41
M-ai am o belea,am poza lui K.Ataturk.Ce pot sa m-ai fac?

si la sistem imformation scrie:MODEL:AT-7010DCIZ.info:10.05.21-CFCA.S/W:V02.00.07.H/W:V12.C1.A5.Loader:V6.1.9.Cum schimb loaderul?

-minus
28-04-07, 20:46
multumesc pentru indrumari si pentru ca ai avut rabdare cu mine

Sper ca am fost de ajutor!!

p_ionel
28-04-07, 21:05
Sper ca am fost de ajutor!!

in legatura cu imaginea care o am (K.Ataturk) poti sa-mi spui ceva cum sa o schimb......ceva?

-minus
28-04-07, 21:20
in legatura cu imaginea care o am (K.Ataturk) poti sa-mi spui ceva cum sa o schimb......ceva?

Ce soft ai pus? si iti spun ce trebuie sa faci.!

p_ionel
28-04-07, 21:47
Ce soft ai pus? si iti spun ce trebuie sa faci.!

A-T-7010DCIZ. HW.12.C1.A5-ABSAT OK HUSTLER OK 27.04.2007

-minus
28-04-07, 22:39
A-T-7010DCIZ. HW.12.C1.A5-ABSAT OK HUSTLER OK 27.04.2007

Este imaginea softului nu ai cum sa o schimbi,.fiecare soft in parte are o imagine aparte in meniu deci .. asa ramine,grafica sa te intereseze cit mai putin conteaza ce face softul respectiv,daca vrei sa vezi TPS si ABSAT de pe 13 E-Hotbird iti recomand softul
bm-8400 sta2_12.c1.a5_070425c TPS OK!!!
care il iei tot de pe UPLOAD si un amanunt esential; ora trebuie setata la 00 iar ca sa iti deschida TPS trebuie sa lasi 5 min pe programul USHUAIA in momentul in care apare imagine pe acest canal poti merge linistit pe orce program TPS
aaaaaaa sa nu uit,neaparat sa ai bootloader; KaonTeam BL219v4 pe care il gasesti tot la UPLOAD sectiunea receptoare-Kaon pus de mine,fara el nu poti vedea programele TPS si nu numai,iata linkul;
http://sateliti.org/upload/index.php?&direction=0&order=&directory=RECEPTOARE/KAON
succes

-minus
28-04-07, 22:43
Pentru a afla ce este nou despre kaon ,ce softuri deschid anumite pachete urmareste pagina aceasta;

http://sateliti.org/showthread.php?t=39&page=9

asa vei fi la curent cu ultimile softuri si programe de decodare pewntru kaon,succes1

p_ionel
28-04-07, 23:40
BL219V4 cum? cu ce sa-l incarc? Si bm-8400sta 2_12.c1.a5_070425c tps ok nu l-am vazut sau ....nu ma uit unde trebuie?Am vazut bm 8300.......

p_ionel
29-04-07, 00:38
Am tot incercat BL219V4 imi arata ca se incatca dar in receptor nu se schimba nimic adica:MODEL:AT-7010DCIZ;Info:10.05.21-CFCA;S/W:V02.00.07;H/W:V12.C1.A5;Loader:V6.1.9. Ce nu fac bine,va rog lamuriti-ma.Multumesc.

-minus
29-04-07, 09:08
Am tot incercat BL219V4 imi arata ca se incatca dar in receptor nu se schimba nimic adica:MODEL:AT-7010DCIZ;Info:10.05.21-CFCA;S/W:V02.00.07;H/W:V12.C1.A5;Loader:V6.1.9. Ce nu fac bine,va rog lamuriti-ma.Multumesc.

Daca lai incarcat e ok! el nu iti schimba nimic in meniul softului,lai incarcat acum pune niste key valide si enjoy!
Vizionare placuta

p_ionel
29-04-07, 09:49
Stiu ca enervez dar la System Seting-Channel Lock este pe Locked si nu pot sa-l dau pe Unloked.Este normal?

-minus
29-04-07, 09:52
Stiu ca enervez dar la System Seting-Channel Lock este pe Locked si nu pot sa-l dau pe Unloked.Este normal?

Daca nu merge schimba softul,totul trebuie sa fie unnlok iar ora setata 00,altfel nu deschide TPS,daca schimbi softul reincarca si bootloaderul din nou

-minus
29-04-07, 09:53
Pentru a afla ce este nou despre kaon ,ce softuri deschid anumite pachete urmareste pagina aceasta;

http://sateliti.org/showthread.php?t=39&page=9

asa vei fi la curent cu ultimile softuri si programe de decodare pewntru kaon,succes!


Si citeste cu atentie ce scrie in acest link,aici ai toate informatiile necesare despre incarcarea unui soft pe un kaon

-minus
29-04-07, 09:54
Este imaginea softului nu ai cum sa o schimbi,.fiecare soft in parte are o imagine aparte in meniu deci .. asa ramine,grafica sa te intereseze cit mai putin conteaza ce face softul respectiv,daca vrei sa vezi TPS si ABSAT de pe 13 E-Hotbird iti recomand softul
bm-8400 sta2_12.c1.a5_070425c TPS OK!!!
care il iei tot de pe UPLOAD si un amanunt esential; ora trebuie setata la 00 iar ca sa iti deschida TPS trebuie sa lasi 5 min pe programul USHUAIA in momentul in care apare imagine pe acest canal poti merge linistit pe orce program TPS
aaaaaaa sa nu uit,neaparat sa ai bootloader; KaonTeam BL219v4 pe care il gasesti tot la UPLOAD sectiunea receptoare-Kaon pus de mine,fara el nu poti vedea programele TPS si nu numai,iata linkul;
http://sateliti.org/upload/index.php?&direction=0&order=&directory=RECEPTOARE/KAON
succes

La fel si aici,urmareste linkul acesta cu atentie!

p_ionel
29-04-07, 11:07
belea...cand vreau sa schimb softul ma deconecteaza cu toate ca fac la fel ca prima data.Imi spune conectat dupa care deconectat(apas pauza).De ce?

-minus
29-04-07, 12:12
belea...cand vreau sa schimb softul ma deconecteaza cu toate ca fac la fel ca prima data.Imi spune conectat dupa care deconectat(apas pauza).De ce?

Fi atent sa aiba acelasi HW ca primul soft pe care lai pus adica asta;

H/W:V12.C1
daca nu e identic nu til primeste,mai incearca daca nu lasal asa,ai incercat cu softul pe care il ai acum in receptor sa vezi TPS de pe HOTBIRD 13? altfel nu are rost sal schimbi,tu pe ce satelit esti cu antena? ce programe vrei sa vezi?in functie de programele pe care le vrei sa le vizionezi pui si softul,nu il schimbi ca pe camasa ca se blocheaza receiverul si apoi ramai cu el ca piesa de muzeu,eu zic ca asa cum il ai softul acesta e perfect pentru ASTRA19 pachetul D+ are peste 120 programe codate pe care le poti viziona lejer daca pui keyle corecte,ai filme,muzica xxl,desene animate sport si multe altele,pune antena pe ASTRA 19,pune keyle pentru D+ si vizionare placuta!

p_ionel
29-04-07, 14:03
Fi atent sa aiba acelasi HW ca primul soft pe care lai pus adica asta;

H/W:V12.C1
daca nu e identic nu til primeste,mai incearca daca nu lasal asa,ai incercat cu softul pe care il ai acum in receptor sa vezi TPS de pe HOTBIRD 13? altfel nu are rost sal schimbi,tu pe ce satelit esti cu antena? ce programe vrei sa vezi?in functie de programele pe care le vrei sa le vizionezi pui si softul,nu il schimbi ca pe camasa ca se blocheaza receiverul si apoi ramai cu el ca piesa de muzeu,eu zic ca asa cum il ai softul acesta e perfect pentru ASTRA19 pachetul D+ are peste 120 programe codate pe care le poti viziona lejer daca pui keyle corecte,ai filme,muzica xxl,desene animate sport si multe altele,pune antena pe ASTRA 19,pune keyle pentru D+ si vizionare placuta!

ok multam mult si scuze ptr stress

-minus
29-04-07, 14:17
ok multam mult si scuze ptr stress

Cu placere si stai linistit nu ai stresat pe nimeni,daca ai intrebari pune ca nu se supara nimeni!!

p_ionel
29-04-07, 14:37
Cu placere si stai linistit nu ai stresat pe nimeni,daca ai intrebari pune ca nu se supara nimeni!!

ok tu ai spus.Pe un receptor coship(Dolce) se poate schimba ceva ca ma enerveaza rau meniul?

-minus
29-04-07, 17:58
ok tu ai spus.Pe un receptor coship(Dolce) se poate schimba ceva ca ma enerveaza rau meniul?

Daca schimbi softul la coshipul dolce adio programe dolce,softuri gasesti pe croasat pentru coship dar nu te sfatuiesc,e pacat sal strici doar ca te enerveaza meniul si sa pierzi programele dolce.

p_ionel
29-04-07, 23:12
Nu mai vrea sa incarce kup-ul zice ca am com-ul ocupat.......dar nu e.Asta e a mers o data,cred ca ma las,ma depaseste......cred.Pana data viitoare cand o sa incerc iarasi.

-minus
29-04-07, 23:17
Nu mai vrea sa incarce kup-ul zice ca am com-ul ocupat.......dar nu e.Asta e a mers o data,cred ca ma las,ma depaseste......cred.Pana data viitoare cand o sa incerc iarasi.

Tot nu ai raspuns la intrebare;
ce programe te intereseaza sa vezi?
ne spui ce programe vrei sa vezi si te indrumam catre softul compatibil cu acele programe daca nu te pasioneaza TPS de pe Hotbird 13,lasa receptorul in pace cal prajesti si dupa aia te uiti la el ca piesa de muzeu,softul cel ai acum pe receptor iti deschide majoritatea programelor de pe sateliti cu exceptia TPS,pune key valide in el si vizionare placuta! numai pe astra 19 ai peste 120 programe de la D+ ca sa nu mai zic de Hispasat 30 W unde ai peste 250 programe de la D+ si cabo!
Oare ce vrei sa vezi de te indirjesti atit sa schimbi softurile?

p_ionel
29-04-07, 23:38
[QUOTE=spaniolul;5217]Tot nu ai raspuns la intrebare;
ce programe te intereseaza sa vezi?
ne spui ce programe vrei sa vezi si te indrumam catre softul compatibil cu acele programe daca nu te pasioneaza TPS de pe Hotbird 13,lasa receptorul in pace cal prajesti si dupa aia te uiti la el ca piesa de muzeu,softul cel ai acum pe receptor iti deschide majoritatea programelor de pe sateliti cu exceptia TPS,pune key valide in el si vizionare placuta! numai pe astra 19 ai peste 120 programe de la D+ ca sa nu mai zic de Hispasat 30 W unde ai peste 250 programe de la D+ si cabo!
Oare ce vrei sa vezi de te indirjesti atit sa schimbi softurile?[/QUOTE Ma deranjeaza faptul ca nu pot sa-l mai incarc cand vreau eu dar o sa mai incerc alt kaon.....sa vad ce se intampla

p_ionel
29-04-07, 23:48
Tot nu ai raspuns la intrebare;
ce programe te intereseaza sa vezi?
ne spui ce programe vrei sa vezi si te indrumam catre softul compatibil cu acele programe daca nu te pasioneaza TPS de pe Hotbird 13,lasa receptorul in pace cal prajesti si dupa aia te uiti la el ca piesa de muzeu,softul cel ai acum pe receptor iti deschide majoritatea programelor de pe sateliti cu exceptia TPS,pune key valide in el si vizionare placuta! numai pe astra 19 ai peste 120 programe de la D+ ca sa nu mai zic de Hispasat 30 W unde ai peste 250 programe de la D+ si cabo!
Oare ce vrei sa vezi de te indirjesti atit sa schimbi softurile?

Nu vreau sa vad nimic deosebit fata de ce zici ca pot sa vad dar ma deranjeaza faptul ca nu pot sa incarc in el....cand vreau eu,probabil o sa mai incerc alt kaon

-minus
29-04-07, 23:58
Nu vreau sa vad nimic deosebit fata de ce zici ca pot sa vad dar ma deranjeaza faptul ca nu pot sa incarc in el....cand vreau eu,probabil o sa mai incerc alt kaon

Pai de ce sa tot incarci softuri in el? daca ai unul care este ff bun,iti deschide CABO,DIGITAL +,SRG-urile,MTV,KINGSTONE si multe altele doar TPS nu iti deschide,care este logica de a baga softuri in el?

p_ionel
30-04-07, 00:04
Pai de ce sa tot incarci softuri in el? daca ai unul care este ff bun,iti deschide CABO,DIGITAL +,SRG-urile,MTV,KINGSTONE si multe altele doar TPS nu iti deschide,care este logica de a baga softuri in el?

De exemplu ma deranjeaza ca nu pot sa deblochez Channel Lock

p_ionel
30-04-07, 00:48
[QUOTE=p_ionel;5224]De exemplu ma deranjeaza ca nu pot sa deblochez Channel Lock.Nu ma deranjeaza cu nimic la vizionat,adica poate deschide programele?.Cu key bineinteles!!.Si keyle se baga manual sau se pot incarca?.Si daca se incarca........cu ce??

-minus
30-04-07, 10:53
[QUOTE=p_ionel;5224]De exemplu ma deranjeaza ca nu pot sa deblochez Channel Lock.Nu ma deranjeaza cu nimic la vizionat,adica poate deschide programele?.Cu key bineinteles!!.Si keyle se baga manual sau se pot incarca?.Si daca se incarca........cu ce??

Keyle le poti incarca manual cu ajutorul telecomenzii,apesi in ordine succesiva urmatoarele butoane;GALBEN-ALBASTRU-VERDE-MENIU,si astfel ai intrat in meniul de key,acum nu ramine decit sa alegi sistemul de codare si providerul pentru care vrei sa incarci,spre exemplu vrei sa incarci keyle pentru D+ te duci la nagra la 004101 acesta fiind indicativul de provider al lui D+ si bagi keyle pe care le iei de aici;

http://sateliti.org/showthread.php?t=52&page=4

succes!

p_ionel
30-04-07, 11:08
[QUOTE=p_ionel;5227]

Keyle le poti incarca manual cu ajutorul telecomenzii,apesi in ordine succesiva urmatoarele butoane;GALBEN-ALBASTRU-VERDE-MENIU,si astfel ai intrat in meniul de key,acum nu ramine decit sa alegi sistemul de codare si providerul pentru care vrei sa incarci,spre exemplu vrei sa incarci keyle pentru D+ te duci la nagra la 004101 acesta fiind indicativul de provider al lui D+ si bagi keyle pe care le iei de aici;

http://sateliti.org/showthread.php?t=52&page=4

succes!

ok multumesc pentru explicatia keylor dar pentru a debloca Channel Lock imi poti spune ceva?

-minus
30-04-07, 11:14
[QUOTE=spaniolul;5240]

ok multumesc pentru explicatia keylor dar pentru a debloca Channel Lock imi poti spune ceva?

Nu merge la versiunea asta de soft! punel pe asta si o sa fie ok!
BM-8400CI_12_C1_A5_bin.rar
BM-8400CI 12 C1 A5 bin il gasesti pe UPLOAD la sectiunea receptoare-Kaon!

p_ionel
30-04-07, 11:28
[QUOTE=p_ionel;5241]

Nu merge la versiunea asta de soft! punel pe asta si o sa fie ok!
BM-8400CI_12_C1_A5_bin.rar
BM-8400CI 12 C1 A5 bin il gasesti pe UPLOAD la sectiunea receptoare-Kaon!

ok o sa incerc dar cum am mai spus ma deconecteaza.....poate ma ajuti cumva cu vreo explicatie.Oricum eu iti multumesc ca iti bati capul cu mine

-minus
30-04-07, 11:39
[QUOTE=spaniolul;5242]

ok o sa incerc dar cum am mai spus ma deconecteaza.....poate ma ajuti cumva cu vreo explicatie.Oricum eu iti multumesc ca iti bati capul cu mine

Daca urmezi intocmai pasii de incarcare nu are cum sa te deconecteze,toate softurile puse de mine la UPLOAD sunt testate de mine personal pe un kaon-focussat,

p_ionel
30-04-07, 11:47
[QUOTE=p_ionel;5243]

Daca urmezi intocmai pasii de incarcare nu are cum sa te deconecteze,toate softurile puse de mine la UPLOAD sunt testate de mine personal pe un kaon-focussat,

ok o sa incerc si o sa vad.Sper sa mearga.Oricum multumesc ptr.raspunsuri nu ma asteptam.

-minus
30-04-07, 11:52
[QUOTE=spaniolul;5244]

ok o sa incerc si o sa vad.Sper sa mearga.Oricum multumesc ptr.raspunsuri nu ma asteptam.

De ce nu te asteptai? doar esti pe un forum liber unde orce intrebare are un raspuns,aici poti pune si 100 de intrebari ca ti-se va raspunde corect si la subiect,indiferent ca esti incepator sau avansat,Succes!1

-minus
30-04-07, 11:58
Uite,intra aici;
http://www.sat.us.pn/
te duci la KKE Key Files si in josul pagini ai un soft de incarcare automata a keylor in receptor ai si imagini prezentate despre cum sa incarci keyle in receptor automat ,descarci softul Kaon Key Editor 1,4 si ...succes! mai departe sper sa te descurci ca imaginile spun totul nu e nevoie de explicatii,sper!

pacala68
30-04-07, 15:31
Pe un receptor coship(Dolce) se poate schimba ceva ca ma enerveaza rau meniul?
Schimbi receiverul cu un Dreambox , sau Echolite

-minus
30-04-07, 18:16
Schimbi receiverul cu un Dreambox , sau Echolite

Adica doar cele 2 receivere pot citi cardurile oficiale ale DTH-urilor RO,

p_ionel
30-04-07, 23:32
[QUOTE=spaniolul;5244]

ok o sa incerc si o sa vad.Sper sa mearga.Oricum multumesc ptr.raspunsuri nu ma asteptam.

Ok am incercat,nu merge!!! cand deschid kup sau bl.imi spune ca nu e comul disponibil.Beleaua e ca am decat un com si ala eu zic ca e cat se poate de liber.Scot cablul din el si-mi zice acelasi lucru,oare de ce?

-minus
01-05-07, 08:12
[QUOTE=p_ionel;5245]

Ok am incercat,nu merge!!! cand deschid kup sau bl.imi spune ca nu e comul disponibil.Beleaua e ca am decat un com si ala eu zic ca e cat se poate de liber.Scot cablul din el si-mi zice acelasi lucru,oare de ce?

Undeva faci o greseala si nu imi dau seama unde,intra aici si citeste cu atentie poate faci ceva incorect!
http://sateliti.org/showthread.php?t=174&highlight=kaon-focussa

p_ionel
01-05-07, 08:20
[QUOTE=p_ionel;5299]

Undeva faci o greseala si nu imi dau seama unde,intra aici si citeste cu atentie poate faci ceva incorect!
http://sateliti.org/showthread.php?t=174&highlight=kaon-focussa

Exact asta fac,doar asa am facut si prima data!!

-minus
01-05-07, 08:42
[QUOTE=spaniolul;5308]

Exact asta fac,doar asa am facut si prima data!!

Atunci ai o problema cu com-ul altfel nu imi explic,

p_ionel
01-05-07, 22:21
[QUOTE=p_ionel;5309]

Atunci ai o problema cu com-ul altfel nu imi explic,

Nu stiu care a fost problema dar cert este ca sa schimbat ceva...in bine.Dupa cateva incercari care tot imi spunea "deconectat" am bagat receptorul si am vazut loaderul schimbat si channel lock deblocat.Acum nu stiu care a fost beleaua dar mie nu imi arata nimic precum ca s-ar incarca deci ptr. mine un semn de intrebare.NUtrebuia sa vad cand se incarca? doar prima data am vazut

-minus
01-05-07, 22:43
[QUOTE=spaniolul;5310]

Nu stiu care a fost problema dar cert este ca sa schimbat ceva...in bine.Dupa cateva incercari care tot imi spunea "deconectat" am bagat receptorul si am vazut loaderul schimbat si channel lock deblocat.Acum nu stiu care a fost beleaua dar mie nu imi arata nimic precum ca s-ar incarca deci ptr. mine un semn de intrebare.NUtrebuia sa vad cand se incarca? doar prima data am vazut

Nu intodeauna pe tv. iti arata incarcarea,tu trebuie sa fi atent la kup,acolo iti si spuine cind sa terminat de incarcat softul si cind sal deconectezi,fi atent la kup nu la tv,ca daca il opresti inainte sa te atentioneze kup-ul risti sa il blochezi,cu toate ca pe tv iti arata ca sa incarcat nu e asa,atentie la kup deci.

-minus
01-05-07, 23:08
Deoarece pe mess ai afirmat ca pentru tine e doar o joaca schimbarea softurilor si o faci doar ca sa te joci si nu cauti un soft anume eu unul consider ca ti-am detailat totul despre kaon-focuss,softuri metoda de incarcare a softurilor,a keylor,etc.daca cineva are timp de pierdut cu tine doar ca tu sa te joci nu are decit,eu unul inchei aici si sper ca si colegii mei o vor face,noi ii invatam pe toti cum sa se descurce cu un nou soft pentru a putea receptiona anumite programe nu pentru distractie personala in timpul liber,deci;
daca mai ai intrebari raspunsurile le gasesti AICI;
http://sateliti.org/showthread.php?t=174
ai absolut totul despre kaon-focuss

p_ionel
02-05-07, 10:49
Deoarece pe mess ai afirmat ca pentru tine e doar o joaca schimbarea softurilor si o faci doar ca sa te joci si nu cauti un soft anume eu unul consider ca ti-am detailat totul despre kaon-focuss,softuri metoda de incarcare a softurilor,a keylor,etc.daca cineva are timp de pierdut cu tine doar ca tu sa te joci nu are decit,eu unul inchei aici si sper ca si colegii mei o vor face,noi ii invatam pe toti cum sa se descurce cu un nou soft pentru a putea receptiona anumite programe nu pentru distractie personala in timpul liber,deci;
daca mai ai intrebari raspunsurile le gasesti AICI;
http://sateliti.org/showthread.php?t=174
ai absolut totul despre kaon-focuss

Imi pare rau ca ai inteles asta,pentru mine au fost niste intrebari la care mi sa raspuns dar nu pentru a ma juca,ci pentru a invata ceva.Daca asta ai inteles.....asta e,nu o sa mai intreb nimic.Ma gandesc oare tu nu ai fost ca mine curios la iceput?!?!Mii de scuze pentru timpul pierdut cu mine dar sant un pufan curios.

-minus
02-05-07, 11:09
Imi pare rau ca ai inteles asta,pentru mine au fost niste intrebari la care mi sa raspuns dar nu pentru a ma juca,ci pentru a invata ceva.Daca asta ai inteles.....asta e,nu o sa mai intreb nimic.Ma gandesc oare tu nu ai fost ca mine curios la iceput?!?!Mii de scuze pentru timpul pierdut cu mine dar sant un pufan curios.

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze si nu e timp pierdut,dar cind te-am intrebat de ce le schimbi asa in fiecare zi ai afirmat ca iti placa,de asta,nu ca ar aduce ceva nou un alt soft,orcum intrebari nu mai sunt iar raspunsuri ai absolut tot ceea ce vrei sa sti despre kaon atit in topicul acesta cit si in linkurile care ti le-am dat,deci; enjoy,
PS. daca blochezi receiverul tot jucindute cu el nu te osteni sa intrebi ce trebuie facut,iti spun de pe acum,;il arunci la gunoi... altceva nu mai ai ce face cu el

adi sony
02-05-07, 12:42
Acelasi lucru iam spus si eu,dar stii este treaba lui

-minus
02-05-07, 13:56
Acelasi lucru iam spus si eu,dar stii este treaba lui

Corect! e problema lui daca il strica!

p_ionel
02-05-07, 14:14
Corect! e problema lui daca il strica!

Corect e problema mea daca il stric.....dar asta nu e o problema.Oricum daca o sa ajung la jtag va dati seama ca o sa-l incerc si peasta poate cinestie imi iese.Daca nu o sa il dau lu adisony sa-l arunce in balta.Deci nu va suparati pe mine,eu doar intreb,daca vreti imi raspundeti....imi raspundeti.Consecintele le suport eu.

aliciov
29-09-09, 11:23
va rog frumos ajutatima si pe mine sa decodez un KAON KSF-260SCO

cipryDXfeed
29-09-09, 12:19
Receptoarele noi f**us nu au mufa seriala si alta modalitate nu exista de a incarca soft.