PDA

View Full Version : Salutari tuturor si bine v-am gasit



tzweistein
14-05-08, 14:09
:drinks: Citesc forumul de cateva zile si dupa ce mi-am indesat totul in minte m-am hotarat: am comandat un IPBox 422S si ca urmare ma alatur comunitatii RSP. Sunt una adevarat newbie si sper din tot sufletul sa gasesc raspunsurile pe forum si sa ma descurc in "flash-are" de firmware si imagini!!!:comp:
Astept cu nerabdare sa-mi vina jucaria si pana atunci ma documentez si ma pregatesc pentru marea aventura.
Pentru a completa profilul: am doua abonamente oficiale, unul la sky si unul la gigitv. Sper sa reusesc sa le vad pe amandoua cu noul decoder. Sunt satul de schimbat telecomenzile: una pentru sky, una pentru gigi, una pentru recorder (un LG 277h cu disc de 160Gb). Acum voi avea un adevarat shampon 3 in 1. Urah! Sper sa merga totul fara sa distrug nimic :clap:
Sunt destul de increzator in ghidurile gasite pe forum si pe net. Se pare ca sky cu noile schede nds3 e deja ok, ramane de vazut daca ma descurc cu gigi.
Privind gigi, singurul lucru pa care nu l-am priceput (inca) este daca exista possibilitatea de a avea cele doua valori b k si r s a fara a distruge cutia. Ori n-am citit eu cu destula atentie forumul ori se vorbeste in pm. Hmmm. :sorry:
Ok, pana una alta astept jucaria si voi vedea dupa!:tv:

outcast
14-05-08, 16:00
bun venit!
..despre jiji...cam mult pentru un incepator...dar nimic nu e imposibil:D

-minus
14-05-08, 16:19
:wellcome::cheers:

tzweistein
14-05-08, 17:32
OK, scuze.
acum mut intrebarea.

Einstein
14-05-08, 20:18
Salutari!
http://www.sateliti.org/showpost.php?p=7198&postcount=250

XVanish
14-05-08, 22:38
Bine ai venit!

:wellcome: