PDA

View Full Version : MiraX HiS-4300 discutii



hydr0xygen
19-01-22, 12:45
salut, daca il detine cineva, acest receiver stie hdmi-cec ?

Paul71
22-09-22, 19:19
Salut
Va rog ajutor cu doua probleme
Am o lista cu 50 de canale si vreau sa schimb ordinea posturilor in lista dar nu este optiune de move
Se poate construi o lista de fav pentru posturi de radio?

MihaiP
26-09-22, 14:21
Actualizeaza online versiunea de FW si va fi !!!

Paul71
26-09-22, 14:44
Salut
Multumesc pentru raspuns. Este ok acum.
Va rog sa-mi spuneti cum pot sa introduc un Biss Key pe care il am de la aparatul vechi
La aparatul vechi era simplu, pe postul dorit apasai info dupa care butonul rosu si aveai optiunea de a introduce key
Este posibilitate?

MihaiP
26-09-22, 15:33
Daca pe MENU tastezi 8888 ! se va instala in locul emulatorului de Conax un Oscam !
acesta are EMU si deci suporta un softcam.key ! acolo poti pune , din interfata WEB
... ce vrei tu !!!

Paul71
28-09-22, 11:03
Multumesc frumos. Este putin mai complicat pentru mine dar voi incerca desi nu stiu pas cu pas cum un post tv are legatura cu un key biss.
Am sa va informez daca reusesc.

Paul71
08-10-22, 16:40
Salut. Recunosc ca habar nu am unde se introduce biss key la un post. Poate cineva sa scrie pas cu pas. Am OSCam activat si am intrat pe browser.
Intrebarea este unde se introduce biss key, in aparat prin telecomanda sau prin browser in pc?
Multumesc

https://i.postimg.cc/qB6rcLW4/Screenshot-2022-10-08-at-16-35-23-OSCam-r-798-Status.png (https://postimages.org/)

zildan
08-10-22, 16:45
In oscam e cam greu, se rescrisese complet formatul de key de acest gen, nu stiu daca au terminat.
Formatul original de key din oscam e primitiv la biss, trebuie sa lasi strict ce merge, daca iei o fila ce contine tot ce se poate deschide ... ai sanse mici sa ai lumina aprinsa.
Nu am aparatul, stiu cum se poate face in oscam da ... nu ma apuc de povesti ca dureaza mult.

MihaiP
09-10-22, 07:14
Paul ...

Files , SoftCam.key ... si se deschide pagina editorului online al Oscam care
contine Softcam.key deja existent in receptor ! Descarci de undeva un Softcam.Key
actual ... i-i copiezi continutul (copy) si faci "paste" peste cel vechi , si la sfarsit de
pagina faci "save", dai restart !!! si daca ai noroc , asa cum zice Zildan , se face lumina !

Paul71
12-10-22, 10:25
Este Hdmi 2.0 cu CEC si HDR

https://i.postimg.cc/Hxmpg2Mn/20221012-101122.jpg (https://postimages.org/)

Paul71
13-10-22, 19:59
Salut. Va rog frumos ajutor de la cine stie. Trei intrebari:

1.Am o lista favorit cu 50 de posturi tv, din patru sateliti cu sute de posturi. Am o lista cu toate posturile radio, nu se poate construii o lista favorit pentru radio.
Daca merg la un post de radio si ma intorc la tv intru pe lista de satelit a postului si nu pe lista favorit a postului ce ma obliga sa intru din nou pe lista favorit.
De ce nu se poate construi o lista favorit pentru radio?
De ce nu ma intoarce la lista favorit a postului tv?
2.Vreau sa transmit in reteaua net interna postul care merge pe aparat pentru a vedea transmisia prin browser pe un pc.
Este posibilitate?
3.Am observat optiune la update cu soft beta.
Vreau sa fac update dar nu stiu daca posturile se sterg si daca lista favorit se sterge.

Multe intrebari dar aste este esenta acestui blog super si a prietenilor minunati, misto, profesionisti si frumosii de aici.

Paul
Nahariya, Israel

MihaiP
14-10-22, 13:37
1. din pacate lista de canale este una specifica nu o poti
edita decat pe aparat si in limitele acestuia.
2. nu are un astfel de suport !
3. softul Beta se scrie fara sa afecteze lista deja existenta

Paul71
15-11-22, 19:16
Salut
Am avut mai multe intrebari despre functionalitatea aparatului
Majoritatea au fost rezolvate cu ajutorul vostru
A ramas o singura problema fara sa inteleg cum se rezolva
Am patru satelitii cu mii de posturi tv si sute de radio
Pentru posturi tv am o lista favorit cu ~75 canale
Cum pot forma o lista favorit pentru radio sau sa adaug posturi radio in lista favorit existenta
Multumesc frumos pentru ajutor