PDA

View Full Version : Skystar rev 2.8a



zappa
05-06-08, 13:48
Salut,
Am o placa cu aceasta revizie. Nu reusesc sa o fac sa mearga cu altdvb si dvbdream. Cu progdvb merge fara probleme. Cu altdvb o vede dar nu am semnal pe nicio frecventa. Dvbdream nu o vede deloc. Driverele sunt cele de pe cd-ul original (4.4.1). Setup4pc functioneaza....are semnal.
Solutii?
Multumesc.

P.S.: Din cate mi-am dat seama tunerul este mai sensibil decat la vechea revizie 2.6d

laleauaneagra
05-06-08, 14:48
momentan incearca alt driver(4.4.0 sau 4.3.0)

zappa
06-06-08, 12:25
Problema a fost de la drivere. Am pus 4.4.3 (beta) si placa functioneaza cu toate playerele.

yky
06-06-08, 13:07
Salut,
.................................................................................................... ...

P.S.: Din cate mi-am dat seama tunerul este mai sensibil decat la vechea revizie 2.6d

Interesant...demult asteptam sa spuna cineva care are aceasta placa ceva legat de sensibilitate.....
Poti cumva aprecia cam cu cat e mai sensibila....???? sunt foarte curios de treaba asta...aveam eu o banuiala de cand am vazut primele poze dar nu eram convins.:)

amic
12-06-08, 19:11
Problema a fost de la drivere. Am pus 4.4.3 (beta) si placa functioneaza cu toate playerele.

Si eu am aceeasi problema... AtlDVB nu vrea sa functioneze cu skystar rev. 2.8a Cu drivere mai vechi nu recunoaste placa iar cu ultimele drivere 4.4.3 am semnal doar pe cateva frecvente. Celelalte playere (DVBDream si ProgDVB) merg fara probleme. Ai vreo solutie si pt AltDVB?

zappa
13-06-08, 10:49
Se pare ca doar ProgDVB recunoaste aceasta placa. AltDVB si dvbdream o vad ca si 2.6d si din cauza asta nu exista semnal decat pe frecventele verticale. Cu progdvb placa are semnal pe toate frecventele. Si am instalat ultimile drivere de la tehnicsat (4.4.3) scoase pe 10 iunie. Problema este ca softurile ca nu recunosc corect aceasta noua revizie a placii.