PDA

View Full Version : sfaturi kaon dl focus...



bebelsat
27-09-08, 21:11
salut.am nevoie de ajutorul cuiva care stie cum se schimba softul unui kaon de la focus-probabil custodie,eventual cum se pot introduce ,,cifre''.la opticumuri/globo am reusit dar la asta nu.nu stiu cu ce program se descarca un nou soft,ce soft,etc.multumiri anticipate.:comp:

mondo
27-09-08, 22:04
salut.am nevoie de ajutorul cuiva care stie cum se schimba softul unui kaon de la focus-probabil custodie

Ai nevoie de rabdare si bunavointa.S-a postat de cateva ori pe acest forum problema ta.Daca nu gasesti foloseste functia "search" a forumului.

scufundac
27-09-08, 22:04
salut.am nevoie de ajutorul cuiva care stie cum se schimba softul unui kaon de la focus-probabil custodie,eventual cum se pot introduce ,,cifre''.la opticumuri/globo am reusit dar la asta nu.nu stiu cu ce program se descarca un nou soft,ce soft,etc.multumiri anticipate.:comp:

aici ai totul despre kaon http://www.sat.us.pn/ succes

bebelsat
28-09-08, 21:20
Ai nevoie de rabdare si bunavointa.S-a postat de cateva ori pe acest forum problema ta.Daca nu gasesti foloseste functia "search" a forumului.

mda,multumesc pt sfat.rabdare am eu,dar unii mai si muncesc si nu prea au timp de teste.bunavointa asiderea.am sa dau un search in alta parte,vad ca pe aici sunt numai binevoitori...

bebelsat
28-09-08, 21:21
aici ai totul despre kaon http://www.sat.us.pn/ succes

am incercat aici,dar nu mi iese.oricum ,multumesc pt gest.:cheers:

mariust5
29-09-08, 16:25
Mergi pe site-ul mentionat mai jos ( sat.us ) . in stanga sus scrie Menu , da click pe Utilities si apare lista cu toate programele de care ai nevoie . Primul de susu e Kup230 engineer patched , scoate-l , salveazal si deschide-l . Apoi mergi iar la Menu si dai click pe Firm , toate softurile apar acolo . tie iti trebuie Hw-12.c0.a5 , ( eu pe ultimul am pus softul universal 12.cx.xx ) descarci softul si-l salvezi . Instructiuni cu poze tot la Menu , Install the firm . Receptorul trebuie sa fie conectat la pc cu cablu null modem ( patch cable ) .Apoi pe Kup230 dai Abrir sau Open stanga sus si deschizi softul pe care tocmai l-ai descarcat , apesi tasta Space si deschizi receptorul de la priza . Ar trebui sa se incarce . Daca nu merge din prima , e normal , incearca de mai multe ori aceiasi procedura . Bafta si noroc . Cand reusesti ne spui si te indrumam mai departe .