PDA

View Full Version : Din ciclul "ce face abonatul digi cand ploua"



zappa
22-03-07, 12:04
Raspuns: regleaza farfuria. :D :D :D

http://img246.imageshack.us/my.php?image=digiploaieun5.jpg

dic_star79
22-03-07, 16:52
Ce mama dracului sa mai reglezi, sa ridice un semnal mai puternic la satelit pe toate TPurile ca sa avem ce regla :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

-minus
22-03-07, 17:10
Ce mama dracului sa mai reglezi, sa ridice un semnal mai puternic la satelit pe toate TPurile ca sa avem ce regla :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:Pai daca ti cu dintii de operatorul asta? treci la altul si o sa fie ok! :D :D :wink:

zappa
22-03-07, 17:15
Gigi se lauda cu 1 mil de abonati. Punem pariu ca peste 2 ani cand expira majoritatea contractelor multi vor migra la dolce? Si cand ma gandesc ca am vrut digi!!! Numai coada de la sediul central si faptul ca nu au avut humaxuri atunci m-au determinat sa nu aleg acest dth.

Apropo...cum e semnalul acum cand ploua? Ceva probleme de receptie la gigi?

dic_star79
22-03-07, 17:40
Eu sunt abonat DIGI dar o am la parinti , probleme cu receptia am avut numai atunci cand era ploaie torentiala si viscol puternic si nici decum cum a plouat ieri in bucuresti, cred ca mai este si din reglajul antenei . DOLCE au o oferta buna,dar nu ma tenteaza aici la BUCURESTI sunt ab la o firma de cablu care ofera 60 prog la cel mai bun pret30 ron inclusiv HBO SI CINEMAX.Plus una bucata inst de receptie satelit.

-minus
22-03-07, 18:08
Eu sunt abonat DIGI dar o am la parinti , probleme cu receptia am avut numai atunci cand era ploaie torentiala si viscol puternic si nici decum cum a plouat ieri in bucuresti, cred ca mai este si din reglajul antenei . DOLCE au o oferta buna,dar nu ma tenteaza aici la BUCURESTI sunt ab la o firma de cablu care ofera 60 prog la cel mai bun pret30 ron inclusiv HBO SI CINEMAX.Plus una bucata inst de receptie satelit. Atunci cumparale la parinti o antena de 0,90 si nu mai au probleme :wink:

XVanish
22-03-07, 18:42
Incet, incet am impresia ca se duce Digi... multi se plang si pe la noi... noroc cu abonamentele...

dic_star79
22-03-07, 18:52
O antena de 0.9 la buzau este un milion si ceva :cry: ,de fier nu de aluminiu.Se multumesc cu ceea de 0.8.

dic_star79
22-03-07, 18:53
Da incet incet se duc dar au de unde din atatia abonati.

Sunt_Oltean74
22-03-07, 22:04
Aici in italia deja ma cauta baieti la care am instalat antenele si se vaita ca nu mai merg aparatele . Cel mai rau e ca tr sa le trimita in tara sa le repare ca aici nici nu se uita la ele depanatori.Eu am max de doi ani si sunt multumit de ei pt ca nu esti dependent de cutia lor cum e la digi.

XVanish
22-03-07, 23:28
Da incet incet se duc dar au de unde din atatia abonati.
Asa e...