PDA

View Full Version : IPBox 422 support?



tzweistein
15-09-08, 13:14
Salutari Tuturor si complimente pentru suportul acordat fericitilor posesori de IPBox 900 si 9000.
Am un ipbox model 422 cu doua tunere. Mere destul de bine cu firmware *****cyteam 2.13-r2 (neumo edition). Mai totul e ok: ambele tunere registreaza, timeshift 2 ore, registrari, programari, softcam pentru card original (provider ita) si emu pentru unul autohton. In linie generala sunt mutumit.
Cautam "in jur" un forum de unde as putea invata cate ceva pentru a scoate cat mai mult din cutiuta asta magica de la DGStation. Asa v-am gasit pe voi si pot sa spun ca am ramas sincer impresionat de suportul acordat. Inca o data complimente.
Din pacate, am gasit doar topicuri pentru modelele 900 si 9000.
Nu se ocupa nimeni de modelele "mai vechi" de la DGStation?
Salutari si Multa Bafta!
Tzweistein.

hawk01
15-09-08, 14:24
Incearca aici, cu inregistrare:

http://www.denktenk.com/modules/newbb/

Dar iti recomand sa treci pe HD!

otheitis
15-09-08, 14:31
Modele DGS 200s,250s,350,400 si 422 (am impresia ca e aceas model cu 400 numai ca ia tuner DVB S2?fara voie de HD)Nu sunt modele veche!!Dar din pacate e greu de gasit in Romania.Afara de model DGS 200s si DGS 400 care am vazut sa se vinde pt o perioada in romania si dupa au disparut!Singure modele care poti sa il gasesti sunt 900HD si 9000HD si asta dupa ce a iesit scandal mare la forum romaneste intre posesori de dm800 si ipbox 9000HD.Asa lumea a aflat si pt asta firma....Si inca vezi ca anumite forum insista sa ingrope asta firma.Acuma venim la intrebarile tale:
Din cauza de numar mic de posesori de model 400&422 cred ca o sa fie foarte greu sa facem rost o sectiuna speciala pt asta receptor.Cel mai buna solutia e un forum strain care o sa il trimit prin pm.
Daca ai alte probleme trimite un pm la mine si o sa incerc sa te ajut...

tzweistein
15-09-08, 17:47
Promt si la obiect, sunt fara cuvinte ;)) mai rar intalnesi persoane atit de dispuse sa ajute un noob!
Multumesc!!!
:thx: