PDA

View Full Version : NP: imagine,emu sau timebomb?



vladro2
02-06-08, 01:32
cine stie germana...

am citit ceva despre o imagine sau emu, nu sint sigur...

se pare ca ar fi o bomba cu ceas GP pentru clone.



"hier ein Zitat vom minicat bord PB-Bord zu dem image

minicat:
Du meinst das sogannte NP-Image? Das habe ich hier geloscht!

Zum Verständnis: Das NP-Image war ein Gemini mit Timebomb. Es war ein spezieller Patch fur MCT/Redlight drin, um es attraktiv zu machen und moglichst viele Clone mit dem Ding zu "infizieren"."

http://www.sattv-forum.com/index.php?showtopic=6706

dragsat
02-06-08, 01:35
You mean the NP-sogannte image? I have deleted here!

To understand: The NP image was a Gemini with Time Bomb. It was a special patch for MCT / Redlight in it to make it attractive and as many clone with the thing to "infect". "



Adica NP-sogannte de imagine? Am şters aici!

Pentru a inţelege: NP a fost o imagine cu Gemeni Time Bomb. A fost un patch-uri speciale pentru MCT / Redlight in el, pentru al face atractiv şi, cu cat mai multe clone de lucru pentru a "infecta". "

vladro2
02-06-08, 02:44
probabil se refereau la GP dar au gresit la scriere...

sau chiar e vreo imagine NP ?

zappa
02-06-08, 07:48
E vorba de acea imagine (NP - non public se numea) bazata pe gemini 4.3.1 si care facea AU pe x-uri.

maximuss
02-06-08, 09:40
Asa este , cand mi-a picat clona aveam imaginea Non_Public ce facea au la mct .

dMd
02-06-08, 09:59
Pana la Gemini 4.30 inclusiv nu este nici o bomba care sa afecteze clonele. Singurul dezavantaj care apare la 4.30 este blocarea accesului la BP. De la 4.31, indiferent ca este cea care face AU la canalele XXX sau nu, bomba este prezenta in imagine (verificat personal lucrul acesta). Deci cum era de asteptat si versiunea 4.40 are inclus virusul ce omoara clonele. Sper ca ceilalti dezvoltatori de soft sa nu includa in viitoarele lor versiuni nimic destructiv pt clone, insa dupa cum avertiza si @spaniolul acest lucru este posibil sa se materializeze mai curand decat credem. Eu sper sa fie doar o stire care sa nu se confirme, dar ... ne putem astepta si la surprize.
Sa avem parte numai de vesti bune !

-minus
02-06-08, 13:34
Pana la Gemini 4.30 inclusiv nu este nici o bomba care sa afecteze clonele. Singurul dezavantaj care apare la 4.30 este blocarea accesului la BP. De la 4.31, indiferent ca este cea care face AU la canalele XXX sau nu, bomba este prezenta in imagine (verificat personal lucrul acesta). Deci cum era de asteptat si versiunea 4.40 are inclus virusul ce omoara clonele. Sper ca ceilalti dezvoltatori de soft sa nu includa in viitoarele lor versiuni nimic destructiv pt clone, insa dupa cum avertiza si @spaniolul acest lucru este posibil sa se materializeze mai curand decat credem. Eu sper sa fie doar o stire care sa nu se confirme, dar ... ne putem astepta si la surprize.
Sa avem parte numai de vesti bune !

Ca sa nu aveti surprize schimbati adresa de MAC cu una originala,si atunci va fi bine pentru toata lumea indiferent ce imagine va folosi!