PDA

View Full Version : Suspendarea lui Basescu,un lucu bun sau rau?



Sunt_Oltean74
19-04-07, 15:02
Eu cred ca sau pus hotii pe el,parerea mea.

-minus
19-04-07, 15:16
Eu cred ca sau pus hotii pe el,parerea mea.

Absolut corect,asta e si opinia mea!!

dic_star79
19-04-07, 16:02
Ce dracu mai e normal in tara asta???????? Sper sa nu uite cea zis ca dacal suspenda o sasi dea demisia, la aceasta ora este suspendat!!!!!!!!! ,astept sasi dea demisia in 5 minute asa cum a zis. Intrun stat de drept si democratic lucrurile trebuiau sa stea altfel ,si nu sa fure numai uni ci sa fure toti ce mama dracului,cam asa sta treaba la noi. A venit ADA la putere nu mai poate sa fure PSD,asa ca vor sa fure si PSD nu numai ALIANTA.Acuma alegeri anticipate ,alti bani cheltuiti aiurea din buget in loc sa se faca ceva cu ei.CE MISTO EEEEEEE,NU!!!!!!!!!!!!?????????????

pacala68
19-04-07, 17:44
Credeti ca putea/poate impiedica pe cineva sa fure ?
A sustinut predarea dosarelor securitatii .
A condamnat public comunismul .
A ,, domit" 28 luni .A dat din clanta cit o ceata de babe ne...... , si'atit .

XVanish
19-04-07, 17:54
Putem sa ne dam cu parerea mult si bine... nu stim noi cate combinatii sunt acolo si cate se invart si cate grupuri de interese... dupa mine e subiect fumat de mult... azi e Basescu, maine e iar Iliescu poimaine a fi... Fat Frumos si tot asa pana v-a disparea generatia de moshi comunisti de la putere... daca romanul ar fi unit si presa i-ar pureca kalumea pe toti (fara exceptii si fara frica) fiti sigur ca ar pica toti ca mustele... dar inca sunt prea bine infipte radacinile in pardoseala de sub scaune ca sa le poata face ceva... iar cum romanul e lacom si traieste pe principiul "mie sa-mi fie bine, restul nu mai conteaza" a mai trece mult si bine pana se vor destepta cei care intradevar pot face ceva...

staric
19-04-07, 19:54
Azi in Romania - tara minunilor

Un Presedinte ales de popor si suspendat de o "lista"
Un fost Presedinte (care a plantat flori....) da lectii de libertate si democratie
Un PrimMinistru ca niciodata -ferm, pe pozitii, dar vezi punctul 4
Niste "liste" in loc sa faca hora bucuriei....tremurau pe holurile ParlamentuluiIn rest totul bine si timp frumos....TACERE

simplul
19-04-07, 21:13
Parerea mea e ca e normal ce s-a intamplat cu basescu
eu zic ca si-a creato cu mana lui. El isi dorea dictatura, dar la ce afaceri are el in urma nu stiu unde am fi ajuns noi ca tara in acest caz. In sfarsit eu imi doresc sa scapam definitiv de basescu si in sfarsit sa avem un presedinte adevarat nu un clovn.

staric
19-04-07, 21:34
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

-minus
19-04-07, 22:04
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

Oadevarata mascarada,normal ar fi sa nu isi dea demisia si sa fie destituit,astfel va putea candida din nou,sper sa o faca ca nu dorim sa avem presedinti demisi de mafioti,asta e parerea mea!

-minus
19-04-07, 22:04
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

Oadevarata mascarada,normal ar fi sa nu isi dea demisia si sa fie destituit,astfel va putea candida din nou,sper sa o faca ca nu dorim sa avem presedinti demisi de mafioti,asta e parerea mea!

-minus
19-04-07, 22:04
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

Oadevarata mascarada,normal ar fi sa nu isi dea demisia si sa fie destituit,astfel va putea candida din nou,sper sa o faca ca nu dorim sa avem presedinti demisi de mafioti,asta e parerea mea!

-minus
19-04-07, 22:04
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

Oadevarata mascarada,normal ar fi sa nu isi dea demisia si sa fie destituit,astfel va putea candida din nou,sper sa o faca ca nu dorim sa avem presedinti demisi de mafioti,asta e parerea mea!

-minus
19-04-07, 22:04
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

Oadevarata mascarada,normal ar fi sa nu isi dea demisia si sa fie destituit,astfel va putea candida din nou,sper sa o faca ca nu dorim sa avem presedinti demisi de mafioti,asta e parerea mea!

-minus
19-04-07, 22:05
PROBLEMA NU E BASESCU - s-a creat un precedent...pe viitor chear daca va fi ales si un Sfant de popor - "lista" il suspenda...motivul?...np

Oadevarata mascarada,normal ar fi sa nu isi dea demisia si sa fie destituit,astfel va putea candida din nou,sper sa o faca ca nu dorim sa avem presedinti demisi de mafioti,asta e parerea mea!

Einstein
19-04-07, 22:09
Interesul de afaceri primeaza oriunde in lume, dar in "iubita noastra patrie", interesul clanurilor mafiote isi spune cuvantul de la tribuna parlamentului. Cum este posibil ca instanta care vegheaza la respectarea constitutiei sa dea un verdict, iar "listele" sa desfinteze - sfideze acea hotarare.
Daca i-ati urmarit dupa anuntul votului; isi frecau mainile de bucurie. I-au luat puterea lui Basescu? Puterea e in mainile noastre. Noi VOTAM!
Personal, cred ca Basescu va castiga din tot scandalul. A facut si greseli, insa lucrul bun facut de el este ca a dat pe fata sistemul mafiot in care traim.
Veti vedea in iunie cand se va discuta in Comisia Europeana indeplinirea criteriilor, Romaniei ii va fi aplicata clauza de salvgardare si ne-am scos. Atunci sa-i vedem pe unde scot camasa. Deja se anunta o noua scadere a rating-ului de tara. Un guvern marioneta nu poate conduce tara in acest moment.
Ideea este ca "prostimea" va suporta tot.

dyngo
20-04-07, 08:13
M..da, eu nu ma prea pricep la politica, dar cred ca singura rezolvare la toate problemele se reduce la doua cuvinte
"VOT UNI-NOMINAL" si atunci sa vedeti cum dispar toate maimutele din parlament si din guvern....
Nu vreau sa par un fel de "mama omida" dar mai devreme s-au mai tarziu tot la vot uni-nominal se va ajunge
Dar pana atunci, ...sa nu uitam, TRAIM INTR-O TARA DE SPAGARI SI DE CORUPTI

potel
20-04-07, 15:09
Sunt de parere ca lucrurile au evoluat asa cum era firesc. Asa e constitutia Romaniei. Ne place - bine, nu... sa ne alegem o alta tara. Fiti convinsi ca daca era ceva neconstitutional in actiunea Parlamentul aveam acum suficiente ONG-uri care sa protesteze cu adevarat. Deocamdata doar pd (si pld) se exprima din motive lesne de inteles pt. unii, mai greu pentru altii...

staric
20-04-07, 18:41
...Ne place - bine, nu... sa ne alegem o alta tara....
De ce toti ma alunga din propria tara...suntem votanti...nu ne place constitutia o putem schimba prin vot...daca ma e democratie...sau am uitat ca suntem totusi ROMANI!?

-minus
20-04-07, 19:01
De ce toti ma alunga din propria tara...suntem votanti...nu ne place constitutia o putem schimba prin vot...daca ma e democratie...sau am uitat ca suntem totusi ROMANI!?

EXCELENT!!!BRAVO STARIC AI SPUS UN MARE ADEVAR!!
PUTEREA E IN MIINILE NOASTRE ALE VOTANTILOR!!!!

Einstein
20-04-07, 19:21
Dar, cum votam ?

-minus
20-04-07, 19:39
Dar, cum votam ?

Aici ai atins punctul culminant!!

zmeura
20-04-07, 21:19
Dar, cum votam ?
Ca de obicei.Ne punem in fruntea tarii marinari,securisti,comunisti,vadimi,vangheli si becali si pe urma ne plangem ca avem circ.

staric
20-04-07, 22:25
Ca de obicei.Ne punem in fruntea tarii marinari,securisti,comunisti,vadimi,vangheli si becali ...

Punct ochit...punct lovit...si morala fabulei e clara!

potel
20-04-07, 23:46
...marinari,securisti,comunisti,vadimi,vangheli si becali ...

Din pacate, foarte corect!

kiwy
23-04-07, 11:47
Personal parca asist la o piesa de teatru cu accente comice in care actorii isi urmaresc doar propriile interese dar in care finalul nu poate fi decat unul trist, un traseu clar si asta indiferent de ceea ce am vrea noi ca simplii spectatori.Sincer ajung sa imi fie rusine ca sunt roman si asta din vina unora care nu stiu cum au ajuns acolo sa imi dirijeze mie viata.Suna absurd dar ajungem sa aratam cu unii care au inventat hotia si asta doar ca esti reprezentat de catre cine ?
Nu vad stropul de constiinta de care ar trebui sa dea dovada acesti indivizi, se vede clar un circ ieftin prin care din nou iese la iveala un traseu clar .Propriile lor interese.Ce denota oare din faptul ca la noi inca sa mai nasc mici genii care din nefericire pt. noi aleg calea occidentului sau vin aia sa ii ia de aici ?
O tara in care creier exista dar condusi de niste indivizi pe care ii las la atitudinea voastra sa ii caracterizati.
Revenind la subiect nu am cum sa fiu de acord cu aceasta suspendare, se gasesc cateva sute de indivizi care sa constranga demisia unui presedinte ales de majoritate si asta prin ce mijloace ?
Nu credeam ca putem ajunge in a vedea o alianta formata din PRM alaturi de cine ? de UDMR :))))

outcast
24-04-07, 13:49
Eu cred ca sau pus hotii pe el,parerea mea.


corect!!..in romania se vrea o democratie de tip sud-american...

dic_star79
29-04-07, 11:03
Nu vreau sa mai deschid un nou topic dar nu vreau sa fiu prostit pe fata de catre cei care sunt la putere.Eu sunt pentru suspendarea lui basescu si de ce sunt pentru , o sa aduc si argumente!!!!!!!
Cine a vrut alegeri anticipate si nu mai vrea basescu, cine are puterea sa demita guvernu basescu, cine a distrus si a vandut flota basescu, pentru flota care nu mai e cine plateste noi. Daca vroia sa faca ceva facea dar nu a vrut!!
Grupuri de interese pe dracu,daca vroia sa l dea jos pe tariceanu si sa l schimbe putea dar nu a avut sange in instalatie, cum sar spune o mana spala pe alta sau fiecare il are la mana pe celalant cu un dosar care il trimite la mititica ,nu?
Si sa nu uit de mascarada cu rapirea din << SERAI>> , CE MAI VRAJEALA si prosteala pe fata!!!!!!!!
Marea problema este ca justitia nu face ceea ce trebuie sa faca , totul este o mascarada .
RAMANE LA LIBERA CUGETARE A FIECARUIA CEEA CE VREA SA FACA CU PROPIA PERSOANA DAR NU TE JOCI CU PROPIA TA TARA .

Einstein
29-04-07, 15:49
Da-mi voie sa te contrazic.

Cine a vrut alegeri anticipate si nu mai vrea basescu
Basescu intotdeauna a vrut alegeri anticipate si vrea inca pentru parlament. Ultimul sondaj arata cam asa: PD=34%, PSD=20%, PNG=14%, PNL=9%, UDMR=6%

cine are puterea sa demita guvernu basescu
Constitutia Romaniei a fost modificata de Adrian Nastase cand era in certuri cu Iliescu si se temea ca va fi demis de acesta in anul 2003. Articolul 107 alineatul 2 spune asa:

(2) Presedintele Romaniei nu il poate revoca pe primul-ministru.

http://www.constitutia.ro/
Dreptul de demitere al Primului Ministru il are Parlamentul.

cine a distrus si a vandut flota basescu
In dosarul pe care il are la parchet s-a decis neinceperea urmariri penale. Aici e de discutat...

Grupuri de interese pe dracu
Ai vazut cine sunt ministrii in guvern acum? Toti angajatii lui Patriciu. Cine este consilier al lui Tariceanu? Dorin Marian. De ce au facut alianta PNL cu PSD? Asa cum ai spus "o mana spala pe alta"

RAMANE LA LIBERA CUGETARE A FIECARUIA CEEA CE VREA SA FACA CU PROPIA PERSOANA DAR NU TE JOCI CU PROPIA TA TARA
Aici iti dau dreptate.
Pe 19 mai trebuie sa mergem la vot si sa facem dreptate!

dic_star79
29-04-07, 16:24
Eu nu mai am incredere in nici unul ,adica imi pasrez decizia de a merge la vot si a vota pentru suspendare.
Mai bine erau alegeri din 2 in 2 ani ,nu facea nimica nici unul alegeam altul mai repede si asa mai departe, dar asa din 5 in 5 ani sau din 4 in 4 cum este pt parlament nu mai vedem noi parlament si presedinte care sa si tina promisiunile facute in campania electorala.
In privinta sondajelor sunt de .... si nu ma iau dupa ele.

staric
29-04-07, 16:25
Eu sunt pentru suspendarea lui basescu si de ce sunt pentru , o sa aduc si argumente!!!!!!!

Sa presupunem ca mai convins - il dam jos pe PRESEDINTE ,care anul acesta se numeste Basescu asa cum este...si tot anul acesta trebuie sa alegem un altul. Dar marea intrebare -PE CINE?

Rog NUME si ARGUMENTE - sa fiu pregatit....SA MAI CRED... ca votul meu va conta...si la anul nu voi fi nevoit din nou sa imi dublez votul (sa votez de doua ori sa inteleaga si ....) .
Rog, de asemnea, sa-mi spui ce se va intapla (pe viitor) in cazul in care vom alege un SFANT si parlamentarii vor fi ATEI.

In rest...totul e bine...ploua

P.S.
Iar daca vrem un Presedinde de decor - mai bine il aducem pe REGE, dar si ala a "vandut" tara...

Sunt_Oltean74
29-04-07, 16:31
@dic_star79
cine a distrus si a vandut flota basescu, pentru flota care nu mai e cine plateste noi.

In perioada aceea era ministrul transporturilor daca nu gresesc.
dic_star79 putea sa vanda flota un ministru fara sa stie presedintele,premierul si restul sleatei de hoti?
Eu personal cred ca daca a vanduto au stiut si restul hotilor ca nu putea manca numai el.

Einstein
29-04-07, 16:42
Eu nu mai am incredere in nici unul ,adica imi pasrez decizia de a merge la vot si a vota pentru suspendare.
Mai bine erau alegeri din 2 in 2 ani ,nu facea nimica nici unul alegeam altul mai repede si asa mai departe, dar asa din 5 in 5 ani sau din 4 in 4 cum este pt parlament nu mai vedem noi parlament si presedinte care sa si tina promisiunile facute in campania electorala.
In privinta sondajelor sunt de .... si nu ma iau dupa ele.

Avem nevoie de alegeri anticipate pentru parlament, nu pentru presedinte. Presedintele nu prea mai are putere in tara asta. In scurt timp vei avea surpriza ca nu il vei mai vota tu ci alesii neamului. Eu cred in democratia americana. Presedintele ales de popor e seful guvernului.

Sunt_Oltean74
29-04-07, 17:32
@vid36
Presedintele ales de popor e seful guvernului.

E foarte corect ca daca nu de ce mai votam pentru presedinte ca sa avem o marioneta

dic_star79
29-04-07, 17:58
Astai marea problema ca nu prea avem pe cine sa alegem ,rau am mai ajuns !!!poate TIRIAC ce ziceti de el il convingem sa candideze, a facut ceva dupa parerea mea . Desi sunt membru intr un partid de cativa ani nu mai am incredere in ei.

dic_star79
29-04-07, 18:10
Daca sar respecta legea multi erau la puscarie si cu ani grei de parnaie, dar puscaria este pt astia care mai ceordesc nu pt astia care au vandut, PETROMUL,ROMTELECOMUL,GAZELE SI CE ....... NU AU MAI VANDUT( problema nu este ca sa vandut, ci sa vandut pe nimica )
.

-minus
29-04-07, 18:20
Una peste alta noi avem totusi un presedinte care a avut curajul sa faca ceva in tara asta,dupa mine e singura persoana care merita sprijinul nostru,noi inca avem o democratie fragila condusa din umbra de MAFIOTI,votati in favoarea lui BASESCU,el va arata lumii ca romanii stiu cu adevarat sa aleaga nu va lasati manipulati de niste maronete,

shadowman
29-04-07, 18:42
Respecte!
D-lor,nu sunt pro politicieni si nu fac parte din niciun partid politic!
Nu vreau nici Basescu,nici Geoana sau orice alt politician.
Vreau sa stiu de ce din '90 pana in prezent nimeni nu a facut nimic pentru noi cei care de fapt i-am "pus"acolo!E tipic romanesc,cand te vezi cu sacii in caruta,uiti pe cine te-a ajutat sa-i pui.
Nu inteleg de ce se mai voteaza daca un grup de "dezmontati"vin si suspenda un presedinte ales de milioane de alegatori,indiferent care ar fi el.
Nu inteleg de ce atunci cand cineva spune ceva,altii interpreteaza lucrurile in favoarea lui si in defavoarea altora!
am sa merg la vot si am sa votez,pro Basescu,nu ca m-ar interesa persoana lui,ci pentru ca sa se inteleaga odata ptr.totdeauna,sper,ca nu se poate face ce vor unii sau altii in tara asta,si daca se face sa nu fie pentru mult timp!
Vreau sa fiu bineinteles ca indiferent cine ar fi fost presedinte,si ar fi facut macar din gura si mai putin fapte,(s-au facut mai putin fapte ptr.ca se stie cei care au dorit s-o faca au fost franati de niste "franari"),macar a fost intentia,altii au inceput sa faca diferite diversiuni politice,scandaluri si alte tertipuri ptr.a devia de la adevaratele probleme!
E de stiut ca Basescu nu e perfect,dar cine e?A facut greseli si nu e singurul,dar atunci cand un om vrea sa fie cat mai popular,se interpreteaza ca ar fi destrabalat,betiv,hot,sarlatan!
Hai sa ne punem imaginar in locul lui Basescu si sa stim ca ceea ce am dorit sa facem nu am putut din cauza celor care nu ne inghit,sa avem dreptate si sa fim dati la o parte ptr.singurul motiv ca nu suntem de acceasi parere cu altii,cum ne-am simti stiind ca avem dreptate?
Am sa votez cu Basescu ptr ca nu vreau Geoana,nu vreau Vadim,nu vreau,Becali,nu vreau,Voiculescu!
Niciodata nu ne vom trezi sa ne hotarm ce vrem sa facem?
Ceea ce ma mira e ca pana acum parlamentarii dormeau si cand i-a trezit cineva au votat dar oare stiu se s-a votat sau au aflat de la stiri?!
Se certau cand la unele alocutiuni se depasea timpul alocat cu 1,2 minute,la dezbaterea suspendarii si-au "tranzactionat"timpi un partid altuia,ciudat nu vi se pare ca e o uneltire?
Dar cum spuneam suntem romani si nu ma mira faptu asta in suine!Daca ne iutam putin in istorie vom "descoperi" ca noi romanii am fost un popor de turnatori,vezi,Mihai Viteazu,vezi Regele Mihai,vezi familia Brancoveanu si multi altii toti au fost tradati de cei de langa ei!
Dupa cu in '90 se vorbea de anii de dictatura si comunism cei 45 de ani ne tot "faleam"cu ei ce greu a fost,am ajuns azi-maine 20 de ani de democratie si nu se vede mai nimic!
Speram in vremuri mai bune! Ar trebui sa ne fie rusine!
ISTORIA SE REPETA,AR TREBUI SA INVATAM DIN GRESELI!Asadar d-lor nu uitati sa mergeti la vot!Nu votati persoana lui Basescu,votai impotriva demiterii PRESEDINTELUI!
SUNT PRO PRESEDINTE!

Sunt_Oltean74
29-04-07, 19:56
http://www.basescu.ro/

http://forum.pro-basescu.ro/viewforum.php?f=1&sid=1e719a5b0416336ec8f0ec6c18317761

Einstein
30-04-07, 00:42
http://www.petitiononline.com/500000/

dyngo
30-04-07, 08:38
Un coleg de forum spunea mai sus " RAMANE LA LIBERA CUGETARE A FIECARUIA CEEA CE VREA SA FACA CU PROPIA PERSOANA DAR NU TE JOCI CU PROPIA TA TARA", si aici are perfecta dreptate.
Domilor, haideti sa ne uitam un pic la ce schimbari si numiri s-au facut de la debarcarea lui Basescu si venirea lui Vacaroiu.....

Se pare ca fostul CC al PCR renaste...
Oare cand vom reusii sa scapam de aceasta "boala"

staric
30-04-07, 09:27
...
Domilor, haideti sa ne uitam un pic la ce schimbari si numiri s-au facut de la debarcarea lui Basescu si venirea lui Vacaroiu.....

Ati mai auzit ceva de dosarul PATRICIU sau stia el ce stia cand spunea ca are incredere in justitie....

zmeura
30-04-07, 15:43
Hai sa va spun o poveste.
Era prin 2004 cand alianta D.A. promitea alegatorilor ca vor face treaba in tara asta si ca vor baga la puscarie pe mafioti.Basescu si Tariceanu se tineau de mana si nu se plangea nici unul ca alianta lor e sponsorizata de Patriciu sau Cocos,interesul lor era sa ajunga la "ciolan".La conducerea tarii era un partid condus de mafioti si de baroni locali,de care vroiam sa scap cat mai repede si sa-i vad pe multi dintre ei dupa gratii.Drept pentru care am mers si am votat cu D.A.Nu pentru ca imi placea de Basescu sau de Tariceanu,nu pentru programul de guvernare,nu pentru impozitul unic de 16%,etc ci pentru ca speram sa-i vad pe cei de la PSD cu catuse la maine.Am votat si de a doua zi s-au dus dracului chestiile ale cu "Sa traiti bine" si "La tepe" si a inceput lupta pentru ciolan.L-au plimbat pe Bombo un pic pe la DNA pentru niste amarate de termopane si atat.Nici un baron local,primar sau consilier nu a patit nimic si sunt convins ca sunt destui care au facut magarii pe vremea PSD-ului.Basescu s-a apucat sa faca invarteli pentru alegeri anticipate si ca sa-l schimbe pe Tariceanu cu Stolojan,tampenia cu rapirea,"Axa Londra,Washington",Elena Udrea consiliera pe probleme de UE cu toate ca ea era proasta bata,el isi injura consilierii(cei buni,ca doar nu pe Elena),lui Tariceanu ii spune ca are "fata de european cu papion",se cearta cu rusii si acestia scumpesc gazul,cu Moldova numai incurcaturi,daca parlamentul vrea sa faca referendum pentru suspendarea lui el face contrareferendum de parca ar fi copil mic,etc,etc,etc.Pe partea cealalta Tariceanu isi schimba discursul si intra si el in balacareala politica,asta dupa ce programeaza intalniri intre Macovei si Patriciu,scrie biletele,ne pune taxa auto ca sa-i mearga lui afacerile,etc,etc,etc.
Pai eu ce sa mai fac?Pe aia de la PSD nu-i suport,Tariceanu ma lamurit,cu Basescu am votat de nevoie ca sa nu iasa Nastase-mafiotul sef,iar acum in sondaje urca Jiji Berbecali.Halal tara.

outcast
30-04-07, 16:35
da,halal tara!...bine zis.....in romania conduce hrebe si patriciu......voi romanii platiti totul mai scump ca acesi infractori sa-si creasca averile..in orice tara democrata erau demult la puscarie,ei si multi altii pentru subminarea economiei nationale.....auzi la patriciu:
cercurile de interese sa fie incurajate si justitia sa fie privata....VA VINE SA CREDETI??

staric
30-04-07, 16:41
DA NE VINE SA CREDEM....pentru ca traim in ROMANIA si asta ne ocupa tot timpul :)

staric
30-04-07, 16:47
Pai eu ce sa mai fac?
Te duci si votezi pe 19...asa, macar de a le strica planul...

-minus
30-04-07, 16:53
Te duci si votezi pe 19...asa, macar de a le strica planul...

CORECT!!!MERGETI SI VOTATII!!

dic_star79
30-04-07, 21:11
Un lucru bun era daca Basescu respecta promisiunea facuta fata de parlament si fata de noi poporul! Daca il suspenda isi va da demisia,dar nu sa tinut de cuvant ceea ce este un minus in ceea ce priveste o promisiune facuta . De ce nu sia respectat promisiunea,pt ca nu mai este sigur ca va castiga alegirele anticipate.
Daca era un presedinte de cuvant nu mai mergeam la referendum pe 19 ci mergeam in vara direct la alegeri anticipate, unde castiga sigur si singur alegerile!!!!
NU UTA MERGI LA VOT SI VOTUL TAU CONTEAZA!!!!!!!!!!

outcast
30-04-07, 22:08
Un lucru bun era daca Basescu respecta promisiunea facuta fata de parlament si fata de noi poporul! Daca il suspenda isi va da demisia,dar nu sa tinut de cuvant ceea ce este un minus in ceea ce priveste o promisiune facuta . De ce nu sia respectat promisiunea,pt ca nu mai este sigur ca va castiga alegirele anticipate.
Daca era un presedinte de cuvant nu mai mergeam la referendum pe 19 ci mergeam in vara direct la alegeri anticipate, unde castiga sigur si singur alegerile!!!!
NU UTA MERGI LA VOT SI VOTUL TAU CONTEAZA!!!!!!!!!!

daca isi dadea demisia si oamenii lui patriciu and comp. scoteau o lege prin care sa-i interzica sa candideze atunci la ce bun?

Einstein
30-04-07, 22:46
Hai la referendum.... virtual.
http://www.europe-sateliti.com/showthread.php?t=564

staric
05-05-07, 12:44
Ati citit:
http://www.evz.ro/article.php?artid=303510
Il credeti pe Kondyakov: „Am avut intalniri fara legatura cu suspendarea”. Eu DA.... am baut pe timpuri un "ceai" cu ei ...

-minus
05-05-07, 13:10
Ati citit:
http://www.evz.ro/article.php?artid=303510
Il credeti pe Kondyakov: „Am avut intalniri fara legatura cu suspendarea”. Eu DA.... am baut pe timpuri un "ceai" cu ei ...

Orce e posibil,personal mam intalnit cu Basescu pe vremea cind eram redactor al cotidianului EV.Zilei,asta rin 93,tocmai fusese demis din functia de ministru al transportului,si ce mia putut spune atunci acest om,am ramas socat,sunt unele lucruri pe care nu le poti face publice nici dupa 50 de ani,dar eu il cred,si atunci si acum se intampla exact cum a prezis in 93,
citez;
;orce functie publica voi detine nu va trece mult si voi fi fortat sa demisionez,imi place adevarul si nu minciuna iar asta e un lucru suparator pentru majoritatea politicienilor nostri,

Iata ca peste ani aceste vorbe ale unui actual presedinte al Ro,sau adeverit in totalitate,uitati-va putin in bibliografia lui Basescu,a renuntat el vre-o data? NU!! a fost fortat sa demisioneze,deci ganditiva bine ce faceti cind mergeti la vot!!

outcast
05-05-07, 13:42
Ati citit:
http://www.evz.ro/article.php?artid=303510
Il credeti pe Kondyakov: „Am avut intalniri fara legatura cu suspendarea”. Eu DA.... am baut pe timpuri un "ceai" cu ei ...


tare articolul.....spune MULTE....

dyngo
05-05-07, 14:16
Orce e posibil,personal mam intalnit cu Basescu pe vremea cind eram redactor al cotidianului EV.Zilei,asta rin 93

Pai bine ma Spaniolule te-ai lasat de o munca "CURATA", ca sa te apuci de fiare...:D :D :D

-minus
05-05-07, 14:34
Pai bine ma Spaniolule te-ai lasat de o munca "CURATA", ca sa te apuci de fiare...:D :D :D

Inca public in anumite cotidiene,sunt corespondent......

zmeura
05-05-07, 14:58
Mergeti baieti si votati.Eu va sfatuiesc sa puneti stampila pe DA,ca daca nu o sa va trageti palme cum va-ti tras si dupa ce o picat Ilici si deabea atunci va-ti dat seama pe cine am avut presedinte.Si pe ala il votau oamenii cu 60-70%.Daca as putea i-as suspenda pe toti politicienii in frunte cu Basescu,astia mai mult incurca decat ajuta poporul roman,a carui economie merge inainte cu toate franele si hotiile lor.Ma mir ca nu stiti unde sunt fostii baroni locali,primari si consilieri PSD!Ei bine s-au mutat cu totii la unul dintre partidele care nu au oligarhi si grupuri de interese,adica la PD.Sa votati bine!

dic_star79
06-05-07, 12:52
Legea referendumului sa modificat ,presedintele poate fi demis ( adica jumatate plus unu din cei care voteaza si nu din totalul alegatorilor) . In acest contecst daca ne gandim cate sunt pentru ( partide parlamentare) si impotriva presedintelui , basescu sar putea sa piarda!!!

outcast
06-05-07, 13:27
Mergeti baieti si votati.Eu va sfatuiesc sa puneti stampila pe DA,ca daca nu o sa va trageti palme cum va-ti tras si dupa ce o picat Ilici si deabea atunci va-ti dat seama pe cine am avut presedinte.Si pe ala il votau oamenii cu 60-70%.Daca as putea i-as suspenda pe toti politicienii in frunte cu Basescu,astia mai mult incurca decat ajuta poporul roman,a carui economie merge inainte cu toate franele si hotiile lor.Ma mir ca nu stiti unde sunt fostii baroni locali,primari si consilieri PSD!Ei bine s-au mutat cu totii la unul dintre partidele care nu au oligarhi si grupuri de interese,adica la PD.Sa votati bine!


in momentul asta tara e condusa de patriciu si hrebe,plus niscaiva rusi....a vota da inseamna a certifica acest lucru,ori eu nu cred ca asta vrem...........................................................

votati NU suspendarii lui BASESCU..
e SINGURA optiune buna care exista in acest moment!

dic_star79
06-05-07, 13:40
Din pacate Basescu este ca si suspendat!!!!!!!!

outcast
06-05-07, 13:56
Din pacate Basescu este ca si suspendat!!!!!!!!

.................basescu ESTE suspendat .ce va fi dupa referendum decide populatia cu drept de vot....

zmeura
06-05-07, 14:06
Vrei sa scapati de oligarhi si grupuri de interese?Votati DA si sigur scapati de o parte dintre ei.De ceilalti ne ocupam la anul.

dic_star79
06-05-07, 14:08
Votati Da Pentru A Scapa De Baroni Locali Si De Coruptia Care Este La Putere!!!!!!!

outcast
06-05-07, 17:16
Votati Da Pentru A Scapa De Baroni Locali Si De Coruptia Care Este La Putere!!!!!!!

CORECT ESTE SA VOTATI NU !

dic_star79
06-05-07, 18:06
Corect Este Sa Votati Da!!!!!!!!!!!! Fara Suparare!!!!!!!

outcast
06-05-07, 18:31
Corect Este Sa Votati Da!!!!!!!!!!!! Fara Suparare!!!!!!!

nu e nici o suparare....basescu va cistiga referendumul....lumea sa saturat de comunisti psd-isti.......

dic_star79
06-05-07, 18:43
O sa fie no sa fie tot rau o so ducem in tara asta, pana nu o sa se respecte legea, pana nu o sa i bage pe cei corupti la mititica inpreuna cu cei de la putere nu o se faca nimica pt tara asta doar pt ei!!!!!!!!!
Si apropo casa din strada MIHAILEANU unde sta domnu PRESEDINTE cum mai e cu ia ? SAU CEI CARE SUNT CU BASESCU NU STITI DESPRE CE ESTE VORBA?

Sunt_Oltean74
06-05-07, 19:09
Dar casele si conturile multora din cei 322....... banuiesc ca cei care sunteti cu iei stiti de ele?

outcast
06-05-07, 19:13
O sa fie no sa fie tot rau o so ducem in tara asta, pana nu o sa se respecte legea, pana nu o sa i bage pe cei corupti la mititica inpreuna cu cei de la putere nu o se faca nimica pt tara asta doar pt ei!!!!!!!!!
Si apropo casa din strada MIHAILEANU unde sta domnu PRESEDINTE cum mai e cu ia ? SAU CEI CARE SUNT CU BASESCU NU STITI DESPRE CE ESTE VORBA?


tu compari casa din strada mihaileanu cu faptul ca psd+patriciu a vindut resursele romaniei omv-ului care este cu capital de stat ,si acum tu platesti benzina mai scump ca in austria?

esti copìl......

dic_star79
06-05-07, 19:23
Si de ce nui vad la mititica pe cei de la psd+patriciu ai,de ce? Pt ca si cei din PDfura impreuna cu ei?
Nu mi spune de grupuri de interese pt ca si la PDsunt !!!!!

outcast
06-05-07, 19:29
Si de ce nui vad la mititica pe cei de la psd+patriciu ai,de ce? Pt ca si cei din PDfura impreuna cu ei?
Nu mi spune de grupuri de interese pt ca si la PDsunt !!!!!


corect,sunt si la pd...dar aici discutam despre basescu.....si marii hoti care conduc romania te ASIGUR eu ca nu sunt la pd....

dic_star79
06-05-07, 19:29
Eu nu sunt cu nimeni si asa mi sa facut scarba de ceea ce se intampla cu cei de la putere inclusiv cu Basescu. Cand l am votat in 2004 l am votat ca a zis ca face pe..... si nu a facut nimica, din ceea ce tin minte PD,PNL PC, UDMR formau guvernul si avea puterea!!!!!!,acuma nu mai face nici pe>>>>.....

dic_star79
06-05-07, 19:31
Basescu din ce partid face parte sau nu sti?

outcast
06-05-07, 19:33
Eu nu sunt cu nimeni si asa mi sa facut scarba de ceea ce se intampla cu cei de la putere inclusiv cu Basescu. Cand l am votat in 2004 l am votat ca a zis ca face pe..... si nu a facut nimica, din ceea ce tin minte PD,PNL PC, UDMR formau guvernul si avea puterea!!!!!!,acuma nu mai face nici pe>>>>.....

cum sa faca el singur?uiti de solutia imorala?pd nu a avut majoritate niciodata...
eu am spus : in acest moment nu exista solutie mai buna decit basescu.....nu am spus ca e perfect..intotdeauna vine cineva din spate care e mai bun si iti ia locul....deocamdata nu e nimeni......deocamdata....

dic_star79
06-05-07, 19:34
Cand zici Basecu zici PD . Daca vroiau sai bage la inchisoare puteau dar nu au vrut!!!! Justitia era de partea lui Basescu nu, si ce a facut nimic!!!

Sunt_Oltean74
06-05-07, 19:35
-FSN-Iliescu-PSD este organizatia care a rapit Romanilor sansa extraordinara data de istorie dupa 1989, de a crea o societate cinstita, cu sanse egale pt. toti
-vina mare a PSD e si ca ii cuprinde pe toti cei care au praduit avutia nationala in folos propriu:NU NE VINDEM TARA,LASATI-NE PE NOI, FOSTI ACTIVISTI PCR, S-O DAM GRATIS CUI DA SPAGA MAI MARE!
-PSD a infiintat moda "bugetarilor foarte bogati", lucru inafara oricarei logici intr-o economie de piata, fapt care s-a realizat prin FURTURI ORDINARE SI NERUSINATE FACUTE CU PUTEREA FUNCTIEI IN STAT SI ACOPERITE CU LEGILE UNUI PARLAMENT DESTINAT SA ACOPERE CU LEGI HOTIILE PUTERII!

-minus
06-05-07, 19:36
-FSN-Iliescu-PSD este organizatia care a rapit Romanilor sansa extraordinara data de istorie dupa 1989, de a crea o societate cinstita, cu sanse egale pt. toti
-vina mare a PSD e si ca ii cuprinde pe toti cei care au praduit avutia nationala in folos propriu:NU NE VINDEM TARA,LASATI-NE PE NOI, FOSTI ACTIVISTI PCR, S-O DAM GRATIS CUI DA SPAGA MAI MARE!
-PSD a infiintat moda "bugetarilor foarte bogati", lucru inafara oricarei logici intr-o economie de piata, fapt care s-a realizat prin FURTURI ORDINARE SI NERUSINATE FACUTE CU PUTEREA FUNCTIEI IN STAT SI ACOPERITE CU LEGILE UNUI PARLAMENT DESTINAT SA ACOPERE CU LEGI HOTIILE PUTERII!

Excelent relatat,acum decideti cu cine votati,sau pentru ce vreti sa votati!!

outcast
06-05-07, 19:39
-FSN-Iliescu-PSD este organizatia care a rapit Romanilor sansa extraordinara data de istorie dupa 1989, de a crea o societate cinstita, cu sanse egale pt. toti
-vina mare a PSD e si ca ii cuprinde pe toti cei care au praduit avutia nationala in folos propriu:NU NE VINDEM TARA,LASATI-NE PE NOI, FOSTI ACTIVISTI PCR, S-O DAM GRATIS CUI DA SPAGA MAI MARE!
-PSD a infiintat moda "bugetarilor foarte bogati", lucru inafara oricarei logici intr-o economie de piata, fapt care s-a realizat prin FURTURI ORDINARE SI NERUSINATE FACUTE CU PUTEREA FUNCTIEI IN STAT SI ACOPERITE CU LEGILE UNUI PARLAMENT DESTINAT SA ACOPERE CU LEGI HOTIILE PUTERII!

bine spus..........................

dic_star79
06-05-07, 19:39
Prietene cand citesc ceea ce am scris ma ia rasul,adica noi doi si restu !!!
Ma inreb?, crezi cai doare pe ei de noi , raspunsul este nu indiferent de partid NU!!!!!!!!

outcast
06-05-07, 19:43
Prietene cand citesc ceea ce am scris ma ia rasul,adica noi doi si restu !!!
Ma inreb?, crezi cai doare pe ei de noi , raspunsul este nu indiferent de partid NU!!!!!!!!

ai dreptate....insa lumea trebuie sa voteze NU demiterii presedintelui basescu ...altfel exista riscul sa spunem intr-un viitor apropiat ADIO NATO si ADIO comunitate europeana.....

dic_star79
06-05-07, 19:43
O sa fiu la vot , chiar o sa fac parte din comisia de votare, si o sa fiu printre primi care o sa afle daca este DA SAU ESTE NU!!!

dic_star79
06-05-07, 19:49
E sa nu fim chiar asa dramatici cu NATO si UE nu se renunta chiar asa la noi sa sti!!!!!! SUNTEM O TARA IMPORTANTA SI ASEZATA FOARTE STRATEGIC !!!!!!!! Nu o sa ne dea aia afara acuma ca a pierdut Basescu.

outcast
06-05-07, 20:01
E sa nu fim chiar asa dramatici cu NATO si UE nu se renunta chiar asa la noi sa sti!!!!!! SUNTEM O TARA IMPORTANTA SI ASEZATA FOARTE STRATEGIC !!!!!!!! Nu o sa ne dea aia afara acuma ca a pierdut Basescu.

asta asa e....insa cind incepi cu retragerea soldatilor,cind politicul este aservit intereselor rusiei,nu stiu daca nu se caca cineva in importanta strategica a romaniei.

dic_star79
06-05-07, 20:24
Prietene ai grija sa nu induci lumea in eroare cu aservirea romaniei, rusiei!!!aia se cheama altfel si nicidecum aservire politica.

outcast
06-05-07, 20:44
Prietene ai grija sa nu induci lumea in eroare cu aservirea romaniei, rusiei!!!aia se cheama altfel si nicidecum aservire politica.

zau?!...citeste asta http://www.evz.ro/article.php?artid=303510


si spune-mi unde te duce mintea...

dic_star79
08-05-07, 22:34
Ceea ce riese din acel interviu este ca rusul are o relatie cu statul roman pe cale oficiala si bilaterala intre cele doua popoare si nici decum aservire politica. Rusul are un interes mai mare fata de REP MOLDOVAca sa si mentina Rusia armata in Transnistria si nicidecum fata de noi, ei acuma fiecare stat care se respecta are niste servici secrete care actioneaza acolo unde are interes statul respectiv.

Einstein
09-05-07, 08:42
Am impresia ca vrei sa ii invitam pe la noi.... Au venit prin 1947 si nu au mai plecat vreo 50-60 de ani. Buni prieteni, nu te lasa singur niciodata! De ce oare?
A fost Ilici prieten cu ei si am platit cele mai scumpe gaze din Europa. Acum Tariceanu abereaza ca daca ramanem prietenii lor ne mai lasa ceva la pret. Din 250$/1000mc vom plati 249,99/1000mc + comision la mason?
Sa revenim cu picioarele pe pamantul romanesc....

zmeura
09-05-07, 09:22
Spuneti vorbe grele si nefondate invatate de la un presedinte iresponsabil.Nu uitati ce parere avea despre el un mare intelectual al acestei tari,Octavian Paler:un mitocan si un bufon.
Ganditi la rece,lasati gargara debitata de ei pe la TV-uri.Noi nu vom vota daca ii vrem pe parlamentari,pe PSD-ist,PD-isti,UDMR-isti,etc(ca nu-i vrem),intrebarea e simpla: Doriti sau nu suspendarea lui Basescu?Si acum trebuie sa ne gandim daca acest om merita sa mai fie presedintele Romaniei sau nu.Eu cred ca se poate gasi un om inteligent,diplomat,cultivat pe care sa-l punem presedinte in tara asta.Stam si ne multumim cu marinarul pe motiv ca nu e bun Geoana sau Becali.Daca nu sunt buni (si nu sunt) punem pe altcineva,dar asta nu e un motiv sa nu dai jos un presedinte mitocan.
Daca il suspendam scapam de un presedinte prost si de cateva grupuri de interese si de PD-ul care s-a umplut de fostii primari,consilieri si baroni locali ai PSD-ului.
Daca nu il suspendam ramanem cu interminabilele scandaluri inca 7 ani,iar parlamentul nu il poate dizolva ca sa ne scape si de mafiotii aia mai repede cu un an si jumatate mai devreme,asa ca nu vad la ce ajuta omul asta ca presedinte inafara de scandalurile transmise in direct la televiziuni.
Iar asta cu "Basescu e mai putin corupt ca nustiucare" e o mare greseala.Cu gandirea asta Romania va ramane tara corupta pe veci.Coruptii sunt corupti si atat,indiferent de ce si cat au furat in tara asta,sau au ajutat grupurile lor de interese.Trebuie sa scapam de toti,incepand de la Basescu in jos,acum avem ocazi sa scapam chiar de el,deci....

Einstein
09-05-07, 09:37
Si ce, vrei sa ii mangaie pe spate, "Mai baieti, hai, va rog, nu mai tradati tara asta! Nu va mai lasati condusi de Patriciu!" Asta era stilul lui Ilici, si unde am ajuns? Coada Europei?
Basescu nu e usa de biserica, dar vrea sa faca ceva bun pentru viitorul copiilor mei. Ca om a gresit, dar ca presedinte procedeaza corect.
Eu ca presedinte il sustin!
Da un nume de inlocuitor in acest moment!

staric
09-05-07, 09:48
Eu cred ca se poate gasi un om inteligent,diplomat,cultivat pe care sa-l punem presedinte in tara asta...
Da ai dreptate, dar pana la acest OM avem nevoie de un GUNOIER care sa curate tot rahatul ...

-minus
09-05-07, 10:28
Da ai dreptate, dar pana la acest OM avem nevoie de un GUNOIER care sa curate tot rahatul ...

Bine zis....

dic_star79
09-05-07, 16:30
Ca presedinte trebuie sa fi dimplomat sa ai sange rece si sa mai sti ceea ce vorbesti mai ales cand ai intalniri cu diplomatii din afara tari nu sa arunci vorbe care ar putea tensiona relatiile cu celelante state. Basescu nu este facut ca sa fie presedinte , ca sa fi presedinte trebuie sa ai personalitate si caracter , din pacate nu avem cu cine sa l inlocium.

Sunt_Oltean74
09-05-07, 17:16
Ca presedinte trebuie sa fi dimplomat sa ai sange rece .

Corect ca daia au furat asa cei care au fost inaintea lui Basescu ,au avut singe rece. Si cand sa incalzit sangele in Basescu il l-au racit repede.

outcast
09-05-07, 20:32
Am impresia ca vrei sa ii invitam pe la noi.... Au venit prin 1947 si nu au mai plecat vreo 50-60 de ani. Buni prieteni, nu te lasa singur niciodata! De ce oare?
A fost Ilici prieten cu ei si am platit cele mai scumpe gaze din Europa. Acum Tariceanu abereaza ca daca ramanem prietenii lor ne mai lasa ceva la pret. Din 250$/1000mc vom plati 249,99/1000mc + comision la mason?
Sa revenim cu picioarele pe pamantul romanesc....

corect!...oare inteleg toti asta??

dragon65
13-05-07, 18:15
Da ai dreptate, dar pana la acest OM avem nevoie de un GUNOIER care sa curate tot rahatul ...

O gramada de gunnoi nu poate fi curatata decit incepind de la virf ! iar Basescu nu nu cred ca e GUNOIERUL potrivit sa faca asta !

staric
13-05-07, 20:29
Bine e ca suntem de acord cu un singur lucru - avem o gramada de gunoi care trebuie curatat.
Una din propuneri este Basescu ... din partea PD si PLD ... caz in care pierde vor fi anuntate alegeri ...
PNL, PDSR, ... dati un NUME sa stim si noi care e contracandidatul...ILIESCU?

P.S.
Eu votez NU nu basescu, eu votez NU PRESEDINTELE

-minus
13-05-07, 21:47
Dupa ultimile intamplari cu aceste manifestatii pro-Basescu in care oamenii au fost amenintati cu pierderea locurilor de munca in caz ca nu merg,eu ii dau dracu pe toti si stau acasa sa beau o berica si sa fac un gratarel ii f...t in gura si nu ma duc la nici un vot,la o adica europa e mare am unde sa merg nu-mi fac probleme!!

Einstein
13-05-07, 23:34
Te lasi manipulat de pnl-isti? La mitingurile lui basescu s-au dus membrii pd si pld, plus cativa amatori de pachete de mancare, tricouri si sepci. Asta cu pierderea serviciului miroase de la o posta. Era tehnica psd-ului. Acum cand incearca sa isi schimbe parul, psd-ul nu mai reuseste sa adune mai mult de 8-10.000 de oameni, cu participarea tovarasului Ilici cu tot. Eu zic sa mergem la vot, si sa le dam peste bot.
MERGEM LA VOT SA LE DAM PESTE BOT!
Hai ca am facut un slogan.

-minus
13-05-07, 23:55
Te lasi manipulat de pnl-isti? La mitingurile lui basescu s-au dus membrii pd si pld, plus cativa amatori de pachete de mancare, tricouri si sepci. Asta cu pierderea serviciului miroase de la o posta. Era tehnica psd-ului. Acum cand incearca sa isi schimbe parul, psd-ul nu mai reuseste sa adune mai mult de 8-10.000 de oameni, cu participarea tovarasului Ilici cu tot. Eu zic sa mergem la vot, si sa le dam peste bot.
MERGEM LA VOT SA LE DAM PESTE BOT!
Hai ca am facut un slogan.

Uite ce ma facut,eram la o primarie facand anticamera la primar pentru niste semnaturi[avize ] si asteptand sa vorbeasca la telefon iata ce am auzit;

Dai ma dracului,spunele ca daca nu vin la miting le desfaci contractul de munca,dai in pz...a masii ca iti aduc eu oamenii,eu raspund,care nu vine dai afara


la asemenea afirmatii din partea unui primar am ramas masca,ajuns acasa vad la stiri pe diverse posturi oameni care se plang ca au fost amenintati ca sunt dati afara daca nu merg la miting,asa ca daca vedeam la tv,mai ziceam ca e manipulare,dar asa ca am auzit cu urechile mele ma lamurit,asa ca asta e,eu unul fac gratar si beau bere ,voi faceti ce credeti;

-minus
14-05-07, 00:01
Uite ce ma facut,eram la o primarie facand anticamera la primar pentru niste semnaturi[avize ] si asteptand sa vorbeasca la telefon iata ce am auzit;

Dai ma dracului,spunele ca daca nu vin la miting le desfaci contractul de munca,dai in pz...a masii ca iti aduc eu oamenii,eu raspund,care nu vine dai afara


la asemenea afirmatii din partea unui primar am ramas masca,ajuns acasa vad la stiri pe diverse posturi oameni care se plang ca au fost amenintati ca sunt dati afara daca nu merg la miting,asa ca daca vedeam la tv,mai ziceam ca e manipulare,dar asa ca am auzit cu urechile mele ma lamurit,asa ca asta e,eu unul fac gratar si beau bere ,voi faceti ce credeti;

PS. primarul de care vorbesc e PD-ist,acum ce mai zici?

XVanish
14-05-07, 06:33
Uite ce ma facut,eram la o primarie facand anticamera la primar pentru niste semnaturi[avize ] si asteptand sa vorbeasca la telefon iata ce am auzit;

Dai ma dracului,spunele ca daca nu vin la miting le desfaci contractul de munca,dai in pz...a masii ca iti aduc eu oamenii,eu raspund,care nu vine dai afara


la asemenea afirmatii din partea unui primar am ramas masca,ajuns acasa vad la stiri pe diverse posturi oameni care se plang ca au fost amenintati ca sunt dati afara daca nu merg la miting,asa ca daca vedeam la tv,mai ziceam ca e manipulare,dar asa ca am auzit cu urechile mele ma lamurit,asa ca asta e,eu unul fac gratar si beau bere ,voi faceti ce credeti;

Din pacate la noi inca se mai practica abuzul de putere... de eram in locul tau scoteam telefonul si-l rezolvam... doua trei cazuri de astea date pe mana presei, un pic de scandal si sa vezi cum se potolesc...

Greu mai vezi oameni cu coloana vertebrala in ziua de azi... banii si puterea ii orbesc pe majoritatea... pacat...

dic_star79
14-05-07, 12:12
E pe d...cu rezolvare ,unde ai vazut tu sa se rezolve ceva dupa ce au dat cei din presa sau TV un caz, nu se rezolva nimica!!!!!. Iar treaba cu primari care aduna angajati pt mitinguri o stiu de mai demult, cine d..cu se duce de buna voie la miting la IASI sau la CONSTANTA cu trenu in picioare sau sa mai stea cateva ore bune in soare ca sa l ia D...cu de caldura .

XVanish
14-05-07, 15:13
E pe d...cu rezolvare ,unde ai vazut tu sa se rezolve ceva dupa ce au dat cei din presa sau TV un caz, nu se rezolva nimica!!!!!. Iar treaba cu primari care aduna angajati pt mitinguri o stiu de mai demult, cine d..cu se duce de buna voie la miting la IASI sau la CONSTANTA cu trenu in picioare sau sa mai stea cateva ore bune in soare ca sa l ia D...cu de caldura .
Crede-ma ca nu toti oamenii presei sunt fricosi... sunt destui care au "spate"... problema e ca si lumea e fricoasa si nu apeleza la ei... sau mai bine spus indiferenta...

Einstein
14-05-07, 16:13
Ca in orice razboi se folosesc orice fel de arme.
Chiar daca nu il consider pe Basescu un Mesia al Romaniei, cred ca este omul care in acest moment poate schimba ceva. De aceea voi vota NU.
Oricum va invinge cu 60-65%...

dic_star79
14-05-07, 16:17
Nu , ai inteles gresit eu nu am facut referire ca sunt fricosi sau nu ci la faptul ca dupa ce dezvaluie un caz care are toate acuzele sa fie unul de parnaie nu se face nimic de cei care ar trebui sa faca!!!

dic_star79
14-05-07, 16:20
Manipularea maselor este cea mai buna metoda!!!!!!!!!!

-minus
14-05-07, 18:18
Crede-ma ca nu toti oamenii presei sunt fricosi... sunt destui care au "spate"... problema e ca si lumea e fricoasa si nu apeleza la ei... sau mai bine spus indiferenta...

Crede-ma ca nu sunt indiferent,mai ales ca mai sunt si corespondent de presa,dar.... punete in situatia mea;
primarul ma stie,in anticamera eram doar eu si secretara,atunci cine sa fi soptit? secretara? in nici un caz e cu el de 2 mandate,atunci raman eu,dar daca zic cine si cu cine a vorbit,goodby autorizatii semnate de primar,asa ca o las moale,poate sunt las intr-un fel,dar am familie si copii,singurul lucru pe care il fac e sa nu ma prezint la vot,ii dau dracu pe toti!!!

XVanish
14-05-07, 18:33
Nu , ai inteles gresit eu nu am facut referire ca sunt fricosi sau nu ci la faptul ca dupa ce dezvaluie un caz care are toate acuzele sa fie unul de parnaie nu se face nimic de cei care ar trebui sa faca!!!


Manipularea maselor este cea mai buna metoda!!!!!!!!!!

Ai dreptate in ambele cazuri...

XVanish
14-05-07, 18:36
Crede-ma ca nu sunt indiferent,mai ales ca mai sunt si corespondent de presa,dar.... punete in situatia mea;
primarul ma stie,in anticamera eram doar eu si secretara,atunci cine sa fi soptit? secretara? in nici un caz e cu el de 2 mandate,atunci raman eu,dar daca zic cine si cu cine a vorbit,goodby autorizatii semnate de primar,asa ca o las moale,poate sunt las intr-un fel,dar am familie si copii,singurul lucru pe care il fac e sa nu ma prezint la vot,ii dau dracu pe toti!!!

Pai vezi... aici e problema inca la noi... unul nu face nimic ca nu are putere... dar daca l-ar da in gat mai multi si nu numai pe el... pe toti... crezi ca atunci nu s-ar mai linisti? Numai ca nu e cine... inca...

dic_star79
15-05-07, 15:47
Sa traim cu speranta ca indiferent daca va pica sau nu, sper sa fie mai bine si sa actioneze in interes public si nu o sa fie in continuare o mascarada politica , ca pana acuma.

XVanish
15-05-07, 18:41
Tot speram, tot speram...

dic_star79
16-05-07, 10:31
Cred ca o sa o dau d...lui de speranta ca m am saturat de atata asteptare!!!!!!!!!!

shadowman
18-05-07, 09:17
Respecte!
Sambata la referendum se voteaza doar cu buletinul sau (si) cu cartea de alegator?
Multumiri!

staric
18-05-07, 09:44
Respecte!
Sambata la referendum se voteaza doar cu buletinul sau (si) cu cartea de alegator?
Multumiri!
Ce am inteles eu ca NU te lasa sa votezi cu cartela de alegator.

dic_star79
18-05-07, 11:27
Se Va Vota Doar Cu Buletinul,cartea De Alegator Sau Cu Cartea De Identitate Provizorie!!!!!!!!! Nu Se Va Vota In Gari Si Aeroporturi!!!!!!!! Cei Care Nu Se Afla In Localitatea De Domiciliu Vor Vota Pe Liste Suplimentare La Orice Sectie!!!!!, Dar Vor Fi Obligati Sa Completeze O Declaratie Pe Propia Raspundere Ca Nu Au Mai Votat Si In Alta Sectie!!!!! Mergeti La Vot Si Votul Tau Conteaza, Puterea Este Doar La Tine!!!!!!!!

Einstein
18-05-07, 12:36
NU se voteaza cu carte de alegator! Buletin sau carte de identitate, pasaport sau carte provizorie de identitate.

-minus
18-05-07, 12:45
Se Va Vota Doar Cu Buletinul,cartea De Alegator Sau Cu Cartea De Identitate Provizorie!!!!!!!!! Nu Se Va Vota In Gari Si Aeroporturi!!!!!!!! Cei Care Nu Se Afla In Localitatea De Domiciliu Vor Vota Pe Liste Suplimentare La Orice Sectie!!!!!, Dar Vor Fi Obligati Sa Completeze O Declaratie Pe Propia Raspundere Ca Nu Au Mai Votat Si In Alta Sectie!!!!! Mergeti La Vot Si Votul Tau Conteaza, Puterea Este Doar La Tine!!!!!!!!

Stau acasa si beau o bere,fac un gratarel,va las pe voi sa votati,votul meu din pacate nu am cui sal dau,asa ca las sa decida majoritatea succes tuturor.......la bere si mici!!

dic_star79
18-05-07, 13:33
rectifc nu se va vota cu carte de alegator!!!!!! asa este cand esti cu gandul la gratarul pe care o sa l faca alti iar tu esti in comisia de votare!!!!!!!!
Gratarul ramane pt duminica pt ca simnt miros de LA MULTI ANI !!!!!!

Sunt_Oltean74
19-05-07, 20:07
URAAAAA!!!! TRAIAN BASESCU PRESEDINTE.

Base shoo pe hoti!

-minus
19-05-07, 20:22
URAAAAA!!!! TRAIAN BASESCU PRESEDINTE.

Base shoo pe hoti!

Sa vedem ce va urma.....