PDA

View Full Version : Firm original!!



-minus
18-04-07, 16:57
Firm original focussat il puteti da jos de aici;
http://sateliti.org/upload/index.php?&direction=0&order=&directory=RECEPTOARE/KAON

-minus
18-04-07, 19:01
Numai pe UPLOAD SATELITI puteti gasi in exclusivitate firm original FOCUSSAT!!

-minus
18-04-07, 22:28
Numai pe UPLOAD SATELITI puteti gasi in exclusivitate firm original FOCUSSAT!!

Softul este cel original focussat daca nu reusiti sal incarcati in receptor puneti mai intii alt soft pe care ati incarcat un bootloader V2.1.9v4 atunci va merge sigur,cit despre cartela focuss nu o citeste pentru asta e nevoie de boootloaderul original,dar softul e bun ca sal puneti la sfirsit cind returnati operatorului receptorul avut in custodie,succes!!

doroftei
19-04-07, 20:48
Poti sa spui si pentru ce este al doilea fisier? Si poate chiar o mica procedura daca sunt particularitati legate de uploadarea acestu firm original.

Mersi mult

-minus
19-04-07, 22:46
Poti sa spui si pentru ce este al doilea fisier? Si poate chiar o mica procedura daca sunt particularitati legate de uploadarea acestu firm original.

Mersi mult

al doilea fisier nu lam incercat nu stiu ce reprezinta am incercat doar softul care este identic cu cel focuss dar nu are bootloaderul original deci nu poate citi cardul focuss

sorin8m
30-04-07, 12:55
Ai incercat personal acest soft original. Chiar as trebuie :)

-minus
30-04-07, 13:03
Ai incercat personal acest soft original. Chiar as trebuie :)

Toate softurile puse la UPLOAD de mine sunt mai intii incercate personal si apoi puse in sectiunea receptoare,eu unul nu pot sa iau un soft de pe un anumit forum si sa-l postez aici bazandu-ma pe ce spune lumea ca e bun,mai intii trebuie sa-l incerc eu personal si apoi il pun la dispozitia membrilor ,nu vreau sa fiu injurat sau sa se spuna despre noi cine stie ce,aici vrem ca fiecare membru sa aiba siguranta informatiilor primite ca sunt corecte !!

pacala68
30-04-07, 16:23
Ar fi bine de gasit un user care sa poata face un flash dump ( dupa un factory reset ) ; pentru aceiasi versiune se hw/sw prin comparare se poate localiza UA .

-minus
30-04-07, 16:30
Ar fi bine de gasit un user care sa poata face un flash dump ( dupa un factory reset ) ; pentru aceiasi versiune se hw/sw prin comparare se poate localiza UA .

Ar fi bine dar cine oare ar avea disponibilitatea?
Firmul original il avem,boootloaderul la fel,acum sa vedem!!
ii multumim anticipat dupa acum!!

-minus
07-05-07, 22:55
Bootloader original focussat acum pe upload;
http://sateliti.org/upload/index.php?direction=0&order=&directory=RECEPTOARE/KAON&
si cu asta se incheie istoria kaonului de la focussat;
BL619v1 bootloader original focussat

Sedan
08-05-07, 09:32
A testat cineva? Merge cardul de focus pe kaon din nou cu acest soft si bootloader? Mai trebuie sa fie cardul in receptor pentru vizionarea canalelor FTA?

-minus
08-05-07, 09:56
A testat cineva? Merge cardul de focus pe kaon din nou cu acest soft si bootloader? Mai trebuie sa fie cardul in receptor pentru vizionarea canalelor FTA?

Fiind soft kaon-focussat nu poti vedea canalele fta,nefiind versiunea de soft care iti dadea aceasta posibilitate,dar daca ai subscriptia valida le poti vedea lejer,iar cardul merge
pune pe TVR1 si suna la ei sa trimita inca o data subscriptia catre cardul tau, U/A nu mai conteaza la update-ul cardului ci doar la activarea lui. daca nu vrea scoate cardul din slot si introdu-l iar. repeta operatia de cateva ori, trebuie sa ia subscriptia,succes!!

Sedan
08-05-07, 13:31
Stie cineva cum se poate extrage softul dintr-un receptor Kaon Focus?

-minus
08-05-07, 14:17
Stie cineva cum se poate extrage softul dintr-un receptor Kaon Focus?

Trebuie sa faci un back-up cu jtag la softul din kaon inainte de a pune patch. si pastrezi si U/A, si celelalte caracteristici unice ale softului pentru fiecare receptor in parte,alta solutie nu stiu!

niros
15-05-07, 00:52
spaniolule, ai pe www.romanian-sat.com la sectiunea upload doua firm-uri pt kaon focus sat. cel de marime mai mica e versiunea care merge pe fta cu smartcardul blocat. asa mi s-a spus de la cine le-am primit. foloseste-le cu incredere. sigur sunt bune ca le-a instalat nolf de la upc alba iulia pe kaon-ul lui.

mondo
15-05-07, 01:09
Stie cineva cum se poate extrage softul dintr-un receptor Kaon Focus?
Da mai multe detalii.Ce vrei sa faci?Softul il poti citi din Menu.:)

-minus
15-05-07, 09:12
spaniolule, ai pe www.romanian-sat.com la sectiunea upload doua firm-uri pt kaon focus sat. cel de marime mai mica e versiunea care merge pe fta cu smartcardul blocat. asa mi s-a spus de la cine le-am primit. foloseste-le cu incredere. sigur sunt bune ca le-a instalat nolf de la upc alba iulia pe kaon-ul lui.

OK. multumesc mult!!