PDA

View Full Version : Card focus sat nefunctional



superzeama
06-07-08, 10:38
Abonamentul este platit pina in octombrie.In receptorul original imi spune citire cartela inteligenta iar programele free nu merg decit 10 secunde.In dm500 cu gbox vede ceva in lower slot ceva gen ATR si un numar lung.Abonamentul nu este pe numele meu stie cineva ce acte imi trebuiesc pt a schimba cardul?

otheitis
06-07-08, 13:53
Pune pe carta pe kaon.Lasa la TVR1 cam 10 minute sa vezi daca face update.Daca ce trece 10 min nu face update.Inseamna ca sau carta e bulita,si asta se vede prin meniu care are kaon pt carta (o sa scrie ca nu vede nici o carta)sau trebuie sa suni la ei.Posibil au blocat pe carta.Daca e bulita carta, mergi cu carta,receptor,contract,buletin.La un distribuitor oficial semnezi un cerere,te dau un alt card si dupa 2-3 ore e activata.Sa mergi obligat si cu receptor.Eu cind am mers fara receptor cocoana pe acolo gasea o caruta de scuze, ca nu merge poate din cauza de receptor etc.Si trebuie sa fie verificat la receptorul meu.Si din cauza ei am mincat si o ploaie la cap....

superzeama
13-07-08, 08:05
Am incercat cum ai spus si tot nu vrea sa mearga.Abonamentul este valabil pina in octombrie.Pentru a-l schimba trebuie neaparat sa ma duc si cu receptorul?Nu sint in tara si nu as vrea sa ma car cu fierul dupa mine.Cardul se elibereaza pe loc?Sau trebuie sa astept?

otheitis
13-07-08, 16:02
Carta se elibereze pe loc (asa au facut la mine) te pune sa semnezi o hartie care scrie noua serial de la carta care schimbi si pe veche serial din carta care predai.Carta se activeze in doi ori asa a fost la mine.Dar cocoana care a fost acolo nu facea asta procedura daca nu aduceam si pe receptor.Am spus ca am cam conax,si doi receptoare dreambox,si ca la nici una nu merge.Dar ea insista ca au venit persoane care de fapt nu avut probleme cu carta dar cu receptor.

superzeama
15-07-08, 10:38
http://img213.imageshack.us/img213/4024/md2zl0.jpg

http://img236.imageshack.us/img236/4361/md1lo5.jpg

Asa imi vede soleronul cardul cu gbox

otheitis
15-07-08, 14:04
hmmm!poate cartela nu a luat pe key.Cred ca mai bine e sa suni la focus sat si sa intrebi daca cartela e oprita.