PDA

View Full Version : Exista sortare dupa transponder?



rocco2007r
29-09-08, 15:23
Salut,

Ma interseaza urmatorul aspect: cum iti dai seama daca iti intra toti transponderii de pe un satelit? Exista acest tip de sortare? Se poate face?
Sau ma rog, exista undeva o lista cu cei care care ti-au intrat, pentru o identificare usoara, printr-o confruntare, cu lista celor existenti pe respectivul satelit?

Eu n-am gasit nimic care sa ma ajute nici in meniul receptorului IPBOX 900HD nici in interfata web.

Voi cum faceti?

Multmesc,
Rocco

otheitis
29-09-08, 15:51
Am impresia cu pceditor poti sa vezi asta lucru.O sa ma interesez si eu sa vad.....

motoru
29-09-08, 19:00
In PC Editor vezi tot. Pe satelitii care i-ai scanat iti apar transponderii si canalele aferente implicit. Totul este editabil la alegere, eu de exemplu am sters transpoderele de pe care imi intra canale fara interes si am introdus altii importanti pe care nu-i are.
Pc editor inca nu funtioneaza perfect. Am sters cu el insa transpoderele noi le-am introdus din meniul receptorului.
In meniul receptorului de asemenea poti edita la menu/service seraching/TP &channel edit/satellite & TP edit

rocco2007r
30-09-08, 11:17
Salut,

Asa este, mi-am rezolvat problema cu PCEditor.
Adevarul este ca uitasem de tool-ul asta, de altfel unul complex si care arata bine.
Ca mai aveam o nemultumire care se rezolva de fapt tot cu ajutorul PCEditor. Si anume ma enerva ca dupa co instalare de imagine noua, normal, se pierdeau setraile mele (listele favorite etc) :). Acum pot fi salvate in baza de date a PCEditor.

Va multumesc,
Rocco

motoru
30-09-08, 11:49
Salut,

Si anume ma enerva ca dupa co instalare de imagine noua, normal, se pierdeau setraile mele (listele favorite etc) :). Acum pot fi salvate in baza de date a PCEditor.

Va multumesc,
Rocco

exista o varianta mai simpla, copiezi db.dat pe pc (ai grija de el tot timpul altfel scanezi din nou...) iar dupa ce pui imaginea suprascrii si gata !