PDA

View Full Version : Receptie GSP TV



razvan27
17-07-08, 22:37
Am citit pe kingofsat ca din 26 o sa emita programul GSP TV. Din descrierea de acolo rezulta ca cel putin momentan emite FTA. Am citit pe net despre acest program si am inteles ca vor fi defapt 4 canale in timpul meciurilor din Liga 1. Sunt curios, vor fi oare 4 frecvente diferite sau va fi doar una si va trebui sa fie decodata sa poti vedea unul din cele 4 canale. Am mai inteles ca operatorul de cablu va decide pe care din cele 4 meciuri simultane il va transmite. Oare pot sa prind singur direct de pe satelit programul si sa ma uit la care meci vreau eu?? Sunt abonat la Max TV si ei nu au contract cu grupul Intact si nici nu cred ca pana incepe prima etapa vor avea. De aceea cred ca va trebui sa ma descurc singur cu receptia acestui canal. Daca aveti mai multe informatii tehnice despre acest canal va rog dati SHARE.
http://en.kingofsat.net/detail-gsptv.php

Va multumesc

Einstein
17-07-08, 23:05
Se mai discuta acest subiect: http://www.sateliti.org/showthread.php?t=3087

GSPTv este prezent pe Thor in grila Digi. Defapt acum sunt 3 canale GSPTv1,2 si 3! Probabil va fi si GspTv4...
11784 H 28000
Conform informatiilor oficiale Antena1 are optiunea 1 iar aceste 3 canale restul. Momentan nu vor fi transmise toate meciurile etapei.
Se poarta negocieri cu toti operatorii de cablu si DTH pentru preluarea acestor 3 canale. Unele vor prelua doar un meci de pe aceste canale, altele probabil vor prelua toate. Depinde de pretul cerut de Antena si Digi.
Antena 1 oricum va fi transmis de toti. Deci meciul derbi al etapei va fi vizionat de toata lumea care receptioneaza Antena1.
Exclusivitatea lui digi va fi doar ca ei vor ridica pe satelit toate GSPTv-urile si vor fi disponibile abonatilor care au cel putin pachet de baza.
Abonatii celorlalte platforme DTH si cablu probabil ca vor trebui sa plateasca separat aceste canale. (ceva de genul: Telesport la la MAX=6 lei)
Vom vedea ce va fi la final, dar cu siguranta si abonatii altora vor vedea Liga 1 Realitatea!