PDA

View Full Version : Canale criptate...



xboy92
14-07-08, 21:45
Sal! Am fost indrumat aici de cineva si ii multumesc pentru asta pentru ca e un forum excelent! Felicitari! Am si eu o intrebare: Ce metode pot folosi pentru a receptiona canalele de pe DIGI TV care sunt destinate altor tari? (Care nu sunt incluse in pachetele romanesti) De ex: MTV EUROPE... As putea sa imi iau antena cu motor si sa le gasesc FTA, pe diferiti sateliti, dar ma gandeam ca se pot decripta si altfel... Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

dragsat
14-07-08, 21:58
doar daca iti faci abonament full.

pentru alte metode neortodoxe cauta pe forum ca gasesti informatii garla.

xboy92
14-07-08, 22:02
ok.. mersi! o sa iau la citit forumul sa descopar metodele, ca abonament....

yky
15-07-08, 01:40
Cu key ai incercat.?...daca le accepta receptorul.....:)...eventual cu ss2...cat or mai merge....merg brici....
PS: Dreambox.....sharing.....bla...bla:band:

xboy92
15-07-08, 17:00
Cu key ai incercat.?...daca le accepta receptorul.....:)...eventual cu ss2...cat or mai merge....merg brici....
PS: Dreambox.....sharing.....bla...bla:band:

:oops: am citit aproape jumatate din forum si nu am inteles mai nimic... unde pot sa aflu cum sa folosesc key sau ss2?? mi s-a parut destul de interesanta faza cu demontarea conservei, dar sigur nu o sa reusesc singur sa fac tot ce scrie acolo; daca o sa fie nevoie gasesc eu pe cineva sa ma ajute.

yky
15-07-08, 17:13
http://sateliti.org/showthread.php?p=3423#post3423
sau
http://sateliti.org/forumdisplay.php?f=23
ce nu intelegi ...intreaba cu nadejde...:)

Einstein
15-07-08, 18:33
Ce receptor ai?

razor21
27-08-08, 15:43
http://sateliti.org/showthread.php?p=3423#post3423
sau
http://sateliti.org/forumdisplay.php?f=23
ce nu intelegi ...intreaba cu nadejde...:)

Salut! :)
sunt nou pe acest forum...
si as avea o intrebare...
sa inteleg ca daca fac faza cu tot ceea ce scrie in tutorialul prezentat de STARIC, voi putea urmari toate programele care sunt in lista de la digi pe calculator, inclusiv cele criptate, fara a mai merge pe la caserie?

-minus
27-08-08, 16:05
Salut! :)
sunt nou pe acest forum...
si as avea o intrebare...
sa inteleg ca daca fac faza cu tot ceea ce scrie in tutorialul prezentat de STARIC, voi putea urmari toate programele care sunt in lista de la digi pe calculator, inclusiv cele criptate, fara a mai merge pe la caserie?
Da,atata timp cat sunt key valide pe net,cand nu or mai fi sau se schimba norma de codare....iarasi ecran negru...

razor21
27-08-08, 17:42
Da,atata timp cat sunt key valide pe net,cand nu or mai fi sau se schimba norma de codare....iarasi ecran negru...

Dupa parerea voasta... credeti sa s-ar renta sa achizitionez o placa DVB (avand in vedere ca am pc-ul, antena, lnb, si decodor hyundai de la dig* tv - dupa ce am reziliat contractul), si cam cat credeti voi ca mai dureaza pana se schimba norma de codare (sau dupa ce se schimba se mai pot gasi key-uri sau ce este nevoie pentru a urmari in continuare programele criptate)?

yky
27-08-08, 18:28
Dupa parerea voasta... credeti sa s-ar renta sa achizitionez o placa DVB (avand in vedere ca am pc-ul, antena, lnb, si decodor hyundai de la dig* tv - dupa ce am reziliat contractul), si cam cat credeti voi ca mai dureaza pana se schimba norma de codare (sau dupa ce se schimba se mai pot gasi key-uri sau ce este nevoie pentru a urmari in continuare programele criptate)?

....Sincer asta nu cred ca poate spune nimeni precis.....DAR eu unul cred ca anul asta cel putin v-or merge....iar daca vorbesti cu cine trebuie ....cu o placa DVB se poate intra in familia ''Share''...iar atunci v-or merge mult si bine...slabe sanse sa nu mearga....in share...cu toate ca s-au mai vazut si cazuri din astea...vezi ''tequila'' din ziua de azi. Share-ing-ul are si el regulile lui ...si riscurile lui....dar e un orizont mult mai mare deschis in fata ta.
Asta inseamna ...deja ...PASIUNE...:)

Einstein
27-08-08, 19:40
Dupa parerea voasta... credeti sa s-ar renta sa achizitionez o placa DVB (avand in vedere ca am pc-ul, antena, lnb, si decodor hyundai de la dig* tv - dupa ce am reziliat contractul), si cam cat credeti voi ca mai dureaza pana se schimba norma de codare (sau dupa ce se schimba se mai pot gasi key-uri sau ce este nevoie pentru a urmari in continuare programele criptate)?
Iti recomand sa iti pastrezi abonamentul! Vizionarea oricarui dth fara a poseda abonament este ilegal! :) Nu se merita pentru 20 de lei lunar sa te complici. Daca vrei ca sa faci teste...

dic_star79
27-08-08, 19:59
Iti recomand sa iti pastrezi abonamentul! Vizionarea oricarui dth fara a poseda abonament este ilegal! :) Nu se merita pentru 20 de lei lunar sa te complici. Daca vrei ca sa faci teste...

Corect....:) ...