PDA

View Full Version : Pana la urma merge cardul TVR in shar?



pytonu
17-10-08, 22:57
Sun incepator in lumea DM (ma rog si a clonelor) :) . Am luat acum 1 saptamana de danielghi o cutiuta si cu ajutorul unui coleg de forum care mi-a aratat luminita de la capatul tunelului am inceput sa vad cu ce se mananca. Deocamdata am reusit sa-mi fac motorul functional, am scanat o parte din sateliti (inca nu i-am aranjat programele), am setat modemul si chiar am primit 1 linie . Folosesc CCCAM.

Ca sa obtin mai multe linii (mie jena sa "cersesc") trebuie sa-mi pun si eu un card local.
Am abonament digi si in urma cu ceva timp am incercat sa-mi extrag BeKali si ReseAul, dar n-am reusit decat sa bulesc hyundaiul. Acum am un humax 2 si cat am cautat pe multe forumuri nu a reusit nimeni sa-mi spuna cum pot extrage macar softul prin RS232.

Vreau sa incerc un share cu un card TVR. In dream nu merge si asa ca vreu sa incerc cu el in phoenix legat la dream. Deja am inceput sa-mi prind urechile.
Va merge oare in phoenix sau renunt ? Daca se poate am nevoie de putin ajutor.
Actual cardul e functional in phoenix cu skystar2.
Sa traiti.

stargate
17-10-08, 23:21
Sun incepator in lumea DM (ma rog si a clonelor) :) . Am luat acum 1 saptamana de danielghi o cutiuta si cu ajutorul unui coleg de forum care mi-a aratat luminita de la capatul tunelului am inceput sa vad cu ce se mananca. Deocamdata am reusit sa-mi fac motorul functional, am scanat o parte din sateliti (inca nu i-am aranjat programele), am setat modemul si chiar am primit 1 linie . Folosesc CCCAM.

Ca sa obtin mai multe linii (mie jena sa "cersesc") trebuie sa-mi pun si eu un card local.
Am abonament digi si in urma cu ceva timp am incercat sa-mi extrag BeKali si ReseAul, dar n-am reusit decat sa bulesc hyundaiul. Acum am un humax 2 si cat am cautat pe multe forumuri nu a reusit nimeni sa-mi spuna cum pot extrage macar softul prin RS232.

Vreau sa incerc un share cu un card TVR. In dream nu merge si asa ca vreu sa incerc cu el in phoenix legat la dream. Deja am inceput sa-mi prind urechile.
Va merge oare in phoenix sau renunt ? Daca se poate am nevoie de putin ajutor.
Actual cardul e functional in phoenix cu skystar2.
Sa traiti.

carduri TVR sunt puse in share dar nu am auzit sa mearga la cineva pe cccam . am si eu 8 carduri TVR de la diferiti peeersi dar nu deschid nimik .

zmeura
18-10-08, 10:57
Pune gbox,nu ai de ales.Din Humax nu poti scoate cele necesare,sorry.

horatyu
08-11-08, 20:33
s-ar putea sa fie si de la CAID
era odata o poveste ca ar trebui sa puneti alt CAID pt tvr ca sa mearga

dar nu mai tin minte exact

oricum nu prea ai ce sa vezi la tvr :D

mondo
08-11-08, 23:21
s-ar putea sa fie si de la CAID

Eu cred ca e problema e de la PID-uri.


era odata o poveste ca ar trebui sa puneti alt CAID pt tvr ca sa mearga

Intradevar,este poveste cu CAID,nu merge.