PDA

View Full Version : Ce LNB sa aleg?



al_pacino
09-09-08, 17:55
Am urmatoarele oferte pt. LNB offset single:

Titanium 0,2 db - 35 RON
Inverto 0,2 db - 35 RON
Invacom 0,3 db - 85 RON

M-ar interesa un clasament daca ati putea sa-mi faceti, cu optiunile voastre (strict cu aceste 3 modele), si sa tineti cont de calitatea/puterea semnalului obtinut cu fiecare din ele si rezistenta acestora la intemperii.

-minus
09-09-08, 18:09
Fara discutie;
Inverto 0,2 db - 35 RON
invacomul este aproape egal ca,caracteristici,in practica aceste mici diferente nu sunt sesizabile deci nu merita sa dai banii pe invacom cand inverto face aproape acelasi lucru,practic le pun pe amundoua pe acelasi podium adica;1.

yky
09-09-08, 18:32
Sustin INVERTO...i-l folosesc din iarna..si sunt super incantat de el. Cand i-l vezi prima data ai senzatia ca e o gluma ...asa de mic e...dar merge extrao***nar de bine.
Cu banii de pe un invacom cumperi aproape 3 inverto...iar la performante sunt similare.....poate inverto e cu o virgula mai sus.:D

laleauaneagra
09-09-08, 18:37
Sustin INVERTO...i-l folosesc din iarna..si sunt super incantat de el. Cand i-l vezi prima data ai senzatia ca e o gluma ...asa de mic e...dar merge extrao***nar de bine.
Cu banii de pe un invacom cumperi aproape 3 inverto...iar la performante sunt similare.....poate inverto e cu o virgula mai sus.:D


ei vezi si acolo e diferenta,la virgula,virgula asta justifica pretul si decibeli reali:)

Snow
09-09-08, 18:43
Si eu merg pe Inverto.

vladcarama
09-09-08, 20:02
Invacom 0,3 db - 85 RON shi recomanda-l unor prieteni... Adica intrebarea e echivalenta cu cea ce sa aleg Intel sau AMD ori Mercedes sau BMW etc. etc.