PDA

View Full Version : All in One de la TechniSat



mario08
18-10-08, 23:01
Salut cum era de asteptat in urma aparitilor din seria "HD-Vision" (comercializate pe la noi de "teledigital") , iata ca a aparut si varianta HDTV : http://www.technisat.com/index3aab.html?nav=LCD,en,74-196 si care se deosebeste pe langa receptia/redarea in format HD si a receptiei "2 x" pt. toate formatele de receptie.
Un pret de fabricant este de 2599.99euro pt. asa ceva , pacat insa ca nu am auzit inca despre nici un patch legat de softul lor propietar.

Turku
19-10-08, 02:22
Salut cum era de asteptat in urma aparitilor din seria "HD-Vision" (comercializate pe la noi de "teledigital") , iata ca a aparut si varianta HDTV : http://www.technisat.com/index3aab.html?nav=LCD,en,74-196 si care se deosebeste pe langa receptia/redarea in format HD si a receptiei "2 x" pt. toate formatele de receptie.
Un pret de fabricant este de 2599.99euro pt. asa ceva , pacat insa ca nu am auzit inca despre nici un patch legat de softul lor propietar.

Pai daca tot are si conecsiune internet cred ca ar fi imposibil sa nu se faca si sharing cu el.

mario08
19-10-08, 08:44
Teoretic da , practic nu vom stii pana nu va fii probat de catre cineva si sa ne spuna/scrie si noua daca da si in ce fel.
Oricum cu o asemenea "scula" se elimina multe cabluri , iar claritatea ar fii de 99,99% bine inteles si in functie de cum este semnalul.

unuldinei
19-10-08, 13:54
mmmm , super..scula!!! chinezii astia chiar se lasa depasiti ???

pacala68
19-10-08, 14:09
.... chinezii astia chiar se lasa depasiti ???
moooo , domeniul lor este clonarea ..

mario08
19-10-08, 19:13
Da "interesanta" concluzia cu chinezii , numai ca ma mira si pe mine cum de nu au "clonat" pana acum ss2 sau ss1 , fiind niste placi cu "vechime" in domeniu probabil ca nu li sau parut "rentabila" clonarea lor.
Offtopic : In schimb am vazut "clone" de ss2 hd , fabricate de catre cei de la TerraTec sau MSI.

unuldinei
19-10-08, 20:03
Ca tot veni vorba ... mai bine ca nu !