PDA

View Full Version : Yumatu MX plus problems



sorin8m
25-08-08, 20:24
Iata o problema aparuta la ultima versiune de soft 2.4.42.
Nu tine pozitia motorului dupa ce receptorul revine din standby.
Asta se refere doar la cei care au H-H motor.

Iata ce sa intamplat, la noile versiuni de yumatu mx plus exista ceva modificari si aceea ca are BLIND SCAN, dar cand au adaugat asta a aparut problema pentru H-H.

Se pare ca am rausit sa rezolv aceasta problema, mai imi trebuie 2 zile se testez si daca e totul ok o sa pun softul modificat (inbunatatit) pe crosat.

scufundac
25-08-08, 23:19
Iata o problema aparuta la ultima versiune de soft 2.4.42.
Nu tine pozitia motorului dupa ce receptorul revine din standby.
Asta se refere doar la cei care au H-H motor.

Iata ce sa intamplat, la noile versiuni de yumatu mx plus exista ceva modificari si aceea ca are BLIND SCAN, dar cand au adaugat asta a aparut problema pentru H-H.

Se pare ca am rausit sa rezolv aceasta problema, mai imi trebuie 2 zile se testez si daca e totul ok o sa pun softul modificat (inbunatatit) pe crosat.

sorin8m daca ai reusit sa rezolvi problema pentru H-H modificand softul poate incerci sa faci sa mearga si subtitrarea ca oricum pe turci nui intereseaza subtitrarea si probabil deaia nu se ocupa de ia.

sorin8m
26-08-08, 07:28
sorin8m daca ai reusit sa rezolvi problema pentru H-H modificand softul poate incerci sa faci sa mearga si subtitrarea ca oricum pe turci nui intereseaza subtitrarea si probabil deaia nu se ocupa de ia.

Pai pe yumatu MX plus merge subtitrarea. Yumatu MX plus are procesor 5105.