PDA

View Full Version : Amiko HD-8265+....il are cineva ?



romeo01
09-09-21, 22:07
Salutare domnilor,

Am vazut ca a mai fost o discutie pe acest receptor dar a fost inchis!

M ar interesa sa cumpar si eu acest receiver sa pun un Cam Kabelio pe el (ca am vazut ca are un slot ptr CI), dar vroiam sa va intreb daca merg si canalele codate cu vreun emu ceva ?

Multumesc frumos ptr orice sfat/opinie!

Romeo&Juliet

lao
09-09-21, 22:42
Inlocuiesti software si apoi incarci un fisier mcas.bin si merge emu cu liniute sau/si cu ce ai in bin-ul ala.
E o scula obisnuita... e ca 8260 sau alt Amiko

romeo01
10-09-21, 10:43
lao

Mersi frumos pentru raspuns......deci merge in share, este stabil ca in cazul unui E2 sau mai face figuri? ..... imi era teama ca avand un soft propietar sa nu mearga!

Mersi

Romeo&Juliet

lao
10-09-21, 11:34
Eu am luat pentru 2 amici sa se uite la TV. Atat. Fara alte chestii (youtube etc) si functioneaza perfect.
Deci, sunt bune doar sa te uiti la TV.

Cox-cOS
27-11-21, 00:29
Buna seara, ma puteti ajuta ? am si eu o problema ,am cumparat pentru unchiul meu un decodor amiko hd8265+ pe care vrea sa il foloseasca la un tv crt/tub, prin optiunea av out, conectez mufa jack in portul av out iar celalalt capat cu cele 3 capete in tv rosu-galben-alb, insa nu mi afiseaza nimic, pe alt tv led conectat prin hdmi merge, dar si aici are o problema si anume nu-mi detecteaza toate canalele, dabia dupa N incercari am reusit sa gasesc toate canalele digi, si inca o chestie pe care am sesizat-o dupa un interval de timp ora afisata pe stb ramane in urma, trebuind actualizata manual.
Mentionez ca am incercat pe 2 tv-uri crt, unul clayton care are av atat in fata cat si in spate, si pe altul noriko, la ambele fara rezultat :(
La setari av/control nu am optiunea video output sa pot modifica pe cvbs, asa cum imi arata in manualul de instructiuni, din ce cauza lipseste aceasta optiune, e posibil ca receptorul sa fie defect si sa trebuiasca sa il dau retur? multumesc all

konstantine
28-11-21, 01:52
Pe telecomandă e o tastă, "v. format". Ai incercat să vezi ce face?

horatyu
28-11-21, 05:45
La conectarea cablurilor între receptor și tv, după cum ai enumerat tu pașii făcuți , mai trebuie să schimbi (cauți) din telecomanda televizorului formatul video Tv- Av..., deoarece nu se schimbă automat pe imagine ca în cazul mufei scart.

khalifa
28-11-21, 10:42
Intri in meniu AV Control (cu aparatul conectat la alt TV pe HDMI) si schimbi rezolutia in 576p, apoi opresti tot si mergi la TV-ul cu SCART sau AV.


https://i.postimg.cc/VLPsY49Y/Photo0364.jpg (https://postimages.org/)

gogavian
29-11-21, 16:46
Nu e bun adaptorul scart AV
Foloseste unu de consola Xbox sau Wii la TV in..