PDA

View Full Version : Problema cu sunetul DM500?



dyngo
23-05-08, 08:19
Din cate i-mi aduc aminte inainte de "bomba" mergeam cu sunetul pe tv undeva la 45-50% si pe DM 20-25%... acum trebuie sa merg cu sunetul pe tv la 85-90% si pe DM 70-80% ca sa am acelasi volum de sunet ca si inainte...:agresiv:
Exista vreo posibilitate de a ridica volumului de sunet din softul rec-ului?
Am uitat sa mentionez ca am instalat pe DM Gemini 4.3.1, ca doar acum este o clona "originala":)

Einstein
23-05-08, 08:24
Problema asta cu sunetul e generala!
La mine merge tv 50-60% si boxul la 70-80%.
E slab modulul de sunet si nu are amplificare.

dyngo
23-05-08, 08:27
Ok am inteles.. da totusi volumul de sunet este prea jos fata de cum era inainte... tin sa cred ca totusi este ceva soft...

zmeura
23-05-08, 08:41
Da,la tine e interesant ce spui.Sa fie in boot si ceva setari legate de nivelul audio?La mine a ramas la fel ca inainte.

GeorDanny
23-05-08, 10:01
La mine sunetul nu este stereo :( nu se aude nici pe cablu scart si nici pe rca ,am incercat iesirea audio pe rca si nu iese decat pe un canal pe mufa de culoare alba , pe cea rosie se aude sonor foarte foarte incet dream la maxim si sistemul la maxim :(
Aveti idee ce ar putea sa fie ?

dyngo
23-05-08, 10:27
Ce am observat ca sunetul incepe sa se auda deabea pe la 45-50% pe dm de aceea sustin ca este o problema de soft
Sa vad de unde fac rost de un soft "virgin"... aceiasi problema am avuto si cu un echosmart... si dupa ce am pus un soft virgin totul a revenit la normal.
Daca nu merge nici asa inseamna ca este din boot

La un moment dat am dat de o linie in softul dm-ului care cred ca tinea de volum... dar nu o mai gasesc... mai sapam:)