PDA

View Full Version : Noua Cartela Digi Nagra 3



acidu
09-05-08, 00:34
aveti aici 3 poze cu noua cartela DIGI NAGRA VISION 3

http://img125.imageshack.us/img125/2585/diginb5.jpg
http://img262.imageshack.us/img262/1259/digi2cz2.jpg
http://img125.imageshack.us/img125/1345/digi3jj2.jpg

Download
http://www.acidu.go.ro/DSC00004.JPG
http://www.acidu.go.ro/DSC00005_a.JPG
http://www.acidu.go.ro/DSC00006_a.JPG

zmeura
09-05-08, 08:53
In ce tip de receptor o folosesti?

sorin8m
09-05-08, 12:06
Cat am auzit de la sarbi receptoarele nu se vor schimba. Si acolo au aparut aceste cartele.

acidu
09-05-08, 20:23
In ce tip de receptor o folosesti?

receptorul ramane, se face doar update de pe satelit ... care deocamdata din cate am inteles nu e disponibil... eu nu am digi, am un prieten care lucreaza la RCS si am facut doar poze la cartela noua

zmeura
10-05-08, 09:39
Eram curios daca merge pe 1120 sau 1160,vazut nu doar promis.

alex07
11-05-08, 12:37
Eram curios daca merge pe 1120 sau 1160,vazut nu doar promis.

Merge pe 1160 am vazut si am si luat la noua oferta cu doua receptoare pe un singur abonament am doua 1160 cu cartele n3.

Einstein
22-05-08, 09:53
Prin decembrie se anunta de oracolul r-digist ca pana in mai vor fi schimbate toate carduri n3. Se termina luna mai! Unde sunt cardurile?

Megaoperatorul din sud-estul Europei se afla in degringolada totala. Instalatorii au fost transformati in recuperatori care alearga toata ziua sa recupereze cate un receptor, de la tuciurii neplatitori, ca sa aiba ce instala.
Calitatea serviciilor este sub orice standard.
EPG-ul este inexistent pentru majoritatea canalelor.
Calitatea transmisiei unor canale este jalnica.
Nivelul semnalului este cel mai slab dintre dth-urile romanesti.
Mai mult de jumatate dintre abonati au in posesie sau custodie, receptoare depasite tehnic si moral.
Singurul lucru pozitiv este pretul pe masura serviciilor.

Asteptam noi bombe?

laleauaneagra
22-05-08, 12:07
Prin decembrie se anunta de oracolul r-digist ca pana in mai vor fi schimbate toate carduri n3. Se termina luna mai! Unde sunt cardurile?

Megaoperatorul din sud-estul Europei se afla in degringolada totala. Instalatorii au fost transformati in recuperatori care alearga toata ziua sa recupereze cate un receptor, de la tuciurii neplatitori, ca sa aiba ce instala.
Calitatea serviciilor este sub orice standard.
EPG-ul este inexistent pentru majoritatea canalelor.
Calitatea transmisiei unor canale este jalnica.
Nivelul semnalului este cel mai slab dintre dth-urile romanesti.
Mai mult de jumatate dintre abonati au in posesie sau custodie, receptoare depasite tehnic si moral.
Singurul lucru pozitiv este pretul pe masura serviciilor.

Asteptam noi bombe?

perfecta dreptate. o gandire logica si o minte odihnita iti va da raspunsul ca nu are cum sa se intample precum spune oracolul,e absurd,pe el trebuie sa-l intelegem ca face asemenea anunturi fiindca are o obligatie morala fata de dth fiind in cardasie cu el insa pacat ca unii chiar baga botul la asemenea fsssssssss-uri

zmeura
22-05-08, 13:02
Am cumparat Humax 2 doar pentru ca aparuse "bomba" ca se vor putea lega doua intre ele pe un singur abonament.Ei bine au trecut 2 ani si eu inca nu am vazut Humax-uri legate.Bineinteles ca deja am si dat receptorul altcuiva,mai am si contract pentru 2 ani pe el care se incheie doar in august.Teapa.
De atunci stiu ca cel mai bine e sa te iei dupa site-urile oficiale.Noua oferta cu al doilea receptor acolo a aparut,nu a fost nevoie de "bombe".

Cena133
23-05-08, 18:09
Cartelele nu se vor schimba toate ...... si doar vreo cateva cartele se vor schimba din toate......si o sa dureze pana digi va intra definitiv in nagra 3 cel mult un an!

zottya
19-06-08, 11:23
Salut.Stie cineva , daca fac un abonament la DIGI, cartelele Nagra 2 cu ce bios sunt incarcate, AC3, AC5, sau AC6?Iar cele de nagra 3?

Snow
19-06-08, 11:31
Cardul de nagra 2 daca a stat in receiver mai mult ca sigur are revizia AC6

zottya
19-06-08, 11:43
Cardul de nagra 2 daca a stat in receiver mai mult ca sigur are revizia AC6

Dar daca acum fac un abonament, oare ce bios arte cartela?
Am pe cineva care are un looper, si intrebarea este daca cartela ar fi de AC5 maxim ,atunci am avea sanse sa-l citim si sa rescriem, inainte de a baga in receptor. Dupa scriere, se baga in receptor si activat.Oare se poate asa?L-am intebat pe dealerii D*** de la noi , dar nu stiu, sau nu vor sa-mi spuna.

Snow
19-06-08, 11:51
Din cate stiu, acum se distribuie doar cardurile noi (n3), cele cu rosu, iar la ora actuala nu-ti ajuta la nimic unlooperul. Daca e receptorul tau, te poti apuca de polizat.

zottya
19-06-08, 11:52
Din cate stiu, acum se distribuie doar cardurile noi (n3), cele cu rosu, iar la ora actuala nu-ti ajuta la nimic unlooperul. Daca e receptorul tau, te poti apuca de polizat.
Multumesc.

comerciantul
16-11-08, 03:15
ce se mai aude cu mega dth-ul autohton? are cienva informatii actualizate? :D

dic_star79
16-11-08, 08:27
Cum preconizam se aude de bine...:D adica trecerea catre N2 stagneaza in rest mai nimic nou in afara de zvonuri ca vor lansa la inceputul anului viitor programe HD,mai repede de sarbatorile pascale nu vom avea HD ...asa ca mai avem de asteptat.

comerciantul
16-11-08, 11:09
Cum preconizam se aude de bine...:D adica trecerea catre N2 stagneaza in rest mai nimic nou in afara de zvonuri ca vor lansa la inceputul anului viitor programe HD,mai repede de sarbatorile pascale nu vom avea HD ...asa ca mai avem de asteptat.

dar au schimbat ceva cartele pana acum?

otheitis
18-11-08, 10:46
Nu!numai la noi clientii sau la clientii care au predat pe cartele pt ca au oprit pe abonament pt o perioada...La ei dau pe noi cartele N3....restul nimic nou.Cred ca au intrat la un joc fara iesire.Cu digi tv,cu football,cu Digi mobil cu Digi cable....plus extindere la alte orase si tari....Prea multe lucruri pt o firma asa organizata adica si pt firme bine organizate nu am auzit o extindere la nivelul asta...

dic_star79
18-11-08, 14:52
dar au schimbat ceva cartele pana acum?

Au schimbat ceva cartele dar nu prea multe:D, cine stie cand o sa treaca in N3 , nu se stie :cheers: