PDA

View Full Version : Reglare antena



zmeura
08-08-08, 09:18
Folositi frecventa 11785 H 28000 cu 1MusicChanel sau GSP-uri.TP-ul acesta de pe Thor are semnal beton.Ieri mi-a intrat chiar daca aveam un copac in fata,in timp ce celelalte frecvente erau moarte.Nici frecventele bulgarilor nu imi intrau.
Bineinteles ca recomand folosirea altor receptoare sau scule de reglare a antenei,nu conservele Digi.

Snow
08-08-08, 10:59
Daca ar reunuta cei de la rds la intelsat ar fi perfect.

delta2k2
08-08-08, 16:53
Inceputul l-au facut. Cine stie ...poate chiar se muta cu totul.

unuldinei
09-08-08, 10:27
Eu cred ca depinde de formatul frunzelor .. artar , plop..

zmeura
09-08-08, 18:53
Iti spun eu ca daca nu ai nici un copac in fata ai semnal muuult mai mare pe frecventa asta decat pe celelalte,asa ca logic se intampla aceeasi treaba si daca ai ceva in fata.
Semnal este,dar e posibil sa lipseasca video pe unele canale.Stiu ca si ieri cadeau in draci exact cand lucram la un multifeed.

ianni75
24-08-08, 16:13
ma poate ajuta cineva cu detalii mai exacte despre cum se poate regla antena
incerc de cateva zile sa o reglez si nu reusesc prind thor dar nu si intelsatul 1002
daca cineva imi poate fi de ajutor astept raspuns

-minus
24-08-08, 16:53
ma poate ajuta cineva cu detalii mai exacte despre cum se poate regla antena
incerc de cateva zile sa o reglez si nu reusesc prind thor dar nu si intelsatul 1002
daca cineva imi poate fi de ajutor astept raspuns
Cauta sa ai semnal pe 12607 H 27500 atunci va fi ok!

yky
24-08-08, 17:48
Ceva detalii...? tip de receptor.....antena ...locatie.
Daca prinzi thor ...inseamna ce esti pe unde trebuie .....dar lista de transpondere e actualizata? contine si frecventele cautate...? ca daca ai doar anumite frecvente specifice lui thor.....receptorul tau o sa asculte doar pe acele frecvente....iar pe celelalte le sare si asa trece peste ele la scanare.
In functie de tipul de receptor ...se poate discuta problema.
In caz ca e vb de skystar2 depinde si de player...dar e cam acelasi lucru.

unuldinei
25-08-08, 21:54
In primul rand puneti suportul , parul in care e prinsa antena la poloboc, vertical aproape perfect!! Chiar daca ai satfinder si-ti piue in directia aia nu inseamna ca intra si Thor si Intelsat... La fel am patit si eu . In al doilea rand incearca sa nu strambi tabla antenei cand o misti.. Daca ai facut toate astea si nu cauti cu busola(!) atunci maestrii de aici sigur te vor indruma pe caile nebanuite si fericite ale microbului.
La mine a mers dupa ce am reglat din nou suportul si am cautat cu satfinder-ul.