View Full Version : Ce ruleaza azi la TV !?...
Pages :
[
1]
2
3
4
5
6
7
8
vladcarama
11-07-08, 11:20
Salut tuturor, propun un topic in care sa fie plasate prealabil denumiri de emisiuni, filme, sport, decoperiri etc. etc. ce urmeaza sa fie aratate la TV zilele apropiate. Scopul e sa ne informam despre ceea ce ne-ar interesa sa vizionam la TV, dar nu mai avem timp de a citi toate programele de-a randul
Iata primul exemplu:
20:30, Vineri (11 iulie), PRO TV - Evadare din Absolom
23:00, Vineri (11 iulie), PRO TV - Jocul terorii
17:55, Vineri (11 iulie), TVR Cultural - Dosarul Leonardo da Vinci
0:00, Vineri (11 iulie), Hallmark Channel - Un copil - problemă
22:55, Vineri (11 iulie), HBO - Masacrul de la Wounded Knee
22:00, Vineri (11 iulie), Sci Fi Channel - Spiriduşul 2
18:00, Vineri (11 iulie), Viasat Explorer - Secretele marii epidemii
19:00, Vineri (11 iulie), National Geographic - Clipe de coşmar - Kursk
22:00, Vineri (11 iulie), National Geographic - Terra 2008
22:50, Vineri (11 iulie), Discovery Science - Cel mai mare avion de pasageri din lume
19:00, Vineri (11 iulie), Nat Geo Wild - Fishzilla
19:40, Vineri (11 iulie), Discovery World - Maşini de viteză (Mai rapid decat viteza sunetului)
20:35, Vineri (11 iulie), Discovery World - Istoria invenţiilor (Mijloacele de transport)
21:05, Vineri (11 iulie), Discovery World - Ghid: Mumiile
19:00 Sport.ro Handbal feminin - Romania-Norvegia in direct
__________________
http://www.chaines.tv/pron/ si iti alegi.
http://www.chaines.tv/pron/ si iti alegi.
E prea mult de cautat prin programe,ce a postat vladcarama e gata ales.
:) Ok (mesage too short).
vladcarama
12-07-08, 15:36
20:10, Sambătă (12 iulie), TVR 1 - Gladiatorul
20:30, Sambătă (12 iulie), Antena1 -Stafiile trecutului
22:30 - Intuneric total
20:30, Sambătă (12 iulie), PRO TV - Garcea şi oltenii
22:30 - Soldaţi de rezervă
23:30, Sambătă (12 iulie), Kanal D - Intoarcerea Morţilor
23:00, Sambătă (12 iulie), Prima TV - Centrul de control
23:30, Sambătă (12 iulie), TVR 2 - Cine apasă pe trăgaci?
22:00, Sambătă (12 iulie), Hallmark Channel - McBride: Idolul căzut
21:00, Sambătă (12 iulie), HBO - Jocul terorii
23:45, Sambătă (12 iulie), HBO Comedy - Clubul pensionarilor
23:00, Sambătă (12 iulie), AXN SCI-FI - Luptătorii Anului 2009
21:00, Sambătă (12 iulie), Cinemax - King Kong
22:00, Sambătă (12 iulie), TCM - Tortura
23:00, Sambătă (12 iulie), TV 1000 - Predator 2
20:00, Sambătă (12 iulie), Viasat Explorer - Dosarele X de la NASA
21:00, Sambătă (12 iulie), Discovery - Hoţii trupurilor noastre
19:50, Sambătă (12 iulie), Discovery Science - Download: Povestea adevărată a Internetului
20:35, Sambătă (12 iulie), Discovery World - Istoria invenţiilor Lumina
22:00 - Planeta curajoasă (s. doc.) - Marele Canion
22:55 - Planeta curajoasă (s. doc.) - Poveste despre Pămant
23:50 - Fenomene stranii
22:00, Sambătă (12 iulie), Discovery Travel & Living - Cei mai bogaţi oameni din Europa
Sport.ro - 19:00 Handbal feminin Romania-Norvegia in direct
0:00 Fotbal Brazilia, Fluminese - Victoria in direct
vladcarama
14-07-08, 11:20
20:30, Luni (14 iulie), PRO TV - Viteză de declanşare
22:00, Luni (14 iulie), Kanal D - Vacanţa Mare
23:00 Demonul zăpezii (12) horror, SUA 2008
17:00, Luni (14 iulie), HBO - Piraţii din Caraibe 2: Cufărul mortului
22:00, Luni (14 iulie), ProCinema - Codul morţii
0:50, Luni (14 iulie), Cinemax 2 - Masters of Horror - Toţi ţipăm după ingheţată
18:00, Luni (14 iulie), Viasat Explorer - Instinctul uman
18:00, Luni (14 iulie), Discovery - Tehnologie extremă Cel mai adanc tunel
22:00, Luni (14 iulie), National Geographic - Secretele inimii
22:50, Luni (14 iulie), Discovery Science - Cel mai mare avion de pasageri din lume - A380 Superstructuri Metroul din Londra
20:35, Luni (14 iulie), Discovery World -- Istoria invenţiilor. Scrisul
22.00 Sky Cinema 1 - Spider-Man 3
23.35 Sky Cinema Max - Ghost Rider (Demon pe doua roti)
vladcarama
15-07-08, 16:17
23:00, Marţi (15 iulie), Prima TV
Arma perfectă
21:00, Marţi (15 iulie), Cinemax
Avionul cu şerpi
20:00, Marţi (15 iulie), TCM
Poltergeist
21:00, Marţi (15 iulie), TV 1000
Vulcanul
21:00, Marţi (15 iulie), Movies 24
Dispariţia misterioasă
19:30, Marţi (15 iulie), Viasat History
Istoria dragostei
22:00, Marţi (15 iulie), Viasat History
Războiul secolului
Cea mai lungă zi (Ziua Z)
19:00, Marţi (15 iulie), National Geographic
Megauzine
Ferrari
22:00, Marţi (15 iulie), Discovery Science
Revoluţia gamer-ilor
21:10, Marţi (15 iulie), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
Taipei 101
20:35, Marţi (15 iulie), Discovery World
Istoria invenţiilor
Timpul
Sport.ro
19:00
Fotbal Amical, Steaua - Besiktas Istanbul
in direct
vladcarama
18-07-08, 15:25
20:30, Vineri (18 iulie), Antena1
Cursa de la miezul nopţii
22:45, Vineri (18 iulie), PRO TV
Bătălie pe role
22:00, Vineri (18 iulie), Prima TV
Cei mai buni dintre cei mai buni 2
19:45, Vineri (18 iulie), HBO Comedy
Croazieră cu peripeţii
23:05, Vineri (18 iulie), HBO Comedy
Ziua in care chiulim
22:50, Vineri (18 iulie), AXN
Băieţi răi
22:50, Vineri (18 iulie), Cinemax
Vecina
20:35, Vineri (18 iulie), Discovery World
Istoria invenţiilor, Sistemele de incălzire
19:00 Fotbal amical, Sport.ro Steaua - FC Nurnberg
in direc
vladcarama
19-07-08, 10:42
23:40, Sambătă (19 iulie), TVR 1
Filiera chineză
23:00, Sambătă (19 iulie), Antena1
Lumea de dincolo 2: Evoluţia
20:30, Sambătă (19 iulie), PRO TV
Doctor Dolittle 2
22:30, Sambătă (19 iulie), PRO TV
Supravieţuitorul
21:00, Sambătă (19 iulie), Cinemax
Doom
20:00, Sambătă (19 iulie), Viasat History
Viaţa secretă a Elisabetei I
18:00, Sambătă (19 iulie), National Geographic
Cum scufunzi un distrugător
20:00, Sambătă (19 iulie), National Geographic
Marele Zid Chinezesc
19:50, Sambătă (19 iulie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
eBay / Amazon
22:50, Sambătă (19 iulie), Discovery Science
Superstructuri
Pentagonul
vladcarama
20-07-08, 13:27
20:10, Duminică (20 iulie), TVR 1
Contele de Monte Cristo
23:30, Duminică (20 iulie), PRO TV
Panza de păianjen
19:30, Duminică (20 iulie), Kanal D
Marea invenţie
21:30
După impact (ger.-sua, 2003, S.F.) (12)
23:30
Scenariu diabolic (sua, 2004, horror)
20:30, Duminică (20 iulie), Prima TV
Casa scării
20:00, Duminică (20 iulie), Hallmark Channel
Noaptea lupului
2:00, Duminică (20 iulie), HBO
Codul lui Da Vinci
20:30, Duminică (20 iulie), ProCinema
Academia de poliţie 3
0:35, Duminică (20 iulie), Cinemax
Masters of Horror - Pisica neagră
22:45, Duminică (20 iulie), Cinemax 2
Sybil
National Geographic
0:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Zgarie-nori "verde"
1:00
Megaoraşe (s. doc.) - Taipei
19:50, Duminică (20 iulie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
20:35, Duminică (20 iulie), Discovery World
Viteză uriaşă
21:05, Duminică (20 iulie), Discovery World
Amante
vladcarama
26-07-08, 15:10
TVR 1
20:20
Fotbal, finala Cupei Intertoto: FC Vaslui - Neftchi Baku
PRO TV
20:45
Fotbal amical: Steaua - AS Roma
in direct
0:00, Sambătă (26 iulie), Kanal D
Demonul Sufletului
22:30, Sambătă (26 iulie), Cinemax 2
Doom
23:00, Sambătă (26 iulie), Cinemax
Omul invizibil 2
19:00, Sambătă (26 iulie), National Geographic
Clipe de coşmar
Titanic
vladcarama
27-07-08, 13:55
20:10, Duminică (27 iulie), TVR 1
Cum se cuceresc bărbaţii
23:00, Duminică (27 iulie), Kanal D
Calea spre iad
20:30, Duminică (27 iulie), Prima TV
Trauma
20:00, Duminică (27 iulie), B1
Păcală
20:30, Duminică (27 iulie), ProCinema
Academia de poliţie 4
23:00, Duminică (27 iulie), Cinemax 2
Omul invizibil 2
21:00, Duminică (27 iulie), TV 1000
Plunkett şi Macleane: Blestemul rubinului
23:00, Duminică (27 iulie), TV 1000
Predator 2
17:00, Duminică (27 iulie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Cel mai mare cazinou din lume
18:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cel mai lung pod din lume
19:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Bahrain World Trade Centre
20:00
Megauzine (s. doc.) - Ferrari
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Zgarie-nori "verde"
vladcarama
27-07-08, 23:25
E prea mult de cautat prin programe, ce e postat aici e gata ales. Aici pune cine shi ce il intereseaza mai mult din toata gama de programe.
Forumul acesta doar e specializat, asha incat gusturile noastre ar trebui sa fie mai mult sau mai putin asemanatoare. Cu cate griji avem noi, nu cred ca am mai avea timp intotdeauna sa citim toate programele de-a randul. Asta e. Puneti fiecare macar cate o emisiune pe zi shi cred ca cuiva o sa-i prinda bine...
vladcarama
29-07-08, 11:14
23:30, Marţi (29 iulie), Antena1
Teroare in noapte
20:30, Marţi (29 iulie), PRO TV
Nostradamus
22:45, Marţi (29 iulie), Kanal D
Blestemul fantomei
20:15, Marţi (29 iulie), Naţional TV
Titanic
19:30, Marţi (29 iulie), Viasat History
Istoria dragostei
21:00
Genocidul din Armenia (sua, 2005, f. doc.)
PREMIERĂ
Asociaţia Internaţională de Studiu al Genocidului afirmă că numărul de armeni ucişi de otomani in timpul Primului Război Mondial se apropie de un milion.
22:00
Războiul secolului (ger., 2004, s. doc.) - Sfarşitul la Berlin
18:00, Marţi (29 iulie), Discovery
Superstructuri
22:00, Marţi (29 iulie), Discovery Science
Jocurile video, pasiune şi industrie
22:50, Marţi (29 iulie), Discovery Science
Superstructuri
Eurotunelul
20:35, Marţi (29 iulie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
vladcarama
31-07-08, 10:43
20:20, Joi (31 iulie), TVR 1
Un erou al timpului nostru
20:30, Joi (31 iulie), Antena1
Zero absolut
0:00, Joi (31 iulie), Kanal D
Masters of Horror - Povestea lui Haeck
23:00, Joi (31 iulie), Prima TV
Liceenele din Beverly Hills
16:55, Joi (31 iulie), HBO
Comoara cavalerilor templieri
22:50, Joi (31 iulie), Cinemax 2
Populaţie: 436
22:00, Joi (31 iulie), TCM
Foamea
21:00, Joi (31 iulie), TV 1000
Un vizionar al rockului
23:00
Plaja (sua, 2000
17:00, Joi (31 iulie), Viasat Explorer
Războiul mecanicilor
20:00, Joi (31 iulie), Viasat Explorer
Tehnologii şi meserii
22:00, Joi (31 iulie), Viasat Explorer
Comandourile aurului
18:00, Joi (31 iulie), Discovery
Superstructuri
(Super Structures)
Boeing 747-400
Nat Geo
13:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Alunecări de teren
14:00
Sunt sclipitor! (s. doc.) - Geniu din naştere
15:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Superelicopterul
16:00
Megauzine (s. doc.) - Elicopterele Apache
17:00
Animale feroce (f. s. doc.) - Amazon
18:00
Planeta carnivorelor (s. doc.) - Leul
19:00
Incredibila maşinărie umană (sua,
22:00, Joi (31 iulie), Discovery Science
Cele mai ciudate poveşti cu OZN-uri din lume
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Cea mai mare platformă petroliferă din lume
Nat Geo Wild
22:00
Animale feroce (f. s. doc.) - Amazon
23:00
Animale feroce (f. s. doc.) - Asia
19:40, Joi (31 iulie), Discovery World
Titanic - Anatomia unui dezastru
20:35
Revelaţii industriale: Povestea Europei (s. doc.) - Regele canalurilor
22:00
Ştiinţa arcaşilor: Poveştile arcului (f. doc.)
22:55
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Submarinele
vladcarama
02-08-08, 11:02
20:20, Sambătă (2 august), TVR 1
Comoara din spatele cărţilor
23:00, Sambătă (2 august), Antena1
Teren alunecos
21:00
Fotbal Liga 1: Farul Constanţa vs Rapid
22:30, Sambătă (2 august), Prima TV
CIA: Nume de cod Alexa
20:15, Sambătă (2 august), Naţional TV
Pe malul celălalt
20:00, Sambătă (2 august), B1
Toate panzele sus
22:00, Sambătă (2 august), HBO Comedy
Omul din scaun
21:00, Sambătă (2 august), Cinemax 2
La răscruce de vanturi
21:00, Sambătă (2 august), National Geographic
Spionul genial al lui Bin Laden
vladcarama
06-08-08, 14:04
17:55, Miercuri (6 august), TVR Cultural
Zile care au zguduit lumea
18:00, Miercuri (6 august), Hallmark Channel
Misterul din Vestul Sălbatic
20:05, Miercuri (6 august), HBO Comedy
Recuperare
22:00, Miercuri (6 august), ProCinema
Mortal Kombat
21:00, Miercuri (6 august), Cinemax 2
Bărbatul perfect
22:00, Miercuri (6 august), Sci Fi Channel
Abominabil
19:10, Miercuri (6 august), Viasat Explorer
Soldat in Legiune
20:00, Miercuri (6 august), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
19:00, Miercuri (6 august), Viasat History
Podurile din New York
20:00, Miercuri (6 august), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Un port in mijlocul mării
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Transport aerian militar
22:00
Megauzine (s. doc.) - Abrams
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Piramidele
0:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Transport aerian militar
21:10, Miercuri (6 august), Discovery Science
Universul (Viata)
vladcarama
09-08-08, 12:56
20:20, Sambătă (9 august), TVR 1
Instinct
20:15, Sambătă (9 august), Naţional TV
Monstrul
20:30, Sambătă (9 august), Prima TV
Dirty Dancing 2: Nopţi in Havana
20:00, Sambătă (9 august), Hallmark Channel
Apocalipsa nucleară
22:00, Sambătă (9 august), Hallmark Channel
Un bebe de imprumut
21:00, Sambătă (9 august), Cinemax
Mandrie şi prejudecată
20:00, Sambătă (9 august), Viasat History
Newton, ereticul
Nat Geo Wild
20:00
Cataclisme (s. doc.) - Cutremure
21:00
Cataclisme (s. doc.) - Tsunami
vladcarama
10-08-08, 10:20
21:00, Duminică (10 august), Kanal D
Ambuscadă in Irak
23:00
Frăţia Morţii (can., 2007, dramă) (12)
20:30, Duminică (10 august), Prima TV
Risc asumat
20:15, Duminică (10 august), Naţional TV
Un mincinos indrăgostit
16:40, Duminică (10 august), HBO
Excursie cu surprize
18:20
Gaşca nebună (sua, 2007, com.)
20:00
Rocky Balboa (sua, 2006, acţiune)
21:40
Răzbunătorul (sua, 2006, thrill.) (16)
23:10
Imperiul minţii (engl.-fra., 2006, suspans)
2:05
Un mic detaliu numit crimă (sua, 2006, com.)
20:30, Duminică (10 august), ProCinema
Academia de Poliţie 6
21:00, Duminică (10 august), Cinemax
Relaţia
22:25
Doom (engl.-ceh.-ger., 2005, S.F.)
21:00, Duminică (10 august), Cinemax 2
Mandrie şi prejudecată
22:00, Duminică (10 august), TCM
Lolita
19:00, Duminică (10 august), Viasat History
Sărbătoarea soarelui ce moare
20:00, Duminică (10 august), Discovery
Dezastrul "perfect"
(Perfect Disaster)
Mega-inundaţii
19:50, Duminică (10 august), Discovery Science
Tehnologii ecologice
(Eco - Tech)
Noi surse de energie
20:35, Duminică (10 august), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Motoare explozive
22:00
Nostradamus (f. doc.)
23:50
Povestiri şocante (f. doc.) - Am născut o mumie
0:45
Trauma: Viaţă şi moarte la Spitalul de Urgenţă (s. reality show) - Misiune fără sfarşit
vladcarama
12-08-08, 09:43
23:30, Marţi (12 august), Antena1
Armura divină
20:30, Marţi (12 august), PRO TV
Maestrul beţiv
22:45, Marţi (12 august), Kanal D
Profetul
23:00, Marţi (12 august), Prima TV
In mijlocul furtunii
20:00, Marţi (12 august), B1
Săgeata căpitanului Ion
22:00, Marţi (12 august), ProCinema
Vinerea viitoare
21:00, Marţi (12 august), TV 1000
Tortura
19:30, Marţi (12 august), Viasat History
Istoria dragostei
22:00, Marţi (12 august), Discovery Science
Jocurile video, pasiune şi industrie
19:40, Marţi (12 august), Discovery World
Top Ten
(Top Tens)
Cele mai bune zece avioane de vanătoare
20:35
Noi revelaţii industriale ale Europei (f. s. doc.) - Zbor la mare inălţime
21:05
Versailles-ul se dezvăluie (doc.) - Povestea colectării de fonduri
22:00
Monarhia (s. doc.) - Dinastia
22:55
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Tancuri
23:50
Procurorii (s. doc.) - Argumentul decisiv
Felicitari pentru intitiativa si munca depusa!
vladcarama
13-08-08, 10:15
Antena1
21:15
Fotbal: Galatasaray - Steaua
turul 3 preliminar al Ligii Campionilor
23:00, Miercuri (13 august), Kanal D
Umbra terorii
20:00, Miercuri (13 august), B1
Prea tineri pentru riduri
17:55, Miercuri (13 august), TVR Cultural
Zile care au zguduit lumea
18:00, Miercuri (13 august), Hallmark Channel
Un bebe de imprumut
20:00, Miercuri (13 august), HBO
Rocky Balboa
21:40
Invizibil (sua, 2007, thrill.) (12)
23:20
Dincolo de Ozona (sua, 1998, com.) (12)
18:30, Miercuri (13 august), HBO Comedy
Salvaţi bufniţele
20:00
Suspinele inimii (arg., 2006, com. rom.)
21:30
Sărbători in cătuşe (sua, 2007, com.)
23:00
Domnii... porci (can., 2007, com.)
22:00, Miercuri (13 august), ProCinema
Zi de instrucţie
0:05, Miercuri (13 august), Cinemax
Populaţie: 436
21:00, Miercuri (13 august), TV 1000
Şarpele şi curcubeul
20:00, Miercuri (13 august), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
20:30
Automobile cu personalitate (sua, 2005, s. doc.)
21:00
Pescarul aventurier (can., 2006, s. doc.)
21:30
Nava de război (sua, 2003, f. doc.)
22:00
Crimă şi pedeapsă (sua, 2003, f. doc.)
19:00, Miercuri (13 august), Viasat History
Simfonia neterminată a lui Einstein
20:30, Miercuri (13 august), National Geographic
Nu ştiam asta
21:00
Reciclarea uriaşilor (doc.) - Un pod istoric
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Podul Millau
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Formarea Pămantului
21:10, Miercuri (13 august), Discovery Science
Universul se dezvăluie
23:00, Miercuri (13 august), Nat Geo Wild
Tăcerea albinelor
20:35, Miercuri (13 august), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei Turnul Eiffel
21:05
Războiul din Golf: Poveştile soldaţilor (f. doc.)
22:00
Monarhia (s. doc.) - Un regat unit
22:55
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Trupele de comando Navy SEAL
vladcarama
14-08-08, 09:06
Antena 1
18:00
Fotbal: SK Liepajas Metalurgs - FC Vaslui
preliminariile Cupei UEFA
21:30
Atac pe vaporul Queen (sua, 2002, acţiune
20:30, Joi (14 august), PRO TV
Bărbaţii in negru
23:00, Joi (14 august), Prima TV
Vanătorul nopţii
20:00, Joi (14 august), B1
Enigmele se explica in zori
23:40, Joi (14 august), HBO
The Omen: Profeţia
1:30
75 (sua, 2007, horror) (16)
3:10
Avocatul terorii (fra., 2007, f. doc.)
22:00, Joi (14 august), ProCinema
Teren primejdios
0:05, Joi (14 august), Cinemax 2
Populaţie: 436
TV 1000
21:00
Stare de asediu (sua, 1998, thrill. pol.) (12)
23:00
Răsărit de soare (sua, 1993, thrill. acţ.)
21:00, Joi (14 august), Movies 24
Martor fără voie
19:00, Joi (14 august), Viasat History
Descoperiri antice
(Ancient Discoveries)
Vapoarele
18:00, Joi (14 august), Discovery
Superstructuri
(Super Structures)
Munţii Cheyenne -Santinela cerului
18:00, Joi (14 august), National Geographic
In pantec: Sarcină multiplă
19:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Formarea Pămantului
21:10, Joi (14 august), Discovery Science
Zece metode
(Ten Ways)
Zece metode de a provoca sfarşitul lumii
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Mina Grasberg - O mină de aur in cer
19:40, Joi (14 august), Discovery World
Salvarea submarinului Kursk
20:35
Noi revelaţii industriale ale Europei (f. s. doc.) - Construirea Europei
21:05
Metropolis (doc.) - Cartagina
22:00
Monarhia (s. doc.) - Moartea unei dinastii
22:55
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Corpul de Puşcaşi Marini al SUA
23:50
Criminaliştii (s. doc.) - Adevăr abandonat
vladcarama
15-08-08, 09:46
17:00, Vineri (15 august), Antena1
Hercule in Infern
20:30
Vanătoare de oameni (sua, 1993, acţiune) (12)
22:30
Iubire dincolo de moarte (sua, 1999, dr. romantic.) (15)
20:30, Vineri (15 august), PRO TV
Rambo II
22:45
Dincolo de aparenţe (sua, 2000
Kanal D
22:00
Vanătorii de tigri (12)
horror, 2007
20:00, Vineri (15 august), Prima TV
Orange County
22:00
Valul ucigaş (sua, 1995, acţiune)
National TV
20:45
Fotbal: Benfica Lisabona - Internationale Milano
Eusebio Cup, meci amical
22:45
Vară neagră (sua-ger., 1999, thrill.) (15)
0:45
Dragoste cu năbădăi (fra., 2003, com
17:55, Vineri (15 august), TVR Cultural
Dosarul Leonardo da Vinci
22:00
Arhitectură 21 (s. doc.) - Taipei 101 - Cea mai inaltă clădire din lume
0:00, Vineri (15 august), Hallmark Channel
Războiul lui Varian
18:00, Vineri (15 august), HBO
Intalnirea perfectă
20:00
Bestia din suflet (it.-engl.-fra., 2005, dramă)
22:00
Crime online (sua, 2008, thrill.)
23:40
Santinela (sua, 2006, thrill.)
18:15, Vineri (15 august), HBO Comedy
Sirena
21:30
Vin şi sărutări (it., 2007, com.)
22:50
Sărută mireasa (sua, 2007, com. rom.)
0:30
Vreau să fiu mare (sua, 1988, com.)
21:00, Vineri (15 august), AXN
O iubire perfectă
22:00, Vineri (15 august), ProCinema
Mad Max III
21:00, Vineri (15 august), Cinemax
Printre gorile
23:05
Prietenii şi vecinii tăi (sua, 1998, com
19:15, Vineri (15 august), Cinemax 2
Scandalos
21:00
Traducătoarea (engl., 2005, thrill.)
23:05
Klute (sua, 1971, polit.)
20:00, Vineri (15 august), TCM
Ciocnirea Titanilor
21:00, Vineri (15 august), TV 1000
Cu sange rece
23:00
Viaţă şi moarte in Los Angeles (sua, 1985
23:10, Vineri (15 august), MGM
Artele marţiale Shaolin
19:00, Vineri (15 august), Viasat History
OZN-urile şi Războiul Rece
20:00
Un papă autoritar (engl., 2005, f. doc.)
21:00
Războiul lumii (2006, doc.) - Episodul 3
22:00
Turnirul (engl., 2003, f. doc.)
23:00
O revoluţie prin armonie (sud afr.-sua, 2002, f
18:00, Vineri (15 august), Discovery
Superstructuri
(Super Structures)
Kansai International - un aeroport pe mare
21:00
Top Ten - Cele mai bune zece tancuri
18:00, Vineri (15 august), National Geographic
Ştiinţa bebeluşilor
19:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Ciocniri cu asteroizi
21:00
Mecanicii planetei (f. s. doc.) - Puterea apei
22:00
Long Way Down (engl., s. doc.) - Din Sudan in Etiopia
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Atacul rechinilor
22:50, Vineri (15 august), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Munţii Cheyenne -Santinela cerului
21:05, Vineri (15 august), Discovery World
Femei-faraon
vladcarama
17-08-08, 15:52
20:20, Duminică (17 august), TVR 1
Cavalcada aventurierilor
20:30, Duminică (17 august), PRO TV
Victime colaterale
21:00, Duminică (17 august), Kanal D
Vanătoare de poliţişti
23:00, Duminică (17 august), Kanal D
Crima Perfectă
20:30, Duminică (17 august), Prima TV
Virusul
22:30, Duminică (17 august), Prima TV
Oraşul corupt
20:15, Duminică (17 august), Naţional TV
Nu te voi uita niciodată
23:30
Prietenie periculoasă (sua, 1991, thril
0:00, Duminică (17 august), Hallmark Channel
Ieşind la lumină
16:05, Duminică (17 august), HBO
X-Men
17:50
X-Men 2 (sua, 2002, f. SF) (18)
20:00
X-Men: Ultima infruntare
21:45
Lumea Nouă (sua, 2005, avent.)
21:00, Duminică (17 august), Cinemax
Dennis P
21:00, Duminică (17 august), Cinemax 2
Prestigiul
23:10
Cand se lasă intunericul (ger.-sue., 2006, thrill.) (15)
1:20
Jaf in timpul potopului (sua-engl.-dan., 1998, thrill. acţ.)
17:00, Duminică (17 august), National Geographic
Pămant frămantat: Megavulcanul
18:00
Pămant frămantat: Potopul (doc.)
19:00
Misterele tornadei
20:35, Duminică (17 august), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
21:05
Poveştile celor care nu mai sunt (f. doc.) - Vincent Van Gogh
22:00
Ziua piloţilor kamikaze (f. doc.)
23:20
Rivali (s. doc.) - Prost versus Senna
23:50
Povestiri şocante (f. doc.) - M-am trezit la morgă
0:45
Trauma: Viaţă şi moarte la Spitalul de Urgenţă (s. reality show) - A se manevra cu grijă
1:40
Martor paranormal - Durerea unei mame
vladcarama
18-08-08, 14:04
17:00, Luni (18 august), Antena1
Jandarmul din Saint Tropez
20:30
Doi văcari prin New York (sua, 1994, acţ. com.)
20:30, Luni (18 august), PRO TV
Manuscrisul ucigaş
22:50, Luni (18 august), HBO
The Omen: Profeţia
22:00, Luni (18 august), ProCinema
Talismanul viselor
19:20, Luni (18 august), Cinemax
Bărbatul perfect
TV 1000
21:00
Te poţi baza pe mine (sua, 2000, dramă)
23:00
Greu de ucis (sua, 1988, acţiune) (12)
21:00, Luni (18 august), Movies 24
Dincolo de ficţiune
22:45
Destine sfăramate (12)
Dramă, SUA, 2001
20:00, Luni (18 august), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
19:00, Luni (18 august), National Geographic
Planeta la control
Atacul rechinilor
20:00
Experimente trăsnite (f. s. doc.)
20:30
Nu ştiam asta (f. s. doc.)
21:00
Extratereştrii (doc.) - Aurelia
22:00
Extratereştrii (doc.) - Luna-Albastră
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Telepatie
21:10, Luni (18 august), Discovery Science
Cel mai mare avion de pasageri din lume
22:00
Mega-războaie cu fiare vechi (f. s. doc.) - Nici un strop nu se pierde
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Metroul din Londra
vladcarama
20-08-08, 11:28
20:20, Miercuri (20 august), TVR 1
Oamenii focului
20:30
Fotbal amical: Romania vs Letonia
23:30, Miercuri (20 august), Antena1
Legendele oraşului: ultima dublă
20:30, Miercuri (20 august), PRO TV
Actriţă fără voie
20:15, Miercuri (20 august), Kanal D
Havin - două vieţi, o dragoste
20:15, Miercuri (20 august), Naţional TV
Planuri de răzbunare
20:00, Miercuri (20 august), HBO
X-Men: Ultima infruntare
21:45
Imperiul minţii
22:00, Miercuri (20 august), ProCinema
Ultima destinaţie
21:00, Miercuri (20 august), Cinemax 2
King Kong
0:05
Sport sangeros (sua, 1988, acţiune)
19:00, Miercuri (20 august), Viasat History
Apollo 11: Povestea nespusă
20:00
Familia lui Hitler: In umbra dictatorului (engl., 2005, f. doc.)
21:00
Momente cruciale (can., 2004, f. doc.) - Trădarea Iranului
22:00
Detectivii militari (engl., 2003, f. doc.) - Omul din spatele trenurilor
21:00, Miercuri (20 august), Discovery
Căutătorul de aur: Cel mai mare jaf al unei bănci
19:00, Miercuri (20 august), National Geographic
Planeta la control
Supervulcani
21:00
Reciclarea uriaşilor (doc.) - Boeing 747
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Airbus A380
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Triunghiului Bermudelor
21:10, Miercuri (20 august), Discovery Science
Totul despre
(Understanding)
Asteroizi şi comete
22:00
Cursa spre Marte (f. s. doc.)
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Cea mai mare clădire din lume
vladcarama
22-08-08, 11:14
20:30, Vineri (22 august), Antena1
Ultima aventură
20:30, Vineri (22 august), PRO TV
Rambo III
22:45
Specii 3 (sua, 2004, S.F.) (15)
22:00, Vineri (22 august), Kanal D
Cultul Păianjenului
20:00, Vineri (22 august), Prima TV
Clockstoppers
22:00
Shaft (sua, 2000, acţiune) (15)
20:15, Vineri (22 august), Naţional TV
Bufniţa cenuşie
22:45
Secrete (can., 2001, thrill.
0:00, Vineri (22 august), Hallmark Channel
Cu duşmanul la altar
20:00, Vineri (22 august), HBO
Sub anestezie
20:00, Vineri (22 august), HBO Comedy
Sărbători in cătuşe
21:30
Sărută mireasa (sua, 2007, com. rom.)
23:10
Viaţă de artist (fra., 2007, com.)
0:55
Amazoanele (hol., 2004, acţiune)
21:00, Vineri (22 august), TV 1000
Faţă in faţă cu duşmanul
23:15, Vineri (22 august), MGM
Invincibilul Shaolin
17:30, Vineri (22 august), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
18:00, Vineri (22 august), Discovery
Superstructuri
(Super Structures)
Cel mai mare şantier naval din lume
21:00
Top Ten - Top Ten - Submarine
19:00, Vineri (22 august), National Geographic
Planeta la control
Supercutremure
22:50, Vineri (22 august), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Antonov 225
20:35, Vineri (22 august), Discovery World
Motoare masive
(Massive Engines)
Aeronave
21:05
Nefertiti (doc.)
22:00
Monarhia (s. doc.)
22:55
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Trupele de Comando ale Marinei Regale
vladcarama
23-08-08, 11:24
20:30, Sambătă (23 august), Antena1
Obsesii fierbinţi
20:30, Sambătă (23 august), PRO TV
Armă mortală 2
23:00, Sambătă (23 august), PRO TV
Trupe de elită II
22:30, Sambătă (23 august), Kanal D
Scenariu diabolic
20:30, Sambătă (23 august), Prima TV
Fete deştepte
22:30
Kickboxer 2 - Infruntarea (sua, 1991, acţiune)
20:15, Sambătă (23 august), Naţional TV
Să atingi stelele!
21:30, Sambătă (23 august), B1
Un bulgăre de humă
21:35, Sambătă (23 august), TVR Cultural
Călători din preistorie
20:00, Sambătă (23 august), Hallmark Channel
Minciuni mortale
22:00, Sambătă (23 august), Hallmark Channel
Jane Doe: o altă faţă
21:00, Sambătă (23 august), HBO
O zi bună de plajă
21:35
4 luni, 3 săptămani şi 2 zile
18:30, Sambătă (23 august), HBO Comedy
Copiii la putere
20:05
Concurentul (sua, 2005, com.)
23:00, Sambătă (23 august), AXN
Spanzurătoarea
21:00, Sambătă (23 august), Cinemax
Diane Arbus: O poveste de dragoste
20:00, Sambătă (23 august), Viasat History
Rasputin: Diavolul incarnat
21:10, Sambătă (23 august), Discovery Science
Cele mai bune dovezi
22:00
Anchetatorii accidentelor (f. s. doc.)
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Pentagonul
23:40
Curse asurzitoare (s. reality show) - Monştri off-road
GSP1
18:00
Gloria Bistriţa- Steaua Bucureşti
vladcarama
24-08-08, 11:26
Antena 1
0:45
Fotbal Liga 1: Rapid - Dinamo
23:00
Emisarul iadului (sua
20:30, Duminică (24 august), PRO TV
Destul!
23:00, Duminică (24 august), PRO TV
Domino
22:00, Duminică (24 august), Kanal D
Război la inălţime
0:00
Dincolo De Secrete (sua-can., 2008, horror)
20:30, Duminică (24 august), Prima TV
Frauda
22:30
Ultima lovitură (sua,
National Tv
20:15
Viaţa in 10 ipostaze (ind., 2007, avent.)
22:30
Vacanţă tragică
20:30, Duminică (24 august), TVR 2
Călătorind printre tradiţii
23:10
Minciuni spulberate (sua, 2002,
20:00, Duminică (24 august), Hallmark Channel
Jack
0:00
Din cenuşă
18:20, Duminică (24 august), HBO
Poseidon
20:00
Diamantul sangeriu (sua-ger., 2006, avent.)
22:20
Iscoada (sua, 2007, polit.)
22:00, Duminică (24 august), AXN SCI-FI
Valea lacrimilor
20:30, Duminică (24 august), ProCinema
Majoretele atacă
18:50, Duminică (24 august), Cinemax
Prestigiul
21:00
Intre timp (arg.-fra., 2006, dramă) (12)
22:30
Virgin la 40 de ani (sua, 2005, com.)
0:25
Noaptea monştrilor
23:00, Duminică (24 august), TV 1000
Predator 2
21:00, Duminică (24 august), Movies 24
Jocurile minţii
22:45
Puterea iertării
20:00, Duminică (24 august), Viasat History
Viaţa secretă a Elisabetei I
21:00
Regina virgină (engl., 2005, dramă)
18:00, Duminică (24 august), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
20:00
Dezastrul "perfect" (doc.) - Furtuna de gheaţă
18:00, Duminică (24 august), National Geographic
Megastructuri antice
(Ancient Megastructures)
Catedrala Chartres
19:00
Megastructuri antice (f. s. doc.) - Colosseum
20:00
Megastructuri antice (f. s. doc.) - Marea Piramidă
20:35, Duminică (24 august), Discovery World
Motoare masive
Sport 1
23:00
Fotbal: Real Madrid - Valencia
Supercupa Spaniei, meciul retur, in direct
vladcarama
25-08-08, 11:49
23:00, Luni (25 august), Kanal D
Metamorfoza
20:00, Luni (25 august), Naţional TV
Ştefan cel Mare
B1
20:00
Păstrează-mă doar pentru tine (rom., 1987, dramă) (AP)
22:00
Mere roşii (rom., 1976, com.)
21:30, Luni (25 august), HBO Comedy
Omul din scaun
22:00, Luni (25 august), ProCinema
Intruparea diavolului
21:00, Luni (25 august), Cinemax
Doom
0:25, Luni (25 august), Cinemax 2
Noaptea monştrilor
23:40, Luni (25 august), TCM
Lolita
21:00, Luni (25 august), TV 1000
Inimă de dragon
21:00, Luni (25 august), Movies 24
Preţul frumuseţii
17:00, Luni (25 august), Viasat Explorer
Anatomia unui cutremur
18:00
Ştiinţa sportului (sua, 2008, s. doc.)
19:10
Călătorie in jurul lumii
18:30, Luni (25 august), Viasat History
Ziua Judecăţii: Raiul şi iadul
17:00, Luni (25 august), Viasat History
Mari savanţi Aristotel
18:00, Luni (25 august), National Geographic
Cel mai mare vas de croazieră
22:00, Luni (25 august), National Geographic
Katrina: Un dezastru nenatural
22:50, Luni (25 august), Discovery Science
Cele mai mari superlative
19:40, Luni (25 august), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Aston Martin V8
14:30, Luni (25 august), Telesport
JO 2008 Festivitatea de incheiere
vladcarama
26-08-08, 09:34
20:30, Marţi (26 august), PRO TV
Ingerii lui Charlie
23:15, Marţi (26 august), TVR 1
Cei doi Jake
Kanal D
22:45
Poveşti De Groază
23:00, Marţi (26 august), Prima TV
Jackass: Filmul
20:15, Marţi (26 august), Naţional TV
Blow Dry
18:35, Marţi (26 august), HBO
Cum să mănanci viermi prăjiţi
20:00
Intre dragoste şi gloanţe (sua, 2005, west.)
21:50
Idilă prin efracţie (engl.-sua, 2006, dramă)
23:45
Imperiul minţii (engl.-fra., 2006, suspans)
21:00, Marţi (26 august), TV 1000
Răsărit de soare
23:10, Marţi (26 august), TV 1000
Preţul trupului
19:10, Marţi (26 august), Viasat Explorer
Călătorie in jurul lumii
18:30, Marţi (26 august), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Adorarea femeii
18:00, Marţi (26 august), National Geographic
Cum scufunzi un distrugător
19:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Atlantida
20:40, Marţi (26 august), Discovery Science
Teste
(Test Case)
Avioanele şi spaţiul aeria
21:10
Minuni create de mana omului - Asia (s. doc.) - Tunelul Hsuehshan din Taiwan
22:00
Jocurile video, pasiune şi industrie (s. doc.) - Inima
22:00, Marţi (26 august), Nat Geo Wild
Maimuţe de geniu
21:05, Marţi (26 august), Discovery World
Superarme ale Lumii Antice
vladcarama
27-08-08, 12:43
Antena 1
20:45
Fotbal: Steaua vs Galatasaray
23:45, Miercuri (27 august), Antena1
Captivi in adancuri
22:00, Miercuri (27 august), Kanal D
Şarpele Morţii
20:00, Miercuri (27 august), Prima TV
Omul contaminat
20:00, Miercuri (27 august), HBO
Diamantul sangeriu
22:20
Sybil (sua, 2007, dramă) (12)
23:50
Mere la cuptor
Romania, 2006
0:05
Invizibil (sua, 2007,
20:00, Miercuri (27 august), HBO Comedy
Prieteni cu bani
21:30
Suspinele inimii (arg., 2006
22:00, Miercuri (27 august), ProCinema
Destinaţie finală 2
21:00, Miercuri (27 august), TV 1000
Greu de ucis
23:20
Tortura (sua, 1990, horror
19:10, Miercuri (27 august), Viasat Explorer
Ziua in care s-a inecat New Orleans
21:00, Miercuri (27 august), Discovery
Traseul terorii - Povestea Cursei Pan Am 103
21:00, Miercuri (27 august), National Geographic
Megastructuri
23:00, Miercuri (27 august), National Geographic
Planeta la control
Nucleul Pămantului
20:35, Miercuri (27 august), Discovery World
Motoare masive
(Massive Engines)
Locomotive
Telesport
21:45
Fotbal
Slavia Pfraga - Fiorentina, in direct
vladcarama
28-08-08, 19:17
20:30, Joi (28 august), Antena1
Cine sunt ?
(Wo shi shei)
regizor: Benny Chan, Jackie Chan
scenarist: Jackie Chan, Susan Chan, Lee Reynolds
operator: Hang-Sang Poon
costume: Thomas Chong
muzica: Nathan Wang
producător: Barbie Tung
producător executiv: Leonard Ho
director de imagine: Oliver Wong
monteur: Peter Cheung, Chi Wai Yau
22:00, Joi (28 august), ProCinema
American psycho
vladcarama
30-08-08, 16:36
20:10, Sambătă (30 august), TVR 1
Ocolul Pămantului in 80 de zile
23:00, Sambătă (30 august), Antena1
Candyman
20:30, Sambătă (30 august), PRO TV
Armă mortală 3
0:00, Sambătă (30 august), Kanal D
Scourge
22:30, Sambătă (30 august), Prima TV
Kickboxer 3: Arta Războiului
22:15, Sambătă (30 august), Naţional TV
Imaginea morţii
18:15, Sambătă (30 august), HBO
In slujba vieţii
23:15, Sambătă (30 august), ProCinema
Batman forever
22:50, Sambătă (30 august), Discovery Science
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Arme
17:00, Sambătă (30 august), Nat Geo Wild
Pămant frămantat: Megavulcanul
19:00
Cataclisme (s. doc.) - Cutremure
20:00
Cataclisme (s. doc.) - Tornade
21:00
Planeta violentă (doc.)
22:00
Erupţia din Santorini (doc.)
23:00
Cataclisme (s. doc.) - Tsunami
0:00
Katrina: Un dezastru nenatural (f. doc.)
20:35, Sambătă (30 august), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Mijloacele de transport
Arma mortala 3 merita vazut!
Arma mortala 3 merita vazut!
Bineinteles ca acolo ma uit.
vladcarama
31-08-08, 11:20
20:10, Duminică (31 august), TVR 1
Shaolin cowboy
13:15, Duminică (31 august), Antena1
Dinastia dragonului
0:00, Duminică (31 august), Antena1
Relicva
15:15, Duminică (31 august), PRO TV
Conan Distrugătorul
20:30
Terminatorul 2: Ziua judecăţii
23:30
Experienţe extreme
23:00, Duminică (31 august), Kanal D
Războinicul
22:00, Duminică (31 august), Prima TV
Conspiraţie politică
20:15, Duminică (31 august), Naţional TV
Cand dragostea invinge
20:00, Duminică (31 august), HBO
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:45
Intre dragoste şi gloanţe
20:30, Duminică (31 august), ProCinema
Lupul singuratic
21:00, Duminică (31 august), Cinemax 2
Puşcaşi marini
20:00, Duminică (31 august), Viasat History
Calea către fisiunea nucleară
18:00, Duminică (31 august), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
12:00, Duminică (31 august), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Giulgiul din Torino
13:00
Real? - Efectul Nostradamus
14:00
Real? - Viaţa pe Marte
15:00
Real? - Bigfoot de Rusia
16:00
Real? - Primitivul din Sumatra
17:00
Real? - Paleoastronauţi
18:00
Real? - Copilul sălbatic
19:00
Real? - Triunghiul Bermudelor
20:00
Real? - Codul lui Da Vinci
19:50, Duminică (31 august), Discovery Science
Cutremure secrete ale Europei
20:35, Duminică (31 august), Discovery World
Istoria invenţiilor
vladcarama
01-09-08, 10:35
17:00, Luni (1 septembrie), Antena1
Piraţii din Caraibe
20:30, Luni (1 septembrie), PRO TV
Meciul dreptăţii
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare (12) - ''I Love Rumenia''
23:00
Stratagema (sua, 1996, thrill.) (12)
20:00, Luni (1 septembrie), Naţional TV
Minotaur
22:35, Luni (1 septembrie), HBO
Un prieten adevărat
21:30, Luni (1 septembrie), HBO Comedy
Ziua in care chiulim
22:00, Luni (1 septembrie), Cinemax
Cei 4400
17:55, Luni (1 septembrie), Cinemax 2
King Kong
21:00
Regăsirea (fra., 2007, dramă) (12)
22:40
Printre gorile (sua, 1988, dramă)
vladcarama
02-09-08, 15:05
Marţi (2 septembrie), Prima TV
20:00
Fără lacrimi (AP)
thriller, SUA 2007
23:00,
"O" de la Othello
21:00, Marţi (2 septembrie), Naţional TV
Insula bijutierului
20:20, Marţi (2 septembrie), HBO
4 luni, 3 săptămani şi 2 zile
21:00, Marţi (2 septembrie), TV 1000
Faţă in faţă cu duşmanul
19:00, Marţi (2 septembrie), National Geographic
Dezastre in aer
20:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Titanic
21:00
Ingineri (s. doc.) - Airbus A380
22:50, Marţi (2 septembrie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Eurotunelul
(Eurotunnel)
20:35, Marţi (2 septembrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Scrisul
vladcarama
03-09-08, 13:15
20:30, Miercuri (3 septembrie), PRO TV
Casa de sticlă
23:00, Miercuri (3 septembrie), Kanal D
Experiment periculos
20:00, Miercuri (3 septembrie), Prima TV
Sub acoperire
20:00, Miercuri (3 septembrie), B1
Intunecare
20:00, Miercuri (3 septembrie), HBO
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Miercuri (3 septembrie), ProCinema
Cutia Pandorei
21:00, Miercuri (3 septembrie), TV 1000
Inimă de dragon
23:00
Plaja (sua, 2000
22:00, Miercuri (3 septembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Bahrain World Trade Centre
22:50, Miercuri (3 septembrie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Canalul Panama
20:35, Miercuri (3 septembrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Timpul
vladcarama
04-09-08, 15:22
20:30, Joi (4 septembrie), PRO TV
Misiune pe Insula Diavolului
20:00, Joi (4 septembrie), Naţional TV
Prietenii sunt pentru totdeauna
22:00, Joi (4 septembrie), B1
Haiducii lui Şaptecai
20:00, Joi (4 septembrie), HBO
Stratagema
21:30
Iscoada (sua, 2007, polit.)
23:10
Diamantul sangeriu (sua-ger., 2006
22:55, Joi (4 septembrie), HBO Comedy
Festivalul berii
22:00, Joi (4 septembrie), ProCinema
Furtună virtuală
21:00, Joi (4 septembrie), TV 1000
Robocop 2
22:50, Joi (4 septembrie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Cea mai mare platformă petroliferă din lume
20:35, Joi (4 septembrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Sistemele de securitate
22:55, Joi (4 septembrie), Discovery World
Adolescentul de 178 kilograme
vladcarama
06-09-08, 11:24
23:40, Sambătă (6 septembrie), TVR 1
Hannibal
21:00, Sambătă (6 septembrie), Antena1
Fotbal: Romania - Lituania
23:30
Kickboxer 4 - Meciul vieţii (sua
20:30, Sambătă (6 septembrie), PRO TV
Eroii cerului
22:30, Sambătă (6 septembrie), Prima TV
Jocuri patriotice
22:15, Sambătă (6 septembrie), Naţional TV
Tăcerea mieilor
20:30, Sambătă (6 septembrie), B1
Tu, cea mai sfantă dintre toate
21:45, Sambătă (6 septembrie), B1
Undeva in Est
18:00, Sambătă (6 septembrie), Hallmark Channel
Fără ocolişuri
21:00, Sambătă (6 septembrie), HBO
Noi suntem Marshall
21:00, Sambătă (6 septembrie), Cinemax
Alergand ca apucaţii
20:00, Sambătă (6 septembrie), Discovery
Mega constructori
(Mega Builders)
Străbătand Harlemul (New York City)
19:50, Sambătă (6 septembrie), Discovery Science
Cel mai mare avion de pasageri din lume
22:00
Cutremure devastatoare: San Francisco
22:50
Supernave (f. s. doc.) - Expresul din Shanghai - Ocean Highway Hauler
20:35, Sambătă (6 septembrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
vladcarama
07-09-08, 11:46
20:30, Duminică (7 septembrie), Antena1
Ecks contra Sever
20:30, Duminică (7 septembrie), PRO TV
Fracul magic
22:30, Duminică (7 septembrie), PRO TV
Pledez vinovat?!
23:00, Duminică (7 septembrie), Kanal D
Dracula 2000
16:30, Duminică (7 septembrie), Naţional TV
Liceenii
20:15, Duminică (7 septembrie), Naţional TV
Peţitoarea
20:00, Duminică (7 septembrie), Hallmark Channel
McBride: Un om perseverent
20:00, Duminică (7 septembrie), HBO
Fosta mea super gagică
21:00, Duminică (7 septembrie), Cinemax 2
Alergand ca apucaţii
21:00, Duminică (7 septembrie), TV 1000
Camera morţii
19:00, Duminică (7 septembrie), Viasat History
Opus Dei şi codul lui Da Vinci
18:00, Duminică (7 septembrie), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
22:00, Duminică (7 septembrie), Discovery
Petrol, sudoare şi platforme
23:00
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Avioane de vanătoare
23:30
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Hot Rod-uri
21:10, Duminică (7 septembrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
20:35, Duminică (7 septembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
vladcarama
08-09-08, 13:04
23:30, Luni (8 septembrie), Antena1
Afaceri neterminate
20:30, Luni (8 septembrie), PRO TV
Spot
23:00, Luni (8 septembrie), Kanal D
Frumuseţe furată
23:00, Luni (8 septembrie), Prima TV
Detectiv cu greutate: Ţintă mobilă
22:00, Luni (8 septembrie), B1
Zestrea domniţei Ralu
20:00, Luni (8 septembrie), HBO
Conflictul
22:25, Luni (8 septembrie), HBO
O fată ca mine
23:15, Luni (8 septembrie), Cinemax
Tăramul morţii
20:00, Luni (8 septembrie), Viasat Explorer
Maşinile vedetelor
20:00, Luni (8 septembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Prăbuşit peste Washington
20:40, Luni (8 septembrie), Discovery Science
Teste
(Test Case)
Interiorul maşinii
21:10
Cutremure devastatoare
Mexico City
22:00
Cat e lumea de mare (f. doc.) - Franţa
19:40, Luni (8 septembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Jag E-Type
20:10
Maşini la superlativ - Supermaşini
20:35
Revelaţii industriale: Povestea Europei (s. doc.) - Puterea vantului
vladcarama
09-09-08, 11:43
23:10, Marţi (9 septembrie), TVR 1
Ameninţare nucleară
20:30, Marţi (9 septembrie), PRO TV
Nea Mărin Miliardar
23:00, Marţi (9 septembrie), Kanal D
Să dormi cu ochii deschişi
23:00, Marţi (9 septembrie), Prima TV
Anna Karenina
21:00, Marţi (9 septembrie), Naţional TV
Agent secret
22:05, Marţi (9 septembrie), HBO
Crime online
23:15, Marţi (9 septembrie), Cinemax 2
Tăramul morţii
21:00, Marţi (9 septembrie), TV 1000
Cu sange rece
22:45, Marţi (9 septembrie), Movies 24
Capcana nisipului
22:00, Marţi (9 septembrie), Universal Channel
Cand un bărbat iubeşte o femeie
19:10, Marţi (9 septembrie), Viasat Explorer
Călătorie in jurul lumii
18:30, Marţi (9 septembrie), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Eroine cu inima rănită
21:00, Marţi (9 septembrie), Discovery
Zece metode
(Ten Ways)
Zece metode de a provoca sfarşitul lumii
20:00, Marţi (9 septembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Comet
21:00, Marţi (9 septembrie), National Geographic
Ingineri
(Engineering Connections)
Observatorul Keck
20:40, Marţi (9 septembrie), Discovery Science
Teste
(Test Case)
Avioanele şi spaţiul aerian
21:10
Fabrici *****stice (f. s. doc.) - Atacul gustărilor
22:00
Manevre pe scară mare: Turnuri inalte
22:50
Supernave (f. s. doc.) - Un vis cu toate panzele sus - The Royal Clipper
22:00, Marţi (9 septembrie), Nat Geo Wild
12 periculoşi
(Deadly Dozen)
Australia
23:00
Invazia meduzelor
19:40, Marţi (9 septembrie), Discovery World
Performanţe la superlativ
(Ultimate Ten)
Invenţii tehnologice O trecere in revistă a invenţiilor care au schimbat viaţa secolului 21: avionul, robotica, bomba atomică, inima artificială şi clonarea.
20:35
Revelaţii industriale: Povestea Europei (s. doc.) - Regele canalurilor
21:05
Superarme ale Lumii Antice (f. doc.) - Distrugătorul de cetăţi
vladcarama
14-09-08, 10:17
20:10, Duminică (14 septembrie), TVR 1
Spioni de elită
20:30, Duminică (14 septembrie), Antena1
Masca lui Zorro
23:30
Vampirii (sua, 1998, horror
20:30, Duminică (14 septembrie), PRO TV
O***nul
21:00, Duminică (14 septembrie), Kanal D
Infernul
23:00
Grota leilor (sua-ung., 2003, thrill.) (15)
22:00, Duminică (14 septembrie), Prima TV
Piraţii aerului
20:15, Duminică (14 septembrie), Naţional TV
Trei bărbaţi şi un ingeraş
20:00, Duminică (14 septembrie), Hallmark Channel
Doi bărbaţi au plecat la război
20:00, Duminică (14 septembrie), HBO
Diavolul se imbracă de la Prada
20:30, Duminică (14 septembrie), ProCinema
8,2 grade Richter
19:00, Duminică (14 septembrie), Viasat History
Mituri şi eroi
(In Search of Myths and Heroes)
Iason şi Lana de aur
18:00, Duminică (14 septembrie), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
19:50, Duminică (14 septembrie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Războaie de căutare
22:50, Duminică (14 septembrie), Discovery Science
Supernave
(Superships)
Lansarea unui monstru marin - Hellespont Fairfax
20:35, Duminică (14 septembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Calea ferată imposibilă
vladcarama
16-09-08, 11:26
23:10, Marţi (16 septembrie), TVR 1
Un om bun la toate
Pro tv
21:45
Fotbal: AS Roma - CFR Cluj
UEFA Champions League
16:40, Marţi (16 septembrie), HBO
Şcoala seducţiei
18:25
Concurentul (sua, 2005, com.)
0:30, Marţi (16 septembrie), HBO
Cursa din Hazzard 2
21:00, Marţi (16 septembrie), Cinemax
Puşcaşi marini
18:50, Marţi (16 septembrie), TV 1000
Răsărit de soare
22:45, Marţi (16 septembrie), Movies 24
Epicentru
21:00, Marţi (16 septembrie), Viasat History
Comunismul, istoria unei iluzii
(Communism - The History of an Illusion)
Revoluţia lui Lenin
17:00, Marţi (16 septembrie), National Geographic
12 periculoşi
(Deadly Dozen)
Australia
18:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Supertelescopul Hubble
19:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Intarziere fatală
20:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Rafinăria Texas
21:00
Ingineri (s. doc.) - Turnul Taipei 101
22:00
Mutări de proporţii (s. doc.) - Relocări riscante
21:10, Marţi (16 septembrie), Discovery Science
Revoluţia telefonului celular
22:50, Marţi (16 septembrie), Discovery Science
Supernave
(Superships)
Creatorul uscatului - Vasco Da Gama
20:35, Marţi (16 septembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Generaţia electricităţii
(Generation Electric)
vladcarama
18-09-08, 13:42
TVR 1
19:55
Fotbal: Wolfsburg - Rapid Bucureşti
Meci din Cupa UEFA - Tur 1
in direct
Antena1
20:45
Fotbal Cupa UEFA: NEC Nijmegen vs Dinamo Bucuresti
20:30, Joi (18 septembrie), PRO TV
O glumă fatală
23:00, Joi (18 septembrie), Kanal D
Prinţesa vampirilor: După 100 de ani
20:00, Joi (18 septembrie), Naţional TV
Cursa nebunilor
20:00, Joi (18 septembrie), HBO
Apocalipsa androizilor
20:00, Joi (18 septembrie), HBO Comedy
Lista
22:30, Joi (18 septembrie), Cinemax
Alergand ca apucaţii
23:00, Joi (18 septembrie), TV 1000
Camera morţii
21:00, Joi (18 septembrie), Movies 24
Casa bantuită
22:45
Ultima dezbatere (sua, 2000
22:00, Joi (18 septembrie), Discovery
Cele mai dure meserii din lume
(World's Toughest Jobs)
Pirotehnician
20:00, Joi (18 septembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Prăbuşire in Amsterdam
21:00
Planeta carnivorelor (s. doc.) - Ursul polar
22:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - La vanătoare de dragoni
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Atac sinucigaş
22:50, Joi (18 septembrie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Mina Grasberg - O mină de aur in cer
19:40, Joi (18 septembrie), Discovery World
Titanic - răspunsuri din abis
vladcarama
21-09-08, 10:52
20:10, Duminică (21 septembrie), TVR 1
Cold Mountain
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: Steaua vs Gaz Metan Mediaş
20:30, Duminică (21 septembrie), PRO TV
Poveste de Cartier
22:30
După gratii (sua
22:00, Duminică (21 septembrie), Kanal D
Ringul Morţii
22:00, Duminică (21 septembrie), Prima TV
De cealaltă parte a baricadei
20:15, Duminică (21 septembrie), Naţional TV
Love Guru
0:00, Duminică (21 septembrie), Hallmark Channel
Instinct ucigaş
20:00, Duminică (21 septembrie), HBO
Cartiţa
20:30, Duminică (21 septembrie), ProCinema
Focul
22:45, Duminică (21 septembrie), Cinemax
Puşcaşi marini
18:55, Duminică (21 septembrie), Cinemax 2
Ingeri de oţel
18:50, Duminică (21 septembrie), TV 1000
Greu de ucis
21:00
Terminator (sua, 1984, acţiune) (12)
23:00
Robocop (sua, 1987, acţiune)
20:00, Duminică (21 septembrie), Sci Fi Channel
Insula monştrilor
17:00, Duminică (21 septembrie), Viasat History
Bermuda Triangle - Beneath the Waves
18:00
Cimitirul gladiatorilor (engl., 2007, f. doc.)
19:00
Viaţă şi moarte la Roma (sua, 2005, s. doc.) - Legiunile
22:00, Duminică (21 septembrie), Discovery
Petrol, sudoare şi platforme
20:00, Duminică (21 septembrie), National Geographic
Avioane militare
19:50, Duminică (21 septembrie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Puterea utilizatorilor
21:10, Duminică (21 septembrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Senzaţii
22:00
Totul despre - Creierul uman
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Staţia Spaţială Internaţională
23:40
Confruntări şi fiare vechi (f. s. doc.) - Războinicii gheţurilor
21:00, Duminică (21 septembrie), Nat Geo Wild
Pămant frămantat: Potopul
vladcarama
23-09-08, 15:09
20:15, Marţi (23 septembrie), TVR 1
Legea pămantului
20:30, Marţi (23 septembrie), PRO TV
Oră de varf 2
22:45, Marţi (23 septembrie), Kanal D
Infernul uitării
20:00, Marţi (23 septembrie), HBO
Numărul 2
23:05, Marţi (23 septembrie), HBO
Apocalipsa androizilor
18:30, Marţi (23 septembrie), HBO Comedy
Aquamarine
23:15, Marţi (23 septembrie), HBO Comedy
Goana după sex
0:30, Marţi (23 septembrie), Cinemax
Omul invizibil 2
22:45, Marţi (23 septembrie), Movies 24
Viziuni paranormale
22:00, Marţi (23 septembrie), Viasat History
Războiul gheţarului
22:00, Marţi (23 septembrie), Discovery
O pradă mortală
23:00, Marţi (23 septembrie), Discovery
La un pas de moarte
(I Shouldn't Be Alive)
Luat de ape
20:00, Marţi (23 septembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Kursk
22:00, Marţi (23 septembrie), National Geographic
Mutări de proporţii
(Monster Moves)
Trenul de 100 de tone
21:10, Marţi (23 septembrie), Discovery Science
Revoluţia iPod-ului
vladcarama
24-09-08, 17:14
20:30, Miercuri (24 septembrie), PRO TV
Totul pană la bani
23:10, Miercuri (24 septembrie), TVR 1
Intalnire in intuneric
22:45, Miercuri (24 septembrie), Kanal D
Croaziera
19:30, Miercuri (24 septembrie), Prima TV
Cronica carcotaşilor
18:10, Miercuri (24 septembrie), HBO
Omul din scaun
22:30, Miercuri (24 septembrie), HBO
O fată ca mine
23:00, Miercuri (24 septembrie), TV 1000
Plunkett şi Macleane: Blestemul rubinului
0:00, Miercuri (24 septembrie), MGM
Logodnica locotenentului francez
22:45, Miercuri (24 septembrie), Movies 24
Victimele plăcerii
20:00, Miercuri (24 septembrie), Viasat Explorer
Curse pe pernă de aer
21:30, Miercuri (24 septembrie), Viasat Explorer
Pescarul aventurier
21:00, Miercuri (24 septembrie), Viasat History
Aliaţii in Germania postbelică
21:00, Miercuri (24 septembrie), Discovery
Smash Lab
Avionul rezistent la bombe
22:00, Miercuri (24 septembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Motorul Soare
22:50, Miercuri (24 septembrie), Discovery Science
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Automobile sport
22:55, Miercuri (24 septembrie), Discovery World
Ultimele zile din viaţa unui simbol
(Final Days of An Icon)
Iuri Gagarin
vladcarama
25-09-08, 13:57
23:10, Joi (25 septembrie), TVR 1
Aeroport '79: Concorde
20:30, Joi (25 septembrie), PRO TV
A fost odată in Mexic - Desperado 2
22:45, Joi (25 septembrie), Kanal D
Capcana dunelor
20:00, Joi (25 septembrie), Naţional TV
Nebun după femei
21:50, Joi (25 septembrie), HBO
Vantul groazei
23:20
Viziuni intunecate (sua, 2006, f. doc.)
1:00
Război pe calea undelor (rom., 2007, f. doc.)
ProCinema
22:00
Demonii Kung Fu (15)
acţiune, aventuri, SUA, 2007
20:00, Joi (25 septembrie), TCM
Ciocnirea Titanilor
23:00, Joi (25 septembrie), TV 1000
Faţă in faţă cu duşmanul
19:00, Joi (25 septembrie), Viasat Explorer
Aventuri excelente
19:00, Joi (25 septembrie), National Geographic
Dezastre in aer
20:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Tsunami in munţi
21:00
Planeta carnivorelor (s. doc.) - Leul
22:00
Ucigaşii de gorile
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Doboraţi de trăsnet
vladcarama
27-09-08, 10:57
23:45, Sambătă (27 septembrie), TVR 1
Războiul fratelui meu
22:30, Sambătă (27 septembrie), Antena1
Creaturi ucigaşe 4: Inceputul legendei
20:30, Sambătă (27 septembrie), PRO TV
Triplu X
0:00, Sambătă (27 septembrie), Kanal D
Valea Intunericului
1:30
Playboy (s. er.) (18) - *****sme erotice
20:30, Sambătă (27 septembrie), Prima TV
Provocarea
22:30, Sambătă (27 septembrie), Prima TV
Ringul de foc 2 - Sange şi oţel
20:15, Sambătă (27 septembrie), Naţional TV
Patru nunţi şi o inmormantare
20:00, Sambătă (27 septembrie), Hallmark Channel
Uraganul
17:25, Sambătă (27 septembrie), HBO
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:45, Sambătă (27 septembrie), Cinemax 2
Ucigaş virtual
0:30, Sambătă (27 septembrie), Cinemax 2
Eliberarea
21:00, Sambătă (27 septembrie), TV 1000
Igby - băiat rău in Manhattan
23:00, Sambătă (27 septembrie), Sci Fi Channel
Lumea apelor
20:00, Sambătă (27 septembrie), Universal Channel
Monstrul din Loch Ness
22:00
Valul ucigaş (sua, 1995, acţiune) (15)
18:00, Sambătă (27 septembrie), Viasat Explorer
Instinctul uman
18:00, Sambătă (27 septembrie), Discovery
In viteza a cincea
20:00
Mega constructori - Cursa pentru putere (Algeria)
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - La ski in Dubai
Animal Planet
20:00
Leii albi: Regele regilor
21:00
O lume a naturii
Rechinul-cap-de-ciocan
22:00
Creaturile ciudate ale lui Nick Baker
Peştele Frankenstein
17:00, Sambătă (27 septembrie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
Ferrari
18:00
Megauzine (s. doc.) - Abrams
19:00
Real? - Triunghiul Bermudelor
22:50, Sambătă (27 septembrie), Discovery Science
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Elicoptere
20:00, Sambătă (27 septembrie), Nat Geo Wild
Forţa păianjenilor
21:00
O furnică a inghiţit America (doc.)
22:00
Păianjenul samurai (doc.)
23:00
Gangănii la atac (f. s. doc.) - Război veninos
0:00
Păianjeni: Amor fatal
20:35, Sambătă (27 septembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Alpii luaţi cu asalt
21:05
Conspiraţii sub lupă - Papa Ioan Paul I: O moarte misterioasă
21:30
Conspiraţii sub lupă - Codul lui Da Vinci decriptat !
22:00
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - In ghearele morţii
22:55
Ora Zero (engl.-can., 2004, s. doc.) - Teroare la Tokyo
23:50
Fenomene stranii - Se lasă noaptea
vladcarama
28-09-08, 10:56
20:10, Duminică (28 septembrie), TVR 1
K-19: Submarinul ucigaş
22:30
Spartanul
20:30, Duminică (28 septembrie), Antena1
Elektra
22:00, Duminică (28 septembrie), PRO TV
Sărutul dragonului
22:00, Duminică (28 septembrie), Kanal D
Al 13-lea războinic
22:00, Duminică (28 septembrie), Prima TV
Garda regelui
20:15, Duminică (28 septembrie), Naţional TV
O inimă incă tanără
22:40, Duminică (28 septembrie), HBO
Sub anestezie
22:00, Duminică (28 septembrie), HBO Comedy
Cartierul băieţilor deştepţi
21:00, Duminică (28 septembrie), TV 1000
La 12 ani
21:00, Duminică (28 septembrie), Movies 24
O slujbă murdară
20:00, Duminică (28 septembrie), Sci Fi Channel
Lumea apelor
22:15
Danika (sua, 2006, horror) (15)
0:00
Vine tornada! (sua, 2002, acţiune) (15)
19:00, Duminică (28 septembrie), Viasat Explorer
La intrecere cu Niagara
22:00
Superdolarii (2004, doc.)
23:00
666: In căutarea Satanei (engl., 2006, f. doc.)
22:00, Duminică (28 septembrie), Discovery
Petrol, sudoare şi platforme
19:00, Duminică (28 septembrie), National Geographic
Mutări de proporţii
(Monster Moves)
Trenul de 100 de tone
20:35, Duminică (28 septembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Paine, bere şi sare
vladcarama
29-09-08, 00:05
23:10, Luni (29 septembrie), TVR 1
Apa
20:30, Luni (29 septembrie), PRO TV
Dreptate şi răzbunare
22:00, Luni (29 septembrie), Kanal D
Vacanţa Mare
22:45, Luni (29 septembrie), Kanal D
In vizorul morţii
22:30, Luni (29 septembrie), TVR 2
Cine este fiul meu?
18:00, Luni (29 septembrie), Hallmark Channel
O intalnire neaşteptată
20:00, Luni (29 septembrie), HBO
Viziuni intunecate
com.)
23:35
Stratagema (engl.-can.-sua, 2007, com.)
23:00, Luni (29 septembrie), HBO Comedy
Goana după sex
22:00, Luni (29 septembrie), ProCinema
Afaceri infernale 3
23:10, Luni (29 septembrie), Cinemax
Steaguri pline de glorie
19:00, Luni (29 septembrie), TV 1000
Gemenii
21:00, Luni (29 septembrie), TV 1000
Minciuni adevărate
23:20, Luni (29 septembrie), TV 1000
Terminator
21:00, Luni (29 septembrie), Movies 24
Noi orizonturi
22:00, Luni (29 septembrie), Sci Fi Channel
Chupacabra: Mări intunecate
20:00, Luni (29 septembrie), Viasat Explorer
Maşinile vedetelor
19:30, Luni (29 septembrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
O lume materialistă
19:40, Luni (29 septembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Ferrari 308
20:10
Maşini la superlativ - Campionul
20:35
Noi revelaţii industriale ale Europei (f. s. doc.) - Motoare explozive
vladcarama
30-09-08, 13:24
Pro tv
21:45
Fotbal: Fiorentina - FC Steaua Bucureşti
UEFA Champions League
22:45, Marţi (30 septembrie), Kanal D
Orizont intunecat
20:00, Marţi (30 septembrie), TVR Cultural
Cleopatra
22:05, Marţi (30 septembrie), HBO
Pantă alunecoasă
19:40, Marţi (30 septembrie), HBO Comedy
O zi minunată
23:00, Marţi (30 septembrie), Cinemax
Scrisori din Iwo Jima
21:00, Marţi (30 septembrie), TV 1000
Apocalipsul acum
Sport.ro
21:45
Fotbal UEFA Champions League, et. 2, Bayern - Olympique Lyon
in direct
19:30, Marţi (30 septembrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
Minunile tehnologiei
22:00, Marţi (30 septembrie), National Geographic
Mutări de proporţii
(Monster Moves)
Infruntand vijelia
22:00, Marţi (30 septembrie), Nat Geo Wild
Cataclisme
(Ultimate Disaster)
Tsunami
20:35, Marţi (30 septembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Oraşul
22:55, Marţi (30 septembrie), Discovery World
Credinţa in pilule
(In Pills We Trust)
Doctorie amară
vladcarama
01-10-08, 14:09
Pro Tv
21:45
Fotbal: CFR Cluj - Chelsea (AP)
UEFA Champions League
0:00
Rezumat Champions League (2008, emis. sport
22:45, Miercuri (1 octombrie), Kanal D
Un Schimb Avantajos
19:30, Miercuri (1 octombrie), Prima TV
Cronica carcotaşilor
20:00, Miercuri (1 octombrie), National Geographic
Clipe de coşmar
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Fabrica de bani
22:00
Megauzine (s. doc.) - BMW
vladcarama
03-10-08, 00:10
20:30, Vineri (3 octombrie), Antena1
Crimă de inaltă trădare
20:30, Vineri (3 octombrie), PRO TV
S.W.A.T-Trupe de elită
20:00, Vineri (3 octombrie), Kanal D
Pearl Harbor
20:30, Vineri (3 octombrie), Prima TV
Avionul buclucaş 2
National tv
20:15
Operaţiunea Delta Farce (12)
Comedie, SUA, 2007
Cu: Michael Edward Rose, Glenn Morshower, Larry The Cable Guy
Regia: G.B. Ha***ng
22:15
Corbul (sua, 1994, thrill.)
0:15, Vineri (3 octombrie), HBO
Codul lui Da Vinci
19:20, Vineri (3 octombrie), Cinemax
Potopul
21:00, Vineri (3 octombrie), TV 1000
Kull, cuceritorul
23:00
Camera morţii (sua, 1996
17:00, Vineri (3 octombrie), Viasat Explorer
Exorcismul
21:00, Vineri (3 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Bahrain World Trade Centre
21:10, Vineri (3 octombrie), Discovery Science
Diagnostic necunoscut
(Diagnosis Unknown)
Ameninţare invizibilă
22:00
Vindecări miraculoase (f. s. doc.) - Chirurgia creierului
22:25
Vindecări miraculoase (f. s. doc.) - Implanturi de cohlee
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Cel mai mare şantier naval din lume
20:35, Vineri (3 octombrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Construirea Europei
( Building Europe)
vladcarama
05-10-08, 13:06
20:10, Duminică (5 octombrie), TVR 1
Schimb de vieţi
22:00, Duminică (5 octombrie), Kanal D
Geniştii
1:00, Duminică (5 octombrie), Prima TV
Profeţia
21:00, Duminică (5 octombrie), B1
Vulpe - Vanător
22:00, Duminică (5 octombrie), AXN
Camerista
22:55, Duminică (5 octombrie), Cinemax
Cheia schelet
21:00, Duminică (5 octombrie), Cinemax 2
Cinci poveşti
21:00, Duminică (5 octombrie), Movies 24
Avansuri sexuale
(Sexual Advances)
20:20, Duminică (5 octombrie), Sci Fi Channel
Forţa impactului
18:00, Duminică (5 octombrie), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
22:00, Duminică (5 octombrie), Discovery
Petrol, sudoare şi platforme
(Oil, Sweat and Rigs)
Ancore rezistente la uragane
21:10, Duminică (5 octombrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Simţul văzului
22:00
Totul despre - Puterea genelor
22:50
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Pentagonul
20:35, Duminică (5 octombrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
In apele suedeze
vladcarama
06-10-08, 15:04
20:30, Luni (6 octombrie), PRO TV
Ultimul experiment
22:00, Luni (6 octombrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de Oltean
23:35, Luni (6 octombrie), TVR 2
Tras pe sfoară
20:00, Luni (6 octombrie), HBO
La 25 de ani mă sinucid
22:05, Luni (6 octombrie), HBO
Apocalipsa androizilor
22:00, Luni (6 octombrie), ProCinema
Specia ucigaşă
19:00, Luni (6 octombrie), TV 1000
Cu sange rece
20:00, Luni (6 octombrie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
19:30, Luni (6 octombrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
20:00, Luni (6 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Tunelul Canalului Manecii
22:00, Luni (6 octombrie), National Geographic
Penitenciar
(Lockdown)
Femei după gratii
20:55, Luni (6 octombrie), Discovery World
Viteză uriaşă
(Massive Speed)
Avioane de vanătoare
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Puştile cu lunetă
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Accident aviatic iarna
23:00
Ora Zero (engl.-can., 2004, s. doc.) - Atentatul cu bombă din Bali
23:50
Cei mai răi (doc.) - Minciuni ucigaşe
vladcarama
07-10-08, 00:32
20:30, Marţi (7 octombrie), PRO TV
Poliţia in direct
22:00, Marţi (7 octombrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de Oltean
20:00, Marţi (7 octombrie), TVR Cultural
Fereastra din spate
21:45, Marţi (7 octombrie), HBO
Codul lui Da Vinci
0:10, Marţi (7 octombrie), HBO
Sexo Urbano
21:00, Marţi (7 octombrie), Cinemax
Mici copii
19:55, Marţi (7 octombrie), MGM
Condamnaţii
0:30, Marţi (7 octombrie), Movies 24
Jurnalul seducţiei
22:00, Marţi (7 octombrie), Universal Channel
Misiune pe Marte
19:30, Marţi (7 octombrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
Medicina modernă
23:00, Marţi (7 octombrie), Viasat History
Adidas versus Puma
20:00, Marţi (7 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Cel mai lung pod din lume
21:00
Mare, mai mare, cel mai mare - Zgarie-nori
22:00
Mutări de proporţii (s. doc.) - Relocări riscante
21:10, Marţi (7 octombrie), Discovery Science
Garajul electric
22:00, Marţi (7 octombrie), Discovery Science
Ecopolis
Oraşul infometat
20:55, Marţi (7 octombrie), Discovery World
Viteză uriaşă
(Massive Speed)
Hot Rod-uri
vladcarama
09-10-08, 11:11
20:30, Joi (9 octombrie), PRO TV
Un negru pentru Casa Albă
22:45, Joi (9 octombrie), Kanal D
Formula 51
20:00, Joi (9 octombrie), HBO
Crocodilul
21:35, Joi (9 octombrie), HBO
Răzbunătorul
22:55, Joi (9 octombrie), HBO Comedy
Talladega Nights: Balada lui Ricky Bobby
21:00, Joi (9 octombrie), TV 1000
Mississippi in flăcări
21:00, Joi (9 octombrie), Movies 24
Casa bantuită
20:00, Joi (9 octombrie), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
18:00, Joi (9 octombrie), Viasat History
Cele şapte minuni ale lumii industriale
22:00, Joi (9 octombrie), Discovery
Cele mai dure meserii din lume
(World's Toughest Jobs)
Luptătorul suprem
20:00, Joi (9 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Cele mai inalte turnuri
21:00
Predator CSI
Balene sub atac
22:00
Planeta carnivorelor (s. doc.) - Marele rechin alb
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Ciocnire peste Los Angeles
19:05, Joi (9 octombrie), Discovery Science
Dependenţi de cascadorii
22:00, Joi (9 octombrie), Nat Geo Wild
Planeta carnivorelor
(Planet Carnivore)
Marele rechin alb
23:00
Căldură ucigătoare
23:00, Joi (9 octombrie), Discovery World
De sex ambiguu
vladcarama
10-10-08, 14:45
22:15, Vineri (10 octombrie), TVR 1
Rauri de purpură 2: Ingerii Apocalipsei
22:30, Vineri (10 octombrie), Antena1
Control total
20:30, Vineri (10 octombrie), PRO TV
Celularul
20:00, Vineri (10 octombrie), Kanal D
Renăscut din cenuşă
23:00
Tentacule (sua, 1998, horror) (12)
20:30, Vineri (10 octombrie), Prima TV
Napoleon Dynamite
22:30, Vineri (10 octombrie), Naţional TV
Corbul: Mantuirea
0:00, Vineri (10 octombrie), Hallmark Channel
Ieşind la lumină
21:55, Vineri (10 octombrie), HBO
Cartiţa
21:30, Vineri (10 octombrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
0:05, Vineri (10 octombrie), Cinemax
Cabana
23:30, Vineri (10 octombrie), TV 1000
Faţă in faţă cu duşmanul
22:00, Vineri (10 octombrie), Sci Fi Channel
Frankenstein
21:00, Vineri (10 octombrie), Viasat History
Hiroşima
21:00, Vineri (10 octombrie), Discovery
Poveşti medicale uimitoare
20:00, Vineri (10 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Cel mai solid baraj
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Academia de Ştiinţe din California
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Artişti extremi
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Zborul 21 a dispărut!
21:10, Vineri (10 octombrie), Discovery Science
Tehnologii ecologice
(Eco - Tech)
Combustibilii viitorului
22:00
Universul (engl., f. s. doc.) - Big Bang-ul
22:50
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - Terminator mi-a salvat viaţa
23:40
Mega constructori - Cele mai rapide roţi - SUA şi Canada
20:55, Vineri (10 octombrie), Discovery World
Viteză uriaşă
(Massive Speed)
Elicoptere de atac
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Submarinele
vladcarama
11-10-08, 11:20
Antena1
21:40
Fotbal: Romania vs Franţa
0:30, Sambătă (11 octombrie),
Benny Hill
20:30, Sambătă (11 octombrie), PRO TV
Banii vorbesc
22:30
Ambulanţa
0:00, Sambătă (11 octombrie), Kanal D
Boo
20:00, Sambătă (11 octombrie), HBO Comedy
Sărbători in cătuşe
21:00, Sambătă (11 octombrie), Cinemax
Zece semne rele
22:30, Sambătă (11 octombrie), Cinemax 2
Cer nesfarşit
21:00, Sambătă (11 octombrie), TV 1000
Un om şi trei fantome
18:00, Sambătă (11 octombrie), Viasat Explorer
Bătălia avioanelor de vanătoare
20:00, Sambătă (11 octombrie), Viasat Explorer
La volan cu Rossi
17:00, Sambătă (11 octombrie), Viasat History
Oamenii mărilor
(Setting Sail)
Dragonul pe mare
18:00, Sambătă (11 octombrie), Viasat History
Armatele eterne ale impăraţilor
19:00, Sambătă (11 octombrie), Viasat History
Civilizaţii secrete: incaşi, mayaşi, azteci
20:00, Sambătă (11 octombrie), Discovery
Mega constructori
(Mega Builders)
Marele "collider" de particule - Geneva
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - Constructorii de vase de croazieră
22:00
Supercometa: După impact
17:00, Sambătă (11 octombrie), National Geographic
Planeta la control
Piramidele
18:00
Megastructuri antice (f. s. doc.) - Marea Piramidă
19:00
Egipt: Dezvăluirea camerelor secrete
21:00, Sambătă (11 octombrie), Nat Geo Wild
Exploratorii: Şarpe suprem
17:30, Sambătă (11 octombrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Lamborghini
vladcarama
12-10-08, 13:46
20:15, Duminică (12 octombrie), TVR 1
Oraşul pierdut
22:45
Oraşul tăcerii (sua-engl., 2006, thrill.)
22:30, Duminică (12 octombrie), Antena1
Soldatul universal: Intoarcerea
21:45, Duminică (12 octombrie), PRO TV
Parteneri neobişnuiţi
22:00, Duminică (12 octombrie), Kanal D
Inchisoarea
0:00
Lovitura dragonului (sua, 2004, acţiune
22:00, Duminică (12 octombrie), Prima TV
Pumnul de fier
20:00, Duminică (12 octombrie), HBO
Omul-Păianjen 3
21:00, Duminică (12 octombrie), Cinemax 2
Zece semne rele
23:50, Duminică (12 octombrie), Sci Fi Channel
Păianjeni 2
20:00, Duminică (12 octombrie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
21:00
Doamnele şoselelor (jap., 2005, f. doc.
18:00, Duminică (12 octombrie), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
23:00, Duminică (12 octombrie), National Geographic
Mare, mai mare, cel mai mare
(Big, Bigger, Biggest)
Zgarie-nori
21:10, Duminică (12 octombrie), Discovery Science
Oraşul spulberat de tornadă
22:00
Dezastrul "perfect" (doc.) - Supertornada
22:50
Planeta cuprinsă de furie (s. doc.) - Tornade
23:40
Regii construcţiilor (f. s. doc.) - Snohvit - Gazul arctic
20:00, Duminică (12 octombrie), Nat Geo Wild
Reptile rele
21:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - Şerpi de temut
22:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - Cine muşcă mai tare?
23:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - Şarpe suprem
0:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - Hipopotam sub acoperire
1:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - Crocodilul de Nil
2:00
Intalniri periculoase (f. s. doc.) - La vanătoare de dragoni
vladcarama
15-10-08, 16:08
20:30, Miercuri (15 octombrie), PRO TV
Schimb de prizonieri
22:45, Miercuri (15 octombrie), Kanal D
Contact fatal
20:00, Miercuri (15 octombrie), HBO
Omul-Păianjen 3
23:00, Miercuri (15 octombrie), Cinemax
Capul familiei
21:00, Miercuri (15 octombrie), Cinemax 2
Mancare de caine
22:30
Cheia schelet (sua, 2005, thrill.)
0:15
Profesorul de liceu
1:05, Miercuri (15 octombrie), Boom Action
30.000 de leghe sub mări
19:00, Miercuri (15 octombrie), Viasat History
Descoperiri antice
(Ancient Discoveries)
Computerele
19:00, Miercuri (15 octombrie), National Geographic
Dezastre in aer
(Disaster in the Air)
Avionul-fantomă
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Podul Golden Gate
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cele mai inalte turnuri
22:00
Megauzine (s. doc.) - Maşina de pompieri
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - La pămant
22:50, Miercuri (15 octombrie), Discovery Science
Despre ce este vorba?
(What's That About?)
Aeroportul
23:40, Miercuri (15 octombrie), Discovery Science
Regii construcţiilor
(Kings of Construction)
Tung Chung - Noul sistem de teleferic din Hong Kong
vladcarama
16-10-08, 01:21
20:30, Joi (16 octombrie), PRO TV
Catwoman
22:45, Joi (16 octombrie), Kanal D
Prădătorul
21:45, Joi (16 octombrie), HBO
Trafic
19:20, Joi (16 octombrie), Cinemax 2
Fratele meu se insoară
21:00, Joi (16 octombrie), TV 1000
Camera morţii
0:00, Joi (16 octombrie), Sci Fi Channel
Păianjeni 2
21:00, Joi (16 octombrie), Boom Action
Comoara lui Da Vinci
22:00, Joi (16 octombrie), Discovery
Cele mai dure meserii din lume
La curăţat de albine ucigaşe
20:00, Joi (16 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Mina de petrol
20:30, Joi (16 octombrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Mijloacele de transport
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Automobile sport
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Materiale explozibile mascate
22:10
Şcoala de supravieţuire a puşcaşilor marini (f. s. doc.)
23:00
De sex ambiguu (f. s. doc.)
23:50
Locul crimei (s. doc.) - Un fir oarecare
vladcarama
17-10-08, 16:43
22:15, Vineri (17 octombrie), TVR 1
Armaghedon - Sfarşitul lumii?
Vineri (17 octombrie), Antena1
20:45
Fotbal Liga 1: CFR Cluj vs Dinamo
22:45,
Incoruptibilul
0:30, Vineri (17 octombrie), PRO TV
Alien: Vanătoarea
20:00, Vineri (17 octombrie), Kanal D
Jurnal de bord
20:30, Vineri (17 octombrie), Prima TV
Copilu' lu' tăticu'
20:15, Vineri (17 octombrie), Naţional TV
Operaţiunea de salvare
22:30, Vineri (17 octombrie), Naţional TV
Corbul 4: Răzbunarea
22:00, Vineri (17 octombrie), Hallmark Channel
Cand ficţiunea prinde viaţă
23:45, Vineri (17 octombrie), HBO
Monstrul preistoric
21:30, Vineri (17 octombrie), HBO Comedy
Intalnirea perfectă
0:30, Vineri (17 octombrie), Cinemax
Sublim
21:00, Vineri (17 octombrie), TV 1000
Igby - băiat rău in Manhattan
19:00, Vineri (17 octombrie), Viasat Explorer
Ziua in care s-a inecat New Orleans
20:00, Vineri (17 octombrie), Viasat History
Sigmund Freud
21:00, Vineri (17 octombrie), Viasat History
Momente de răscruce
(Days that Shook the World 3)
Realitate sau ficţiune?
21:00, Vineri (17 octombrie), Discovery
Un corp spectaculos
(Body Spectacular)
Anatomia sexului
20:00, Vineri (17 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Digul de la Marea Nordului
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Motorul Soare
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Schimbare de sex
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - In spatele uşilor inchise
22:00, Vineri (17 octombrie), Discovery Science
Universul
(Universe)
Stelele
22:50
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - The Matrix mi-a salvat viaţa
23:40, Vineri (17 octombrie), Discovery Science
Regii construcţiilor
(Kings of Construction)
Tunelul Gotthard Base din Elveţi
vladcarama
19-10-08, 17:11
22:10, Duminică (19 octombrie), TVR 1
Ocol primejdios
22:30, Duminică (19 octombrie), Antena1
Legea marţială
21:45, Duminică (19 octombrie), PRO TV
Omul păianjen
22:00, Duminică (19 octombrie), Kanal D
Clona ucigaşă
20:15, Duminică (19 octombrie), Naţional TV
Devdas
21:00, Duminică (19 octombrie), B1
Din nou impreună
20:00, Duminică (19 octombrie), HBO
Numărul 23
22:00, Duminică (19 octombrie), AXN
Sunt spion
23:00, Duminică (19 octombrie), ProCinema
ExistenZ
21:00, Duminică (19 octombrie), Cinemax 2
Zodiac
23:35
Serenity (sua, 2005, acţiune)
22:00, Duminică (19 octombrie), TCM
Doctor Zhivago
21:00, Duminică (19 octombrie), TV 1000
Fără identitate
20:00, Duminică (19 octombrie), Sci Fi Channel
Regele lumii dispărute
21:00, Duminică (19 octombrie), Boom Action
Puzzle mortal III
21:00, Duminică (19 octombrie), Viasat Explorer
Două căi spre Taupo 1000
19:00, Duminică (19 octombrie), Viasat History
Opus Dei şi codul lui Da Vinci
18:00, Duminică (19 octombrie), National Geographic
Ingineri Platforma Troll A
19:00
Ingineri (s. doc.) - Observatorul Keck
20:00
Ingineri (s. doc.) - Turnul Taipei 101
21:00
Secretele istoriei: Howard Hughes
22:00
Conspiraţii istorice (f. s. doc.) - Amelia Earhart
23:00
Mare, mai mare, cel mai mare - Portavion
21:10, Duminică (19 octombrie), Discovery Science
Universul
(Universe)
Stelele
23:50, Duminică (19 octombrie), Discovery World
Fenomene stranii
vladcarama
20-10-08, 12:33
20:30, Luni (20 octombrie), PRO TV
Masca neagră
22:00, Luni (20 octombrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Luni (20 octombrie), Kanal D
Cutia chinezească
20:00, Luni (20 octombrie), Naţional TV
Ultimul mohican
22:20, Luni (20 octombrie), HBO
August negru
22:00, Luni (20 octombrie), ProCinema
Atacul furnicilor
23:30, Luni (20 octombrie), Sci Fi Channel
Insula monştrilor
0:00, Luni (20 octombrie), Viasat History
Marele cablu transatlantic
20:00, Luni (20 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Cel mai aglomerat port din lume
21:00, Luni (20 octombrie), National Geographic
Fantomele Mării Negre
22:50, Luni (20 octombrie), Discovery Science
Armele viitorului
(Future Weapons)
Tehnologia invizibilităţii
20:55, Luni (20 octombrie), Discovery World
Motoare masive
(Massive Engines)
Excavatoare
vladcarama
21-10-08, 12:59
TVR 1
22:15 Capcanele seducţiei (SUA dramă, 1998) 121
Pro Tv
21:45 Fotbal: Steaua - Lyon Fotbal: Steaua - Lyon
Kanal D
22:00 Vacanţa Mare-Inimă de oltean Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45 Secrete din trecut Secrete din trecut
thriller, 2008
HBO
16:15 Omul-Păianjen 3
20:00 Somnambul (canadian-SUA dramă, 2008)
Cinemax
22:40 Zece semne rele (SUA horror, 2007)
Cinemax 2
23:45 Doom (englez-ceh-german-SUA S.F., 2005)
National Geografic
20:00 Megastructuri (film serial documentar) USS Virginia Megastructuri (film serial documentar) USS Virginia
21:00 Mare, mai mare, cel mai mare - Poduri
Viasat explorer
20:00 Atelierul de tancuri
vladcarama
22-10-08, 13:17
22:15, Miercuri (22 octombrie), TVR 1
She hate me
Pro Tv
21:45
Fotbal: Bordeaux - CFR Cluj
UEFA Champions League
22:45, Miercuri (22 octombrie), Kanal D
Fugarul
19:30, Miercuri (22 octombrie), Prima TV
Cronica carcotaşilor
20:00, Miercuri (22 octombrie), HBO
Numărul 23
22:00, Miercuri (22 octombrie), ProCinema
Operaţiunea Omega
22:00, Miercuri (22 octombrie), Sci Fi Channel
Spiriduşul
20:30, Miercuri (22 octombrie), Viasat Explorer
Tunează-mi camionul
21:00, Miercuri (22 octombrie), Viasat History
Momente din istoria postbelică
17:00, Miercuri (22 octombrie), National Geographic
Intalniri periculoase
(Dangerous Encounters)
Misterul crocodilului orb
20:00, Miercuri (22 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Las Vegas in stil veneţian
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cele mai inalte turnuri
22:00
Megauzine (s. doc.) - Winnebago
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Furtună din sud
22:50, Miercuri (22 octombrie), Discovery Science
Despre ce este vorba?
(What's That About?)
Acvariul
23:40, Miercuri (22 octombrie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Podul din Golful Oakland
20:30, Miercuri (22 octombrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Timpul
20:55
Motoare masive (engl.) - Rachete
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Tancuri
22:10
Eroi adevăraţi - Capcana morţii
22:35
Eroi adevăraţi - Plonjon mortal
23:00
Motociclişti in afara legii (s. doc.)
vladcarama
23-10-08, 11:20
20:30, Joi (23 octombrie), PRO TV
After the sunset-Hoţ de diamante
22:45, Joi (23 octombrie), Kanal D
Vacanţă mortală
22:00, Joi (23 octombrie), ProCinema
Omul nostru din Panama
22:45, Joi (23 octombrie), Cinemax
Fără scăpare
17:00, Joi (23 octombrie), TV 1000
Femeia in roşu
22:45, Joi (23 octombrie), Movies 24
Proiectul Viper
19:00, Joi (23 octombrie), Sci Fi Channel
Ingerul intunecat
23:00
Puterea sufletului (sua, 2001, com. SF) (AP)
1:00
Nisipurile uitării (sua, 2007, acţiune
20:00, Joi (23 octombrie), Viasat Explorer
Curse pe pernă de aer
22:00, Joi (23 octombrie), Discovery
Cele mai dure meserii din lume
(World's Toughest Jobs)
La bordul portavionului
20:00, Joi (23 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Penitenciarul North Branch
21:00
Predator CSI
Răzbunarea elefanţilor
22:00
Planeta carnivorelor (s. doc.) - Ursul polar
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Probe explozive
23:40, Joi (23 octombrie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Podul de pe Raul Cooper
20:30, Joi (23 octombrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Sistemele de securitate
20:55
Motoare masive (engl.) - Motociclete
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Trupele de comando Navy SEAL
22:10
Eroi adevăraţi - Lacul Terorii
22:35
Eroi adevăraţi - In flăcări
23:00
Orgasmatron
vladcarama
25-10-08, 00:34
22:10, Sambătă (25 octombrie), TVR 1
Partenerii
22:45, Sambătă (25 octombrie), Antena1
Agenţii Zero-Zero
20:45
Fotbal: Dinamo vs Oţelul Galaţi
21:30, Sambătă (25 octombrie), PRO TV
Batman - Inceputuri
0:00, Sambătă (25 octombrie), Kanal D
Beciul groazei
1:45
Playboy (s. er.) (18) - Fructul interzis
21:00, Sambătă (25 octombrie), B1
Racolarea
22:00, Sambătă (25 octombrie), Hallmark Channel
Războiul lui Varian
16:10, Sambătă (25 octombrie), HBO
Omul-Păianjen 3
18:25, Sambătă (25 octombrie), HBO
Dincolo de trecut
23:00, Sambătă (25 octombrie), HBO
Inainte să afle diavolul că ai murit
18:50, Sambătă (25 octombrie), Cinemax
Steaguri pline de glorie
21:00, Sambătă (25 octombrie), Cinemax
Drumul spre regăsire
22:40, Sambătă (25 octombrie), Cinemax 2
Dragoste neimplinită
0:00, Sambătă (25 octombrie), Cinemax 2
Ciuperci
21:00, Sambătă (25 octombrie), TV 1000
Nominalizat la Oscar
18:00, Sambătă (25 octombrie), Viasat Explorer
Anatomia unui cutremur
18:00, Sambătă (25 octombrie), National Geographic
Megastructuri antice
(Ancient Megastructures)
Colosseum
21:00, Sambătă (25 octombrie), National Geographic
Titanic: Ultimul secret
21:10, Sambătă (25 octombrie), Discovery Science
Ecopolis
Clădind viitorul
22:00, Sambătă (25 octombrie), Discovery Science
Armele viitorului
(Future Weapons)
Tehnologia invizibilităţii
20:30, Sambătă (25 octombrie), Discovery World
Everest: Dincolo de limite
(Everest: Beyond the Limit)
Păzitorul porţilor
vladcarama
26-10-08, 23:24
20:30, Luni (27 octombrie), PRO TV
Operaţiune riscantă
22:00, Luni (27 octombrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
20:00, Luni (27 octombrie), Naţional TV
Beowulf
21:00, Luni (27 octombrie), TVR Cultural
Morţi enigmatice
(Dead men talking)
Wolfgang Amadeus Mozart
21:30, Luni (27 octombrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Luni (27 octombrie), ProCinema
Mamutul
18:40, Luni (27 octombrie), Cinemax 2
Scrisori din Iwo Jima
21:00
Pădurea Mogari (fra.-jap., 2007, dramă) (AP)
22:35
Mici copii (sua, 2006, polit.) (AP)
0:50
Rob Roy (sua, 1995, dr. romantic.)
23:00, Luni (27 octombrie), TV 1000
Crepuscul
22:00, Luni (27 octombrie), Discovery
Decodificarea dezastrului
(Decoding Disaster)
Avioane
18:00, Luni (27 octombrie), National Geographic
Planeta la control
Trăsnetul
19:00, Luni (27 octombrie), National Geographic
Dezastre in aer
(Disaster in the Air)
Avionul mut
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Căutătorii de diamante
21:00
Supernava lui Hitler (f. doc.)
22:00
Penitenciar USA (s. doc.) - In minoritate
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Cine-i la comandă?
21:10, Luni (27 octombrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Simţul văzului
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Şocul viitorului
23:40
Construcţii colosale (f. s. doc.) - Cea mai lungă conductă submarină din lume
17:30, Luni (27 octombrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Spionaj/Cockerill
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Sistemele de incălzire
20:55
Motoare masive (engl.) - Cu mare pompă
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Waffen SS
22:10
Eroi adevăraţi - Gheaţă subţire
19:00, Luni (27 octombrie), Viasat History
Arta crucii
vladcarama
27-10-08, 10:29
20:30, Luni (27 octombrie), PRO TV
Operaţiune riscantă
22:00, Luni (27 octombrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
20:00, Luni (27 octombrie), Naţional TV
Beowulf
21:00, Luni (27 octombrie), TVR Cultural
Morţi enigmatice
(Dead men talking)
Wolfgang Amadeus Mozart
21:30, Luni (27 octombrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Luni (27 octombrie), ProCinema
Mamutul
18:40, Luni (27 octombrie), Cinemax 2
Scrisori din Iwo Jima
21:00
Pădurea Mogari (fra.-jap., 2007, dramă) (AP)
22:35
Mici copii (sua, 2006, polit.) (AP)
0:50
Rob Roy (sua, 1995, dr. romantic.)
23:00, Luni (27 octombrie), TV 1000
Crepuscul
22:00, Luni (27 octombrie), Discovery
Decodificarea dezastrului
(Decoding Disaster)
Avioane
18:00, Luni (27 octombrie), National Geographic
Planeta la control
Trăsnetul
19:00, Luni (27 octombrie), National Geographic
Dezastre in aer
(Disaster in the Air)
Avionul mut
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Căutătorii de diamante
21:00
Supernava lui Hitler (f. doc.)
22:00
Penitenciar USA (s. doc.) - In minoritate
23:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Cine-i la comandă?
21:10, Luni (27 octombrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Simţul văzului
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Şocul viitorului
23:40
Construcţii colosale (f. s. doc.) - Cea mai lungă conductă submarină din lume
17:30, Luni (27 octombrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Spionaj/Cockerill
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Sistemele de incălzire
20:55
Motoare masive (engl.) - Cu mare pompă
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Waffen SS
22:10
Eroi adevăraţi - Gheaţă subţire
19:00, Luni (27 octombrie), Viasat History
Arta crucii
20:00
Un papă autoritar (engl., 2005, f. doc.)
21:00
Pinochet in suburbii (engl., 2006, f. doc.)
vladcarama
28-10-08, 10:44
22:15, Marţi (28 octombrie), TVR 1
Premiile Darwin
20:30, Marţi (28 octombrie), PRO TV
Dl. Deeds - Moştenitor fără voie
22:00, Marţi (28 octombrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
17:55, Marţi (28 octombrie), TVR Cultural
Unde sunt indrăgostitele noastre ?
21:55, Marţi (28 octombrie), HBO
Masacrul de la Wounded Knee
22:00, Marţi (28 octombrie), ProCinema
Garcea şi oltenii
23:00, Marţi (28 octombrie), Cinemax
Anna M.
21:00, Marţi (28 octombrie), Cinemax 2
Iniţierea lui Sarah
21:00, Marţi (28 octombrie), TV 1000
Predator 2
23:00, Marţi (28 octombrie), TV 1000
Creatura
0:30, Marţi (28 octombrie), Movies 24
Dorinţă interzisă
23:00, Marţi (28 octombrie), Sci Fi Channel
Mort ca mine
0:00, Marţi (28 octombrie), Sci Fi Channel
La pandă
17:00, Marţi (28 octombrie), Viasat Explorer
Somnambulii
20:00, Marţi (28 octombrie), Viasat Explorer
Atelierul de tancuri
21:00, Marţi (28 octombrie), Viasat History
Momente de răscruce
(Days that Shook the World 3)
Şase zile din iunie
23:00, Marţi (28 octombrie), Viasat History
Petrol extrem
(Extreme Oil)
Natura sălbatică
20:00, Marţi (28 octombrie), Discovery
Tehnici de supravieţuire cu Ray Mears
(Ray Mears' World of Survival)
Siberia
20:30, Marţi (28 octombrie), Discovery
Tehnici de supravieţuire cu Ray Mears
(Ray Mears' World of Survival)
Samoa de Vest - Savaii
23:00, Marţi (28 octombrie), Discovery
La un pas de moarte
(I Shouldn't Be Alive)
Avalanşă in Alaska
18:00, Marţi (28 octombrie), National Geographic
Cel mai mare vas de croazieră
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Portul Rotterdam
21:00
Mare, mai mare, maxim - Aeroport
22:00
Mutări de proporţii (s. doc.) - Oraşe luate pe sus
21:10, Marţi (28 octombrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Forţă
22:00, Marţi (28 octombrie), Discovery Science
Ecopolis
Alimentand viitorul
23:40, Marţi (28 octombrie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Staţia Spaţială Internaţională
20:30, Marţi (28 octombrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Calea ferată imposibilă
20:55
Motoare masive (engl.) - Ambarcaţiuni
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Trupele Aeropurtate ale SUA
22:10
Eroi adevăraţi - Ambarcaţiunea morţii
22:35
Eroi adevăraţi - Curent mortal
vladcarama
30-10-08, 11:05
20:30, Joi (30 octombrie), PRO TV
Agent fără voie
22:00, Joi (30 octombrie), Kanal D
Uşă-n uşă
22:45
Demonul insulei
20:00, Joi (30 octombrie), HBO
Dincolo de trecut
23:05, Joi (30 octombrie), HBO Comedy
Hoţul ghinionist
22:00, Joi (30 octombrie), ProCinema
In rolul principal: Pancho Villa
22:45, Joi (30 octombrie), Cinemax
Zodiac
0:10, Joi (30 octombrie), Cinemax 2
Maestrul de ceremonii
21:00, Joi (30 octombrie), TV 1000
Alien: Renaşterea
23:00
Fără identitate
22:00, Joi (30 octombrie), Viasat Explorer
Secretele scheletelor
19:00, Joi (30 octombrie), Viasat History
Descoperiri antice
(Ancient Discoveries)
Energia
20:00, Joi (30 octombrie), Viasat History
Maria Antoaneta
21:00
Calea spre război: Irak (sua, 2007, f. doc.)
22:00
Războiul secolului (ger., 2003, s. doc.) - Vin ruşii
23:00
Regele de la Stonehenge (engl., 2003, f. doc.)
0:00
Ştiinţă intunecată ( aus., 2007, f. doc.)
22:00, Joi (30 octombrie), Discovery
Cele mai dure meserii din lume
(World's Toughest Jobs)
Controlul avalanşelor
20:00, Joi (30 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Tunel sub Boston
21:10, Joi (30 octombrie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Puterea creierului
23:40, Joi (30 octombrie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Cea mai mare cale ferată din lume
23:00, Joi (30 octombrie), Nat Geo Wild
Momente uimitoare
20:30, Joi (30 octombrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Regele canalurilor
23:00
Banca de Spermă a Geniilor
vladcarama
31-10-08, 10:02
22:15, Vineri (31 octombrie), TVR 1
Cat imi dai ca să te impuşc?
20:30, Vineri (31 octombrie), Antena1
Nume de cod: Mercury
23:00
Kickboxing: Noaptea demonilor (15)
20:00, Vineri (31 octombrie), Kanal D
Picat din cer
22:30
Scream 2 (sua, 1997, horror) (15)
22:15, Vineri (31 octombrie), Naţional TV
Silent Hill
22:00, Vineri (31 octombrie), Hallmark Channel
Cei fără odihnă
22:00, Vineri (31 octombrie), HBO
Avionul cu şerpi
0:00, Vineri (31 octombrie), HBO
Căminul ororilor 2
22:35, Vineri (31 octombrie), Cinemax
Serenity
0:30
Tăcerea mieilor (sua, 1991, thrill.
21:00, Vineri (31 octombrie), TCM
Intoarcerea morţilor vii
23:00
Poltergeist (sua, 1982, horror) (15)
0:50
R.I.P.
1:00
Foamea (sua, 1983, horror) (15)
23:00, Vineri (31 octombrie), TV 1000
Autostopistul
21:00, Vineri (31 octombrie), Discovery
Un corp spectaculos
(Body Spectacular)
Arhitectura şi design-ul bărbatului şi femeii
22:00
Fenomene stranii - Casa groazei
23:00
Fenomene stranii - Podul casei
0:00
Ultimele 24 de ore (s. doc.) - Jim Morrison
20:00, Vineri (31 octombrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Barajul Hoover
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Muntele de gunoi
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Iniţiaţi pe pielea lor
22:00, Vineri (31 octombrie), Discovery Science
Universul
(Universe)
Viaţa
22:10, Vineri (31 octombrie), Discovery World
Eroi adevăraţi
(True Heroes)
Barajul ucigaş
22:35
Eroi adevăraţi - Teroare in subteran
23:00
Everest: Dincolo de limite (2006, f. doc.) - Atacand varful
23:50
Călătorii misterioase (f. s. doc.) - Scoţia bantuită
vladcarama
02-11-08, 11:32
23:00, Duminică (2 noiembrie), Antena1
Raul ucigaş
21:45, Duminică (2 noiembrie), PRO TV
Băieţi răi 2
23:30, Duminică (2 noiembrie), Kanal D
Protecţie federală
22:00, Duminică (2 noiembrie), Prima TV
Dispariţia
20:15, Duminică (2 noiembrie), Naţional TV
Nu pot trăi fără tine
21:00, Duminică (2 noiembrie), B1
Bădăranii
22:55, Duminică (2 noiembrie), HBO
Capote
23:40, Duminică (2 noiembrie), HBO Comedy
Pantă alunecoasă
20:30, Duminică (2 noiembrie), ProCinema
Zidul secretelor
21:00, Duminică (2 noiembrie), Cinemax
Omul de pe Pămant
22:25
Zece semne rele (sua, 2007, horror)
21:00, Duminică (2 noiembrie), Cinemax 2
Mascul necruţător
20:00, Duminică (2 noiembrie), Viasat Explorer
Automobile cu personalitate
21:00
In carlig: peşti uriaşi
18:00, Duminică (2 noiembrie), Viasat History
Misterul mumiilor din mlaştini
20:00, Duminică (2 noiembrie), Discovery
Josh Bernstein: Misterele lumii
(Into the Unknown with Josh Bernstein)
Căutand Arca lui Noe
23:00
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Ambarcaţiuni de mare viteză
23:30
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Viteză blindată
22:00, Duminică (2 noiembrie), Discovery Science
Dezastrul "perfect"
(Perfect Disaster)
Mega-inundaţii
22:50, Duminică (2 noiembrie), Discovery Science
Planeta cuprinsă de furie
(Raging Planet)
Focul
17:30, Duminică (2 noiembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Metal incins
22:10, Duminică (2 noiembrie), Discovery World
Cele şapte minuni ale Egiptului Antic
vladcarama
03-11-08, 10:06
20:30, Luni (3 noiembrie), PRO TV
In spatele liniei inamice
22:00, Luni (3 noiembrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Luni (3 noiembrie), Kanal D
Cutia neagră
20:00, Luni (3 noiembrie), Naţional TV
Prinţul Valiant
21:00, Luni (3 noiembrie), TVR Cultural
Morţi enigmatice
(Dead men talking)
Adolf Hitler
22:10, Luni (3 noiembrie), HBO
Labirintul lui Pan
0:05
Crocodilul (sua
18:40, Luni (3 noiembrie), HBO Comedy
Epoca de gheaţă 2: Dezgheţul
22:00, Luni (3 noiembrie), ProCinema
Suspectul
Cinemax
21:00
Turbulenţe (sua, 1997, thrill. acţ.)
22:40
Madona neagră (dan., 2007, acţ. com.)
18:50, Luni (3 noiembrie), Cinemax 2
Omul cu masca de fier
23:50, Luni (3 noiembrie), TCM
Fraţii Karamazov
21:00, Luni (3 noiembrie), TV 1000
Barb Wire
18:00, Luni (3 noiembrie), Viasat History
Ziua Judecăţii: Raiul şi iadul
22:00, Luni (3 noiembrie), Discovery
Decodificarea dezastrului
(Decoding Disaster)
Trenuri
17:00, Luni (3 noiembrie), National Geographic
Diavoli
18:00
Fantome şi canibali (doc.)
19:00
Real? - Nava-fantomă
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - USS Virginia
21:00
Portavioane (f. doc.) - Danger Zone
22:00
Penitenciar USA (s. doc.) - Tanăr şi rău
23:00
Real? - Codul lui Da Vinci
21:10, Luni (3 noiembrie), Discovery Science
In căutarea vieţii pe Marte
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Nu ai unde să te ascunzi
23:40
Inginerie la superlativ (can., s. doc.) - Stadionul
0:10
Inginerie la superlativ (can., s. doc.) - Portavionul
17:00, Luni (3 noiembrie), Nat Geo Wild
Kalahari
18:00
Kalahari (f. doc.) - Deşertul inundat
19:00
Făcut pentru a ucide (doc.) - Haite
17:30, Luni (3 noiembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Calea ferată imposibilă
20:30
Revelaţii industriale: Povestea Europei (s. doc.) - Abur pe ape
20:55
Motoare masive (engl.) - Macarale
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Trupele de Comando ale Marinei Regale
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Zona arctică
23:00
Ora Zero (engl.-can., 2004, s. doc.) - Capturarea lui Saddam
23:50, Luni (3 noiembrie), Discovery World
Cei mai răi
vladcarama
04-11-08, 11:17
Pro Tv
21:45
Fotbal: CFR Cluj - Bordeaux
22:00, Marţi (4 noiembrie), Kanal D
Crocodilul
17:55, Marţi (4 noiembrie), TVR Cultural
Dosarele secrete ale Inchiziţiei
(Secret Files of the Inquisition)
Alungaţi ereticii!
20:00, Marţi (4 noiembrie), TVR Cultural
Frumoasa din New Orleans
23:35, Marţi (4 noiembrie), TVR 2
Iason şi argonauţii
22:00, Marţi (4 noiembrie), Romantica
Crime in numele iubirii
15:20, Marţi (4 noiembrie), HBO
Poseidon
18:35, Marţi (4 noiembrie), HBO
Curierul 2
21:40, Marţi (4 noiembrie), HBO
Casino Royale
22:00, Marţi (4 noiembrie), ProCinema
Nu te pune cu tata!
21:00, Marţi (4 noiembrie), Cinemax
Puşcaşi marini
22:40, Marţi (4 noiembrie), Cinemax 2
Madona neagră
21:00, Marţi (4 noiembrie), TV 1000
Camera morţii
17:00, Marţi (4 noiembrie), Viasat Explorer
Maşinile vedetelor
20:00, Marţi (4 noiembrie), Viasat Explorer
Atelierul de tancuri
17:00, Marţi (4 noiembrie), Viasat History
Mari savanţi
(Great Scientists)
Albert Einstein
22:00, Marţi (4 noiembrie), Discovery
O pradă mortală
(Deadliest Catch)
Lupta cu natura
20:00, Marţi (4 noiembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Trenul viitorului
21:00, Marţi (4 noiembrie), National Geographic
Am văzut moartea!
(I Should be Dead)
Căzut din cer
22:00
In situaţie critică (s. doc.) - Operaţiunea Entebbe
23:00
Real? - Atlantida
21:10, Marţi (4 noiembrie), Discovery Science
Big Bang-ul in viziunea lui Joao Magueijo
17:30, Marţi (4 noiembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Jag E-Type
18:50
Maşini extreme (s. doc.) - Pasionaţi de viteză 2
19:40
Petrol, sudoare şi platforme (s. doc.) - Regina Vrăjitoarelor şi Abisul
20:30
Revelaţii industriale: Povestea Europei (s. doc.) - Spionaj/Cockerill
20:55
Motoare masive (engl.) - Elicoptere
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Luptători ai extremelor
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Muntele
vladcarama
05-11-08, 09:13
Pro Tv
21:45
Fotbal: Olympique Lyon - Steaua
23:00, Miercuri (5 noiembrie), Kanal D
Chemarea din adancuri
19:30, Miercuri (5 noiembrie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
23:35, Miercuri (5 noiembrie), TVR 2
Marele alb
20:00, Miercuri (5 noiembrie), HBO
Acoperă-mi inima
22:05
Somnambul (can.-sua, 2008, dramă) (15)
23:45
Camera de sus (2006,
21:30, Miercuri (5 noiembrie), HBO Comedy
Tabără la ţară
22:00, Miercuri (5 noiembrie), ProCinema
Pericol ascuns
0:50, Miercuri (5 noiembrie), Cinemax
Tăramul morţii
22:00, Miercuri (5 noiembrie), TCM
Ciocnirea Titanilor
21:00, Miercuri (5 noiembrie), TV 1000
Terminatorul
22:45, Miercuri (5 noiembrie), Movies 24
Viziuni paranormale
0:30
Pasiuni periculoase (sua, 1991, thrill.) (18)
2:15
Sub vraja Pamelei (18)
22:00, Miercuri (5 noiembrie), Viasat Explorer
Sadism după gratii
18:00, Miercuri (5 noiembrie), Viasat History
Misterele cuvantului
(Writing Code)
Arta şi tehnica
20:00, Miercuri (5 noiembrie), Viasat History
Newton, ereticul
21:00
Ultrasecret: Istoria spionajului
22:00
Războiul secolului (ger., 2003, s. doc.) - Ultima armată a lui Hitler
23:00
Detectivii militari (engl., 2003, f. doc.) - Omul din spatele trenurilor
0:00
Brazilia, o poveste incomodă
17:00, Miercuri (5 noiembrie), National Geographic
Triumful vieţii
(Triumph of Life)
Războiul celor patru miliarde de ani
18:00
Submarin de vis (doc.)
19:00
Real? - Bigfoot
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Queen Mary 2
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Vase de croazieră
22:00
Megauzine (s. doc.) - Caterpillar
23:00
Real? - Somnambuli criminali
21:10, Miercuri (5 noiembrie), Discovery Science
Ultimele zile din viaţa unui simbol
(Final Days of An Icon)
Iuri Gagarin
23:40, Miercuri (5 noiembrie), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
(Man Made Marvels Asia)
Tunelul Hsuehshan din Taiwan
17:30, Miercuri (5 noiembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Ferrari Dino
20:30, Miercuri (5 noiembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Metal incins
20:55
Motoare masive (engl.) - Avioane cargo
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Inginerii Combatanţi ai SUA
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Accident aviatic iarna
23:00
Povestea adevărată a lui James Bond
vladcarama
06-11-08, 11:59
20:30, Joi (6 noiembrie), PRO TV
Zbor de noapte
22:45, Joi (6 noiembrie), Kanal D
Atacul rechinilor
23:35, Joi (6 noiembrie), TVR 2
Identitate ascunsă
20:00, Joi (6 noiembrie), HBO
O noapte de teroare
21:25
Avionul cu şerpi (sua, 2006, thrill. acţ.) (15)
23:10
Labirintul lui Pan
19:20, Joi (6 noiembrie), HBO Comedy
Gaşca nebună
21:30
Ziua in care chiulim (sua, 2007, com.)
23:00
Vin şi sărutări (it., 2007, com.)
21:00, Joi (6 noiembrie), TV 1000
Robocop 2
21:00, Joi (6 noiembrie), Movies 24
Dispariţia misterioasă
0:00, Joi (6 noiembrie), Sci Fi Channel
Vine tornada!
17:00, Joi (6 noiembrie), Viasat Explorer
Maşinile vedetelor
18:00, Joi (6 noiembrie), Viasat Explorer
Ştiinţa accidentelor pe apă
20:00
Campionii dirt-track (sua, 2006, f. doc.)
21:00
Supermaşini
21:00, Joi (6 noiembrie), Viasat History
Podul aerian de la Berlin
0:00, Joi (6 noiembrie), Discovery
Povestiri şocante
(My Shocking Story)
Cei mai mari copii din lume
17:00, Joi (6 noiembrie), National Geographic
Ghearele Amazonului
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Podul Millau
21:10, Joi (6 noiembrie), Discovery Science
Cursa spre Marte
23:40, Joi (6 noiembrie), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
(Man Made Marvels Asia)
Racheta spaţială HII-A
19:40, Joi (6 noiembrie), Discovery World
Petrol, sudoare şi platforme
(Oil, Sweat and Rigs)
Ancore rezistente la uragane
20:30, Joi (6 noiembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Calea ferată imposibilă
20:55
Motoare masive (engl.) - Utilaje agricole
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Legiunea Străină
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Canyonlands
23:00
Femei grase şi cei care le hrănesc
23:50
Locul crimei (s. doc.) - Vanătorul
vladcarama
07-11-08, 13:27
22:15, Vineri (7 noiembrie), TVR 1
O femeie drept răsplată
20:30, Vineri (7 noiembrie), Antena1
Detonatorul
22:45, Vineri (7 noiembrie), Antena1
Inscenarea
20:00, Vineri (7 noiembrie), Kanal D
Fără control
22:00
Dracula (sua
20:15, Vineri (7 noiembrie), Naţional TV
Madison
22:15, Vineri (7 noiembrie), Naţional TV
Gangsteri
22:00, Vineri (7 noiembrie), Hallmark Channel
Martor fără voie
22:15, Vineri (7 noiembrie), HBO
Sub anestezie
19:40, Vineri (7 noiembrie), HBO Comedy
Diavolul se imbracă de la Prada
21:30, Vineri (7 noiembrie), HBO Comedy
Hoţul ghinionist
16:30, Vineri (7 noiembrie), ProCinema
Vrăjitoarele
22:00, Vineri (7 noiembrie), ProCinema
Amor pe contrasens
22:30, Vineri (7 noiembrie), Cinemax
Virgin la 40 de ani
0:25, Vineri (7 noiembrie), Cinemax
Corp/anticorp
23:40, Vineri (7 noiembrie), Cinemax 2
Distanţa
22:00, Vineri (7 noiembrie), TCM
Intoarcerea morţilor vii
21:00, Vineri (7 noiembrie), TV 1000
Minciuni adevărate
23:20
Crepuscul
21:00, Vineri (7 noiembrie), Movies 24
Avansuri sexuale
20:00, Vineri (7 noiembrie), Viasat Explorer
Tehnologii şi meserii
21:00, Vineri (7 noiembrie), Viasat Explorer
Cel mai bun club
21:00, Vineri (7 noiembrie), Discovery
Martor paranormal
(Psychic Witness)
Dispariţii
22:00, Vineri (7 noiembrie), Discovery
Fenomene stranii
(A Haunting)
Teroare ascunsă
19:00, Vineri (7 noiembrie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Efectul Nostradamus
18:00, Vineri (7 noiembrie), National Geographic
Planeta la control
Contact extraterestru
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Fabrica de bani
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cubul de apă din Beijing
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Ritualuri iniţiatice
21:10, Vineri (7 noiembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Supraoameni obişnuiţi
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Prieteni şi rivali
22:50
Cursa spre Marte (f. s. doc.)
20:30, Vineri (7 noiembrie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Ce mică e lumea!
20:55
Motoare masive (engl.) - Vehicule-amfibie
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Spetsnaz
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Pierdut in larg
23:00
Everest: Dincolo de limite (2006, f. doc.) - In Zona Morţii
The History Channel
17:40
Istorie bantuită
18:30
Universul
19:20
Al Doilea Război: ultimele zile
20:10
Minuni moderne
20:35
Dispariţii
21:00
Investigarea istoriei
vladcarama
08-11-08, 12:48
20:15, Sambătă (8 noiembrie), TVR 1
Mireasă şi prejudecată
23:00, Sambătă (8 noiembrie), Antena1
In căutarea paradisului
21:45, Sambătă (8 noiembrie), PRO TV
Bun venit in junglă
23:30, Sambătă (8 noiembrie), Kanal D
Tăramul morţii
20:15, Sambătă (8 noiembrie), Naţional TV
Babydoll
21:00, Sambătă (8 noiembrie), B1
Elixirul tinereţii
22:30, Sambătă (8 noiembrie), TVRM
O scrisoare pierdută
21:00, Sambătă (8 noiembrie), HBO
Norocosul
23:20, Sambătă (8 noiembrie), HBO Comedy
După sex
19:30, Sambătă (8 noiembrie), Cinemax 2
Cantecele unor vremuri obişnuite
18:40, Sambătă (8 noiembrie), TV 1000
Ziua independenţei
21:00, Sambătă (8 noiembrie), TV 1000
Antiglonţ
23:00, Sambătă (8 noiembrie), TV 1000
Un om şi trei fantome
22:45, Sambătă (8 noiembrie), Movies 24
Acord judiciar
18:00, Sambătă (8 noiembrie), Viasat Explorer
Secretele marii epidemii
21:00
Cel mai bun club (sua, s. doc.)
21:30
Pilot de curse
17:30, Sambătă (8 noiembrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
Minunile tehnologiei
18:00
Familia secretă a lui Iisus (engl., 2006, f. doc.) - Maria şi moştenirea familiei
19:00
Misterele mumiilor (engl., 2007, s. doc.) - Capete tăiate
19:30
Istoria dragostei (engl., 2002, f. s. doc.) - Adorarea femeii
20:00, Sambătă (8 noiembrie), Discovery
Mega constructori
(Mega Builders)
La inălţime: Podul Stonecutters
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - Docuri uscate
22:00
Proiect Discovery: Pămantul (sua, 2008, s) - Ploaia de păduri
18:00, Sambătă (8 noiembrie), National Geographic
Cel mai mare vas de croazieră
21:00, Sambătă (8 noiembrie), National Geographic
Dubai: Miracol sau miraj?
22:00
Mare, mai mare, maxim - Zgarie-nori
23:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Insule-palmier in Dubai
0:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Burj al Arab
23:40, Sambătă (8 noiembrie), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
(Man Made Marvels Asia)
Acvariul din Okinawa
vladcarama
09-11-08, 11:23
22:10, Duminică (9 noiembrie), TVR 1
Culoarea minciunii
Antena 1
21:30
Fotbal Liga 1: Rapid vs Steaua
23:30
Arlington Road (sua
23:30, Duminică (9 noiembrie), Kanal D
Inchisoarea durilor
22:00, Duminică (9 noiembrie), Prima TV
Regula jocului
21:00, Duminică (9 noiembrie), B1
Ciocolată cu alune
16:30, Duminică (9 noiembrie), HBO
Invizibil
18:10, Duminică (9 noiembrie), HBO
Ghost Rider
20:30, Duminică (9 noiembrie), ProCinema
Risc extrem
23:45, Duminică (9 noiembrie), ProCinema
Specia ucigaşă
22:30, Duminică (9 noiembrie), Cinemax
Zodiac
19:10, Duminică (9 noiembrie), TV 1000
Igby
21:00, Duminică (9 noiembrie), TV 1000
Frica
23:00
Fără identitate (sua-fra.-can., 2000, horror
20:00, Duminică (9 noiembrie), Viasat Explorer
Automobile cu personalitate
19:00, Duminică (9 noiembrie), Viasat History
Misterele mumiilor
(Mummy Mysteries)
Campul oaselor
19:30, Duminică (9 noiembrie), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Prudenţă şi pasiune
21:00, Duminică (9 noiembrie), Discovery
Stiluri de luptă
(Fight Quest)
SUA
23:00
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Automobile sport
23:30
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Vase de război
17:00, Duminică (9 noiembrie), National Geographic
Enigmele Bibliei
(Bible Uncovered)
Cain şi Abel: Vrajbă intre fraţi
20:00, Duminică (9 noiembrie), National Geographic
Craniile de cristal: Dincolo de legendă
20:20, Duminică (9 noiembrie), Discovery Science
Cursa spre Marte
21:10
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Prieteni şi rivali
22:00
Supercometa: După impact
23:40
Minuni create de mana omului - Asia (s. doc.) - Expresul Coreean
17:30, Duminică (9 noiembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Povestea dinamitei
vladcarama
10-11-08, 13:20
20:30, Luni (10 noiembrie), PRO TV
Prada fiarelor
22:00, Luni (10 noiembrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Luni (10 noiembrie), Kanal D
Furtuna de gheaţă
1:00, Luni (10 noiembrie), Prima TV
Demonii vitezei
20:00, Luni (10 noiembrie), Naţional TV
Robin Hood prinţul hoţilor
21:00, Luni (10 noiembrie), TVR Cultural
Morţi enigmatice
(Dead men talking)
Marilyn Monroe
20:00, Luni (10 noiembrie), HBO
Fete cu greutate
22:10
Ultima şansă (fra., 2007, thrill.) (15)
0:45
Căminul ororilor 2 (sua, 2007, horror)
21:30, Luni (10 noiembrie), HBO Comedy
O noapte lungă
23:00, Luni (10 noiembrie), HBO Comedy
Ziua in care chiulim
17:50, Luni (10 noiembrie), Cinemax
Omul de pe Pămant
19:20
Căsătorii aranjate
21:00
Blonda de la Drept 2 (sua, 2003, com.) (15)
22:35
Furie pe gheaţă (sua, 1977, com.)
18:00, Luni (10 noiembrie), Viasat Explorer
Ştiinţa sportului
22:00, Luni (10 noiembrie), Discovery
Decodificarea dezastrului
(Decoding Disaster)
Avalanşe
20:00, Luni (10 noiembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Hawaii Superferry
21:00, Luni (10 noiembrie), National Geographic
Portavioane
(Super Carriers)
Aeroport pe mare
21:10, Luni (10 noiembrie), Discovery Science
Ecopolis
Oraşul infometat
22:00
Pregătirea unui raliu mondial (s. doc.) - Japonia - Sub presiune
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Puterea spaimei
23:40
Minuni create de mana omului - Asia (s. doc.) - Turnurile Petronas
20:30, Luni (10 noiembrie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Decolare explozivă
20:55
Motoare masive (engl.) - Trenuri electrice
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Scorpionul Roman
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Amazon
23:00
Ora Zero (engl.-can., 2004, s. doc.) - Atentat impotriva Papei
The History Channel
20:10
Arma umană
21:00
Megadezastre
21:55
Omul, momentul, maşina
22:50
Arme in acţiune
23:40
Mega-mutări
vladcarama
11-11-08, 14:19
22:15, Marţi (11 noiembrie), TVR 1
Tortul miresei
20:30, Marţi (11 noiembrie), PRO TV
Cursa din Hazzard
22:00, Marţi (11 noiembrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Marţi (11 noiembrie), Kanal D
Umbra terorii
20:00, Marţi (11 noiembrie), HBO
Necazul cu Dee Dee
19:35, Marţi (11 noiembrie), HBO Comedy
I-am dat de capăt?
22:00, Marţi (11 noiembrie), ProCinema
Nebunie in cămin
21:00, Marţi (11 noiembrie), Cinemax
Tăramul morţii
20:00, Marţi (11 noiembrie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
20:00, Marţi (11 noiembrie), Viasat History
Irod: In spatele mitului
21:00
Genocidul din Armenia (sua, 2005, f. doc.)
22:00
Marea campanie din Dolomiţi (it., 2005, f. doc.)
23:00
Bacardi, intre rom şi revoluţie (ger., 2003, f. doc.)
0:00
Comunismul, istoria unei iluzii (ger., f. s. doc.) - Imperiul malefic al lui Stalin
18:00, Marţi (11 noiembrie), Discovery
Meserii murdare
(Dirty Jobs)
Crescătorul de struţi
20:00
Tehnici esenţiale de supravieţuire - Insula deşertică
21:00
Prototipuri
Episodul 1
22:00
O pradă mortală (sua) - Vreme rea, necazuri mari
20:00, Marţi (11 noiembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Staţia de la Polul Sud
22:00
In situaţie critică (s. doc.) - Ambuscadă marca Al Qaeda
23:00
Real? - Vampirii
23:40, Marţi (11 noiembrie), Discovery Science
China - Minuni făcute de mana omului
(China's Man Made Marvels)
Marele Zid
22:00, Marţi (11 noiembrie), BBC Prime
Viaţa de dincolo de moarte
vladcarama
12-11-08, 13:20
22:15, Miercuri (12 noiembrie), TVR 1
Lista neagră
23:30, Miercuri (12 noiembrie), TVR 2
Petrecăreţele
20:30, Miercuri (12 noiembrie), PRO TV
Prima lovitură a lui Jackie Chan
23:00, Miercuri (12 noiembrie), Kanal D
Peştele ucigaş
19:30, Miercuri (12 noiembrie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
22:00, Miercuri (12 noiembrie), HBO
Crime in suburbii
19:30, Miercuri (12 noiembrie), HBO Comedy
Salvaţi bufniţele
22:00, Miercuri (12 noiembrie), ProCinema
Recuperatorii
22:40, Miercuri (12 noiembrie), Cinemax
Ţinutul vanturilor
17:40, Miercuri (12 noiembrie), Cinemax 2
Drumul spre regăsire
21:00
Tăramul morţii (can.-fra.-sua, 2005, horror, col., a-n) (18)
22:30
Cei doi Jake (sua, 1990, acţ. com.) (15)
21:00, Miercuri (12 noiembrie), TV 1000
Nominalizat la Oscar
23:00, Miercuri (12 noiembrie), TV 1000
Soluţia
21:00, Miercuri (12 noiembrie), Movies 24
Casa bantuită
22:00, Miercuri (12 noiembrie), Sci Fi Channel
Ecouri din tenebre
18:00, Miercuri (12 noiembrie), Viasat Explorer
Ştiinţa sportului
22:00, Miercuri (12 noiembrie), Viasat Explorer
Fabrica de bani
18:00, Miercuri (12 noiembrie), Viasat History
Misterele cuvantului
(Writing Code)
Societatea alfabetizată
20:00, Miercuri (12 noiembrie), Viasat History
Calea către fisiunea nucleară
21:00
Ultrasecret: Istoria spionajului (ger., 2007, s. doc.)
22:00
Arta războiului (engl., 2007, f. doc.)
23:00
Detectivii militari (engl., 2003, f. doc.) - Invingători şi invinşi
19:00, Miercuri (12 noiembrie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Copilul sălbatic
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Airbus A380
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Boeing 767
22:00
Megauzine (s. doc.) - Ferrari
23:00
Real? - Nava-fantomă
23:40, Miercuri (12 noiembrie), Discovery Science
China - Minuni făcute de mana omului
(China's Man Made Marvels)
Transformarea Beijing-ului
17:30, Miercuri (12 noiembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Porsche 356
18:50
Maşini extreme (s. doc.) - Maşini spaţiale
20:55
Maşinării masive
Ambarcaţiuni
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Pistoale in duel
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Kalahari
23:00
Ultimele 24 de ore (s. doc.) - Sid Vicious
23:50
Dosarele FBI (sua) - Păduri intunecate
vladcarama
13-11-08, 00:12
20:30, Joi (13 noiembrie), PRO TV
Capcana viitorului
22:45, Joi (13 noiembrie), Kanal D
Rechinii ucigaşi 3
20:30, Joi (13 noiembrie), Prima TV
Umbra ucigaşului
18:00, Joi (13 noiembrie), Hallmark Channel
O intalnire neaşteptată
20:00, Joi (13 noiembrie), HBO
Destine la răscruce
21:35
Talladega Nights: Balada lui Ricky Bobby (sua, 2006, com.)
23:20
Crocodilul (sua- aus., 2007, horror)
22:40, Joi (13 noiembrie), Cinemax 2
Ţinutul vanturilor
20:00, Joi (13 noiembrie), TCM
Cu mafia pe urme
22:00
Intoarcerea morţilor vii (sua, 1985, horror)
23:30
Răzbunătorul (sua, 1972, polit.)
20:00, Joi (13 noiembrie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
20:00, Joi (13 noiembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Canalul Panama
21:00
Casa cu caini (doc.) - A doua şansă
22:00
Ucigaşii de gorile
23:00
Real? - Chupacabra
23:40, Joi (13 noiembrie), Discovery Science
China - Minuni făcute de mana omului
(China's Man Made Marvels)
Podul din Golful Hangzhou
17:30, Joi (13 noiembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Austin Healy
18:50, Joi (13 noiembrie), Discovery World
Maşini extreme
(Extreme Machines)
Stăpanii gheţurilor
0:30
James May despre secolul 20 (f. s. doc.) - Inventarea adolescentului
20:55
Maşinării masive
Bombardiere
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Atlatl
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Labrador
23:00
Eu şi chipul meu
The History Channel
20:10
Bătălii decisive
21:00
Oamenii cu topoare
21:55
Dosarele OZN
22:50
Detectivi submarini
23:40
Istorie bantuită
0:30
Universul
vladcarama
14-11-08, 01:58
22:15, Vineri (14 noiembrie), TVR 1
Ingerul morţii
20:30, Vineri (14 noiembrie), Antena1
Animal de pradă
22:30, Vineri (14 noiembrie), Antena1
Jocuri sălbatice
22:00, Vineri (14 noiembrie), Kanal D
Ultima misiune
20:15, Vineri (14 noiembrie), Naţional TV
Capcană in spaţiu
22:00, Vineri (14 noiembrie), Hallmark Channel
Nevastă de soldat
18:15, Vineri (14 noiembrie), HBO Comedy
In căutarea norocului
22:35, Vineri (14 noiembrie), HBO
Restul e tăcere
22:00, Vineri (14 noiembrie), AXN
In apărarea diavolului
23:40, Vineri (14 noiembrie), AXN
Băieţi răi
21:00, Vineri (14 noiembrie), Cinemax
Mesaje secrete
23:10
Vecina (sua, 2008
17:00, Vineri (14 noiembrie), TV 1000
Singur acasă
21:00
Nemuritorul (
21:30, Vineri (14 noiembrie), MGM
Arunc-o pe mama din tren
21:00, Vineri (14 noiembrie), Boom Action
Incendiul
17:00, Vineri (14 noiembrie), Viasat Explorer
Invenţii trăznite
18:00, Vineri (14 noiembrie), Viasat Explorer
Ştiinţa verii şi a iernii
20:00
Tehnologii şi meserii
17:30, Vineri (14 noiembrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
21:00, Vineri (14 noiembrie), Discovery
Martor paranormal
22:00
Fenomene stranii - Fenomene stranii in Irlanda
23:00
Fenomene stranii - Locatarul uitat
16:00, Vineri (14 noiembrie), National Geographic
Animale sclipitoare
(Brilliant Beasts)
Porumbeii
17:00
Animale feroce (f. s. doc.) - America Centrală
18:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Marele ingheţ
19:00
Real? - Giulgiul din Torino
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Mancătorul de maşini
21:00
Megaoraşe (s. doc.) - Sao Paulo
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Dovezi de bărbăţie
22:00, Vineri (14 noiembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Misiune indeplinită
17:30, Vineri (14 noiembrie), Discovery World
Clubul Automobilelor Clasice
(Classic Car Club)
Aston Martin V8
18:50
Maşini extreme (s. doc.) - Record de viteză pe uscat
20:55
Maşinării masive
Submarine
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Katana
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Pacificul de Sud
23:00
Everest: Dincolo de limite (2006, f. doc.) - Revoltă pe munte
vladcarama
16-11-08, 03:20
20:15, Duminică (16 noiembrie), TVR 1
Toamna la New York
22:10, Duminică (16 noiembrie), TVR 1
Căzut din cer
21:45, Duminică (16 noiembrie), PRO TV
Justiţiarul
23:30, Duminică (16 noiembrie), Kanal D
Oraşul păcatelor
22:00, Duminică (16 noiembrie), Prima TV
Fie copilul binecuvantat
17:45, Duminică (16 noiembrie), HBO
Omul-Păianjen 3
20:00, Duminică (16 noiembrie), HBO
Seducătorul fără chip
13:30, Duminică (16 noiembrie), ProCinema, reluare
Artista, dolarii şi ardelenii
20:30, Duminică (16 noiembrie), ProCinema
Sommersby
21:00, Duminică (16 noiembrie), Cinemax
Escapade
22:45, Duminică (16 noiembrie), Cinemax
Mascul necruţător
19:00, Duminică (16 noiembrie), TV 1000
Inimă de dragon
23:00, Duminică (16 noiembrie), TV 1000
Camera morţii
21:00, Duminică (16 noiembrie), Movies 24
Evadare din infern
22:00, Duminică (16 noiembrie), Sci Fi Channel
Danika
19:00, Duminică (16 noiembrie), Viasat History
Misterele mumiilor
(Mummy Mysteries)
Raul morţii
19:30, Duminică (16 noiembrie), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Inimă sălbatică
20:00, Duminică (16 noiembrie), Discovery
Josh Bernstein: Misterele lumii
(Into the Unknown with Josh Bernstein)
Armarna
23:00
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Avioane de vanătoare
23:30
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Hot Rod-uri
0:00
Echipa de revizie (s. reality show) - Spaţiu mai mult
13:00, Duminică (16 noiembrie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
Camioane
14:00
Megauzine (s. doc.) - Ferrari
15:00
Megauzine (s. doc.) - BMW
16:00
Megauzine (s. doc.) - Corvette
17:00
Megauzine (s. doc.) - Winnebago
18:00
Megauzine (s. doc.) - Maşina de pompieri
19:00
Megauzine (s. doc.) - Curierat de mare viteză
20:00
Megauzine (s. doc.) - Caterpillar
21:00
Conspiraţii istorice (f. s. doc.) - Ucigaşul din Boston
22:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - In spatele uşilor inchise
23:00
De moarte bună (doc.) - Inecul
18:40, Duminică (16 noiembrie), Discovery Science
Despre ce este vorba?
(What's That About?)
Şantierul feroviar
20:20
Cursa spre Marte (f. s. doc.)
21:10
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Misiune indeplinită
22:00
Dezastrul "perfect" (doc.) - Incendiul devastator
22:50
Planeta cuprinsă de furie (s. doc.) - Viscolul
23:40
Minuni create de mana omului - China (f. doc.) - Stadionul ca un cuib de pasăre
15:50, Duminică (16 noiembrie), Discovery World
Planeta extremelor
(Fearless Planet)
Marea Barieră de Corali
16:40
Planeta extremelor (s. doc.) - Deşertul Sahara
17:30
Noi revelaţii industriale ale Europei (f. s. doc.) - Alpii luaţi cu asalt
18:00
Cum să nu devii momeală pentru rechini (doc.)
18:50
Natura in stare brută (s. doc. nat.) - Mări in stare brută
19:40
James May despre secolul 20 (f. s. doc.) - Ce mică e lumea!
vladcarama
18-11-08, 12:03
20:30, Marţi (18 noiembrie), PRO TV
Pe cont propriu
20:00, Marţi (18 noiembrie), HBO
Secretul
21:50
Restul e tăcere (rom
22:00, Marţi (18 noiembrie), ProCinema
Goana după diamant
22:40, Marţi (18 noiembrie), Cinemax
Proprietate privată
19:00, Marţi (18 noiembrie), TV 1000
Viaţă şi moarte in Los Angeles
22:45, Marţi (18 noiembrie), Movies 24
Preţul răzbunării
23:00, Marţi (18 noiembrie), Sci Fi Channel
Mort ca mine
22:00, Marţi (18 noiembrie), Universal Channel
High fidelity
20:30, Marţi (18 noiembrie), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
22:00, Marţi (18 noiembrie), Discovery
O pradă mortală
(Deadliest Catch)
Muritorii de rand
18:00, Marţi (18 noiembrie), National Geographic
Mare, mai mare, maxim
(Big, Bigger, Biggest)
Aeroport
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Insule in Dubai
21:00
Am văzut moartea! (s. doc.) - Inviat din morţi
21:10, Marţi (18 noiembrie), Discovery Science
Oraşul spulberat de tornadă
22:00, Marţi (18 noiembrie), Nat Geo Wild
Lei obraznici
20:30, Marţi (18 noiembrie), Discovery World
Mark Williams pe şine
(Mark Williams on the Rails)
Călătorii rapide
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Hot Rod-uri
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Armură corporală
22:10
Supravieţuitori printre rechini (doc.)
23:00
Spitalul de Urgenţă din Bronx (f.
vladcarama
19-11-08, 13:10
22:15, Miercuri (19 noiembrie), TVR 1
Odată născut, nu te mai poţi ascunde
Antena1
20:30
Fotbal amical: Romania vs Georgia
20:30, Miercuri (19 noiembrie), PRO TV
Măsuri disperate
22:15, Miercuri (19 noiembrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
23:00
Trenul terorii
19:30, Miercuri (19 noiembrie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
22:00, Miercuri (19 noiembrie), Romantica
Fascinaţie diabolică
18:20, Miercuri (19 noiembrie), HBO
Invizibil
20:00
Seducătorul fără chip (sua, 2007, thrill., col.) (15)
21:45
Destine la răscruce (sua-mex., 2007, polit., col.) (15)
23:20
Confetti (sua, 2006, com. rom., col.)
20:00, Miercuri (19 noiembrie), ProCinema
Antwone Fisher
23:00, Miercuri (19 noiembrie), Cinemax
Adolescente rebele
19:25, Miercuri (19 noiembrie), Cinemax 2
Vecina
21:00, Miercuri (19 noiembrie), TV 1000
Seducţie şi şantaj
21:00, Miercuri (19 noiembrie), Movies 24
Edie şi Pen
19:00, Miercuri (19 noiembrie), Sci Fi Channel
Ingerul intunecat
21:00, Miercuri (19 noiembrie), Viasat Explorer
IFISH
19:00, Miercuri (19 noiembrie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Paleoastronauţi
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Un port in mijlocul mării
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Intervenţii la adancime
22:00
Megauzine (s. doc.) - Camioane
23:00
Real? - Triunghiul Bermudelor
21:10, Miercuri (19 noiembrie), Discovery Science
Gigantul aerului: Airbus A380
17:30, Miercuri (19 noiembrie), Discovery World
Maşini la superlativ
(Ultimate Cars)
Maşini de aventură
16:40
Criminaliştii (s. doc.) - Cenuşă şi mister
17:30
Maşini la superlativ - Maşini de aventură
18:00
Campuri de bătălie (s. doc.) - Bătălia pentru Crimeea
Prima parte
18:50
Top Ten - Submarine
vladcarama
20-11-08, 10:25
23:15, Joi (20 noiembrie), Kanal D
Păianjeni 2
22:00, Joi (20 noiembrie), Romantica
Panică la altar
18:15, Joi (20 noiembrie), HBO
Aquamarine
20:00
Scoţianul zburător (ger.-engl., 2006, dramă, col.) (12)
21:40
Numărul 23 (sua, 2007, dramă, col.) (15)
23:20
Şcoala secretă de arte (sua, 2006, com., col.)
21:05, Joi (20 noiembrie), HBO Comedy
Doi trubaduri la New York
21:50, Joi (20 noiembrie), Cinemax
N-am chef de nimic!
23:25
Mesaje secrete
21:00, Joi (20 noiembrie), TV 1000
Kull, cuceritorul
23:25, Joi (20 noiembrie), MGM
Cainii războiului
21:00, Joi (20 noiembrie), Movies 24
O slujbă murdară
20:00, Joi (20 noiembrie), Viasat History
Cupluri la putere
(In Love In Power)
Familia Gorbaciov
21:00
Săptămana papală (2006, doc.)
17:00, Joi (20 noiembrie), National Geographic
Caracatiţe şi vulcani
18:00
Mare, mai mare, maxim - Portavion
19:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Triunghiului Bermudelor
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cel mai mare cazinou din lume
20:30, Joi (20 noiembrie), Discovery World
Mark Williams pe şine
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - 4x4
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Artileria
22:10
De profesie supravieţuitor (doc., col.) - Zona arctică
23:00
Transplant de amintiri
vladcarama
20-11-08, 20:17
23:00, Joi (20 noiembrie), Viasat Explorer
Penisul perfect
vladcarama
21-11-08, 12:49
Antena1
20:45
Fotbal Liga 1: Universitatea Craiova - Steaua
22:45, Vineri (21 noiembrie),
Clubul de noapte 2: Ultima ofertă
20:00, Vineri (21 noiembrie), Kanal D
Puicuţa cu cocoşel
22:00
Lupta cu demonii (sua, 2004, acţ.
20:15, Vineri (21 noiembrie), Naţional TV
Dispăruţi pe front
22:45
Lanţul puterii
vladcarama
22-11-08, 16:26
23:40, Sambătă (22 noiembrie), TVR 1
Să nu baţi la uşa mea
22:45, Sambătă (22 noiembrie), Antena1
Colega de cameră
21:45, Sambătă (22 noiembrie), PRO TV
Fără teamă
23:30, Sambătă (22 noiembrie), Kanal D
Pterodactyl
20:15, Sambătă (22 noiembrie), Naţional TV
Legămant de amazon
0:15, Sambătă (22 noiembrie), HBO
Căminul ororilor 2
22:00, Sambătă (22 noiembrie), HBO Comedy
Ziua in care chiulim
22:00, Sambătă (22 noiembrie), ProCinema
Necruţătorul
21:00, Sambătă (22 noiembrie), TV 1000
Panică in tunel
23:00, Sambătă (22 noiembrie), TV 1000
Panică la Hollywood
23:00, Sambătă (22 noiembrie), Sci Fi Channel
Danika
19:30, Sambătă (22 noiembrie), Viasat History
Istoria dragostei
20:00, Sambătă (22 noiembrie), Discovery
Mega constructori
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - O plimbare cu dinozaurii
22:00
Proiect Discovery: Pămantul (sua, 2008, s, col.) - Vanturi infinite
19:30, Sambătă (22 noiembrie), Discovery Science
Fabrici fantastice
(Fantastic Food Factories)
Atracţia dulciurilor
vladcarama
23-11-08, 18:53
21:45, Duminică (23 noiembrie), PRO TV
Războiul lumilor
23:30, Duminică (23 noiembrie), Kanal D
Forţă invizibilă
22:00, Duminică (23 noiembrie), Prima TV
Intunericul
20:30, Duminică (23 noiembrie), ProCinema
Baladă Indiană
22:25, Duminică (23 noiembrie), Cinemax
Tăramul morţii
23:55
Tăcerea mieilor
22:00, Duminică (23 noiembrie), TCM
Intoarcerea morţilor vii
22:00, Duminică (23 noiembrie), Sci Fi Channel
Frankenstein
21:00, Duminică (23 noiembrie), Viasat Explorer
Războiul mecanicilor
21:00, Duminică (23 noiembrie), Viasat History
Tarfa
21:00, Duminică (23 noiembrie), National Geographic
Conspiraţii istorice
(History's Conspiracies)
Incidentul Roswell
22:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Avionul mut
23:00
De moarte bună (doc., col.) - Hipotermie
20:20, Duminică (23 noiembrie), Discovery Science
Cursa spre Marte
21:10
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Exploratorii
22:00
Dezastrul "perfect" (doc.) - Furtuna de gheaţă
20:30, Duminică (23 noiembrie), Discovery World
Maeştrii armelor
(Weapon Masters)
Rachete
20:30
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Rachete
21:20
Nefertiti dezvăluită (f. doc.)
23:00
Transplant de amintiri (f. doc.)
23:50
Fenomene stranii - Fenomene stranii in Irlanda
vladcarama
25-11-08, 13:09
Pro Tv
21:45
UEFA Champions Legue: Bayern - Steaua
23:45, Marţi (25 noiembrie), Kanal D
Sub supraveghere
19:30, Marţi (25 noiembrie), Prima TV
Copiii spun lucruri trăsnite
17:55, Marţi (25 noiembrie), TVR Cultural
Dosarele secrete ale Inchiziţiei
(Secret Files of the Inquisition)
Sfarşitul Inchiziţiei
19:00
Teatru: Medeea de Euripide
Transmisiune directă de la Teatrul Naţional din Craiova
20:50
Zi de plată (sua, 1922, f. burl.,
21:15
Pelerinul (sua, 1923, f. burl., a-n)
21:25, Marţi (25 noiembrie), HBO
Ultima şansă
21:30, Marţi (25 noiembrie), HBO Comedy
O noapte lungă
22:00, Marţi (25 noiembrie), ProCinema
Lupta cu moartea
21:00, Marţi (25 noiembrie), Cinemax
Alergand ca apucaţii
20:00, Marţi (25 noiembrie), TCM
Inimă neimblanzită
19:00, Marţi (25 noiembrie), TV 1000
Cu sange rece
21:00
Crepuscul (sua, 1987, horror, col.)
23:00
Fiul cel bun (sua,
21:30, Marţi (25 noiembrie), MGM
Comedie romantică
22:45, Marţi (25 noiembrie), Movies 24
Loteria
23:00, Marţi (25 noiembrie), Sci Fi Channel
Mort ca mine
20:30, Marţi (25 noiembrie), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
19:00, Marţi (25 noiembrie), Viasat History
Castele şi regi
(A Tale of Castles and Kings)
Castelul Edinburgh - Visul reginei Maria
20:00
Bismarck: Cancelar şi demon (ger., 2007, f. doc., col.) - Episodul 2
21:00
Colapsul Uniunii Sovietice (jap., 2006, s. doc., col.) - Culisele loviturii de stat din august
22:00
Stalingrad (ger., 2003, s. doc., col.) - Eşecul
23:00
Războiul vinurilor (fra., 2004, f. doc., col.)
18:00, Marţi (25 noiembrie), Discovery
Meserii murdare
(Dirty Jobs)
Instalator
17:00, Marţi (25 noiembrie), National Geographic
Căldură ucigătoare
18:00
Ingineri (s. doc.) - Observatorul Keck
19:00
Real? - Giulgiul din Torino
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cele mai inalte turnuri
21:00
Am văzut moartea! (s. doc.) - Lovit de trăsnet
22:00
In situaţie critică (s. doc.) - Submarin rusesc
23:00
Real? - Bigfoot de Rusia
21:10, Marţi (25 noiembrie), Discovery Science
Cel mai mare avion de pasageri din lume
(World's Biggest Airliner: Testing the Airbus A380)
Distribuirea Airbus-ului A380
22:00
Oraşul ecologic (f. s. doc.)
22:50
Construind viitorul (f. s. doc.) - Soluţii pentru energie
23:40
Superstructuri (sua, f. s. doc., col.) - Lupii de mare
18:50, Marţi (25 noiembrie), Discovery World
Top Ten
(Top Tens)
Vehicule de luptă ale infanteriei
20:30
Mark Williams pe şine (f. s. doc.) - O ţară mare
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Ambarcaţiuni de mare viteză
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Bombardierul
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Rătăciţi in zăpadă
vladcarama
27-11-08, 11:13
20:30, Joi (27 noiembrie), PRO TV
Siguranţa naţională
23:45, Joi (27 noiembrie), Kanal D
Alesul diavolului
20:00, Joi (27 noiembrie), Naţional TV
Cei trei care au speriat Mexicul
18:00, Joi (27 noiembrie), HBO
Norocosul
0:15, Joi (27 noiembrie), HBO
Avionul cu şerpi
22:00, Joi (27 noiembrie), ProCinema
Dragoste şi un glonţ
18:40, Joi (27 noiembrie), TV 1000
Minciuni adevărate
21:00, Joi (27 noiembrie), TV 1000
Ziua independenţei
23:20, Joi (27 noiembrie), TV 1000
Un om şi trei fantome
19:00, Joi (27 noiembrie), Viasat History
Apollo 11: Povestea nespusă
21:00, Joi (27 noiembrie), Viasat History
Cartea care a şocat lumea
20:00, Joi (27 noiembrie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Cel mai solid baraj
23:00, Joi (27 noiembrie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Viaţa pe Marte
23:40, Joi (27 noiembrie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Canalul Panama
19:00, Joi (27 noiembrie), Nat Geo Wild
Ciclonul ucigaş din Myanmar
22:00
Animale feroce (f. s. doc.) - Amazon
23:00
Reptile rele
20:55, Joi (27 noiembrie), Discovery World
Viteză uriaşă
(Massive Speed)
Automobile sport
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Materiale explozibile mascate
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Luat de ape
23:00
Fata care "radiografia" cu privirea: Povestea mea şocantă
vladcarama
27-11-08, 23:35
22:35, Vineri (28 noiembrie), TVR 1
Ocol primejdios
20:30, Vineri (28 noiembrie), Antena1
Lovitură de maestru
22:30, Vineri (28 noiembrie), Antena1
D-Tox
20:00, Vineri (28 noiembrie), Kanal D
Un admirator fanatic
22:30
Prinţesa vampirilor
National TV
20:15
Răzbunare finală (sua, 2001, thrill., col.) (12)
22:15
Aşii sălbatici
22:00, Vineri (28 noiembrie), Romantica
Vanatoare in munţi
21:30, Vineri (28 noiembrie), HBO Comedy
Gaşca nebună
20:00, Vineri (28 noiembrie), HBO
Generaţia morţii
22:00, Vineri (28 noiembrie), ProCinema
Avertizarea
23:05, Vineri (28 noiembrie), Cinemax
Prietenii şi vecinii tăi
21:00, Vineri (28 noiembrie), TV 1000
Greu de ucis
0:20, Vineri (28 noiembrie), Sci Fi Channel
Plăcerea de a ucide
17:00, Vineri (28 noiembrie), Viasat History
Bermuda Triangle - Beneath the Waves
21:00, Vineri (28 noiembrie), Discovery
Martor paranormal
(Psychic Witness)
De ce copilul meu?
22:00
Fenomene stranii - Prezenţa
23:00
Fenomene stranii - Latura intunecată
16:00, Vineri (28 noiembrie), National Geographic
Animale ca noi
(Animals like Us)
Folosirea uneltelor
17:00
Animale feroce (f. s. doc.) - Amazon
18:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Loch Ness
19:00
Real? - Viaţa pe Marte
21:10, Vineri (28 noiembrie), Discovery Science
Cutremure secrete ale Europei
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Naveta spaţială
22:50
In căutarea vieţii pe Marte (doc.)
23:40
Superstructuri (sua, f. s. doc., col.) - Cea mai mare platformă petroliferă din lume
17:30, Vineri (28 noiembrie), Discovery World
Maşini la superlativ
(Ultimate Cars)
Maşini superputernice
18:50
Curse - Maşinării din infern
20:30
Mark Williams pe şine (f. s. doc.) - Generaţia diesel
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Vase de război
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Grenade şi lansatoare de rachete anti-tanc
22:10
Expediţie in Alaska (f. s. doc.)
23:00
Calmarul gigantic
14:05, Vineri (28 noiembrie), BBC Prime
Adancurile albastre
vladcarama
29-11-08, 14:27
20:15, Sambătă (29 noiembrie), TVR 1
Ghinionistul
20:30, Sambătă (29 noiembrie), Antena1
Identitatea lui Bourne
21:45, Sambătă (29 noiembrie), PRO TV
Grădiniţa lui Tăticu'
23:30, Sambătă (29 noiembrie), Kanal D
Casa morţii
22:15, Sambătă (29 noiembrie), Naţional TV
Daredevil
20:30, Sambătă (29 noiembrie), Acasă
Fiica preşedintelui
22:00, Sambătă (29 noiembrie), HBO Comedy
Şeful şefilor
22:30, Sambătă (29 noiembrie), HBO
Idiocraţie
21:00, Sambătă (29 noiembrie), Cinemax
Tenacious D - Pana destinului
19:15, Sambătă (29 noiembrie), Cinemax 2
Intre focuri
21:00, Sambătă (29 noiembrie), TV 1000
Douăsprezece maimuţe
23:10, Sambătă (29 noiembrie), TV 1000
Stare de asediu
23:30, Sambătă (29 noiembrie), MGM
Atracţie sălbatică
22:45, Sambătă (29 noiembrie), Movies 24
Teroare la linia 9
20:00, Sambătă (29 noiembrie), Universal Channel
Accident in mină
20:00, Sambătă (29 noiembrie), Viasat History
Bob Kennedy, omul care a vrut să schimbe America
23:00, Sambătă (29 noiembrie), Viasat History
Scorsese despre Scorsese
20:00, Sambătă (29 noiembrie), Discovery
Mega constructori
(Mega Builders)
Putere furată
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - Montagne-russe-ul gigantic
22:00
Proiect Discovery: Pămantul (sua, 2008, s, col.) - Oceanul flămand
Nat Geografic
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Un tunel deştept
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Foraje de mare adancime
23:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Trenul viitorului
0:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Mancătorul de maşini
19:30, Sambătă (29 noiembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Supraoameni obişnuiţi
20:20
Construind viitorul (f. s. doc.) - Soluţii pentru energie
21:10
Oraşul ecologic (f. s. doc.)
22:00
Robocar (f. s. doc.)
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Autostradă pe valuri
19:40, Sambătă (29 noiembrie), Discovery World
Mormantul misterios al faraonului Tutankhamon se deschide
20:30
Calmarul gigantic (doc.)
21:20
Poveştile celor care nu mai sunt (f. doc.) - Adolf Hitler
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Naugrafiaţi
23:00
Ora Zero (engl.-can., 2004, s. doc., col.) - Schimb de focuri in North Hollywood
vladcarama
30-11-08, 10:20
22:40, Duminică (30 noiembrie), TVR 1
E periculos să te numeşti Walter Woods
23:00, Duminică (30 noiembrie), Antena1
Clientul
21:15, Duminică (30 noiembrie), PRO TV
Medalionul
23:00
Lovitura
22:00, Duminică (30 noiembrie), Prima TV
Blestemat
17:15, Duminică (30 noiembrie), HBO
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
20:00, Duminică (30 noiembrie), HBO
Ratatouille
17:55, Duminică (30 noiembrie), Cinemax
King Kong
21:00
O inimă simplă (fra., 2008, dramă, col.) (15)
22:45
Mesaje secrete
22:35, Duminică (30 noiembrie), Cinemax 2
Aventură in doi
21:00, Duminică (30 noiembrie), TV 1000
Asasini
Sci fi
20:00
Planeta Răpitorilor
22:00
Aventuri in Casa Morţii (sua, 1989, s, col.) (15)
0:00
Plăcerea de a ucide (ger.-sua, 2000, horror
19:00, Duminică (30 noiembrie), National Geographic
Portavioane
(Super Carriers)
Danger Zone
20:00
Portavioane (f. doc.) - Aeroport pe mare
21:00
Secretele istoriei
Experimente CIA
22:00
Dezastre in aer (f. s. doc.) - Cădere liberă
23:00
De moarte bună (doc., col.) - Fobii
20:20, Duminică (30 noiembrie), Discovery Science
In căutarea vieţii pe Marte
21:10
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Naveta spaţială
22:00
Radiografia unui dezastru - Misterul din Derbyshire
22:50
Planeta cuprinsă de furie (s. doc.) - Vulcani
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Expresul din Shanghai - Ocean Highway Hauler
20:00, Duminică (30 noiembrie), Nat Geo Wild
Regele crocodililor
vladcarama
01-12-08, 09:26
Antena 1
20:30
Fotbal Liga 1: Steaua - Unirea Urziceni
20:30, Luni (1 decembrie), PRO TV
Omul - păianjen 2
kanall D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Secvenţa Finală
20:00, Luni (1 decembrie), Naţional TV
Buzduganul cu trei peceţi
20:40, Luni (1 decembrie), HBO
Restul e tăcere
21:30, Luni (1 decembrie), HBO Comedy
Şcoala secretă de arte
21:00, Luni (1 decembrie), TV 1000
La 12 ani
21:00, Luni (1 decembrie), Movies 24
Războiul siliconului
19:00, Luni (1 decembrie), Viasat Explorer
Salvări extreme: foc, gheaţă, apă
19:00, Luni (1 decembrie), Viasat History
Civilizaţii
21:00, Luni (1 decembrie), Viasat History
Florence Nightingale
22:00
Masacrul de la Glencoe (engl., 2007, f. doc., col.)
23:00
Cine crezi că eşti cu adevărat ? (engl., 2004, s. doc., col.)
0:00
Fiii lui Avraam (engl., 2004, s. doc., col
18:00, Luni (1 decembrie), Discovery
Meserii murdare
(Dirty Jobs)
Tehnician la groapa de gunoi
22:00
Decodificarea dezastrului (f. doc.) - Ambarcaţiuni
23:00
Tehnici esenţiale de supravieţuire - Namibia
0:00
Everest: Dincolo de limite
18:00, Luni (1 decembrie), National Geographic
Reparaţii de top
(World's Toughest Fixes)
Centrale nucleare
19:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Catastrofa de la Cernobil
20:00
Megauzine (s. doc.) - BMW
21:00
Maeştrii luptei (f. s. doc.) - Forţe speciale
21:10, Luni (1 decembrie), Discovery Science
Ştiinţa vanătorilor de furtuni
21:00, Luni (1 decembrie), Nat Geo Wild
12 periculoşi
(Deadly Dozen)
America de Nord
17:30, Luni (1 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Turnul Eiffel
20:30, Luni (1 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Alpii luaţi cu asalt
vladcarama
02-12-08, 12:31
22:15, Marţi (2 decembrie), TVR 1
Romanul unei crime
20:30, Marţi (2 decembrie), PRO TV
Alex Rider - Micul spion
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Tunelul tăcerii (sua-ger., 2003
0:00, Marţi (2 decembrie), Prima TV
Cavalerul şi vrăjitoarea
National TV
20:00
In pielea altuia (can.-engl., 2006, com. rom., col.) (12)
22:00
Lunetistul (sua
18:35, Marţi (2 decembrie), HBO
Rezerve de lux
20:00
Sărutul morţii (sua, 1995, thrill., col.)
21:40
Diamantul sangeriu (sua-ger., 2006,
23:00, Marţi (2 decembrie), Cinemax
Masacrul din Texas: Generaţia următoare
19:25, Marţi (2 decembrie), Cinemax 2
Mireasa lui Zandy
21:00
Cand o femeie iubeşte o femeie (sua, 2001, dramă, col.) (AP)
22:30
Cum să-ţi recunoşti sfinţii (sua, 2006
21:00, Marţi (2 decembrie), TV 1000
Amatorii
17:00, Marţi (2 decembrie), National Geographic
Predator CSI
Măcel cu urşi
18:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Intervenţii la adancime
19:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Kursk
20:00
Megauzine (s. doc.) - Corvette
21:00
Am văzut moartea! (s. doc.) - Puterea
21:10, Marţi (2 decembrie), Discovery Science
Ştiinţa vanătorilor de furtuni
22:00
Tehnologii ecologice (f. s. doc.) - Construcţii ecologice
22:50
Construind viitorul (f. s. doc.) - Cum să supravieţuim dezastrelor naturale
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Eirik Raude - Exploratorul in căutare de ţiţei
20:30, Marţi (2 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Paine, bere şi sare
20:55
Maşinării minunate
Transportoare
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Transportoare blindate
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Prins sub un bolovan
vladcarama
04-12-08, 11:28
22:15, Joi (4 decembrie), TVR 1
Boxerul
20:30, Joi (4 decembrie), PRO TV
Două pupeze albe
22:00, Joi (4 decembrie), Kanal D
Paradisul rechinilor
17:55, Joi (4 decembrie), TVR Cultural
Epidemiile secolului XXI
(21-st century outbreak)
Noii ucigaşi
23:30, Joi (4 decembrie), TVR 2
Războinicul
20:00, Joi (4 decembrie), HBO
Nu da inapoi!
22:00, Joi (4 decembrie), ProCinema
Răzbunarea
21:50, Joi (4 decembrie), Cinemax
Mesaje secrete
21:00, Joi (4 decembrie), TV 1000
Camera morţii
23:00, Joi (4 decembrie), TV 1000
Autostopistul
22:45, Joi (4 decembrie), Movies 24
Scenariul groazei
19:00, Joi (4 decembrie), Viasat History
Simfonia neterminată a lui Einstein
22:00, Joi (4 decembrie), Discovery
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Supraoameni obişnuiţi
23:00, Joi (4 decembrie), Discovery
Top Ten
(Top Tens)
Cele mai bune zece avioane de vanătoare
19:00, Joi (4 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Titanic
0:00
Megauzine (s. doc.) - Winnebago
21:00
Casa cu caini (doc., col.) - Un nou inceput
22:00
Sharkville (f. doc.)
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Dans cu final neaşteptat
21:10, Joi (4 decembrie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Războaie de căutare
21:00, Joi (4 decembrie), Nat Geo Wild
12 periculoşi
(Deadly Dozen)
Africa
20:30, Joi (4 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Oraşul
( The City)
20:55
Maşinării minunate
Submarine
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Trupele de comando Navy SEAL
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Avalanşă in Alaska
23:00
O maladie rară
vladcarama
05-12-08, 10:33
22:15, Vineri (5 decembrie), TVR 1
Impostorul
23:30, Vineri (5 decembrie), Antena1
Joc dublu
21:30, Vineri (5 decembrie), Kanal D
A cincea poruncă
20:30, Vineri (5 decembrie), Prima TV
Armura divină
National Tv
20:15
Capitala crimei (12)
Acţiune, SUA, 2008
22:15
Surferii
TVR 2
19:15
Handbal: Romania - Franţa
Meci din grupele Campionatului European de Handbal Feminin
22:00, Vineri (5 decembrie), HBO
300 - Eroii de la Termopile
22:00, Vineri (5 decembrie), AXN
Pe jumătate mort
21:50, Vineri (5 decembrie), Cinemax 2
Mesaje secrete
23:00, Vineri (5 decembrie), TV 1000
Predator 2
18:00, Vineri (5 decembrie), Viasat Explorer
Instinctul uman
20:00, Vineri (5 decembrie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
20:00, Vineri (5 decembrie), Viasat History
Sigmund Freud
21:00, Vineri (5 decembrie), Discovery
Martor paranormal
(Psychic Witness)
Durerea unei mame
22:00, Vineri (5 decembrie), Discovery
Fenomene stranii
20:00, Vineri (5 decembrie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
Curierat de mare viteză
21:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Beijing verde
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Nud
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Prăbuşirea aeronavei Concorde
21:10, Vineri (5 decembrie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
eBay / Amazon
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Acasă, in cosmos
22:50
In culisele producţiei 'Războiul Stelelor' (f. doc.) - Oameni şi maşinării
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Kilo Moana - Cercetătorul oceanelor agitate
20:30, Vineri (5 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Zbor la mare inălţime
20:55
Maşinării minunate
Tăietori de lemne
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Corpul de Puşcaşi Marini al SUA
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Supravieţuitor in peştera de gheaţă
23:00
Expediţie in Alaska
The History Channel
20:10
Aterizări la 11 septembrie
21:00
Enigma cercurilor din lanuri
21:55
Cruciadele
22:50
Intemeierea unui imperiu
23:40
Lumi pierdute
vladcarama
06-12-08, 16:32
23:30, Sambătă (6 decembrie), Kanal D
Laboratorul groazei 2
22:20, Sambătă (6 decembrie), TVR 1
Drumul răzbunării
22:45, Sambătă (6 decembrie), Antena1
Camera morţii
21:45, Sambătă (6 decembrie), PRO TV
Misiune imposibilă
Prima TV
0:00
Vacanţa sexuală (18)
20:15, Sambătă (6 decembrie), Naţional TV
Cum să cucereşti bărbaţii
22:45, Sambătă (6 decembrie), Naţional TV
O acoperire perfectă
21:00, Sambătă (6 decembrie), B1
Străinul
21:00, Sambătă (6 decembrie), HBO
Orfelinatul
22:00, Sambătă (6 decembrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Sambătă (6 decembrie), TCM
Intoarcerea morţilor vii
21:00, Sambătă (6 decembrie), TV 1000
Tenebrele
23:00, Sambătă (6 decembrie), TV 1000
Plaja
22:45, Sambătă (6 decembrie), Movies 24
Puterea dragostei
19:30, Sambătă (6 decembrie), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Eroine cu inima rănită
21:00, Sambătă (6 decembrie), Discovery
Lucruri cu adevărat mari
(Really Big Things)
Tester pentru tsunami
22:00, Sambătă (6 decembrie), Discovery
Proiect Discovery: Pămantul
(Discovery Project Earth)
Ecran spaţial de protecţie
19:30, Sambătă (6 decembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Misiune indeplinită
20:20
Construind viitorul (f. s. doc.) - Cum să supravieţuim dezastrelor naturale
21:10
Tehnologii ecologice (f. s. doc.) - Construcţii ecologice
22:00
Armele viitorului (s. doc.) - Sisteme de protecţie
22:50
Robocar (f. s. doc.)
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Super Servant - Manevre atente
21:00, Sambătă (6 decembrie), Nat Geo Wild
Planeta la control
Supervulcani
22:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Supravieţuire
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Pericol de tsunami
0:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Ameninţarea vulcanilor
vladcarama
07-12-08, 10:34
21:45, Duminică (7 decembrie), PRO TV
Doi cuscri de coşmar
22:00, Duminică (7 decembrie), Prima TV
Regele ringului
TVR2
23:50
Sirene
0:00, Duminică (7 decembrie), Hallmark Channel
Noaptea lupului
23:45, Duminică (7 decembrie), ProCinema
Cartea caştigătoare
22:55, Duminică (7 decembrie), Cinemax
Mascul necruţător
21:00, Duminică (7 decembrie), Cinemax 2
O scurtă călătorie in Paradis
0:00, Duminică (7 decembrie), Sci Fi Channel
Condamnat la eternitate
20:00, Duminică (7 decembrie), Viasat Explorer
Atelierul de tancuri
19:30, Duminică (7 decembrie), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Cutia Pandorei
20:00, Duminică (7 decembrie), Discovery
Josh Bernstein: Misterele lumii
(Into the Unknown with Josh Bernstein)
Marte
17:00, Duminică (7 decembrie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Paleoastronauţi
18:00
Real? - Copilul sălbatic
19:00
Real? - Triunghiul Bermudelor
20:00, Duminică (7 decembrie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Codul lui Da Vinci
19:30, Duminică (7 decembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Exploratorii
20:20
In culisele producţiei 'Războiul Stelelor' (f. doc.) - Oameni şi maşinării
21:10
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Acasă, in cosmos
22:00
Radiografia unui dezastru - Prăbuşirea magazinului Sampoong
22:50
Planeta sălbatică (s. doc. nat.) - Capul Horn
23:15
Planeta sălbatică (s. doc. nat.) - Uriaşii fără odihnă
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Mighty Servant 1 - Putere pe valuri
vladcarama
10-12-08, 12:54
Pro Tv
21:45
UEFA Champions League: Steaua - Fiorentina
23:00, Miercuri (10 decembrie), Kanal D
Ultima sectă
19:30, Miercuri (10 decembrie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
22:00, Miercuri (10 decembrie), Naţional TV
Jucătorii de biliard
22:15, Miercuri (10 decembrie), HBO
Război civil
19:45, Miercuri (10 decembrie), HBO Comedy
Lumea minunată a sunetului
22:00, Miercuri (10 decembrie), ProCinema, reluare
Temerarul
21:00, Miercuri (10 decembrie), Cinemax
Majoretele: Totul sau nimic
22:40, Miercuri (10 decembrie), Cinemax
Războiul lui Tom Hart
21:00, Miercuri (10 decembrie), Cinemax 2
Trei bufoni
21:00, Miercuri (10 decembrie), TV 1000
Fotografii cu zane
21:00, Miercuri (10 decembrie), Movies 24
Casa bantuită
19:00, Miercuri (10 decembrie), Viasat History
Descoperiri antice
(Ancient Discoveries)
Computerele
21:00, Miercuri (10 decembrie), Discovery
Cele mai dure triburi din lume
(World's Toughest Tribes)
Minerii aurari
20:30, Miercuri (10 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Bumbac, panzeturi şi franghii
20:55
Maşinării minunate
Echipamente pentru săpat tuneluri
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - Rangerii
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Impact cu un vulcan
vladcarama
11-12-08, 11:38
22:00, Joi (11 decembrie), Kanal D
Trenul groazei
20:00, Joi (11 decembrie), Naţional TV
Fugarii
0:15, Joi (11 decembrie), Naţional TV
Weekend fatal
17:55, Joi (11 decembrie), TVR Cultural
Epidemiile secolului XXI
(21-st century outbreak)
Terorismul biologic
23:00, Joi (11 decembrie), TVR 2
Aventura lui Poseidon
22:00, Joi (11 decembrie), Romantica
Reţetă de viaţă
21:45, Joi (11 decembrie), HBO
Războiul familiei Watson
22:40, Joi (11 decembrie), Cinemax 2
Războiul lui Tom Hart
20:00, Joi (11 decembrie), TCM
Misterul familiei von Bulow
21:00, Joi (11 decembrie), TV 1000
Alien: Renaşterea
23:00, Joi (11 decembrie), TV 1000
Alien 3
21:00, Joi (11 decembrie), Movies 24
Evadare din infern
18:00, Joi (11 decembrie), Viasat Explorer
Bătălia avioanelor de vanătoare
20:00, Joi (11 decembrie), Viasat Explorer
Tehnologii şi meserii
19:00, Joi (11 decembrie), Viasat History
Marele cablu transatlantic
22:00, Joi (11 decembrie), Discovery
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Prieteni şi rivali
23:00, Joi (11 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Accident pe pista de decolare
21:10, Joi (11 decembrie), Discovery Science
Ultimele zile din viaţa unui simbol
(Final Days of An Icon)
Iuri Gagarin
23:40, Joi (11 decembrie), Discovery Science
Supernave
(Superships)
Primele zece supernave
20:30, Joi (11 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
In apele suedeze
vladcarama
12-12-08, 09:17
20:30, Vineri (12 decembrie), PRO TV
Ostaticul
22:15, Vineri (12 decembrie), TVR 1
Fără alibi
20:30, Vineri (12 decembrie), Antena1
Risc maxim
22:30
Regele Şarpe (sua, 2006
20:00, Vineri (12 decembrie), Kanal D
Echipa de şoc
20:30, Vineri (12 decembrie), Prima TV
Armura Divină II
20:15, Vineri (12 decembrie), Naţional TV
Apartamentul mătuşii Agatha
18:00, Vineri (12 decembrie), Hallmark Channel
Fără ocolişuri
22:55, Vineri (12 decembrie), Cinemax
Tenacious D - Pana destinului
19:00, Vineri (12 decembrie), TV 1000
Antiglonţ
22:00, Vineri (12 decembrie), Sci Fi Channel
Nisipurile uitării
18:00, Vineri (12 decembrie), Viasat Explorer
Instinctul uman
17:30, Vineri (12 decembrie), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
Minunile tehnologiei
21:00, Vineri (12 decembrie), Discovery
Martor paranormal
(Psychic Witness)
Smuls din rădăcini
20:00, Vineri (12 decembrie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
Harley-Davidson
21:00
Enigmele Bibliei (f. s. doc.) - Exodul
22:00
Tabu (f. s. doc.) - Animale de companie
21:10, Vineri (12 decembrie), Discovery Science
Tancurile de pe Lună
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Supraoameni obişnuiţi
22:50
In culisele producţiei 'Războiul Stelelor' (f. doc.) - Cowboy spaţiali
23:40
Superstructuri (sua, f. s. doc., col.) - Boeing 747-400
20:30, Vineri (12 decembrie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Porţelanul perfect
20:55
Maşinării minunate
Vehicule-amfibie
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc., col.) - SAS
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Ingheţaţi la 6 100 metri
23:00
Vanătorul de venin
vladcarama
13-12-08, 10:58
22:15, Sambătă (13 decembrie), TVR 1
Red Rock West
22:45, Sambătă (13 decembrie), Antena1
Sfarşitul aventurii
21:45, Sambătă (13 decembrie), PRO TV
Misiune imposibilă 2
23:30, Sambătă (13 decembrie), Kanal D
Laboratorul Groazei: Ultima Confruntare
0:00, Sambătă (13 decembrie), Prima TV
Răzbunare sexuală
20:15, Sambătă (13 decembrie), Naţional TV
Aventura secolului
22:30
Trafic şi rock'n'roll (sua
21:00
Pentru că se iubesc (rom., 1972
21:00, Sambătă (13 decembrie), HBO
Premiile Academiei Europene de Film 2008
17:15, Sambătă (13 decembrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
21:00, Sambătă (13 decembrie), Cinemax
Novicele
0:10, Sambătă (13 decembrie), Cinemax
Doom
22:00, Sambătă (13 decembrie), TCM
Foamea
21:00, Sambătă (13 decembrie), TV 1000
Profesorul trăsnit
23:00, Sambătă (13 decembrie), Sci Fi Channel
Demonul Sufletului
21:00, Sambătă (13 decembrie), Discovery
Lucruri cu adevărat mari
22:00, Sambătă (13 decembrie), Discovery
Proiect Discovery: Pămantul
(Discovery Project Earth)
Uzina orbitală
18:00, Sambătă (13 decembrie), National Geographic
Kung Fu: Trecut, prezent, viitor
19:00, Sambătă (13 decembrie), National Geographic
Călătorii periculoase
(Perilous Journey)
Pe drumuri de gheaţă
20:00
Călătorii periculoase (s. doc.) - Traversand Himalaya
21:00
Mistere din spaţiu (s. doc.) - Cometele - Ţinta: Pămant?
22:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Extincţia
23:00
Pămant frămantat: Megavulcanul (doc.)
0:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Pămant sub ape
19:30, Sambătă (13 decembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Naveta spaţială
20:20
Construind viitorul (f. s. doc.) - In căutarea apei
21:10
Tehnologii ecologice (f. s. doc.) - Zero deşeuri
22:00
Armele viitorului (s. doc.) - Fără scăpare
22:50
Robocar (f. s. doc.)
23:40
Superstructuri (sua, f. s. doc., col.) - Cea mai mare clădire din lume
Nat Geo Wild
20:00
Vanătorul vanat (doc., col.) - Invazia rechinilor
21:00
Marele alb (f. doc.)
22:00
Făcut pentru a distruge (doc., col.) - Vulcanii
23:00
Făcut pentru a distruge (doc., col.) - Tornadele
0:00
Făcut pentru a distruge (doc., col.) - Uraganul
1:00
Făcut pentru a distruge (doc., col.) - Fulgerul
2:00
Păianjeni: Amor fatal
3:00
Forţa păianjenilor
vladcarama
15-12-08, 15:19
20:30, Luni (15 decembrie), PRO TV
Misiune in linia intai
23:30, Luni (15 decembrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
1:00
Kama Sutra (18)
Erotic
20:00, Luni (15 decembrie), Naţional TV
Shinobi - Războinicii din umbră
0:00, Luni (15 decembrie), TVR 2
Jocul intalnirilor
20:00, Luni (15 decembrie), HBO
Reacţie in lanţ
22:15, Luni (15 decembrie), HBO
Orfelinatul
0:00, Luni (15 decembrie), HBO
300 - Eroii de la Termopile
23:15, Luni (15 decembrie), HBO Comedy
Intre dragoste şi ură
22:00, Luni (15 decembrie), ProCinema
Poliţist la New York
21:00, Luni (15 decembrie), Cinemax 2
Impotriva curentului
21:00, Luni (15 decembrie), TV 1000
Prietenia
0:00, Luni (15 decembrie), Universal Channel
Duşmanul
23:00, Luni (15 decembrie), Viasat Explorer
Adevărul despre Amityville
18:00, Luni (15 decembrie), Viasat History
Teatrul Marinski
18:00, Luni (15 decembrie), National Geographic
Tragedie pe mare
19:00, Luni (15 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Pentagon 9-11
20:00
Megauzine (s. doc.) - Abrams
21:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Erupţia din Toba
22:00
Penitenciar (sua, s. doc.) - Maximă securitate
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Explozia din Puerto Rico
21:10, Luni (15 decembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Supraoameni obişnuiţi
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Cei mai buni
23:40
Gigantul aerului: Airbus A380
20:30, Luni (15 decembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Bogăţii de mătase
23:00, Luni (15 decembrie), Discovery World
Ora Zero
(Zero Hour)
Naveta spaţială Columbia
vladcarama
16-12-08, 12:11
22:15, Marţi (16 decembrie), TVR 1
Viaţa şi opţiunile lui Tristram Shandy
20:30, Marţi (16 decembrie), PRO TV
Cobra
22:45, Marţi (16 decembrie), Kanal D
Aripile intunericului
20:00, Marţi (16 decembrie), Prima TV
Cei mai buni dintre cei mai buni
20:15, Marţi (16 decembrie), Naţional TV
Evadare din Sobibor
21:55, Marţi (16 decembrie), HBO
Dincolo de trecut
20:00, Marţi (16 decembrie), HBO Comedy
Omul cu două creiere
21:00, Marţi (16 decembrie), Cinemax
Diane Arbus: O poveste de dragoste
22:00, Marţi (16 decembrie), ProCinema
Petrecerea continuă
21:00, Marţi (16 decembrie), Cinemax 2
Star Trek: Primul Contact
TCM
22:00
Intoarcerea morţilor vii (sua, 1985, horror, col.) (18)
23:30
Balul vampirilor (sua
23:20, Marţi (16 decembrie), TV 1000
Crepuscul
vladcarama
17-12-08, 10:50
22:15, Miercuri (17 decembrie), TVR 1
Profesionistul
20:30, Miercuri (17 decembrie), PRO TV
Panică la hotel Majestic
Kanal D
23:00
Demonul zăpezii (15)
Horror, SUA, 2008
19:30, Miercuri (17 decembrie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
22:00, Miercuri (17 decembrie), Naţional TV
Martor din umbră
22:00, Miercuri (17 decembrie), ProCinema
Antrenat să ucidă
19:00, Miercuri (17 decembrie), TV 1000
La 12 ani
23:00, Miercuri (17 decembrie), TV 1000
Tenebre
22:00, Miercuri (17 decembrie), Sci Fi Channel
Planeta Răpitorilor
19:00, Miercuri (17 decembrie), Viasat Explorer
Călătorie in jurul lumii
20:00, Miercuri (17 decembrie), Viasat Explorer
Megamaşini
18:00, Miercuri (17 decembrie), Viasat History
Misterele cuvantului
(Writing Code)
Cea mai mare invenţie
21:00, Miercuri (17 decembrie), Discovery
Cele mai dure triburi din lume
(World's Toughest Tribes)
Muncitorii forestieri
19:00, Miercuri (17 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Prăbuşire pe autostradă
20:00
Megauzine (s. doc.) - BMW
21:00
Ingineri (s. doc.) - Turnul Taipei 101
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Acceleratorul de particule
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Cazul Zeebrugge
20:30, Miercuri (17 decembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Regele canalurilor
20:55
Motoare masive (engl., col.) - Rachete
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Pistoale in duel
22:10
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Sange in apă
23:00
Ultimele 24 de ore (s. doc.) - JFK Jr.
23:50
Dosarele FBI (sua, col.) - O afacere criminală
vladcarama
18-12-08, 08:12
20:30
Asalt la adancime (12)
Acţiune, SUA, 2008
22:00, Joi (18 decembrie), Kanal D
Virusul ucigaş
20:00, Joi (18 decembrie), Naţional TV
Proprietatea
18:30, Joi (18 decembrie), HBO
Epoca de gheaţă 2: Dezgheţul
21:00, Joi (18 decembrie), HBO
Bestia din suflet
18:45, Joi (18 decembrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Joi (18 decembrie), ProCinema
Pumnul răzbunării
22:00, Joi (18 decembrie), TCM
Gangsteri
23:00, Joi (18 decembrie), TV 1000
Tremors - Creaturi ucigaşe
21:00, Joi (18 decembrie), Movies 24
Uniunea
20:00, Joi (18 decembrie), Viasat Explorer
Tehnologii şi meserii
22:00, Joi (18 decembrie), Discovery
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Misiune indeplinită
19:00, Joi (18 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Cazul Zeebrugge
20:00
Megauzine (s. doc.) - Corvette
21:00
Casa cu caini (doc., col.) - Pit Bull la reeducare
22:00
Marele alb (f. doc.)
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Vulcanul St Helens
21:10, Joi (18 decembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Exploratorii
20:30, Joi (18 decembrie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Oamenii de fier ai Suediei
vladcarama
20-12-08, 10:11
20:15, Sambătă (20 decembrie), TVR 1
Afacerea "Colierul"
22:20, Sambătă (20 decembrie), TVR 1
Dispăruţi
20:30, Sambătă (20 decembrie), PRO TV
Misiune: Imposibilă III
23:00, Sambătă (20 decembrie), PRO TV
Armă biologică
23:30, Sambătă (20 decembrie), Kanal D
Laboratorul groazei
21:00, Sambătă (20 decembrie), HBO
Motelul groazei
22:25, Sambătă (20 decembrie), HBO
O noapte de teroare
21:00, Sambătă (20 decembrie), Cinemax
Sherrybaby
19:00, Sambătă (20 decembrie), TV 1000
Inimă de dragon
21:00, Sambătă (20 decembrie), TV 1000
Operaţiunea Broken Arrow
23:00, Sambătă (20 decembrie), Sci Fi Channel
Vine tornada!
20:00, Sambătă (20 decembrie), Viasat History
Elena din Troia
22:00, Sambătă (20 decembrie), Discovery
Proiect Discovery: Pămantul
(Discovery Project Earth)
Soluţia carbonului
19:00, Sambătă (20 decembrie), National Geographic
Călătorii periculoase
(Perilous Journey)
Traversand Himalaya
20:00
Călătorii periculoase (s. doc.) - Acoperişul Americii
21:00
Sunt sclipitor! (s. doc.) - Fă-mă geniu!
22:00
Sunt sclipitor! (s. doc.) - Geniu din greşeală
23:00
Sunt sclipitor! (s. doc.) - Geniu din naştere
0:00
Superomul (f. doc.) - Forţa umană
21:20, Sambătă (20 decembrie), Discovery World
Poveştile celor care nu mai sunt
(Dead Men's Tales)
Edgar Allan Poe
vladcarama
21-12-08, 11:23
20:10, Duminică (21 decembrie), TVR 1
Cel mai rapid motor din lume
22:25
Cum să ajungi o femeie de succes (sua, 2005,
22:30, Duminică (21 decembrie), Antena1
Recuperatorul
20:30, Duminică (21 decembrie), PRO TV
Cecul sau viaţa
23:00
Jaful (sua, 2002, thrill. acţ., col.)
22:00, Duminică (21 decembrie), Prima TV
Sfantul
16:30, Duminică (21 decembrie), Naţional TV
Extralarge: Umbra Ninja
20:00, Duminică (21 decembrie), HBO
Harry Potter şi Ordinul Phoenix
20:30, Duminică (21 decembrie), ProCinema
Pasiune neimblanzită
21:00, Duminică (21 decembrie), Cinemax
Interceptarea
22:45
Serenity (sua, 2005, acţiune
21:00, Duminică (21 decembrie), TV 1000
Ghinionistul
20:00, Duminică (21 decembrie), Sci Fi Channel
Insula monştrilor
17:00, Duminică (21 decembrie), National Geographic
Asteroizii: Ameninţări din spaţiu
18:00
Ciclonul ucigaş din Myanmar (f. doc.)
19:00
Katrina: Un dezastru nenatural
20:00
Mormantul lui Irod (doc.)
21:00
Biblia secretă (s. doc.) - Rivalii lui Iisus
22:00
Biblia secretă (s. doc.) - Cavalerii templieri: Luptătorii Domnului
23:00
Ingineri (s. doc.) - Turnul Taipei 101
19:30, Duminică (21 decembrie), Discovery Science
Big Bang-ul in viziunea lui Joao Magueijo
vladcarama
22-12-08, 08:19
22:15, Luni (22 decembrie), TVR 1
Balanţa
20:30, Luni (22 decembrie), PRO TV
Conflict la Puerto Vallarta
22:45, Luni (22 decembrie), Kanal D
Facultatea
23:00, Luni (22 decembrie), Prima TV
Străzile indurării
17:10, Luni (22 decembrie), HBO Comedy
Intalnirea perfectă
21:00, Luni (22 decembrie), Cinemax 2
Interceptarea
20:00, Luni (22 decembrie), TCM
Cu mafia pe urme
19:00, Luni (22 decembrie), TV 1000
Banda fraţilor Newton
23:00, Luni (22 decembrie), TV 1000
Aşii sălbatici
19:00, Luni (22 decembrie), Viasat History
Momente din istoria postbelică
16:00, Luni (22 decembrie), National Geographic
Intalniri periculoase
(Dangerous Encounters)
Cine muşcă mai tare?
17:00
Casa cu caini (doc., col.) - Pit Bull la reeducare
18:00
In situaţie critică (s. doc.) - Submarin rusesc
19:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Hindenburg
20:00
Megauzine (s. doc.) - Winnebago
21:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Americani preistorici
22:00
Penitenciar (sua, s. doc.) - Prădători după gratii
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Tornada
21:10, Luni (22 decembrie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Acasă, in cosmos
17:30, Luni (22 decembrie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Banii
vladcarama
23-12-08, 08:15
22:15, Marţi (23 decembrie), TVR 1
Cateva zile in septembrie
20:30, Marţi (23 decembrie), PRO TV
Goana după cadou
22:15
Colecţionarul de oase
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean, Kanal D
22:45, Marţi (23 decembrie), Kanal D
Misterul unei crime
20:00, Marţi (23 decembrie), Prima TV
Cei mai buni dintre cei mai buni 2
20:15, Marţi (23 decembrie), Naţional TV
Titanic
18:40, Marţi (23 decembrie), HBO
Supercaine
23:00, Marţi (23 decembrie), HBO Comedy
O vară cu prietenii
21:00, Marţi (23 decembrie), Cinemax
Misterele Berlinului
22:45
Plutonul (sua, răzb., col.)
19:00, Marţi (23 decembrie), TV 1000
Panică in tunel
19:00, Marţi (23 decembrie), Viasat History
Momente din istoria postbelică
20:00
Calea către fisiunea nucleară (2005, doc.)
21:00
Podul aerian de la Berlin (ger., 2005, f. doc., col.)
22:00
Primul război-fulger (2006, doc.)
23:00
Tetris: Din Rusia, cu dragoste
23:00, Marţi (23 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Masacru olimpic
22:50, Marţi (23 decembrie), Discovery Science
Construind viitorul
(Building the Future)
Soluţii pentru energie
23:40
Mega constructori - Mişcand munţii din loc
20:55, Marţi (23 decembrie), Discovery World
Motoare masive
(Massive Engines)
Ambarcaţiuni
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Rachete
vladcarama
24-12-08, 09:43
22:15, Miercuri (24 decembrie), TVR 1
Milioane
20:30, Miercuri (24 decembrie), PRO TV
Troia
19:30, Miercuri (24 decembrie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
22:00
Strălucirea eternă a minţii neprihănite (sua, 2004, com. rom., col.) (15)
0:00
Cursa ghiulea
14:45, Miercuri (24 decembrie), Naţional TV, reluare
Titanic
21:15, Miercuri (24 decembrie), B1
Miracolul de pe strada 34
22:00, Miercuri (24 decembrie), Hallmark Channel
O noapte liniştită
17:45, Miercuri (24 decembrie), HBO Comedy
Amazoanele
19:00, Miercuri (24 decembrie), TV 1000
Te poţi baza pe mine
21:00, Miercuri (24 decembrie), TV 1000
Greu de ucis
19:00, Miercuri (24 decembrie), Viasat Explorer
Călătorie in jurul lumii
20:00, Miercuri (24 decembrie), Viasat Explorer
Megamaşini
20:00, Miercuri (24 decembrie), Viasat History
Familia secretă a lui Iisus
(The Secret Family of Jesus)
Maria şi moştenirea familiei
21:00, Miercuri (24 decembrie), Nat Geo Wild
Pescari cu mainile goale
16:40, Miercuri (24 decembrie), Discovery World
Inainte să devenim stăpanii Pămantului
(Before We Ruled the Earth)
A vana sau a fi vanat
17:30
Clubul Automobilelor Clasice (s. doc.) - Porsche 356
18:00
Inainte să devenim stăpanii Pămantului (s. doc.) - Ingenuncherea fiarelor
18:50
Omul Gheţurilor: Pe urmele ucigaşului (f. doc., col.)
19:40
Ţinutul Mamutului
vladcarama
25-12-08, 10:52
22:15, Joi (25 decembrie), TVR 1
Inimi necunoscute
22:45, Joi (25 decembrie), Antena1
Lumea e prea mică
21:45, Joi (25 decembrie), PRO TV
Spărgătorii de nunţi
22:00, Joi (25 decembrie), Kanal D
In timp ce tu dormeai
22:30, Joi (25 decembrie), Prima TV
Frumoasă foc
0:30, Joi (25 decembrie), Prima TV
Samuraiul orb
20:00, Joi (25 decembrie), Naţional TV
Miracol de Crăciun
18:00, Joi (25 decembrie), Hallmark Channel
In căutarea lanii de aur
20:00, Joi (25 decembrie), HBO
Podul către Terabithia
21:00, Joi (25 decembrie), Cinemax
Războiul lui Tom Hart
20:00, Joi (25 decembrie), TCM
Ciocnirea Titanilor
21:00, Joi (25 decembrie), Viasat History
Ultrasecret: Istoria spionajului
22:00, Joi (25 decembrie), Discovery
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Exploratorii
vladcarama
26-12-08, 10:43
22:15, Vineri (26 decembrie), TVR 1
Alexandru
20:30, Vineri (26 decembrie), Antena1
Regele Scorpion
22:30, Vineri (26 decembrie), Antena1
Poliţist de grădiniţă
20:30, Vineri (26 decembrie), PRO TV
Insula
20:00, Vineri (26 decembrie), Kanal D
Clona Spaţială
22:00
Moartea neagră (sua, 2008, acţiune,
20:30, Vineri (26 decembrie), Prima TV
Regele Arthur
21:30, Vineri (26 decembrie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Vineri (26 decembrie), AXN
Camerista
Cinemax
21:00
Tipic masculin (sua, 2002, com. rom., col.) (12)
22:40
N-am chef de nimic! (can.-sua, 2007, com., col.)
0:15
13 m2 (fra., 2007
21:00, Vineri (26 decembrie), TV 1000
Ghinionistul
18:50, Vineri (26 decembrie), Sci Fi Channel
Intalnire cu Joe Black
20:00, Vineri (26 decembrie), Viasat Explorer
Megamaşini
21:00
Le Mans: In braţele zeilor
21:00, Vineri (26 decembrie), Viasat History
Ultrasecret: Istoria spionajului
(Top Secret - The History of Espionage)
Episodul 2
Discovery
21:00
Martor paranormal - Străinul pe care ea il cunoştea
22:00
Fenomene stranii
23:40, Vineri (26 decembrie), Discovery Science
Tehnologii ecologice
(Eco - Tech)
Combustibilii viitorului
vladcarama
28-12-08, 11:10
TVR 1
20:10
Pretty Woman
22:15
Vremuri grele (sua, 2005, acţiune, col
22:30, Duminică (28 decembrie), Antena1
Jocul
20:30, Duminică (28 decembrie), PRO TV
88 minute
20:15, Duminică (28 decembrie), Naţional TV
Răzbunarea fantomei
20:00, Duminică (28 decembrie), HBO
Ocean's 13
19:35, Duminică (28 decembrie), HBO Comedy
Dr. Dolittle
23:45, Duminică (28 decembrie), ProCinema
Bărbierul din Siberia
21:00, Duminică (28 decembrie), Cinemax 2
Şoimul moare
21:00, Duminică (28 decembrie), TV 1000
Sfaturi in dragoste
Diskovery
21:00
Reclădit după dezastru
22:00
Supravieţuitorii dezastrelor (2006, doc.) - Erupţia vulcanului St. Helens
23:00
In viteza a cincea (engl., s, col.) - Colecţia de supermaşini
19:00, Duminică (28 decembrie), National Geographic
Secretele istoriei
(History's secret)
Experimente CIA
20:00
Secretele istoriei (s. doc.) - Aselenizări
21:00
Enigmele Bibliei (f. s. doc.) - Regii uitaţi ai Israelului
22:00
Enigmele Bibliei (f. s. doc.) - Cain şi Abel: Vrajbă intre fraţi
23:00
Ingineri (s. doc.) - Platforma Troll A
17:00, Duminică (28 decembrie), Discovery Science
Cel mai mare avion de pasageri din lume - A380
vladcarama
29-12-08, 09:02
20:30, Luni (29 decembrie), PRO TV
Pacificatorul
22:00, Luni (29 decembrie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Luni (29 decembrie), Kanal D
Lorzii străzii
20:00, Luni (29 decembrie), Naţional TV
Legenda lui Johnny Lingo
22:15, Luni (29 decembrie), B1
O vară cu Mara
20:00, Luni (29 decembrie), HBO
Două săptămani
21:00, Luni (29 decembrie), Cinemax 2
Gheaţa neagră
21:00, Luni (29 decembrie), TV 1000
Asasini
21:00, Luni (29 decembrie), Movies 24
Micul ei secret
22:00, Luni (29 decembrie), Sci Fi Channel
Uragan nuclear
18:00, Luni (29 decembrie), Viasat Explorer
Autopsia extratereştrilor
20:00, Luni (29 decembrie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
Camioane
23:00, Luni (29 decembrie), National Geographic
Clipe de coşmar
(Seconds from Disaster)
Hotelul prăbuşit din Singapore
19:30, Luni (29 decembrie), Discovery Science
Cum au schimbat lumea iubitorii de tehnologie - cu William Shatner
21:10
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - Terminator mi-a salvat viaţa
22:00
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - The Matrix mi-a salvat viaţa
22:50
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - Poarta stelară mi-a salvat viaţa
23:40
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - Oamenii in negru mi-au salvat viaţa
Diskovery Word
toata ziua
Ultimele zile din viaţa unui simbol (s. doc.)
shi
Poveştile celor care nu mai sunt
vladcarama
30-12-08, 11:56
22:15, Marţi (30 decembrie), TVR 1
Ultima dorinţă
23:30, Marţi (30 decembrie), Antena1
Partener de ocazie
20:30, Marţi (30 decembrie), PRO TV
Ultimul castel
Kanak D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Vieţi Paralele (sua
20:00, Marţi (30 decembrie), Prima TV
Cei mai buni dintre cei buni 3
23:00, Marţi (30 decembrie), Prima TV
Un foc pe cer
20:00, Marţi (30 decembrie), Naţional TV
Femei adevărate
22:00, Marţi (30 decembrie), Hallmark Channel
Cei fără odihnă
17:45, Marţi (30 decembrie), HBO
Harry Potter şi Ordinul Phoenix
21:30
Motelul groazei (sua, 2007, thrill., col.) (15)
22:55
De inchiriat (spa., 2006, horror, col.) (15)
0:00
Bordelul (f. doc.)
21:30, Marţi (30 decembrie), HBO Comedy
Cursa din Hazzard 2
22:00, Marţi (30 decembrie), ProCinema
Arahnofobia
21:00, Marţi (30 decembrie), Cinemax
Mascul necruţător
20:00, Marţi (30 decembrie), Viasat Explorer
Avionul-fantomă
23:00, Marţi (30 decembrie), Viasat History
Petrol extrem
(Extreme Oil)
Conducta
21:00, Marţi (30 decembrie), Discovery
Prototipuri
(Prototype This!)
Start rapid
20:00, Marţi (30 decembrie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
Abrams
21:00
Buni la rele (s. doc.) - Aleea Tornadelor
22:00
In situaţie critică (s. doc.) - Coşmar pe Muntele Hood
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Tsunami in munţi
Discovery Word
20:30
Maşini extreme (s. doc.) - Supermaşini
21:20
Maşini extreme (s. doc.) - Pasionaţi de viteză 2
22:10
Maşini extreme (s. doc.) - Roboţi incredibili
23:00
Maşini extreme (s. doc.) - Aerostate
23:50
Maşini extreme (s. doc.) - Monştri de metal
vladcarama
02-01-09, 11:59
22:10, Vineri (2 ianuarie), TVR 1
Numele trandafirului
20:30, Vineri (2 ianuarie), Antena1
Detectiv fără voie
22:15
Emisarul iadului (sua, 1993, thrill. acţ., col.) (15)
0:00
Suflete rătăcite (sua, 1994, thrill. acţ., col.)
22:15, Vineri (2 ianuarie), PRO TV
Apocalypto
22:00, Vineri (2 ianuarie), Kanal D
Aztec Rex
22:15, Vineri (2 ianuarie), Naţional TV
Gustul răzbunării
22:00, Vineri (2 ianuarie), Hallmark Channel
Crimă pentru incepători: Crimă la colegiu
18:00, Vineri (2 ianuarie), HBO
Sărbători in cătuşe
21:00, Vineri (2 ianuarie), Cinemax 2
Vecina
22:00, Vineri (2 ianuarie), Viasat Explorer
Familia dispărută
19:00, Vineri (2 ianuarie), Viasat History
Opus Dei şi codul lui Da Vinci
16:00, Vineri (2 ianuarie), Discovery
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Tancuri
17:00
Cele mai mari superlative - Avioane de vanătoare
18:00
Supercometa: După impact
18:00, Vineri (2 ianuarie), National Geographic
Planeta la control
Formarea sistemului solar
19:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Formarea Pămantului
20:00
Cataclisme (s. doc.) - Tsunami
21:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Lacuri ucigaşe
22:00
Momente uimitoare NG (doc. nat.) - Pericol maxim
23:00
Clipe de coşmar (s. doc.) - Prăbuşire in Amsterdam
17:00, Vineri (2 ianuarie), Discovery Science
Lumea de maine
(Nextworld)
Viitorul supraom
17:50
Lumea de maine - Viitor extrem
18:40
Automobilul viitorului - Caroseria
19:30
Automobilul viitorului - Creierul
20:20
Automobilul viitorului - Combustibilul
21:10
Automobilul viitorului - Extreme
The History Channel
20:10
Poveştile FBI-ului
21:00
Decodarea trecutului
21:55
300 de spartani: ultima bătălie
23:40
Lumi pierdute
vladcarama
03-01-09, 01:03
20:30, Sambătă (3 ianuarie), PRO TV
Planeta maimuţelor
22:45
Cascada Seraphim (sua, 2006, dr. răzb., col.) (12)
23:30, Sambătă (3 ianuarie), Kanal D
Securea
18:30, Sambătă (3 ianuarie), HBO
Zoom - Academia supereroilor
23:00
The Omen: Profeţia (sua, 2006, horror,
23:00, Sambătă (3 ianuarie), TV 1000
Crepuscul
23:50, Sambătă (3 ianuarie), Sci Fi Channel
Vizuina demonilor
20:00, Sambătă (3 ianuarie), Universal Channel
Fălci 3
18:30, Sambătă (3 ianuarie), Viasat Explorer
Reinventatorii
21:00, Sambătă (3 ianuarie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Burj al Arab
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Queen Mary 2
23:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Staţia de la Polul Sud
0:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cel mai mare cazinou din lume
vladcarama
04-01-09, 12:55
23:30, Duminică (4 ianuarie), Antena1
Fără scrupule
20:30, Duminică (4 ianuarie), PRO TV
Unsprezece plus una
16:30, Duminică (4 ianuarie), Kanal D
Misiune pe tăramul Morţii
21:30, Duminică (4 ianuarie), Prima TV
Contratimp
20:30, Duminică (4 ianuarie), B1
Ştefan Luchian
20:00, Duminică (4 ianuarie), HBO
Ruptura
21:50
Avionul cu şerpi (sua, 2006, thrill. acţ., col.) (15)
23:35
Talladega Nights: Balada lui Ricky Bobby (sua, 2006, com., col.)
19:55, Duminică (4 ianuarie), HBO Comedy
Familia Robinson
21:00, Duminică (4 ianuarie), Cinemax
Ascensiunea
20:10, Duminică (4 ianuarie), Sci Fi Channel
Uragan nuclear
22:00
Teroare in Antarctica (sua, 2003, thrill., col.) (12)
23:40
In transă (1998, horror, col.) (12)
0:00, Duminică (4 ianuarie), Universal Channel
Compromis mortal
17:00, Duminică (4 ianuarie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Hotelul de gheaţă
18:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Podul Millau
19:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Stadionul Olimpic din Beijing
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Insule in Dubai
21:00
Monstrul din Amazon (doc.)
22:00
Megafish (f. doc.)
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Gheţarii se topesc!
21:20, Duminică (4 ianuarie), Discovery World
Josh Bernstein: Misterele lumii
(Into the Unknown with Josh Bernstein)
Căutand Arca lui Noe
22:10
Josh Bernstein: Misterele lumii (sua, 2008, s. doc., col.) - Viaţa secretă a gladiatorilor
23:00
Femeia de 280 kg
23:50
Casa bantuită din Connecticut
vladcarama
06-01-09, 17:44
23:00, Marţi (6 ianuarie), Viasat Explorer
Penisul perfect
Imi pare rau dar pe asta il vad zilnic si chiar de mai multe ori!:):):)
vladcarama
07-01-09, 14:10
22:15, Miercuri (7 ianuarie), TVR 1
Voci inocente in casa de carton
22:00, Miercuri (7 ianuarie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45
Experiment letal (sua, 2003, horror, col.
23:40, Miercuri (7 ianuarie), HBO
Motelul groazei
21:00, Miercuri (7 ianuarie), Cinemax
Mici copii
21:00, Miercuri (7 ianuarie), Cinemax 2
Alergand ca apucaţii
21:00, Miercuri (7 ianuarie), TV 1000
Tenebrele
22:00, Miercuri (7 ianuarie), Sci Fi Channel
Vizuina demonilor
23:40, Miercuri (7 ianuarie), Sci Fi Channel
Apocalipsa extratereştrilor
18:50, Miercuri (7 ianuarie), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Recorduri şi trenuri cu aburi
20:30, Miercuri (7 ianuarie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Organismul fantastic
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Trenuri care spulberă recorduri
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Sarbacana
vladcarama
08-01-09, 14:15
22:10, Joi (8 ianuarie), TVR 1
Ferma ciocârliilor
20:15, Joi (8 ianuarie), Antena1
Pasărea pe sârmă
20:30, Joi (8 ianuarie), PRO TV
Cartierul crimei
22:00, Joi (8 ianuarie), Kanal D
Specii dispărute
HBO
20:00
Tabăra cu bucluc (sua, 2007, com. de fam., col.)
21:30
Somnambul (can.-sua, 2008, dramă, col.) (15)
21:00, Joi (8 ianuarie), Movies 24
Dispariţia misterioasă
18:00, Joi (8 ianuarie), Viasat Explorer
Misterele comportamentului uman
22:00, Joi (8 ianuarie), Discovery
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Naveta spaţială
23:40, Joi (8 ianuarie), Discovery Science
Mega constructori
(Mega Builders)
Aripi scufundate
vladcarama
09-01-09, 15:05
Pro Tv
20:30
Ultimul samurai (sua-nz.-jap., 2003, acţiune) (12)
23:30
Trupe de elită (sua-hol., 1997, acţiune)
0:00, Vineri (9 ianuarie), Kanal D
Dincolo de porţile Iadului
20:30, Vineri (9 ianuarie), Prima TV
De bună voie şi nesilită de nimeni
22:00, Vineri (9 ianuarie), Hallmark Channel
Jane Doe: Legături indestructibile
20:00, Vineri (9 ianuarie), HBO
Zborul 93
22:00, Vineri (9 ianuarie), ProCinema
Experiment diabolic
21:50, Vineri (9 ianuarie), Cinemax 2
Gheaţa neagră
22:00, Vineri (9 ianuarie), TCM
Intoarcerea morţilor vii
TV1000
21:00
Monstrul din Lake Placid
23:00
Robocop 2
19:00, Vineri (9 ianuarie), Viasat Explorer
Călătorie la extreme
18:00, Vineri (9 ianuarie), Discovery
O pradă mortală
(Deadliest Catch)
Omul contra gheţurilor
20:00
Decodificarea dezastrului (f. doc.) - Mine
21:00
Martor paranormal - Ucigaşii printre ei
22:00
Fenomene stranii - Chemarea
23:00
Fenomene stranii - Apartamentul
0:00
Ultimele 24 de ore (s. doc.) - Hunter S. Thompson
22:00, Vineri (9 ianuarie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Prieteni şi rivali
23:40, Vineri (9 ianuarie), Discovery Science
Mega constructori
(Mega Builders)
Inălţime extremă
20:30, Vineri (9 ianuarie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Inventarea adolescentului
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Elicoptere de atac
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Focul grecesc
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Pierdut in larg
vladcarama
10-01-09, 13:14
20:30, Sambătă (10 ianuarie), Antena1
Mesagerul reginei
20:30, Sambătă (10 ianuarie), PRO TV
Legea e lege
23:30, Sambătă (10 ianuarie), Kanal D
Dorinţe de coşmar
20:30, Sambătă (10 ianuarie), Prima TV
Balciul deşertăciunilor
22:15, Sambătă (10 ianuarie), Naţional TV
Spargerea
18:00, Sambătă (10 ianuarie), Hallmark Channel
Coşmarul din Caraibe
21:00, Sambătă (10 ianuarie), HBO
Jocul terorii
21:00, Sambătă (10 ianuarie), Cinemax
La bine şi la rău
0:30, Sambătă (10 ianuarie), Cinemax 2
Fata tatei
19:00, Sambătă (10 ianuarie), TV 1000
Panică in tunel
20:00, Sambătă (10 ianuarie), Discovery
Minuni create de mana omului - Asia
22:00, Sambătă (10 ianuarie), Discovery
Lumea de maine
20:00, Sambătă (10 ianuarie), National Geographic
Undeva in China
(Lost in China)
Barajul Sanxia
21:00
Megauzine (s. doc.) - BMW
22:00
Megauzine (s. doc.) - Corvette
23:00
Megauzine (s. doc.) - Ferrari
0:00
Culise (talk show) - Săptămana vitezei
23:50, Sambătă (10 ianuarie), Discovery World
Fenomene stranii
(A Haunting)
Ecouri de dincolo de mormant
vladcarama
11-01-09, 13:58
20:15, Duminică (11 ianuarie), TVR 1
Dragoste otrăvitoare
23:30, Duminică (11 ianuarie), Antena1
Pumnul de fier
20:15, Duminică (11 ianuarie), Naţional TV
Triunghiul dragostei
0:00, Duminică (11 ianuarie), Hallmark Channel
Minciuni şi inşelăciuni
21:55, Duminică (11 ianuarie), HBO
Southland Tales
20:30, Duminică (11 ianuarie), ProCinema
In absenţa binelui
21:00, Duminică (11 ianuarie), Cinemax
Supraveghere
23:00, Duminică (11 ianuarie), TV 1000
Camera morţii
19:00, Duminică (11 ianuarie), Viasat Explorer
Everest: Om contra munte
17:00, Duminică (11 ianuarie), Viasat History
Omul care a găsit Titanicul
20:00, Duminică (11 ianuarie), Viasat History
Sigmund Freud
21:00
Pinochet in suburbii (engl., 2006, f. doc.)
22:30
Ziua Judecăţii: Raiul şi iadul (engl., 2004, s. doc.) - Judecata
23:00
Meciul vieţii lor (dan., 2002, f. doc.)
21:00, Duminică (11 ianuarie), Discovery
Construind viitorul
(Building the Future)
Soluţii pentru energie
22:00
Supravieţuitorii dezastrelor (2006, doc.) - Dezastrul nuclear de la Cernobil
23:00
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Elicoptere de atac
19:30, Duminică (11 ianuarie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Forţă
20:20
Tancurile de pe Lună (f. doc.)
21:10
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Prieteni şi rivali
22:00
Radiografia unui dezastru - Incendiu in Tunelul Kaprun
22:50
Anchetatorii accidentelor (f. s. doc.) - Pilotul
23:40
Tehnologie extremă - Smart Tunnel - Malaezia
vladcarama
12-01-09, 11:51
TVR 1
21:00
Gala Fotbalului Mondial 2008 - FIFA World Player
20:30, Luni (12 ianuarie), PRO TV
Temperatură critică
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
La un pas de dezastru (sua, 2001, acţiune
B1
20:00
Zestrea domniţei Ralu (rom., 1970, f. ist.) (AP)
22:00
Rămân cu tine (rom., 1982, com.)
22:40, Luni (12 ianuarie), HBO
Două săptămâni
21:00, Luni (12 ianuarie), Cinemax
Steaguri pline de glorie
21:00, Luni (12 ianuarie), Cinemax 2
Supraveghere
20:30, Luni (12 ianuarie), Viasat Explorer
Industria remorcherelor
Nat Geo
20:00
Viaţa sub lupă (f. doc.)
21:00
Monştri cosmici (doc.)
22:00
Sfârşitul Universului (f. doc.)
23:00
Penitenciar (sua, s. doc.) - Cuşcă fără scăpare
22:00, Luni (12 ianuarie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Tunelul dificil
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Primul atac
23:40
Tehnologie extremă - Petrol şi gheţuri în Sakhalin
21:00, Luni (12 ianuarie), Nat Geo Wild
12 periculoşi
(Deadly Dozen)
America de Nord
vladcarama
13-01-09, 16:04
20:30, Marţi (13 ianuarie), PRO TV
Intrarea dragonului
19:20, Marţi (13 ianuarie), Cinemax
Ascensiunea
22:00, Marţi (13 ianuarie), Viasat Explorer
Imposibilii
23:00, Marţi (13 ianuarie), Viasat Explorer
Adevărul despre Amityville
20:00, Marţi (13 ianuarie), National Geographic
Restaurarea Partenonului
21:00
Hubble: Ultima frontieră
20:30, Marţi (13 ianuarie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Divertisment la domiciliu
vladcarama
14-01-09, 11:28
20:30, Miercuri (14 ianuarie), PRO TV
Urmărire periculoasă
20:00, Miercuri (14 ianuarie), B1
Iancu Jianul, zapciul
22:00, Miercuri (14 ianuarie), B1
Vulcanul stins
22:00, Miercuri (14 ianuarie), HBO
Premiile Globul de Aur 2009
0:05, Miercuri (14 ianuarie), HBO
Imperiul minţii
22:00, Miercuri (14 ianuarie), ProCinema
Instincte fatale
23:00, Miercuri (14 ianuarie), Cinemax
Plutonul
17:00, Miercuri (14 ianuarie), National Geographic
Paradisuri naturale
(Living Edens)
Kamchatka - Siberia interzisă
18:00
Secrete (f. s. doc.) - Toaleta
20:00
Biblia secretă (s. doc.) - Rivalii lui Iisus
21:00
Evanghelia după Iuda (doc.)
22:50, Miercuri (14 ianuarie), Discovery Science
Despre ce este vorba?
(What's That About?)
Şantierul feroviar
21:00, Miercuri (14 ianuarie), Nat Geo Wild
12 periculoşi
(Deadly Dozen)
India
18:50, Miercuri (14 ianuarie), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Record de viteză pe uscat
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Banii
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Viteză blindată
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Katana
23:50, Miercuri (14 ianuarie), Discovery World
Crime care au zguduit lumea
(Crimes That Shook the World)
Ucigaşul BTK
vladcarama
15-01-09, 12:35
Pro Tv
20:30
Singur in luptă (12)
22:30, Joi (15 ianuarie), Prima TV
Sabia blestemată
B1
20:00
Iancu Jianul haiducul (rom., 1981, aventuri) (AP)
22:00
Vulpe - Vanător (rom., 1993, dramă)
23:30, Joi (15 ianuarie), TVR 2
Triunghiul misterelor
HBO
20:00
O dragoste implinită (sua, 2007, dr. romantic.) (12)
21:55
Jocul terorii (can.-engl., 2007, polit.
22:00, Joi (15 ianuarie), ProCinema
Ucigaşul dinlăuntru
21:00, Joi (15 ianuarie), TV 1000
Relicva
21:00, Joi (15 ianuarie), Movies 24
Casa bantuită
19:00, Joi (15 ianuarie), Viasat History
Podurile din New York
Discovery
20:00
Decodificarea dezastrului (f. doc.) - Avalanşe
21:00
Cele mai mari superlative - Automobile sport
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Acasă, in cosmos
Discovery World
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Mijloacele de transport
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Automobile sport
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Arbaleta cu tir multiplu
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Labrador
:tv:
vladcarama
16-01-09, 13:49
20:30, Vineri (16 ianuarie), Antena1
Antiglonţ
22:30, Vineri (16 ianuarie), Antena1
8 MM
20:30, Vineri (16 ianuarie), PRO TV
Kickboxer 1
22:15, Vineri (16 ianuarie), PRO TV
Pathology
20:00, Vineri (16 ianuarie), Kanal D
Ultima secundă
23:00, Vineri (16 ianuarie), Kanal D
Anticristul
vladcarama
17-01-09, 12:21
22:10, Sambătă (17 ianuarie), TVR 1
Ecks contra Sever
Antena 1
20:30
Maestrul din umbră (sua, 2006, acţiune) (12)
22:30
Plăcintă americană 2 (sua, 2001, com.)
23:30, Sambătă (17 ianuarie), Kanal D
Ganduri otrăvite
20:15, Sambătă (17 ianuarie), Naţional TV
Rămai departe
21:00, Sambătă (17 ianuarie), B1
Ion, blestemul iubirii
22:40, Sambătă (17 ianuarie), HBO
Războiul familiei Watson
23:50, Sambătă (17 ianuarie), HBO Comedy
Festivalul berii
22:00, Sambătă (17 ianuarie), ProCinema
Luptătoarea
21:00, Sambătă (17 ianuarie), TV 1000
Sinuciderea fecioarelor
21:00, Sambătă (17 ianuarie), Movies 24
Capcana suspiciunilor
20:00, Sambătă (17 ianuarie), Discovery
Minuni create de mana omului - Asia
22:00, Sambătă (17 ianuarie), Discovery
Lumea de maine
(Nextworld)
Pericole viitoare
19:00, Sambătă (17 ianuarie), National Geographic
Biblia secretă
(Secret Bible)
Apocalipsa
23:40, Sambătă (17 ianuarie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Staţia Spaţială Internaţională
18:50, Sambătă (17 ianuarie), Discovery World
Misterul lacului Toplitz
vladcarama
18-01-09, 13:12
0:00, Duminică (18 ianuarie), Antena1
Cavalerul intunericului
22:15, Duminică (18 ianuarie), TVR 1
Beowulf şi Grendel
20:30, Duminică (18 ianuarie), PRO TV
Oră de varf
20:15, Duminică (18 ianuarie), Naţional TV
Un mincinos indrăgostit
B1
20:30
Pădureanca (rom., 1988, dramă) (AP)
22:45
Două lozuri (rom., 1957, com., a-n) (AP)20:30
21:30, Duminică (18 ianuarie), HBO
We Are One: Concert in onoarea preşedintelui ales Barack Obama
23:25, Duminică (18 ianuarie), HBO
Imperiul minţii
19:00, Duminică (18 ianuarie), TV 1000
Tremors - Creaturi ucigaşe
21:00
Simpatico (sua, 1999, dramă)
23:00
Mississippi in flăcări
18:30, Duminică (18 ianuarie), Viasat Explorer
Reinventatorii
19:00, Duminică (18 ianuarie), Viasat History
OZN-urile şi Războiul Rece
21:00, Duminică (18 ianuarie), Discovery
Construind viitorul
(Building the Future)
Cum să supravieţuim dezastrelor naturale
19:30, Duminică (18 ianuarie), Discovery Science
Corpul omenesc: Maşinăria supremă
(Human Body: Ultimate Machine)
Puterea creierului
23:40, Duminică (18 ianuarie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Marea cursă a montagne-russe-urilor
vladcarama
19-01-09, 10:37
20:30, Luni (19 ianuarie), PRO TV
Rechinii ucigaşi
22:00, Luni (19 ianuarie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
21:00, Luni (19 ianuarie), TVR Cultural
Made in Chicago: cum a apărut Barack Obama...
20:00, Luni (19 ianuarie), ProCinema
Lilieci
22:00, Luni (19 ianuarie), ProCinema
Ultimul experiment
21:00, Luni (19 ianuarie), TV 1000
Nominalizat la Oscar
20:30, Luni (19 ianuarie), Viasat Explorer
Industria remorcherelor
20:00, Luni (19 ianuarie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Transport aerian militar
21:00
USS Nimitz (s. doc.) - Imbarcarea
22:00
USS Nimitz (s. doc.) - Haos sub control
Disc Scien
21:10
Vanătorii de mituri (sua) - Titanicul se scufundă
22:00
Tehnologie extremă - La instrucţie
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Prădători
23:40
Construcţii colosale (f. s. doc.) - Cea mai mare cale ferată din lume
20:30, Luni (19 ianuarie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Mobilierul
vladcarama
20-01-09, 14:12
20:30, Marţi (20 ianuarie), Antena1
Kull, cuceritorul
22:45, Marţi (20 ianuarie), Kanal D
După impact
22:15, Marţi (20 ianuarie), Prima TV
Codul de onoare
20:00, Marţi (20 ianuarie), HBO
In Maroc
vladcarama
21-01-09, 16:02
20:30, Miercuri (21 ianuarie), PRO TV
O moarte mai bună
23:00, Miercuri (21 ianuarie), Kanal D
Dragon Boys
22:00, Miercuri (21 ianuarie), Naţional TV
Prada perfectă
21:50, Miercuri (21 ianuarie), HBO
We Are One: Concert in onoarea preşedintelui ales Barack Obama
21:00, Miercuri (21 ianuarie), TV 1000
Tortura
23:00, Miercuri (21 ianuarie), Viasat History
Războiul secolului
(War of the Century)
Vin ruşii
21:00, Miercuri (21 ianuarie), National Geographic
Biblia secretă
(Secret Bible)
Apocalipsa
23:40, Miercuri (21 ianuarie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Un Singapore subteran
22:00, Miercuri (21 ianuarie), Nat Geo Wild
Viperele
vladcarama
22-01-09, 14:07
20:30, Joi (22 ianuarie), Antena1
K-9: Câinele detectiv
20:30, Joi (22 ianuarie), PRO TV
Joc final
23:00, Joi (22 ianuarie), Kanal D
Dragon Boys 2
22:30, Joi (22 ianuarie), Prima TV
Demonii vitezei
20:00, Joi (22 ianuarie), Naţional TV
Chinurile facerii
22:20, Joi (22 ianuarie), HBO
Mărturie sub tortură
0:05, Joi (22 ianuarie), HBO
Crocodilul
21:00, Joi (22 ianuarie), TV 1000
Dosarele X
18:00, Joi (22 ianuarie), Viasat Explorer
Ştiinţa sportului
19:00
SAS: Secretele supravieţuirii
20:00
Dosarele X de la NASA (sua, 2007, s. doc.)
21:00
Jucării de milioane
20:00, Joi (22 ianuarie), Discovery
Decodificarea dezastrului
(Decoding Disaster)
Mine
18:40, Joi (22 ianuarie), Discovery Science
Brevete modificate
(Patent Bending)
Cel bun, cel rău şi cel inutil
20:30, Joi (22 ianuarie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Sistemele de securitate
vladcarama
24-01-09, 09:43
20:15, Sambătă (24 ianuarie), TVR 1
Shakespeare in love
Antena 1
20:30
Răzbunandu-l pe Angelo (sua, 2002, acţ. com.) (12)
22:30
Viaţă de liceu (sua
20:30, Sambătă (24 ianuarie), PRO TV
Intangibilul
22:15
Leon
23:45, Sambătă (24 ianuarie), Kanal D
Ultima suflare
20:30, Sambătă (24 ianuarie), Prima TV
Fete rele
20:15, Sambătă (24 ianuarie), Naţional TV
Pe cont propriu
22:15
Zori intunecaţi (sua, 1997, acţiune)
20:00, Sambătă (24 ianuarie), Hallmark Channel
McBride: Mereu credincios
23:30, Sambătă (24 ianuarie), HBO
Diamantul sangeriu
Cinemax
21:00
Oaia albastră a familiei (sua, 2007, com.) (12)
22:30
Plutonul
21:00, Sambătă (24 ianuarie), TV 1000
Calea samuraiului
13:00, Sambătă (24 ianuarie), Discovery
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Petrol şi gheţuri in Sakhalin
22:00, Sambătă (24 ianuarie), Discovery
Lumea de maine
(Nextworld)
Viitorul vieţii pe Pămant
22:00, Sambătă (24 ianuarie), Nat Geo Wild
Katrina: Salvarea animalelor
23:00
Katrina: Un dezastru nenatural (f. doc.)
0:00
Ciclonul ucigaş din Myanmar
18:50, Sambătă (24 ianuarie), Discovery World
Vreme de război
(Storms of War)
Război pe Canal - Ziua Z, 6 iunie 1944
19:15, Sambătă (24 ianuarie), Discovery World
Vreme de război
(Storms of War)
Război in zăpadă - Bătălia pentru Alpi, 1915 - 1918
19:40, Sambătă (24 ianuarie), Discovery World
Josh Bernstein: Misterele lumii
(Into the Unknown with Josh Bernstein)
Tombuktu
vladcarama
25-01-09, 11:17
20:30, Duminică (25 ianuarie), PRO TV
Curierul
22:15, Duminică (25 ianuarie), PRO TV
Nici o vorbă
20:15, Duminică (25 ianuarie), TVR Cultural, reluare
Muzeele industriei
23:35, Duminică (25 ianuarie), TVR 2
Avocat şi victimă
20:00, Duminică (25 ianuarie), HBO
Războiul ideilor
22:30, Duminică (25 ianuarie), HBO
Restul e tăcere
22:00, Duminică (25 ianuarie), AXN
Gattaca
21:00, Duminică (25 ianuarie), TV 1000
Şacalul
23:05, Duminică (25 ianuarie), MGM
In numele credinţei
23:00, Duminică (25 ianuarie), Viasat Explorer
666: In căutarea Satanei
18:00, Duminică (25 ianuarie), National Geographic
Extratereştrii
(Extraterrestrial)
Luna-Albastră
20:20, Duminică (25 ianuarie), Discovery Science
Automobilul viitorului
(FutureCar)
Creierul
23:00, Duminică (25 ianuarie), Nat Geo Wild
Pescari cu mainile goale
19:40, Duminică (25 ianuarie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Organismul fantastic
20:05
James May despre secolul 20 (f. s. doc.) - La adăpost!
20:30
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Katana
21:20
Josh Bernstein: Misterele lumii (sua, 2008, s. doc.) - Mumii
22:10
Josh Bernstein: Misterele lumii (sua, 2008, s. doc.) - Marte
23:00
Un stomac de oţel
23:50
Fenomene stranii
vladcarama
26-01-09, 12:02
20:30, Luni (26 ianuarie), PRO TV
Vanătoare fatală
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Ţintă finală (sua-can., 2001
vladcarama
28-01-09, 17:35
22:10, Miercuri (28 ianuarie), TVR 1
Transamerica
23:00, Miercuri (28 ianuarie), Kanal D
Lovitură mortală 2
21:30, Miercuri (28 ianuarie), HBO
Motelul groazei
21:30, Miercuri (28 ianuarie), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
22:50, Miercuri (28 ianuarie), Discovery Science
Despre ce este vorba?
22:00, Miercuri (28 ianuarie), Nat Geo Wild
Reptile rele
22:10, Miercuri (28 ianuarie), Discovery World
La un pas de moarte
vladcarama
29-01-09, 17:18
23:00, Joi (29 ianuarie), Kanal D
Creatura
22:15, Joi (29 ianuarie), Prima TV
American kickboxer
22:00, Joi (29 ianuarie), ProCinema
Fantoma
21:50, Joi (29 ianuarie), Cinemax
Mici copii
21:00, Joi (29 ianuarie), TV 1000
Gemenii
0:10, Joi (29 ianuarie), Sci Fi Channel
Rămasă in beznă
21:00, Joi (29 ianuarie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
22:00, Joi (29 ianuarie), Viasat Explorer
Supravieţuirea celui mai rău
20:00, Joi (29 ianuarie), Discovery
Radiografia unui dezastru
(Blueprint for Disaster)
Dezastrul din Kings Cross
21:00
Cele mai mari superlative - Avioane de vanătoare
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Prieteni şi rivali
22:00, Joi (29 ianuarie), Nat Geo Wild
Sharkville
23:00, Joi (29 ianuarie), Discovery World
Moştenire nedorită: Instrumente chirurgicale uitate
vladcarama
30-01-09, 15:10
20:30
Kickboxer 3: Arta războiului (sua, 1992, acţiune) (12)
22:15
Camera 1408 (sua, 2007, horror)
23:15, Vineri (30 ianuarie), Kanal D
Grizzly Park
22:00, Vineri (30 ianuarie), Prima TV
Carter, zis "Uraganul"
23:45, Vineri (30 ianuarie), HBO
Crime online
21:30, Vineri (30 ianuarie), HBO Comedy
Muzica şi versurile
22:50, Vineri (30 ianuarie), Cinemax
Gheaţă neagră
0:30, Vineri (30 ianuarie), Sci Fi Channel
Păianjeni 2
20:00, Vineri (30 ianuarie), Viasat Explorer
Maşinile vedetelor
(Car Cruzin)
Nat Geo
20:00
Pămant frămantat: Potopul (doc.)
21:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Viitorul Terrei
22:00
USS Nimitz (s. doc.) - Secrete
23:00
Frăţia Ariană
vladcarama
31-01-09, 11:59
22:30, Sambătă (31 ianuarie), Antena1
Dragonul: Viaţa lui Bruce Lee
22:15, Sambătă (31 ianuarie), PRO TV
Misiune de recuperare
23:45, Sambătă (31 ianuarie), Kanal D
Apartamentul 12
22:00, Sambătă (31 ianuarie), Hallmark Channel
Viziunile lui Sarah
0:00, Sambătă (31 ianuarie), Hallmark Channel
Ieşind la lumină
22:30, Sambătă (31 ianuarie), HBO
Borat
22:00, Sambătă (31 ianuarie), ProCinema
Istoria faţă in faţă cu justiţia
21:00, Sambătă (31 ianuarie), Cinemax
Ore de vară
20:00, Sambătă (31 ianuarie), Discovery
Regii construcţiilor
(Kings of Construction)
Podul de la Barajul Hoover
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - Cirque du Soleil şi cortul lor uriaş
22:00
Lumea de maine - Inteligenţă
16:00, Sambătă (31 ianuarie), National Geographic
Podul de pe raul Kwai: Documentarul
19:30, Sambătă (31 ianuarie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Lupta sistemelor de navigare
vladcarama
01-02-09, 12:16
23:35, Duminică (1 februarie), TVR 2
Războiul pămantului
22:05, Duminică (1 februarie), AXN
Lunetistul 2
20:30, Duminică (1 februarie), ProCinema
Naufragiatul
22:35, Duminică (1 februarie), Cinemax
Puşcaşi marini
20:00, Duminică (1 februarie), Viasat History
Bob Kennedy, omul care a vrut să schimbe America
20:00, Duminică (1 februarie), National Geographic
Planeta la control
Viitorul Terrei
19:30, Duminică (1 februarie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Războaie de căutare
vladcarama
02-02-09, 13:23
Pro Tv
20:30
Bărbatul ideal (sua-hongk
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Operaţiunea Delta Force 4 (sua
Prima Tv
22:45
Pe urmele dragonului de jad (sua
National Tv
20:00
Cantemir (rom., 1973
Halmark
18:00
Coşmarul din Caraibe (sua, 2006
Discovery Ch
23:00
Tehnici esenţiale de supravieţuire - Romania
vladcarama
03-02-09, 10:25
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Pericol extrem (sua-can., 1996, acţiune)
20:00, Marţi (3 februarie), Naţional TV
Hotelul de 1 milion de dolari
22:45, Marţi (3 februarie), Prima TV
Inviat din morţi
22:45, Marţi (3 februarie), TVR Cultural
Muzeele industriei
21:35, Marţi (3 februarie), HBO
O noapte de teroare
19:35, Marţi (3 februarie), Cinemax
Misterul lui Watteau
19:00, Marţi (3 februarie), Viasat Explorer
SAS: Secretele supravieţuirii
20:00
Super nave (can., 2008, s. doc.)
21:00
Cursele GT (sua, 2007, s. doc.)
22:00
Imposibilii (sua, 2008, s. doc.)
Viasat Hstory
17:30
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială (engl., 2004, s. doc.) - Maşinării de război
18:00
Castele şi regi (jap., 2007, s. doc.) - Alhambra - Nesfarşita aspiraţie spre Paradis
19:00
Impresioniştii (engl., 2002, s. doc.) - Cezanne
19:30
Povestea tablourilor celebre (2004, doc.) - " Mona Lisa" de Leonardo da Vinc
0:00
Cele şapte minuni ale lumii industriale (engl., 2003, s. doc.) - Episodul 2
Disc Word
18:00
Drumul spre Berlin alături de Al Murray (s. doc.) - Traseul spre Paris
18:25
Drumul spre Berlin alături de Al Murray (s. doc.) - Arma secretă a lui Hitler
18:50
Curse - Viteză in stil Hollywood
The History Channel
18:20
Megadezastre
19:10
Al Doilea Război: ultimele zile
20:00
Bătălie 360°
20:55
Lupte aeriene
21:50
Secretele morţilor
22:40
Lumi pierdute
23:30
Maşina militară sovietică
vladcarama
04-02-09, 17:39
22:00
Pantă alunecoasă (sua, 2006, com.) (18)
23:25
Sporturi extreme 2 (can., 2008, com.) (15)
1:00
Căminul ororilor 2 (sua, 2007, horror) (18)
23:30, Miercuri (4 februarie), Sci Fi Channel
Plăcerea de a ucide
vladcarama
05-02-09, 09:16
20:30, Joi (5 februarie), PRO TV
Nomadul
23:00, Joi (5 februarie), Kanal D
Boa contra Piton
HBO
22:00
Şcoala secretă de arte (sua, 2006, com.) (15)
23:45
Un prieten adevărat (spa., 2006, s. horror
22:00, Joi (5 februarie), ProCinema
Panza de păianjen
17:55, Joi (5 februarie), Cinemax
Lili şi baobabul
20:20, Joi (5 februarie), Discovery Science
Cum se fabrică?
21:00, Joi (5 februarie), Discovery
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Elicoptere
23:00
Proiect Discovery: Pămantul (sua, 2008, s) - Ecran spaţial de protecţie
21:00, Joi (5 februarie), TV 1000
Relicva
vladcarama
06-02-09, 18:23
Pro TV
20:30
Stăpanul inelelor: Frăţia Inelului
Kanal D
22:30
Amprente Mortale (sua, 2006, horror
21:00, Vineri (6 februarie), Viasat History
Podul aerian de la Berlin
22:00, Vineri (6 februarie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Acasă, in cosmos
22:50
Automobilul viitorului - Extreme
23:40
Cat e lumea de mare (f. doc.) - Italia
22:10, Vineri (6 februarie), Discovery World
La un pas de moarte
(I Shouldn't Be Alive)
Supravieţuitor in peştera de gheaţă
vladcarama
08-02-09, 12:23
Pro tvDuminică (8 februarie), PRO TV
20:30
Al naibii tratament! (sua, 2003, com.) (12)
22:30
Omul invizibil (sua-ger., 2000, S.F.)
0:30,
Bietul Ioanide
17:10, Duminică (8 februarie), HBO
Omul-Păianjen 3
23:15, Duminică (8 februarie), HBO
Orfelinatul
22:30, Duminică (8 februarie), Cinemax
Zece semne rele
21:00, Duminică (8 februarie), TV 1000
Teroare subterană
23:00, Duminică (8 februarie), National Geographic
Planeta la control
Călătorie sub pămant
19:30, Duminică (8 februarie), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Puterea utilizatorilor
21:10, Duminică (8 februarie), Discovery Science
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Acasă, in cosmos
vladcarama
09-02-09, 14:56
22:00, Luni (9 februarie), Antena1
Fetele marinarului
20:30, Luni (9 februarie), PRO TV
Ciclopul
20:00, Luni (9 februarie), Naţional TV
Intoarcerea lui Vodă Lăpuşneanul
22:55, Luni (9 februarie), HBO
Borat
21:30, Luni (9 februarie), HBO Comedy
Două săptămani
22:00, Luni (9 februarie), ProCinema
Jocul terorii
23:45, Luni (9 februarie), Cinemax
Ciuperci
22:30, Luni (9 februarie), Cinemax 2
Zece semne rele
17:00, Luni (9 februarie), Viasat Explorer
Războiul mecanicilor
20:00
Piloţi de elită ( aus., 2006, s. doc.)
20:30
Industria remorcherelor (can., 2008, s. doc.)
21:00
Cursele GT (sua, 2007, s. doc.)
22:00
Arta jafului (engl., 2006, f. s. doc.)
23:00
MacIntyre in lumea interlopă (e
20:00, Luni (9 februarie), National Geographic
Mare, mai mare, maxim
(Big, Bigger, Biggest)
Portavion
22:00, Luni (9 februarie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Montagne russe
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Acţiune imediată
23:40
Cat e lumea de mare
20:55, Luni (9 februarie), Discovery World
Maşini la superlativ
(Ultimate Cars)
De lux
vladcarama
10-02-09, 10:19
20:30, Marţi (10 februarie), PRO TV
Teren minat
20:00, Marţi (10 februarie), Prima TV
Deturnarea
21:45
Fotbal: Brazilia - Italia
Transmisiune in direct, meci amical
21:45, Marţi (10 februarie), HBO
Numărul 23
22:00, Marţi (10 februarie), ProCinema
Tentaţia seducţiei 2
21:00, Marţi (10 februarie), TV 1000
Sinuciderea fecioarelor
MOvies 24
21:00
Casa bantuită (sua, 1996, horror) (18)
22:45
Viziuni paranormale (sua, 2002, horror) (16)
0:30
Secretele seducţiei (18)
Erotic
23:00, Marţi (10 februarie), Viasat Explorer
Penisul perfect
22:00, Marţi (10 februarie), Nat Geo Wild
Homarul uriaş!
20:30, Marţi (10 februarie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Puterea vantului
20:55
Maşini la superlativ - Raliu
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Arme de foc
vladcarama
13-02-09, 14:06
22:15, Vineri (13 februarie), TVR 1
Hoţul de Orhidee
22:30, Vineri (13 februarie), Antena1
Frica
20:30, Vineri (13 februarie), PRO TV
Stăpanul inelelor: Cele două turnuri
Kanal D
21:30
Podul dragonilor (sua, 1999, acţiune) (AP)
23:30
Capcana albă (sua, 2003, horror)
20:15,
Vineri (13 februarie), Naţional TV
Turbulenţe 2: Frica de inălţimi
TV 1000
1:00
Poveştile fetelor (18)
Erotic, SUA, 2007
23:00, Vineri (13 februarie), Viasat History
Revoluţia marelui ecran
(The Silver Screen Revolution: New Faces in Hollywood)
20:00, Vineri (13 februarie), National Geographic
Megauzine
(Megafactories)
BMW
23:40, Vineri (13 februarie), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
(Man Made Marvels Asia)
Acvariul din Okinawa
20:30, Vineri (13 februarie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Abur pe ape
vladcarama
14-02-09, 10:08
22:10, Sambătă (14 februarie), TVR 1
Atracţie infernală
20:30, Sambătă (14 februarie), Antena1
Memoriile unei gheişe
21:45, Sambătă (14 februarie), PRO TV
Iluzionistul
23:45, Sambătă (14 februarie), Kanal D
Pierduţi in rutină
20:30, Sambătă (14 februarie), Prima TV
Casanova
16:45, Sambătă (14 februarie), Naţional TV
Liceenii
22:45, Sambătă (14 februarie), TVR Cultural
Muzeele industriei
21:00, Sambătă (14 februarie), HBO
Fără reţineri
21:00, Sambătă (14 februarie), TV 1000
Speed - Cursa infernală
23:00
Speed 2: Croazieră infernală
22:00, Sambătă (14 februarie), Discovery
Lumea de maine
(Nextworld)
Metroul de maine
23:40, Sambătă (14 februarie), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
(Man Made Marvels Asia)
Expresul Coreean
vladcarama
15-02-09, 11:19
22:10, Duminică (15 februarie), TVR 1
Păpuşile ruseşti
23:30, Duminică (15 februarie), Antena1
Psihoza II
Pro Tv
20:30
Spion din greşeală (sua-hongk., 2001, acţiune) (12)
22:45
Resident Evil 2: Ultimul război (ger.-fra.-engl., 2004, horro
22:00, Duminică (15 februarie), Prima TV
Crimă in trei timpi
20:15, Duminică (15 februarie), Naţional TV
Om Shanti Om
17:40, Duminică (15 februarie), HBO
Diavolul se imbracă de la Prada
20:00, Duminică (15 februarie), HBO
Magie in New York
23:35, Duminică (15 februarie), HBO Comedy
Cursa din Hazzard 2
20:30, Duminică (15 februarie), ProCinema
Baladă indiană
21:00, Duminică (15 februarie), TV 1000
Predator I shi II
22:00, Duminică (15 februarie), Viasat Explorer
Superspionul
21:00, Duminică (15 februarie), Discovery
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Staţia Spaţială Internaţională
21:00, Duminică (15 februarie), National Geographic
Voiajul uitat al lui Darwin
22:00, Duminică (15 februarie), National Geographic
Evoluţie: Balena cu picioare
19:30, Duminică (15 februarie), Discovery Science
Fenomenele X
(Investigation X)
Impactul cometei
vladcarama
16-02-09, 12:27
20:30, Luni (16 februarie), PRO TV
Răpirea lui King
20:00, Luni (16 februarie), Naţional TV
Vlad Ţepeş
21:00, Luni (16 februarie), TV 1000
Şacalul
18:00, Luni (16 februarie), National Geographic
Ştiinţă la Hollywood
(Hollywood Science)
Vehicule fantastice
21:00, Luni (16 februarie), National Geographic
USS Nimitz
(Carrier)
Ziua marmotei
22:00, Luni (16 februarie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Muntele de oţel
20:30, Luni (16 februarie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Spionaj/Cockerill
21:20, Luni (16 februarie), Discovery World
Ştiinţa armelor
(Weaponology)
Corpul de Puşcaşi Marini al SUA
vladcarama
17-02-09, 09:56
20:30, Marţi (17 februarie), PRO TV
Evadatul
22:00, Marţi (17 februarie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Marţi (17 februarie), Prima TV
Ochi de şarpe
National Tv
20:00
Bruce Lee - Super Dragon (can.-hongk., 1976, acţiune) (12)
22:00
Ecouri din tenebre (sua, 1999, thrill.)
20:00, Marţi (17 februarie), HBO
Ultimul Mimzy
23:00, Marţi (17 februarie), HBO Comedy
Două săptămani
23:00, Marţi (17 februarie), TV 1000
Ostaticul
20:00, Marţi (17 februarie), Viasat Explorer
Super nave
19:00, Marţi (17 februarie), Viasat History
Impresioniştii
(The Impressionists)
Van Gogh
23:00, Marţi (17 februarie), Viasat History
Adidas versus Puma
20:30, Marţi (17 februarie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Metal incins
21:20, Marţi (17 februarie), Discovery World
Ştiinţa armelor
(Weaponology)
Waffen SS
vladcarama
19-02-09, 11:44
22:15, Joi (19 februarie), TVR 1
Acolo unde cerul este mereu albastru
Pro TV
20:15
Pasagerul 57 (sua, 1992, acţiune) (12)
21:45
Cupa UEFA: Fiorentina - Ajax Amsterdam
Canal D
22:00
Vremea războinicilor
18:15, Joi (19 februarie), HBO
Invizibil
22:55, Joi (19 februarie), HBO Comedy
Cursa din Hazzard 2
23:00, Joi (19 februarie), TV 1000
Teroare subterană
22:45, Joi (19 februarie), Movies 24
Capcana suspiciunilor
21:00, Joi (19 februarie), Discovery
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Arme
vladcarama
20-02-09, 13:04
22:40, Vineri (20 februarie), TVR 1
Experiment diabolic
20:30, Vineri (20 februarie), Antena1
Dragonul de aur
20:30, Vineri (20 februarie), PRO TV
Stăpanul Inelelor: Intoarcerea Regelui
22:15, Vineri (20 februarie), Naţional TV
American Psycho II
23:30, Vineri (20 februarie), Kanal D
Legiunea mumiilor
22:00, Vineri (20 februarie), ProCinema
Cutia Pandorei
vladcarama
21-02-09, 13:33
22:15, Sambătă (21 februarie), TVR 1
Indrăgostită de un masai
20:30, Sambătă (21 februarie), Antena1
Terminator 3: Supremaţia Roboţilor
21:45, Sambătă (21 februarie), PRO TV
Eroul scăpat din Infern
23:00, Sambătă (21 februarie), Kanal D
Camera de tortură
22:30, Sambătă (21 februarie), Prima TV
Centura neagră
22:00, Sambătă (21 februarie), Hallmark Channel
Proiectul Elţin
21:30, Sambătă (21 februarie), HBO
Ocean's 13
22:00, Sambătă (21 februarie), ProCinema
Sete de răzbunare
21:00, Sambătă (21 februarie), Cinemax
După el
19:00, Sambătă (21 februarie), Viasat Explorer
Salvări extreme: foc, gheaţă, apă
18:00, Sambătă (21 februarie), Discovery
In viteza a cincea
20:00
Regii construcţiilor (f. s. doc.) - Academia de Ştiinţe
21:00
Lucruri cu adevărat mari (f. doc.) - La ski in Dubai
22:00
Lumea de maine - Călătoriile aeriene de maine
23:40, Sambătă (21 februarie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Eurotunelul
Da Vinci Learning
19:00
Culori
19:30
Povestea vieţii- Creierul
20:00
Ştiinţă pură
20:30
Evoluţia vieţii- Bureţii
21:00
Nova - Actualitatea ştiinţifică
Poate nu e cel mai bun loc de a intreba - dar - stie cineva cumva ce canale europene transmit premiile oscar de maine noapte (22 feburarie) ?
Eventual si in HD...
Thanks !
vladcarama
21-02-09, 23:31
23 Feb 2009 03:00 HBO
http://tv.acasa.ro/program-HBO/2009-02-23/Premiile-Oscar-2009-5772651-r3.html
Si eventuale posturi din "afara" , nu HBO Romania ? Any info ?
Am cautat de mi-au sarit capacele pe www.oscars.org , pe toate site-urile oficiale - si n-am dat de un broadcast list ;
Posturile din afara , daca sunt HD => we get Oscars in HD...asta e ideea !
Thanks pentru link oricum !
vladcarama
22-02-09, 12:12
20:15, Duminică (22 februarie), TVR 1
Stewardesa
Pro Tv
20:30
Duşmanul din ape (sua-bulg., 2005, horror) (12)
22:15
Domnul Brooks (sua, 2007, polit.) (15)
22:30, Duminică (22 februarie), Prima TV
Monstrul
23:40, Duminică (22 februarie), HBO Comedy
Sărbători in cătuşe
19:00, Duminică (22 februarie), TV 1000
Speed - Cursa infernală
22:00, Duminică (22 februarie), Universal Channel
Legea pămantului
21:00, Duminică (22 februarie), Discovery
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Marea cursă a montagne-russe-urilor
19:30, Duminică (22 februarie), Discovery Science
Fenomenele X
(Investigation X)
O ploaie de OZN-uri
22:50
Anchetatorii accidentelor (f. s. doc.) - O tragică intoarcere la stanga
23:40
Superstructuri (sua, f. s. doc.) - Canalul Panama
20:00, Duminică (22 februarie), Nat Geo Wild
Megafish
21:00, Duminică (22 februarie), Nat Geo Wild
Katrina: Salvarea animalelor
23:00, Duminică (22 februarie), Discovery World
Mutanţi
vladcarama
23-02-09, 11:03
20:30, Luni (23 februarie), PRO TV
Misiune in lumea apelor
22:45, Luni (23 februarie), Prima TV
Infruntarea finală
20:15, Luni (23 februarie), Naţional TV
Ştefan cel Mare - Vaslui 1475
20:00, Luni (23 februarie), HBO
Ruptura
23:30
Jurnalul diavolului
22:00, Luni (23 februarie), ProCinema
Suspectul
0:30, Luni (23 februarie), Cinemax
Populaţie: 436
21:00, Luni (23 februarie), TV 1000
Operaţiunea "Broken Arrow"
0:00, Luni (23 februarie), Sci Fi Channel
Setea
0:00, Luni (23 februarie), Universal Channel
Cacealmaua incornoraţilor
21:00, Luni (23 februarie), Viasat Explorer
Cursa transamericană
21:00, Luni (23 februarie), National Geographic
USS Nimitz
(Carrier)
Ritualuri de trecere
22:00, Luni (23 februarie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Oraşul plutitor
19:40, Luni (23 februarie), Discovery World
Petrol, sudoare şi platforme
(Oil, Sweat and Rigs)
Drumul spre refacere
vladcarama
24-02-09, 15:48
Pro tv
21:45
Fotbal: Inter - Manchester
UEFA Champions League
23:30, Marţi (24 februarie), TVR 2
Mai intai sărută-mă
HBO
21:35
Războiul ideilor (sua, 2007, dramă) (15)
23:10
Festivalul berii (sua- aus., 2006, com.)
0:20, Marţi (24 februarie), Cinemax
Sublim
Tv 1000
21:00
Bucătarul, hoţul, nevasta şi amanta
23:00
Predator
20:00, Marţi (24 februarie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
21:00
Două căi spre Baja
vladcarama
25-02-09, 16:08
Pro Tv
21:45
Fotbal: Real Madrid - Liverpool
UEFA Champions League
HBO
20:00
Imperiul magic al domnului Magorium (sua, 2007, com.)
21:35
Alergand ca apucaţii (sua, 2006, dramă) (15)
23:35
Borat (sua, 2006, com.) (18)
22:40, Miercuri (25 februarie), Cinemax
Aventură in doi
21:00, Miercuri (25 februarie), TV 1000
Zgomote
21:30, Miercuri (25 februarie), Viasat Explorer
Cubul milionarilor
23:00, Miercuri (25 februarie), Viasat History
Insula morţii
vladcarama
26-02-09, 11:11
20:30, Joi (26 februarie), PRO TV
Răzbunarea lui Logan
22:00, Joi (26 februarie), Kanal D
Şarpele morţii
22:45, Joi (26 februarie), Prima TV
Jack cuceritorul
20:00, Joi (26 februarie), Naţional TV
Pistolari la pensie
21:30, Joi (26 februarie), HBO
In flagrant delict
HBO Comedie
21:30
Hoţul ghinionist (sua, 1994, com.) (AP)
23:05
Mă omori cu zile (sua, 2007, com.) (AP)
0:35
Două săptămani (sua, 2006, com.)
22:00, Joi (26 februarie), ProCinema
Mesagerul reginei
19:00, Joi (26 februarie), Viasat Explorer
Impinge-mă la limită!
20:00, Joi (26 februarie), Viasat Explorer
Avionul-fantomă
22:00, Joi (26 februarie), Discovery
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Acasă, in cosmos
23:00, Joi (26 februarie), Discovery
Proiect Discovery: Pămantul
(Discovery Project Earth)
O lume mai strălucitoare
19:40, Joi (26 februarie), Discovery World
Petrol, sudoare şi platforme
(Oil, Sweat and Rigs)
Ancore rezistente la uragane
Da Vinci
20:30
E posibil! Magazin ştiinţific
21:00
Atelierul ştiinţei
vladcarama
27-02-09, 16:34
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: Steaua - FC Vaslui
Prima Tv
20:30
Vedete-n figuri (2009, divertisment) (AP)
21:30
Inchisoarea infernului (sua-can., 1990
Pro cinema
22:00
Al şaptelea semn (sua, 1988, thrill
20:30, Vineri (27 februarie), PRO TV
Comando
21:00, Vineri (27 februarie), TV 1000
Speed 2: Croazieră infernală
23:10
Crepuscul (sua, 1987, horror
vladcarama
28-02-09, 19:34
23:00, Sambătă (28 februarie), TV 1000
Teroare subterană
23:00, Sambătă (28 februarie), Sci Fi Channel
Chupacabra: Mări intunecate
22:00, Sambătă (28 februarie), Universal Channel
Cacealmaua incornoraţilor
22:30, Sambătă (28 februarie), Antena1
Lumea de dincolo 2: Evoluţia
22:30, Sambătă (28 februarie), Prima TV
American Ninja 5
22:00, Sambătă (28 februarie), Naţional TV
Tribunalul secret
anakin7000
28-02-09, 21:02
va recomand un site complet cu programul complet al tuturor programelor europene.Sper sa va fie de folos.
http://www.chaines.tv/
vladcarama
01-03-09, 11:07
20:15, Duminică (1 martie), TVR 1
Piraţii din Caraibe - Blestemul Perlei Negre
23:15, Duminică (1 martie), TVR 1
Cainele şi pisica
Pro TV
20:30
Crank: Răzbunare şi adrenalină (sua-engl., 2006, acţiune) (12)
22:15
Poştaşul (sua, 1997, S.F.) (15)
23:15, Duminică (1 martie), Kanal D
Hoţul cinstit
National TV
20:00
A ta pentru totdeauna (AP)
Dramă, India, 1999
20:30, Duminică (1 martie), B1
Egreta de fildeş
TVR Cultural
19:30
Concertul Ennio Morricone la Cracovia
22:00, Duminică (1 martie), Viasat Explorer
Vanătoarea celor şapte
17:00, Duminică (1 martie), Viasat History
Inundaţiile uitate
18:00, Duminică (1 martie), Discovery
Cei mai bogaţi oameni din lume
21:00, Duminică (1 martie), Nat Geo Wild
Fălci de Amazonia
21:20, Duminică (1 martie), Discovery World
Mafia - Cele zece porunci
vladcarama
02-03-09, 10:41
ILF TV ????
22:45, Luni (2 martie), Kanal D
Capcana dunelor
22:00, Luni (2 martie), Romantica
Iluzii destrămate
21:30, Luni (2 martie), HBO Comedy
Norocosul
22:00, Luni (2 martie), ProCinema
Samurai Commando: Misiunea 1549
22:00, Luni (2 martie), TCM
Poltergeist
23:15, Luni (2 martie), MGM
Brigada diavolului
21:00, Luni (2 martie), Viasat Explorer
Supermaşini
0:00, Luni (2 martie), Discovery
Mega constructori
(Mega Builders)
Străbătand Harlemul (New York City)
19:00, Luni (2 martie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Triunghiul Bermudelor
Disc scie
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Kilo Moana - Cercetătorul oceanelor agitate
vladcarama
03-03-09, 15:58
20:30, Marţi (3 martie), PRO TV
Mai presus de lege
22:45, Marţi (3 martie), Kanal D
Forţe de elită
20:00, Marţi (3 martie), HBO
Bascheţii fermecaţi 2
20:00, Marţi (3 martie), Viasat Explorer
Jucării de milioane
18:00, Marţi (3 martie), Viasat History
Civilizaţii
(This is Civilisation)
Sentimentele
20:00, Marţi (3 martie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Motorul Soare
22:00, Marţi (3 martie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Grand Canyon Skywalk
Disc Sciens
22:25
Green Wheels (sua, f. s. doc.) - Energie umană
22:50
Tehnologii ecologice (f. s. doc.) - Combustibilii viitorului
23:40
Supernave (f. s. doc.) - Super Servant - Manevre atente
vladcarama
04-03-09, 14:19
20:30, Miercuri (4 martie), PRO TV
Raul morţii
22:55, Miercuri (4 martie), HBO
Camera copilului
20:15, Miercuri (4 martie), Naţional TV
Capcana virtuală
22:00, Miercuri (4 martie), ProCinema
Pe nisipuri mişcătoare
21:00, Miercuri (4 martie), TV 1000
Douăsprezece maimuţe
0:00, Miercuri (4 martie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Un simbol protejat contra cutremurelor
Disc Word
20:30
Noi revelaţii industriale ale Europei (f. s. doc.) - Paine, bere şi sare
20:55
Viteză uriaşă (f. s. doc.) - Trenuri care spulberă recorduri
21:20
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Scorpionul Roman
22:10
Cum se nasc eroii (f. doc.) - Condiţii de război
22:35
Cum se nasc eroii (f. doc.) - Ape primejdioase
23:00
Ultimele zile din viaţa unui simbol (s. doc.) - Romy Schneider
vladcarama
05-03-09, 09:06
23:00, Joi (5 martie), Kanal D
Experiment periculos
20:00, Joi (5 martie), Naţional TV
Luptătorul
21:30, Joi (5 martie), HBO Comedy
Sporturi extreme
0:00, Joi (5 martie), Sci Fi Channel
Prinţul iluziilor
19:00, Joi (5 martie), Viasat Explorer
Impinge-mă la limită!
23:00, Joi (5 martie), Viasat History
Adevăratul hobbit
22:00, Joi (5 martie), Discovery Channel
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Supraoameni obişnuiţi
23:00, Joi (5 martie), Discovery Channel
Proiect Discovery: Pămantul
(Discovery Project Earth)
Vanturi infinite
23:40, Joi (5 martie), Discovery Science
Supernave
(Superships)
Lansarea unui monstru marin - Hellespont Fairfax
20:30, Joi (5 martie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Motoare explozive
vladcarama
07-03-09, 10:12
23:00, Sambătă (7 martie), Antena1
Bubuială in Bronx
21:45, Sambătă (7 martie), PRO TV
Drumul dreptăţii
17:35, Sambătă (7 martie), HBO
Casino Royale
22:00, Sambătă (7 martie), ProCinema
Colonelul
22:35, Sambătă (7 martie), Cinemax
Războiul lui Tom Hart
23:00, Sambătă (7 martie), TV 1000
Fără identitate
23:00, Sambătă (7 martie), Sci Fi Channel
Lumea apelor
20:00, Sambătă (7 martie), Universal Channel
Fălci 3
20:00, Sambătă (7 martie), Discovery Channel
Time Warp
Episodul pilot
20:20, Sambătă (7 martie), Discovery Science
Tehnologii ecologice
(Eco - Tech)
Combustibilii viitorului
vladcarama
08-03-09, 12:24
20:30, Duminică (8 martie), B1
Baywatch: Nuntă in Hawaii
TVRM Educaţional
22:30
Film artistic: Legendele Dinastiei Han
21:30, Duminică (8 martie), HBO
X-Men: Ultima infruntare
17:00, Duminică (8 martie), Discovery Channel
Time Warp
Bomba cu gheaţă carbonică
18:00, Duminică (8 martie), Discovery Channel
Cei mai bogaţi oameni din lume
20:00, Duminică (8 martie), Discovery Channel
Meserii murdare
(Dirty Jobs)
Biolog expert in peşteri
19:30, Duminică (8 martie), Discovery Science
Ecopolis
Drumul spre viitor
21:10, Duminică (8 martie), Discovery Science
Coliziuni cosmice
23:40, Duminică (8 martie), Discovery Science
Supernave
(Superships)
Primele zece supernave
23:00, Duminică (8 martie), Nat Geo Wild
Riposta naturii
(When Nature strikes back)
Cutremure
23:00, Duminică (8 martie), Discovery World
Mutanţi
vladcarama
09-03-09, 11:28
20:30, Luni (9 martie), PRO TV
Alien: Ultima şansă
0:00, Luni (9 martie), HBO
Strict sexual
22:00, Luni (9 martie), ProCinema
Incubus
19:00, Luni (9 martie), TV 1000
Inimă de dragon
21:00, Luni (9 martie), Discovery Channel
Cand se produce dezastrul
22:00, Luni (9 martie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Cel mai mare cazinou
22:00, Luni (9 martie), Nat Geo Wild
Misterele tornadei
20:30, Luni (9 martie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Zbor la mare inălţime
vladcarama
10-03-09, 15:35
Pro TV
21:45
Fotbal: Liverpool - Real Madrid
17:15, Marţi (10 martie), Kanal D
Ginere de import
23:00, Marţi (10 martie), Naţional TV
Casa celor o mie de cadavre I
20:30, Marţi (10 martie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Turnul Eiffel
vladcarama
12-03-09, 10:54
20:30, Joi (12 martie), PRO TV
Vanătoare de poliţişti
23:00, Joi (12 martie), Kanal D
Caracatiţa II
13:00, Joi (12 martie), Prima TV
Imagini incredibile din lume
(World's most amazing videos)
Primul episod
23:00, Joi (12 martie), Prima TV
Crimă in trei timpi
21:00, Joi (12 martie), Cinemax
Invazia
23:30, Joi (12 martie), TV 1000
Peştii nu clipesc
21:00, Joi (12 martie), Viasat Explorer
Cursele GT
22:00, Joi (12 martie), Discovery Channel
Cele mai importante misiuni ale NASA
(NASA's Greatest Missions)
Prieteni şi rivali
23:00, Joi (12 martie), Discovery Channel
Proiect Discovery: Pămantul
(Discovery Project Earth)
Soluţia carbonului
0:00, Joi (12 martie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Mişcand munţii din loc
22:00, Joi (12 martie), National Geographic
Predator CSI
Diavol mutant
23:00, Joi (12 martie), National Geographic
Tabu
(Taboo III)
In numele dragostei
23:40, Joi (12 martie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Antonov 225
vladcarama
13-03-09, 13:08
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: CFR Cluj vs Rapid
Kanal D
21:15
Bona de la forţele speciale (can.-sua, 2005, com. de fam., 2005)
vladcarama
14-03-09, 10:29
21:50, Sambătă (14 martie), TVR 1
Oraşul tăcerii
21:45, Sambătă (14 martie), PRO TV
Pus pe jar
22:00, Sambătă (14 martie), Naţional TV
Catacombe
TVR2
19:00
Rugby: Scoţia - Irlanda (live)
21:00, Sambătă (14 martie), HBO
Steaguri pline de glorie
0:35, Sambătă (14 martie), Cinemax 2
Dansatoarele zombi
23:30, Sambătă (14 martie), MGM
Demonii
18:00, Sambătă (14 martie), Viasat Explorer
Marea cursă cibernetică
19:00, Sambătă (14 martie), Viasat History
Marea idee a lui Einstein
20:00, Sambătă (14 martie), Discovery Channel
Time Warp
Experimente in blender
21:00
Povestiri şocante (f. doc.) - Cel mai inalt om din lume
22:00
Dr. G, medic legist (f. s. doc.) - Teroare geamănă
23:00
Dr. G, medic legist (f. s. doc.) - Moarte pe drum
0:00
Cei mai răi (doc.) - Lideri de secte
19:00, Sambătă (14 martie), National Geographic
Evanghelia după Iuda
15:40, Sambătă (14 martie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Pentagonul
20:20, Sambătă (14 martie), Discovery Science
Tehnologii ecologice
(Eco - Tech)
Noi surse de energie
vladcarama
15-03-09, 14:16
Pro TV
20:30
Rambo IV (sua-ger., 2007, acţiune, 2007) (12)
22:15
Eroul (hongk.-chi., 2002, acţiune
20:00, Duminică (15 martie), HBO
Oră de varf 3
22:30, Duminică (15 martie), HBO Comedy
Borat
23:00, Duminică (15 martie), Discovery Channel
Războiul aşilor
20:00, Duminică (15 martie), National Geographic
Planeta la control
Gheţarii se topesc!
23:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Călătoria in timp
19:30, Duminică (15 martie), Discovery Science
Ecopolis
Clădind viitorul
21:10
Coliziuni cosmice (f. s. doc.)
22:00
Decodificarea dezastrului (f. doc.) - Avalanşe
22:50
Planeta sălbatică (s. doc. nat.) - Rănile stelelor
20:05, Duminică (15 martie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Decolare explozivă
vladcarama
16-03-09, 14:43
20:30, Luni (16 martie), PRO TV
Iceman - Ultimul meci
22:00, Luni (16 martie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
20:30, Luni (16 martie), Prima TV
Zilele tunetului
20:00, Luni (16 martie), Naţional TV
Minotaur
23:00, Luni (16 martie), TV 1000
Calea samuraiului
22:00, Luni (16 martie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Cel mai adanc tunel
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Tehnologia invizibilităţii
23:40
Mega constructori - Montagne-russe
0:35
Brevete modificate (s. doc.) - Cortul plutitor
20:30, Luni (16 martie), Discovery World
Noi revelaţii industriale ale Europei
(More Industrial Revelations Europe)
Porţelanul perfect
23:00, Luni (16 martie), Discovery World
Ora Zero
(Zero Hour)
Dezastru la Cernobil
vladcarama
17-03-09, 13:54
22:45, Marţi (17 martie), Kanal D
Rockaway
20:30, Marţi (17 martie), TV 1000
La hotarul dintre viaţă şi moarte
23:30
Aşii sălbatici
18:00, Marţi (17 martie), National Geographic
În avangarda construcţiilor
(Frontlines of Construction)
Platforma Hoover Diana
20:00
Inginerie explozivă (s. doc.) - Cape Canaveral
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Schimbare de antenă
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Oceanul electric
23:00
Tabu (f. s. doc.) - Alimente dezgustătoare
20:30, Marţi (17 martie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Divertisment la domiciliu
vladcarama
19-03-09, 13:34
HBO
19:40
Restul e părere - O conversaţie cu Nae Caranfil
21:30, Joi (19 martie), HBO Comedy
Confetti
22:20, Joi (19 martie), ProCinema
Filmul de 10: Sange nevinovat
21:00, Joi (19 martie), Cinemax
Cantecul lui Brian
21:00, Joi (19 martie), Cinemax 2
Zodiac
19:00, Joi (19 martie), TV 1000
Sinuciderea fecioarelor
20:00, Joi (19 martie), Viasat Explorer
Dosarele X de la NASA
21:00, Joi (19 martie), Viasat Explorer
Cursele GT
18:00, Joi (19 martie), Viasat History
Reinventatorii
(The Reinventors)
Salvatorul de vieţi
19:00, Joi (19 martie), Viasat History
Apollo 11: Povestea nespusă
Discovery
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Misiune indeplinită
23:00
Proiect Discovery: Pămantul (sua, 2008, s, 2008) - Uzina orbitală
Disc Word
18:50
Curse - Prototipul secret
19:40
Alaska: Ultima frontieră (f. s. doc.) - Alaska ripostează
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Mijloacele de transport
20:55
Maşinării masive
Utilaje agricole
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Armură corporală
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Zona arctică
23:00
Povestiri şocante (f. doc.) - M-am trezit la morgă
vladcarama
20-03-09, 10:17
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: FC Argeş - Steaua
23:15
Efectul gemenelor (hongk., 2003, avent., 2003)
23:00, Vineri (20 martie), Kanal D
Clanul vampirilor
21:30, Vineri (20 martie), Prima TV
Mai rău nu se poate
20:15, Vineri (20 martie), Naţional TV
Planuri de răzbunare
20:50, Vineri (20 martie), TVR Cultural
Uimitoarea istorie a sexului şi a dragostei
20:00, Vineri (20 martie), HBO
Alegeri americane
19:00, Vineri (20 martie), TV 1000
Panică in tunel
21:00
Monstrul din Lake Placid (can.-sua, 1999, horror, 1999) (12)
23:00
Tenebre (ger.-sua, 2001, horror, 2001
21:00, Vineri (20 martie), Movies 24
Evadare din infern
20:00, Vineri (20 martie), Viasat History
Newton, ereticul
23:00, Vineri (20 martie), Viasat History
Greta Garbo
22:00, Vineri (20 martie), Discovery Science
Coliziuni cosmice
23:40, Vineri (20 martie), Discovery Science
Mega constructori
(Mega Builders)
Inălţime extremă
20:30, Vineri (20 martie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Lumina
vladcarama
21-03-09, 11:52
22:15, Sambătă (21 martie), Kanal D
Cainii ucigaşi
20:30, Sambătă (21 martie), Prima TV
Lara Croft Tomb Raider: Leagănul Vieţii
22:00, Sambătă (21 martie), Naţional TV
Varcolacii
(Skinwalkers)
21:00, Sambătă (21 martie), B1
Intoarcerea lui Vodă Lăpuşneanu
HBO
21:00
Scrisori din Iwo Jima (sua, 2006, dr. răzb., 2006) (15)
23:20
Casino Royale (sua-engl.-ger., 2006, acţiune, col., a-n, 2006
21:00, Sambătă (21 martie), Cinemax
Drum fără intoarcere an. 2009
21:00, Sambătă (21 martie), Viasat Explorer
Cursa transamericană
20:00, Sambătă (21 martie), Viasat History
Zhao Ling: Secretele mormantului imperial
20:00, Sambătă (21 martie), Discovery Channel
Time Warp
Fuel Girls
18:00, Sambătă (21 martie), National Geographic
Printre stele
19:30, Sambătă (21 martie), Discovery Science
Ecopolis
Alimentand viitorul
vladcarama
22-03-09, 15:11
22:15, Duminică (22 martie), Antena1
Daredevil
20:30, Duminică (22 martie), PRO TV
Harry Potter şi Pocalul de Foc
20:00, Duminică (22 martie), Hallmark Channel
Minciuni mortale
20:00, Duminică (22 martie), HBO
Eragon
19:55, Duminică (22 martie), HBO Comedy
Soldatul din Lumea Nouă
21:00, Duminică (22 martie), Cinemax 2
Drum fără intoarcere
21:00, Duminică (22 martie), TV 1000
U-571
20:30, Duminică (22 martie), Viasat Explorer
Forţele Speciale in prima linie
19:00, Duminică (22 martie), Viasat History
Ingeri
22:30
Banii: Profiturile recesiunii
23:00
Tancuri in Oraşul de aur (ger., 2008, f. doc., 2008)
0:00
O istorie islamică a Europei
23:00, Duminică (22 martie), Discovery Channel
Războiul aşilor
19:30, Duminică (22 martie), Discovery Science
Ecopolis
Ecopolis la superlativ
0:20
Lucruri care mi-au schimbat viaţa (f. s. doc.) - Poarta stelară mi-a salvat viaţa
21:10
Coliziuni cosmice (f. s. doc.)
22:00
Decodificarea dezastrului (f. doc.) - Prăbuşirea podului
22:50
Planeta sălbatică (s. doc. nat.) - Ape periculoase
23:15
Planeta sălbatică (s. doc. nat.) - Fulgere de sus
23:40
Tehnologie extremă - Barajele din Veneţia
19:40, Duminică (22 martie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Organismul fantastic
vladcarama
23-03-09, 12:35
20:30, Luni (23 martie), PRO TV
Joc sangeros
22:45, Luni (23 martie), Kanal D
Tentacule
22:00, Luni (23 martie), TCM
Pink Floyd: Zidul
23:30, Luni (23 martie), TV 1000
Crepuscul
0:00, Luni (23 martie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Inălţime extremă
( Extreme Elevation)
Disc science
22:00
Tehnologie extremă - Turn cu grad de risc inalt
vladcarama
24-03-09, 10:26
22:45, Marţi (24 martie), Kanal D
Răzbunarea gemenilor
20:30, Marţi (24 martie), PRO TV
Călugărul Lasko
20:00, Marţi (24 martie), Naţional TV
Insula sufletelor pierdute
23:25, Marţi (24 martie), HBO
10 produse sau mai puţin
19:25, Marţi (24 martie), Cinemax 2
Impotriva curentului
21:00, Marţi (24 martie), Cinemax
Lecţii private
Movies 24
21:00
Casa bantuită (sua, 1996, horror) (18)
22:45
Epicentru (sua, 2000, acţiune) (12)
20:00, Marţi (24 martie), Viasat Explorer
Dosarele X de la NASA
18:00, Marţi (24 martie), National Geographic
Megastructuri antice
(Ancient Megastructures)
Colosseum
20:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Superconducta
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Conducta Trans-Alaska
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Elicopter extrem
23:00
Tabu (f. s. doc.) - Semne de identitate
22:00, Marţi (24 martie), Discovery Science
Green Wheels
Energie solară
22:25
Green Wheels (sua, f. s. doc.) - Tehnologii post-dezastru
22:50
Tehnologii ecologice (f. s. doc.) - Zero deşeuri
23:40
Tehnologie extremă - Tunele in Islanda
18:50, Marţi (24 martie), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Ambarcaţiuni zburătoare
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Scrisul
20:55
Maşinării masive
Tancuri
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Submarinele
22:10
De profesie supravieţuitor (doc.) - Canyonlands
23:00
Poveşti medicale uimitoare (f. s. doc.) - Noi soluţii
vladcarama
25-03-09, 13:22
22:10, Miercuri (25 martie), TVR 1
Nu te mişca!
20:30, Miercuri (25 martie), PRO TV
Tarzan şi oraşul pierdut
22:00, Miercuri (25 martie), Kanal D
Al 13-lea războinic
19:30, Miercuri (25 martie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
20:15, Miercuri (25 martie), Naţional TV
Inger sau Diavol
23:10, Miercuri (25 martie), HBO
Seducătorul fără chip
21:55, Miercuri (25 martie), HBO Comedy
O noapte lungă
21:00, Miercuri (25 martie), Cinemax 2
Lecţii private
21:00, Miercuri (25 martie), TV 1000
Profesorul trăsnit
21:00, Miercuri (25 martie), Movies 24
Capcana suspiciunilor
17:00, Miercuri (25 martie), Viasat Explorer
Instinctul uman
18:00, Miercuri (25 martie), Viasat Explorer
Proiecte extreme
0:00, Miercuri (25 martie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Ridicarea acoperişului: Stadionul Rio
20:00, Miercuri (25 martie), National Geographic
Procesul francmasonilor
21:00
Codex Gigas: Biblia Diavolului (f. doc.)
22:00
Conspiraţii istorice (f. s. doc.) - Incidentul Roswell
23:00
Tabu (f. s. doc.) - Iniţiaţi pe pielea lor
23:40, Miercuri (25 martie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Podul din Golful Oakland
20:30, Miercuri (25 martie), Discovery World
Istoria invenţiilor
(Inventing History)
Timpul
20:55
Maşinării masive
Ambarcaţiuni
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Decolarea verticală
vladcarama
26-03-09, 09:32
20:30, Joi (26 martie), PRO TV
Soldatul
22:10, Joi (26 martie), TVR 1
Milioane
22:00, Joi (26 martie), Kanal D
Ultima şansă
23:00, Joi (26 martie), Prima TV
Legea junglei
22:00, Joi (26 martie), Romantica
Realitate mincinoasă
20:00, Joi (26 martie), Viasat Explorer
Dosarele X de la NASA
19:00, Joi (26 martie), Viasat History
Ştiinţă intunecată
21:00, Joi (26 martie), Discovery Channel
Time Warp
Manechin de teste uman
21:30
Time Warp (sua, 2008, s. doc.) - Maestrul samurai
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Exploratorii
23:00
Proiect Discovery: Pămantul (sua, 2008, s) - Oceanul flămand
18:50, Joi (26 martie), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Ambarcaţiuni rapide
22:20, Joi (26 martie), Cinemax
Drum fără intoarcere
23:55, Joi (26 martie), Cinemax
Turbare
21:00, Joi (26 martie), Movies 24
Martor fără voie
vladcarama
27-03-09, 15:57
22:15, Vineri (27 martie), TVR 1
Afacerea
20:30, Vineri (27 martie), Antena1
Kickboxer 5 - Ultima răzbunare
22:30, Vineri (27 martie), Antena1
Călători prin timp
21:15, Vineri (27 martie), Kanal D
Infernul
23:20, Vineri (27 martie), HBO
Restul e tăcere
23:00, Vineri (27 martie), Cinemax
Invazia
TV 1000
21:00
Tremors - Creaturi ucigaşe (sua, 1990, thrill. SF) (15)
23:00
Relicva (sua-engl.-ger., 1997, horror) (16)
20:00, Vineri (27 martie), Viasat Explorer
Maşinile vedetelor
20:00, Vineri (27 martie), Viasat History
Sigmund Freud
23:40, Vineri (27 martie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Podul Milau
vladcarama
28-03-09, 11:34
20:10, Sambătă (28 martie), TVR 1
Churchill: anii tinereţii la Hollywood
21:40
Fotbal (live)
Preliminariile Campionatului Mondial 2010
Antena 1
20:45
Fotbal: Romania - Serbia
23:30
Destin fatal
22:00, Sambătă (28 martie), Kanal D
Scream
22:00, Sambătă (28 martie), Naţional TV
Animal 2
Cinemax 2
23:00
Invazia (sua, 2007, horror) (12)
0:35
Weekend criminal
23:00, Sambătă (28 martie), Viasat History
Revoluţia marelui ecran
20:00, Sambătă (28 martie), Discovery Channel
Time Warp
Manechin de teste uman
vladcarama
29-03-09, 19:53
21:55, Duminică (29 martie), HBO
300 - Eroii de la Termopile
23:30, Duminică (29 martie), HBO Comedy
Confetti
22:10, Duminică (29 martie), AXN
In absenţa binelui
23:00, Duminică (29 martie), Discovery Channel
Războiul aşilor
0:00, Duminică (29 martie), Discovery Channel
Echipa de revizie
(Overhaulin)
Autobuzul galben
23:40, Duminică (29 martie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Excavatorul
23:50, Duminică (29 martie), Discovery World
Fenomene stranii
(A Haunting)
Poveste de groază la fermă
vladcarama
30-03-09, 15:38
20:30, Luni (30 martie), PRO TV
Curierul morţii
20:15, Luni (30 martie), Naţional TV
Sclavii destinului
22:45, Luni (30 martie), Kanal D
American kickboxer
23:00, Luni (30 martie), Viasat Explorer
Penisul perfect
0:00, Luni (30 martie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Lopata cea puternică
23:00, Luni (30 martie), National Geographic
Tabu
(Taboo III)
Corpul perfect?
22:00, Luni (30 martie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Ambarcaţiuni turbo
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Nu ai unde să te ascunzi
23:40
Gigantul aerului: Airbus A380 (episodul 1) - Primul episod
0:35
Inginerie la superlativ (can., s. doc.) - Avionul de vanătoare
Disc Word
20:30
Istoria invenţiilor (f. s. doc.) - Sistemele de incălzire
20:55
Maşinării minunate
Trenuri
21:20
Ştiinţa armelor (f. s. doc.) - Materiale explozibile mascate
vladcarama
31-03-09, 07:30
22:00, Marţi (31 martie), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
22:45, Marţi (31 martie), Kanal D
Ringul Morţii
Naţional TV
20:00
O mireasă, o nuntă, doi miri (sua, 1999, com.) (12)
22:00
Răzbunarea vampirului (sua, 1998,
HBO
18:15
Eragon (sua-engl.-ung., 2006, fantasy)
21:00, Marţi (31 martie), TV 1000
Operaţiunea "Broken Arrow"
20:00, Marţi (31 martie), Viasat Explorer
Dosarele X de la NASA
23:00, Marţi (31 martie), Viasat Explorer
Adevărul despre Dalia Neagră
17:30, Marţi (31 martie), Viasat History
Mari savanţi
(Great Scientists)
Isaac Newton
Discovery
23:00
Armele viitorului (s. doc.) - Arme de foc
0:00
Mega constructori - Spărgătorul de gheaţă
Nat Geogr
20:00
Megastructuri: Megapoduri (f. s. doc.) - Grecia
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Podul uriaş
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Cel mai lung pod din lume
23:00
Tabu (f. s. doc.) - In numele dragostei
22:25
Green Wheels (sua, f. s. doc.) - Motoare Tesla
22:50
Tehnologii ecologice (f. s. doc.) - Condiţii meteo extreme
22:00, Marţi (31 martie), Discovery Science
Green Wheels
Combustibil ecologic
18:50, Marţi (31 martie), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Bentley contra Mercedes
20:30, Marţi (31 martie), Discovery World
Mark Williams pe şine
(Mark Williams on the Rails)
Gigantul cu aburi din Cornwall
vladcarama
03-04-09, 14:45
20:45, Vineri (3 aprilie), Antena1
Teroare in zori
23:15, Vineri (3 aprilie), Kanal D
Tăramuri nelegiuite
20:15, Vineri (3 aprilie), Naţional TV
Fraţii
22:15, Vineri (3 aprilie), Naţional TV
Prinţul nopţii
22:00, Vineri (3 aprilie), Hallmark Channel
La vanătoare de soţi
19:25, Vineri (3 aprilie), HBO Comedy
Gaşca nebună
22:00, Vineri (3 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Salvatorul de suflete
23:55, Vineri (3 aprilie), Cinemax
Inviaţi
23:25, Vineri (3 aprilie), MGM
Panza morţii
23:00, Vineri (3 aprilie), TV 1000
Oraşul gemenilor
23:30, Vineri (3 aprilie), Sci Fi Channel
Nisipurile uitării
18:00, Vineri (3 aprilie), Viasat Explorer
Antibioticele, leac sau otravă?
18:00, Vineri (3 aprilie), Viasat History
Adidas versus Puma
22:00, Vineri (3 aprilie), National Geographic
Portavioane
(Super Carriers)
Aeroport pe mare
22:00, Vineri (3 aprilie), Discovery Science
Lumea de maine
(Nextworld)
Viitorul supraom
vladcarama
04-04-09, 18:04
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: Dinamo - Rapid
23:15
Jocul morţii II (hongk., 1981, acţiune)
23:00, Sambătă (4 aprilie), PRO TV
Umbrele trecutului
22:00, Sambătă (4 aprilie), Naţional TV
Fără frică, fără milă, fără suflet
0:00, Sambătă (4 aprilie), HBO Comedy
După sex
23:15, Sambătă (4 aprilie), HBO
Motelul groazei
Cinemax2
23:55
Inviaţi (15)
Horror
20:00, Sambătă (4 aprilie), Discovery Channel
Time Warp
Alergare liberă
21:00
Povestiri şocante (f. doc.) - Pe jumătate om, pe jumătate copac
22:00
Dr. G, medic legist (f. s. doc.) - Ce pot să facă oamenii
23:00
Dr. G, medic legist (f. s. doc.) - Adevărul in sine
0:00
Cei mai răi (doc.) - Escroci
21:35, Sambătă (4 aprilie), Discovery Science
Green Wheels
Motoare Tesla
vladcarama
05-04-09, 12:01
20:30, Duminică (5 aprilie), PRO TV
Norbit
20:15, Duminică (5 aprilie), Naţional TV
Dragoste nebună
23:20, Duminică (5 aprilie), TVR Cultural
Libertinul
HBO
20:00
Curaj nebănuit (sua- aus., 2007, acţiune)
22:00
Diamantul sangeriu (sua-ger., 2006,
20:00, Duminică (5 aprilie), HBO Comedy
Epoca de gheaţă 2: Dezgheţul
21:00, Duminică (5 aprilie), Movies 24
Fiica regăsită
22:00, Duminică (5 aprilie), Sci Fi Channel
Nisipurile uitării
23:50, Duminică (5 aprilie), Sci Fi Channel
Trauma
17:00, Duminică (5 aprilie), Viasat Explorer
Industria remorcherelor
23:00, Duminică (5 aprilie), Discovery Channel
Războiul aşilor
17:50, Duminică (5 aprilie), Discovery Science
Mega-războaie cu fiare vechi
(Junkyard Mega-Wars)
Orbecăind prin labirint
19:30, Duminică (5 aprilie), Discovery Science
Construind viitorul
(Building the Future)
Adăpost pentru secolul 21
vladcarama
06-04-09, 14:58
20:30, Luni (6 aprilie), PRO TV
Faţa terorii
21:30, Luni (6 aprilie), HBO Comedy
Cartierul băieţilor deştepţi
22:00, Luni (6 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Box in afara legii
0:00, Luni (6 aprilie), Universal Channel
Intre viaţă şi moarte
0:00, Luni (6 aprilie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Străbătand Harlemul (New York City)
17:00, Luni (6 aprilie), National Geographic
Paradisuri naturale
(Living Edens)
Thailanda - Bijuteria Orientului
22:00, Luni (6 aprilie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Stadion pentru Liga Intai
22:50
Armele viitorului (s. doc.) - Puterea spaimei
23:40
Tehnologie extremă - Arizona Cardinals
0:35
Zboruri grele
vladcarama
07-04-09, 10:19
21:10, Marţi (7 aprilie), TVR 1
Nebun după mambo
Pro Tv
21:45
Fotbal: Manchester United - FC Porto
22:45, Marţi (7 aprilie), Kanal D
Delta Force III
National Tv
20:00
Amor pe bancheta din spate (sua, 2006, com.) (12)
22:00
Puteri malefice (sua, 2002, S.F.) (15)
21:50, Marţi (7 aprilie), HBO
Apocalipsa androizilor
22:00, Marţi (7 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Impostorul
0:25, Marţi (7 aprilie), Cinemax
Cand se lasă intunericul
23:00, Marţi (7 aprilie), TV 1000
Fără identitate
20:00, Marţi (7 aprilie), Viasat Explorer
Avionul-fantomă
17:30, Marţi (7 aprilie), Viasat History
Mari savanţi
(Great Scientists)
Albert Einstein
21:00, Marţi (7 aprilie), Viasat Explorer
Cel mai bun club
21:00, Marţi (7 aprilie), Viasat History
Revoluţia protestantă
Discovery
23:00
Armele viitorului (s. doc.) - Războinicul viitorului
0:00
Mega constructori - Insula Fanteziei (Dubai)
18:00, Marţi (7 aprilie), National Geographic
Megastructuri antice
(Ancient Megastructures)
Colosseum
22:00, Marţi (7 aprilie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Foraje de mare adancime
23:40, Marţi (7 aprilie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Smart Tunnel - Malaezia
19:15, Marţi (7 aprilie), Discovery World
James May despre secolul 20
(James May's 20th Century)
Organismul fantastic
vladcarama
09-04-09, 09:10
20:15, Joi (9 aprilie), PRO TV
Răfuială in micul Tokyo
21:45
Fotbal: Hamburg SV - Manchester City FC
Cupa UEFA
22:00, Joi (9 aprilie), Kanal D
Potopul
0:00, Joi (9 aprilie), Kanal D
Creatura
20:00, Joi (9 aprilie), HBO
Jilţul sirenei
21:30, Joi (9 aprilie), HBO Comedy
Fosta mea super gagică
21:00, Joi (9 aprilie), ProCinema
Comedia in esenţă tare: Pană cand moartea ne va despărţi
21:00, Joi (9 aprilie), TV 1000
Şacalul
19:00, Joi (9 aprilie), Viasat History
Arta crucii
21:00, Joi (9 aprilie), Discovery Channel
Time Warp
Biciul
21:30
Time Warp (sua, 2008, s. doc.) - Paintball
22:00
Cele mai importante misiuni ale NASA (f. doc.) - Acasă, in cosmos
23:00
Inchis printre străini - Sandra Gregory
23:40, Joi (9 aprilie), Discovery Science
Tehnologie extremă
(Extreme Engineering)
Port-avionul USS Bush
18:00, Joi (9 aprilie), Nat Geo Wild
Cataclisme
(Ultimate Disaster)
Tsunami
20:10, Joi (9 aprilie), Discovery World
Josh Bernstein: Misterele lumii
(Into the Unknown with Josh Bernstein)
Războinicii norilor
21:05
Maeştrii armelor (f. s. doc.) - Atlatl
22:00
Femeia de 280 kg
22:55
La un pas de moarte (engl., s. doc.) - Luat de ape
vladcarama
10-04-09, 14:18
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: Steaua - Farul Constanţa
23:15
Ziua decisivă
16:55, Vineri (10 aprilie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
22:00, Vineri (10 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Misiune mortală
23:50, Vineri (10 aprilie), Cinemax
Semnalul
19:00, Vineri (10 aprilie), Viasat History
Iisus: anii pierduţi
19:15, Vineri (10 aprilie), Discovery World
Revelaţii industriale: Povestea Europei
(Industrial Revelations: The European story)
Regele canalurilor
vladcarama
11-04-09, 11:09
TVR1
21:10 Regina şi cardinalul (francez film istoric, 2009)
Pro Tv
23:00 Patimile lui Hristos (SUA-italian dramă, 2004)
Antena 1
23:00 Furia trădării (hong-kong film de acţiune
National Tv
22:00 ADN ucigaş (SUA S.F., 2007)
Tv 1000
21:00 Vecinii (SUA comedie,
HBO
21:00 Plan de joc (SUA comedie, 2007) 110'
Discovery
20:00 Time Warp
Nat geogr
18.00
Megastructuri
Barajul Hoover
Viasat Explorer
20:30 Cubul milionarilor
vladcarama
12-04-09, 17:34
21:55, Duminică (12 aprilie), HBO
Înainte să afle diavolul că ai murit
22:50, Duminică (12 aprilie), Cinemax 2
Jerusalema
23:00, Duminică (12 aprilie), TV 1000
Douăsprezece maimuţe
0:20, Duminică (12 aprilie), Sci Fi Channel
Uragan nuclear
23:00, Duminică (12 aprilie), National Geographic
Planeta la control
Atlantida
22:50, Duminică (12 aprilie), Discovery Science
Planeta sălbatică
(Savage Planet)
Triunghiul Bermudelor din Marea Britanie
23:40, Duminică (12 aprilie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Cea mai lungă conductă submarină din lume
vladcarama
13-04-09, 14:20
20:30, Luni (13 aprilie), PRO TV
Focul din adancuri
22:45, Luni (13 aprilie), Kanal D
Danika
18:40, Luni (13 aprilie), HBO Comedy
Supercaine
21:30, Luni (13 aprilie), HBO Comedy
Două săptămani
23:25, Luni (13 aprilie), Cinemax
Fraţi de sange
21:00, Luni (13 aprilie), TV 1000
Tortura
1:00
Fetele de la şcoala de corecţie (18)
Erotic, SUA, 2007
22:00, Luni (13 aprilie), Viasat Explorer
Masacrul de la Waco
17:00, Luni (13 aprilie), Viasat History
Povestea lui Unu
20:00, Luni (13 aprilie), Viasat History
Banii: Cum a schimbat Bill Gates lumea
Discovery Channel
22:00
Tehnici esenţiale de supravieţuire - Romania
23:00
Decodificarea dezastrului (f. doc.) - Trenuri
0:00
Mega constructori - Cele mai rapide roţi - SUA şi Canada
22:50, Luni (13 aprilie), Discovery Science
Armele viitorului
(Future Weapons)
Caută şi distruge
23:40
Construcţii colosale (f. s. doc.) - Staţia Spaţială Internaţională
vladcarama
14-04-09, 16:20
20:30, Marţi (14 aprilie), PRO TV
Academia de poliţie 2
21:30, Marţi (14 aprilie), HBO
August negru
22:35, Marţi (14 aprilie), Cinemax
Anna M.
22:00, Marţi (14 aprilie), National Geographic
Megastructuri
(Megastructures)
Megavaporul
23:40, Marţi (14 aprilie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Marea cursă a montagne-russe-urilor
vladcarama
15-04-09, 14:45
Pro Tv
21:45
Fotbal: FC Porto - Manchester United
19:30, Miercuri (15 aprilie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
20:15, Miercuri (15 aprilie), Naţional TV
Moştenitoarea
0:00, Miercuri (15 aprilie), HBO
Masacrul din Texas: Inceputurile
22:00, Miercuri (15 aprilie), HBO Comedy
Sărbători in cătuşe
22:50, Miercuri (15 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Clanul lupilor
22:00, Miercuri (15 aprilie), Sci Fi Channel
Uragan nuclear
18:30, Miercuri (15 aprilie), Viasat History
Istoria dragostei
(Trouble with Love)
Adorarea femeii
0:00, Miercuri (15 aprilie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Mega-podul
Nat Geogr
20:00
Misterele creştinătăţii (f. s. doc.) - Templierii
21:00
Misterele creştinătăţii (f. s. doc.) - Maria Magdalena
22:00
Stonehenge (f. doc.)
23:40, Miercuri (15 aprilie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Cea mai mare cale ferată din lume
vladcarama
16-04-09, 15:18
20:15, Joi (16 aprilie), PRO TV
Arma perfectă
21:45
Fotbal
Cupa UEFA
0:15, Joi (16 aprilie), Kanal D
Jenifer - Masters of Horror
23:30, Joi (16 aprilie), Naţional TV
Ringul morţii
21:30, Joi (16 aprilie), HBO Comedy
Hairspray - Intrigi de culise
19:00, Joi (16 aprilie), Viasat History
Cele şapte minuni ale lumii industriale
23:40, Joi (16 aprilie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Vanătorii de diamante
19:15, Joi (16 aprilie), Discovery World
Mark Williams pe şine
(Mark Williams on the Rails)
Gigantul cu aburi din Cornwall
vladcarama
17-04-09, 15:29
21:15, Vineri (17 aprilie), Kanal D
Casa bantuită
20:15, Vineri (17 aprilie), Naţional TV
Eu, cel de dincolo
22:00, Vineri (17 aprilie), Hallmark Channel
Vrăjitoarea cea bună 2008
22:20, Vineri (17 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Legături bolnăvicioase
23:30, Vineri (17 aprilie), TV 1000
Monstrul din Lake Placid
20:00, Vineri (17 aprilie), Viasat Explorer
Tehnologii şi meserii
19:00, Vineri (17 aprilie), Viasat History
OZN-urile şi Războiul Rece
23:40, Vineri (17 aprilie), Discovery Science
Construcţii colosale
(Building the Biggest)
Un Singapore subteran
History
21:00
Oraşe din subterană
Don Wildman călătoreşte in Egipt pentru a explora secretele subterane ingropate sub nisip.
21:55
Decodarea trecutului
E căutată din secolul VIII i.H. Există cu adevărat piatra filozofală?
Da Vinci Learning
21:00
Ce a făcut pentru noi Revoluţia Industrială
vladcarama
18-04-09, 14:54
Antana 1, Pro TV, National TV, TVRM Educational
23:30
Slujba de Inviere (live)
vladcarama
20-04-09, 16:57
20:30, Luni (20 aprilie), PRO TV
In numele regelui
20:30, Luni (20 aprilie), Prima TV
Comedie de groază 3
0:05, Luni (20 aprilie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
0:00, Luni (20 aprilie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Montagne-russe
20:00, Luni (20 aprilie), National Geographic
Culise
Lumea interlopă
23:40, Luni (20 aprilie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Kansai International - un aeroport pe mare
vladcarama
21-04-09, 11:28
23:45, Marţi (21 aprilie), TVR 1
Poliţist la ananghie
Kanal D
22:00
Vacanţa Mare-Inimă de oltean (divertisment) (12)
22:45
Poliţistul cibernetic II (sua, 1994, acţiune
20:00, Marţi (21 aprilie), HBO
Adolescenţi normali
23:00, Marţi (21 aprilie), TV 1000
Ostaticul
23:00, Marţi (21 aprilie), Discovery Channel
Armele viitorului
(Future Weapons)
Ţintă dificilă
0:00, Marţi (21 aprilie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Proiect subteran in Madrid
17:00, Marţi (21 aprilie), National Geographic
Paradisuri naturale
(Living Edens)
Patagonia - Viaţa la capătul Pămantului
20:00, Marţi (21 aprilie), National Geographic
Mare, mai mare, maxim
(Big, Bigger, Biggest)
Portavion
21:00
Reparaţii de top (s. doc.) - Vase de croazieră
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Queen Mary 2
23:40, Marţi (21 aprilie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Staţia Spaţială Internaţională
( International Space Station)
vladcarama
22-04-09, 11:35
Antena 1
20:45
Fotbal Liga 1: Steaua - CFR Cluj
20:30, Miercuri (22 aprilie), PRO TV
Un alt Karate Kid
22:00, Miercuri (22 aprilie), Kanal D
Lupta cu demonii
19:30, Miercuri (22 aprilie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
20:00, Miercuri (22 aprilie), HBO
O noapte la muzeu
22:00, Miercuri (22 aprilie), ProCinema
Filmul de 10: Ultimul experiment
17:30, Miercuri (22 aprilie), Viasat History
Banii: Lumea Google
0:00, Miercuri (22 aprilie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Traversand Colorado
17:00, Miercuri (22 aprilie), National Geographic
Paradisuri naturale
(Living Edens)
Kamchatka - Siberia interzisă
19:00, Miercuri (22 aprilie), National Geographic
Real?
(Is It Real?)
Codul lui Da Vinci
23:40, Miercuri (22 aprilie), Discovery Science
Superstructuri
(Super Structures)
Metroul din Londra
vladcarama
23-04-09, 14:03
20:30, Joi (23 aprilie), PRO TV
Călătorie în lumea vikingilor
23:45, Joi (23 aprilie), Kanal D
Incident pe un drum de munte - Masters of Horror
19:10, Joi (23 aprilie), TVR 2
Cronicile din Huadu
23:50, Joi (23 aprilie), HBO
Monstrul preistoric
23:00, Joi (23 aprilie), TV 1000
Crepuscul
vladcarama
24-04-09, 12:55
20:30, Vineri (24 aprilie), Naţional TV
18 degete ale morţii
23:15, Vineri (24 aprilie), Antena1
Anihilare totală
20:00, Vineri (24 aprilie), HBO
Zece semne rele
18:15, Vineri (24 aprilie), HBO Comedy
Asemănare perfectă
23:50, Vineri (24 aprilie), Cinemax
Casa groazei
18:00, Vineri (24 aprilie), Viasat Explorer
Ştiinţa accidentelor pe apă
20:00
Tehnologii şi meserii
21:00
Două căi spre Taupo 1000 (sua, 2008, f. doc.)
17:00, Vineri (24 aprilie), National Geographic
Paradisuri naturale
(Living Edens)
Canyonlands - Vestul sălbatic
20:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Călătoria in timp
21:00
Planeta la control (s. doc. nat.) - Triunghiului Bermudelor
22:00
Penitenciar USA (s. doc.) - Stateville
vladcarama
25-04-09, 12:12
23:00, Sambătă (25 aprilie), Kanal D
Scream 2
21:30, Sambătă (25 aprilie), HBO
Zodiac
23:50, Sambătă (25 aprilie), Cinemax 2
Casa groazei
17:00, Sambătă (25 aprilie), ProCinema
Iancu Jianu, haiducul
20:00, Sambătă (25 aprilie), Discovery Channel
Time Warp
Majoretele
21:10, Sambătă (25 aprilie), Discovery Science
Cum putem salva planeta
(Discovery Project Earth)
Impachetand Groenlanda
23:40, Sambătă (25 aprilie), Discovery Science
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Tancuri
vladcarama
29-04-09, 11:50
21:45
UEFA Champions League: Manchester United - FC Arsenal
19:30, Miercuri (29 aprilie), Prima TV
Cronica Carcotaşilor
17:45, Miercuri (29 aprilie), HBO
Harry Potter şi Ordinul Phoenix
22:00, Miercuri (29 aprilie), HBO Comedy
Piraţii din Caraibe: La capătul lumii
0:00, Miercuri (29 aprilie), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Ridicarea acoperişului: Stadionul Rio
22:00, Miercuri (29 aprilie), National Geographic
Restaurarea Partenonului
23:40, Miercuri (29 aprilie), Discovery Science
Cele mai mari superlative
(The Greatest Ever)
Arme
vladcarama
30-04-09, 15:04
Pro Tv
21:45
Fotbal Cupa UEFA: Bremen - Hamburg
00:00
Ciocolată: Masters of Horror (sua, 2005, horror)
vladcarama
01-05-09, 10:38
22:30, Vineri (1 mai), Antena1
Boogie
20:15, Vineri (1 mai), Naţional TV
Gardianul
22:00, Vineri (1 mai), ProCinema
Filmul de 10: Eu sunt Sam
22:00, Vineri (1 mai), Sci Fi Channel
Cutremurul: Apocalipsa
20:00, Vineri (1 mai), Viasat Explorer
Tehnologii şi meserii
0:00, Vineri (1 mai), Viasat History
Insula morţii
17:00, Vineri (1 mai), National Geographic
Paradisuri naturale
(Living Edens)
Thailanda - Bijuteria Orientului
20:00, Vineri (1 mai), National Geographic
Monstrul din Loch Ness: Experimentul decisiv
22:00, Vineri (1 mai), Discovery Science
Lumea de maine
(Nextworld)
Inteligenţă
19:15, Vineri (1 mai), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Ambarcaţiuni zburătoare
vladcarama
02-05-09, 14:05
23:15, Sambătă (2 mai), Antena1
Tanărul maestruI
22:00, Sambătă (2 mai), Kanal D
Pearl Harbor
23:00, Sambătă (2 mai), PRO TV
Slevin: Nevinovat cu ghinion
22:00, Sambătă (2 mai), Naţional TV
Teroare in aer
23:00, Sambătă (2 mai), B1
Fraţii Jderi
18:05, Sambătă (2 mai), HBO
Gool! 2
21:00, Sambătă (2 mai), TV 1000
50 de pastile
vladcarama
03-05-09, 12:44
20:45, Duminică (3 mai), PRO TV
Sechestraţi in larg
23:30, Duminică (3 mai), Prima TV
Epicentru
20:15, Duminică (3 mai), Naţional TV
Piei, ispită!
20:30, Duminică (3 mai), B1
Magnatul
22:15, Duminică (3 mai), B1
Fraţii Jderi
20:00, Duminică (3 mai), Hallmark Channel
Cand ficţiunea prinde viaţă
20:00, Duminică (3 mai), HBO
Super-răi
22:50, Duminică (3 mai), HBO
Femeile din umbră
21:00, Duminică (3 mai), Movies 24
Evanghelia trădării
20:00, Duminică (3 mai), Viasat History
Secretele istoriei: Adevăratul George Washington
22:30
Banii: Profiturile recesiunii (2008, f. doc.)
23:00
Cu picioarele nelegate
17:00, Duminică (3 mai), Discovery Channel
Time Warp
20:00, Duminică (3 mai), Discovery Channel
Meserii murdare
(Dirty Jobs)
Insemintator de curci
21:10, Duminică (3 mai), Discovery Science
Lumea de maine
(Nextworld)
Inteligenţă
vladcarama
04-05-09, 17:00
20:30, Luni (4 mai), Prima TV
Băiatul cel rău
20:15, Luni (4 mai), Naţional TV
Conan Distrugătorul
18:00, Luni (4 mai), HBO
Epoca de gheaţă 2: Dezgheţul
23:05, Luni (4 mai), HBO
Vantul groazei
22:00, Luni (4 mai), ProCinema
Filmul de 10: Crime la indigo
21:00, Luni (4 mai), TV 1000
Monstrul din Lake Placid
23:00
Teroare subterană (sua, 2007, horror) (AP)
21:05, Luni (4 mai), Discovery Science
Vanătorii de mituri
22:55, Luni (4 mai), Discovery Science
Armele viitorului
(Future Weapons)
Puterea armelor de foc
vladcarama
05-05-09, 14:40
TVR 1
21:10
Ediţie specială (live)
Invitat Traian Băsescu, preşedintele Romaniei
Pro TV
21:45
UEFA Champions League: Arsenal - Manchester United
23:30, Marţi (5 mai), Kanal D
Vacanţa Mare-Inimă de oltean
19:15, Marţi (5 mai), Naţional TV
In căutarea fericirii
20:15
Răzbunarea dragonului (hongk.-sud cor., 1979, com.) (12)
22:15
Preţul nemuririi (engl., 1998, thrill
vladcarama
06-05-09, 14:05
Antena 1
21:00
Fotbal Liga 1: CFR Cluj - FC Timişoara
Pro Tv
21:45
UEFA Champions League: Chelsea - Barcelona
20:00, Miercuri (6 mai), HBO
Super-răi
21:55, Miercuri (6 mai), HBO Comedy
Sporturi extreme
22:00, Miercuri (6 mai), Pro Cinema
Filmul de 10: Mortal Kombat II: Anihilarea
23:30, Miercuri (6 mai), TV 1000
Panică la Hollywood
0:00, Miercuri (6 mai), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Putere furată
20:00, Miercuri (6 mai), National Geographic
Dezlegarea codului lui Da Vinci
22:00
Megastructuri antice (f. s. doc.) - Petra
19:15, Miercuri (6 mai), Discovery World
Maşini de viteză
(Speed Machines)
Mai rapid decat viteza sunetului
vladcarama
08-05-09, 10:39
Vineri (8 mai), Antena1
21:00
Fotbal Liga 1: Steaua - Dinamo
23:15,
Cabana blestemată
Pro tv
20:30
Ţinutul din nord (sua, 2005, dramă) (12)
23:15
Blade (sua, 1998, horror
National Tv
20:15
Insula dinozaurilor (sua, 2008, horror) (12)
22:15
Război pentru pace (sua, 2005, thrill. acţ.
HBO
21:00
Epic Movie (sua, 2007, avent.) (12)
22:25
Războiul familiei Watson (sua, 2008, horror) (15)
0:00
Dealuri insangerate (sua, 2006, horror
22:00, Vineri (8 mai), Pro Cinema
Filmul de 10: Tabu
19:00, Vineri (8 mai), National Geographic
Planeta la control
Viitorul Terrei
21:00, Vineri (8 mai), National Geographic
Planeta la control
Telepatie
23:00, Vineri (8 mai), National Geographic
Tabu
(Taboo III)
Artişti extremi
22:00, Vineri (8 mai), Discovery Science
Lumea de maine
(Nextworld)
Automobilele de maine
22:55, Vineri (8 mai), Discovery Science
Legături bizare
(Weird Connections)
Ştiinţa măcănitului
23:50, Vineri (8 mai), Discovery Science
Minuni create de mana omului - Asia
(Man Made Marvels Asia)
Racheta spaţială HII-A
vladcarama
09-05-09, 11:45
TVR 1
21:10
Un secol de fotbal (live)
23:00, Sambătă (9 mai), Antena1
Shanghai Express
22:00, Sambătă (9 mai), PRO TV
Crime online
20:30, Sambătă (9 mai), Prima TV
Apocalipsa
22:00, Sambătă (9 mai), Naţional TV
Războiul lupilor
21:00, Sambătă (9 mai), B1
Liniştea din adancuri
23:00, Sambătă (9 mai), B1
Ştefan cel Mare
18:10, Sambătă (9 mai), HBO
O noapte la muzeu
17:00, Sambătă (9 mai), Pro Cinema
Liceenii
21:00, Sambătă (9 mai), TV 1000
Problema cu cainele
18:00, Sambătă (9 mai), Viasat Explorer
Ştiinţa sportului
20:00, Sambătă (9 mai), Viasat Explorer
Super nave
23:00, Sambătă (9 mai), Viasat Explorer
Săptămana porno: Vedetele
16:00, Sambătă (9 mai), Viasat History
Podul aerian de la Berlin
20:00, Sambătă (9 mai), Discovery Channel
Time Warp
Modificări corporale
22:00, Sambătă (9 mai), Discovery Channel
Vaticanul: in interiorul Cetăţii Eterne
0:00, Sambătă (9 mai), National Geographic
Pămant frămantat: Potopul
19:15, Sambătă (9 mai), Discovery Science
Download: Povestea adevărată a Internetului
(Download: The True Story of the Internet)
Lupta sistemelor de navigare
20:10, Sambătă (9 mai), Discovery Science
Green Wheels
Energie solară
21:05, Sambătă (9 mai), Discovery Science
Cum putem salva planeta
Da Vinci Learning
23:00
Prelegerile lui Mark Steel - Einstein
vladcarama
10-05-09, 10:51
21:10, Duminică (10 mai), TVR 1
Omul fără chip
22:00, Duminică (10 mai), B1
Surorile de la azilul Magdalene
17:55, Duminică (10 mai), HBO
Fantana
20:00, Duminică (10 mai), HBO
Copiii tatălui
22:30, Duminică (10 mai), Cinemax
Transfer de captivi
17:00, Duminică (10 mai), TV 1000
Calea samuraiului
19:00, Duminică (10 mai), TV 1000
U-571
21:00, Duminică (10 mai), TV 1000
Ran
0:00, Duminică (10 mai), Viasat History
Adevăratul hobbit
21:00, Duminică (10 mai), Discovery Channel
O pradă mortală
(Deadliest Catch)
Vreme rea, necazuri mari
21:05, Duminică (10 mai), Discovery Science
Lumea de maine
(Nextworld)
Automobilele de maine
22:00
Ştiinţa atracţiei sexuale
23:50
Minuni create de mana omului - Asia (s. doc.) - Acvariul din Okinawa
22:00, Duminică (10 mai), Discovery World
Istoria marilor oraşe
(We built this city)
New York
vladcarama
11-05-09, 11:46
20:30, Luni (11 mai), PRO TV
Crocodilul
20:15, Luni (11 mai), Naţional TV
Sabia magică
19:10, Luni (11 mai), TVR 2
Casa mea din Louisiana
19:55, Luni (11 mai), TVR Cultural
Capodopere din Galeria de Artă Modernă Romanească
Constantin Lecca (1807 - 1887) ''Maria Maiorescu'' 1846
20:00, Luni (11 mai), HBO
Coşmarul din casa de vis
0:00, Luni (11 mai), Universal Channel
High fidelity
22:00, Luni (11 mai), Viasat Explorer
Imposibilii
0:30, Luni (11 mai), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
O lume materialistă
0:00, Luni (11 mai), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Străbătand Harlemul (New York City)
20:10, Luni (11 mai), Discovery Science
Cum se fabrică?
(How It's Made)
Uscătoare automatepentru rufe/Gumă de mestecat/Artificii
22:55
Armele viitorului (s. doc.) - Armă specială non-mortală
23:50
Minuni create de mana omului - Asia (s. doc.) - Expresul Coreean
vladcarama
12-05-09, 10:20
22:00, Marţi (12 mai), TVR 1
Eurovision Moscova - 2009
23:00, Marţi (12 mai), Prima TV
Poltergeist III
21:40, Marţi (12 mai), HBO
Parfumul: Povestea unei crime
22:00, Marţi (12 mai), Pro Cinema
Filmul de 10: Timpul nu stă in loc
21:00, Marţi (12 mai), TV 1000
Monstrul din Lake Placid
23:00
Ostaticul (sua, 2007, horror
18:30, Marţi (12 mai), Viasat Explorer
Proiecte extreme
21:00, Marţi (12 mai), Viasat Explorer
Cursa transamericană
16:30, Marţi (12 mai), Viasat History
Ce ne-a adus Revoluţia Industrială
(What the Industrial Revolution Did for Us)
O lume materialistă
0:00, Marţi (12 mai), Discovery Channel
Mega constructori
(Mega Builders)
Insula Fanteziei (Dubai)
21:00, Marţi (12 mai), National Geographic
Mare, mai mare, maxim
(Big, Bigger, Biggest)
Portavion
22:00
Megastructuri (f. s. doc.) - Elicopter extrem
23:00
Tabu (f. s. doc.) - Alimente dezgustătoare
22:00, Marţi (12 mai), Discovery Science
Cum putem salva planeta
(Discovery Project Earth)
Vanturi infinite
22:55, Marţi (12 mai), Discovery Science
Green Wheels
Combustibil ecologic
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2024 vBulletin Solutions Inc. All rights reserved.