PDA

View Full Version : DIGI da al doilea decodor (la 1 abonament)



amoto
08-05-08, 01:01
acum o saptamana m-am uitat pe site la Digi si ziceau doar de un decodor dublu tuner, nici vorba de al doilea decodor. aici pe forum am vazut printr-un thread ca zicea cineva ca prin mai o sa inceapa si Digi sa dea al doilea decodor (fara sa platesti abo suplimentar).

Acum cateva minute m-am uitat din nou pe site la Digi si e oficial, dau al doilea decodor la un abonament.

detalii pe pagina de promotii de la Digi: http://www.digitv.ro/promotii.html




Alocare al doilea receptor simplu la contract existent

Oferta:
- se va plati un singur abonament;
- pachetul ales trebuie sa fie minim pachet de baza;
- echipamentul suplimentar va fi oferit in custodie
- contractul se va prelungi pe inca un an de la data alocarii celui de-al doilea echipament pentru contractul dumneavoastra

Conditii:
- pentru a putea beneficia de aceasta oferta Titularul trebuie sa se prezinte intr-un punct de prezenta Digi TV avand cartela alocata contractului initial si un act de identitate (BI/CI, pasaport etc)
- perioada minima: minim un an de zile de la semnarea contractului initial;
- achitarea la zi a facturilor emise;
- oferta se aplica indiferent de modalitatea de contractare a echipamentului de pe contract;(custodie,chirie,cumparat)
- in cazul in care pe contract exista alocat pachetul popular, in conditiile noii oferte pachetul minim va fi pachetul de Baza;
- in functie de localitatea de instalare este posibil ca pe urmatoarea factura sa se emita o taxa de activare de 50 RON. Pentru mai multe informatii in aceasta privinta puteti contacta serviciul nostru de relatii cu clientii sau puteti solicita aceste detalii intr-un punct de prezenta Digi TV.
:cheers:

scuze daca a mai postat cineva, in subforumul de Digi nu am vazut nimic.

numai bine,
amoto

amoto
08-05-08, 01:36
am sunat la "customer don't care" si am aflat ca oferta e valabila din 5 mai, adica de luni.
se pare ca nu are rost sa cumpar a doua conserva, o iau de la ei in custodie GRATIS, macar atat...

problema e ca trebuie sa ajung fizic la ei la casierie, cu buletinu' si cu cartela de pe abonamentul meu actual. asta e mai greu, ca sunt la 1800km de casieria respectiva :P

à+
amoto

zmeura
08-05-08, 11:54
Asta e o veste foarte buna.Acum sa vezi cozi la casierii in momentul in care se va trece la nagra3.Si sa vezi cum vor pleca receptoarele cu autocarele afara.Despre asta a scris Spartacus pe RDI dar nu stia nici el exact ce si cum.

cipcirip99
08-05-08, 13:07
..... nu e chiar asa de simplu .... trebuie sa te prezinti cu cartela ... la casierie ! Asa ca nu mai sunt chiar asa de multe ... !

zmeura
08-05-08, 13:34
Pai eu zic ca cei din romania vor merge la casierii,renunta la abonamentul care e trimis in tari straine (ma rog,nu il mai platesti,merge 3 luni,te taie si gata,nu stiu daca cartelele n2 trebuie predate dar este timp) si mai ia un receptor cu cartela n3 pe abo pe care il are in Ro.Pune noul receptor pe autocar si gata.Eu zic ca e bine ca au venit cu oferta asta acum inainte de trecerea la n3.Oricum vor fi multi care vor imparti acelasi abonament,mai ales cei saraci si batranii,in felul asta vor vedea si ei pachetul baza si nu popular sau chiar pachete mai scumpe.Saracul e sarac dar un xxx merge la casa omului.Stii cum e,e cea mai ieftina distractie treaba aia. :D
O miscare foarte buna si daca luam in considerare ca al doilea e in custodie,indiferent de primul,pot spune ca e chiar o lovitura data celorlaltor provideri.Frumos,doar sa fie receptoare.

amoto
19-06-08, 22:35
Pai eu zic ca cei din romania vor merge la casierii,renunta la abonamentul care e trimis in tari straine (ma rog,nu il mai platesti,merge 3 luni,te taie si gata,nu stiu daca cartelele n2 trebuie predate dar este timp) si mai ia un receptor cu cartela n3 pe abo pe care il are in Ro.Pune noul receptor pe autocar si gata.
nu e chiar asa, nu dau al doilea receptor decat daca il ai pe primul de mai mult de 3 luni, sau cam asa ziceau.
si cartelele n2 trebuie predate, asa zice in contract, ca e proprietatea lor si daca nu le predai iti trimit factura 100 de coco sau cam asa ceva.

eu chiar am fost pe la mijlocul lu' mai in .ro si am luat conserva cu mine, m-am dus la casierie si mi-au dat al doilea decodor in custodie, gratis, si evident mi-au schimat cartelele si mi-au facut update de bios, asa de bine ca a trebuit sa-l mai fac si eu o data dupa aia pe unul din cele doua receptoare :)

Digit
20-06-08, 13:27
Spuneti-mi si mie unde gasesc al 2-lea decodor ca am alergat tot Bucurestiul si nu am gasit!

dic_star79
20-06-08, 13:33
Spuneti-mi si mie unde gasesc al 2-lea decodor ca am alergat tot Bucurestiul si nu am gasit!

Incearca la centrul din Balta Aba de pe Nicolae Grigorescu, am trecut eu pe la ei si mai aveau receptoare dar cartele putine, totusi incearca.

Digit
20-06-08, 13:34
Cand ai fost?

Einstein
11-07-08, 15:28
Aceasta "oferta" este un bluf pentru ca datorita lipsei decodoarelor sau a cartelelor, abonatii nu pot beneficia de ea!
Marketing marca digi! :comp:

haiducu'
12-07-08, 10:37
Povestea e veche.Se pot primi in custodie si cel de al doilea decodor.La caseriile Digi,cu contractul,buletin,cartela nagra2.Primesc in custodie si cei care au decodor cumparat.Problema e cu cei din strainatate,cartela oricum va trebui inlocuita cu nagra3.Cititi contractul. Paragraf II/2.5
Echipamentul poate fi folosit ,doar, pe teritoriul Ro.

E coada ca la lapte,pe vremea lui nea Nicu