PDA

View Full Version : O fi pe bune, exista partidul HAUR?



zildan
21-12-20, 23:32
Desi ma uit zilnic la tv, am aflat cu surprindere ca a intrat in parlament un nou partid.
Inca nu stiu cu ce se se ocupa si nu inteleg de ce le zice HAUR.
Voi ati auzit cine sunt oamenii astia, sunt din Romania?
Nu mai vad si aud prea bine de aia va intreb.
Poate sunt pe calea pacatoasa eu sau ei.
Unii se lauda ca "popii" sustin HAUR.
Cine sunt "popii"?
Ce e HAUR?

mondo
22-12-20, 07:40
Partidul anti sistem oricare ar fi el ( bun sau rau ). Adica, anti masca, anti vaccin, anti 5G, anti european, etc etc. Uite aici explicat mai bine:


https://www.youtube.com/watch?v=mWbSij29df8

eox80
22-12-20, 09:54
Un partid care respecta istoria dar nu o prea cunoaste. Vor sa refaca Romania Mare care ne-a lasat-o Eminescu, atat doar ca Eminescu a murit cu vreo 30 de ani inainte de unire. Multi vad putini pricep. Noi sa fim sanatosi!????

horatyu
22-12-20, 11:21
E un partid naționalist.
Filiera naționalistă nu a dispărut odată cu moartea lui Vadim.
Reușita AUR se datorează politicienilor români din PSD și PNL, PDL, UDMR etc, care au înțeles să facă doar politică pentru familia și neamurile lor , uitând că au ajuns în funcții pentru țara și nu pentru ei.
Ziariștii, ca parte a partidelor care îi susțin financiar, s-au speriat că a reînviat naționalismul și aruncă numai cu mizerii in ei crezând că o să îi discrediteze.
Deocamdată ar trebui să așteptăm să vedeam ce vor face în parlament și apoi să îi acuzăm că sunt agenții rușilor ai lui Soros sau oamenilor securiștilor, după cum sunt catalogați.
Mie personal îmi dă de gândit faptul că toate televiziune dau in iei că în fasole deși nu a făcut rău nimănui ca numai ce au apărut .
E clar că le-au stricat planurile, intrând în parlament și lovesc în ei din toate părțile și cu toate pârghiile TV, internet, ziare, crezând că îi vor descreditat in ochii oamenilor care i-au votat sau ii pot vota în viitor.
Dacă politicienii de la putere sau cei ai PSD o să continue cu aceleași moravuri
, AUR o crească în preferințele oamenilor., captand o parte din electoratul nemulțumit care nu s-a prezentat la vot . ( 70%)

mondo
22-12-20, 16:40
Haur a ajuns in parlament cum a ajuns veorica prim ministru!

P.S. Horatiule, ai vrea sa te conduca sosoaca? O stii?

zildan
22-12-20, 16:45
Haur nu are nici o treaba cu nationalismul, are treaba cu prostia dusa la extrem.
horatiu, de unde ai aflat de HAUR, cumva de la mitropolie?

val
22-12-20, 17:16
...ai vrea sa te conduca sosoaca? O stii?

I/O o știu, dacă se înscrie pe acest forum o propun anticipat $upermoderator. Sa te vad Mondo dacă dacă mai ai tupeu sa postezi cu masca pe figura.

mondo
22-12-20, 20:02
O sa fie nebunie! Sa nu vie baragladina!

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 18:13 ----------


Sa te vad Mondo dacă dacă mai ai tupeu sa postezi cu masca pe figura.

Cind intra ea o dau jos. Am vazut ca apare prin Parlament cind cu masca cind fara, ba cu o bucata de plastic pe la gura! Cica e bolnava!

horatyu
22-12-20, 20:10
Am aflat de pe net de AUR.
Mitropolia are legături SUS de tot, AUR este aici pe pământ.
Mie îmi place să văd zarcolirea unora că nu mai au loc de AUR, o visează pe Sosoaca că zbiară la ei și nu mai pot dormi.
AUR le-a stricat matrapazlâcurile , le-au luat locurile din parlament, le-a furat somnul liniștit.
Ei vor să dormim in continuare să facă afaceri personale din parlament, nu să protestăm , sau să îi întrebăm cate ceva despre legile pentru clienții partidului , nu pentru români.
Timpul ne va spune cine sunt defapt.

zildan
22-12-20, 21:51
HAUR a "intrat" in mintile oamenilor "cu chibriturile" si celor ce merg "pe" la biserica, nu musai ortodoxa.
Cei de mai sus care merg in "casa domului": sunt "nevinovati", dumnezeu are lucrarea lui cu ei :)
In ultimii ani a aparut sau s-a facut remarcata specia, "oameni cu chibriturile", nu fac nimic constructiv, se simt nedreptatiti, sunt anti PSD anti PNL, nu voteaza cu USR, se cred "mici dumnezei" si "se roaga" sa fie rau (evident nu la biserica), sa se strice carutza in romanika.
Au in buzunar "cutia de chibrituri" si sunt pregatiti "sa dea foc la tzara".
"Oamenii cu chibriturile" sunt anti orice !

Mesajul se vrea pamflet, si va rog sa il tratati ca atare!

mondo
22-12-20, 22:01
Altu de la haur umbla pe strazi si zbiara sa se deschida scolile! Asa au cistigat astia voturile?

val
22-12-20, 22:21
Trebuie precizat că este vorba despre școlile de corecție.

PS: reveniți va rog on-topic, parcă discutam de d-na Sosoaca.

horatyu
22-12-20, 22:43
Șoșoacă dacă nu o ascultați vă bate.
Noi facem caterincă de AUR, dar dacă metehnele Dâmbovițene nu vor dispărea din politică să nu ne mirăm că intră în parlament partide radicale pe baza unor voturi ale oamenilor care s-au săturat de politica de până acum plină de minciuni și furtișaguri pe față: cazul directorului de la Apele Române Tg. Mureș destituit pe nedrept de PNL , pentru a satisface oamenii partidului este edificator.
Sasu din capul statului când a fost întrebat de cazul respectiv, dat în vileag de reporterii de la Recorder, a mințit că nu a fost informat deși el este informat de SRI înaintea tuturor de tot ce e dubios in țară.
Dar cum să mânjească imaginea PNL- "partidului meu" și a "guvernului meu" înainte de alegeri.
Așa că AUR este exact apărut pe lehamitea electorală și nebăgarea in seamă a oamenilor care au tot sperat la o viață mai bună.
Să trăiți bine!

lao
22-12-20, 23:07
horatyu
N-are rost...
Un critic este credibil cand da in toate partile, in tot ce se vede. Si s-au vazut destule si de pe statia orbitala!
Ai vazut comentata macar o greseala marunta, nu-s pretentios sa vorbesc despre altele gretoase,
pe acest forum dupa 1 an si 2 luni de guvernare nesimtita si sfidatoare?!

mondo
22-12-20, 23:32
Sunt si pe aici care au votat cu haur?

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:27 ----------


PS: reveniți va rog on-topic, parcă discutam de d-na Sosoaca.

Las-o dreaq de nebuna. Tu nu te uiti la TV?

zildan
23-12-20, 22:35
Vorbeam de HAUR, daca vreti sa vorbim de PSD si PNL deschidem topic separat.
Intrebam de ce comunitati religioase care nu stau pe FB si nu se uita la stiri au votat HAUR.
Oare e corect sa platim salarii la preoti sau mai corect la "popi" de la bugetul de stat ca ei sa sprijine HAUR?
Daca aveti informatii legate de acest subiect va rog sa le faceti cunoscute.
Aici pe forum sau la institutiile statului.
CEL de SUS nu face partide, e in sufletul omului!

mondo
24-12-20, 09:45
Intrebam de ce comunitati religioase care nu stau pe FB si nu se uita la stiri au votat HAUR.

Multi dintre ei abia acum si-au dat seama ce au votat. Au 4 ani timp sa-si revina!

eox80
24-12-20, 14:32
Mentalitatea romanilor e problema iar noi mai multi sau mai putini oricum mult sub marea majoritate vom poesti povesti, noi si inca vreo doua generatii minim 20-30 de ani. Restul e cancan. Vorbim de disparitia coruptiei dar noi o hranim, vorbim de disparitia hotiei dar noi suntem hotii. Si atunci partidele astea care se formeaza din noi cum sa fie? Cinstite si corecte zic????
sncer nu ca nu sunt preoti corupti ca si ei sunt tot noi, dar biserica, ca simbol al cedintei, mi se pare folosita n scopuri de cea mai josasa speta iar valorile ei cele mai de pret sunt preluate si folosite ca sa insele oamenii simpli care pricep mai putin iar partide ca AUR si PSD se folosesc din plin de asta. Normal ca intr-o tara ca Romania puteau obtine si mai mult. noroc cu pandemia. Cine a asemuit AUR cu PRM se insala amarnic. PRM a fost mult peste AUR maca prin prisma liderilor cand vorbim despre cnoasterea istoriei acestei tari. AUR si PSD pe de alta parte reprezinta acel 46% analfabetism functional de care dispunem.

dingo31
24-12-20, 15:55
Multi dintre ei abia acum si-au dat seama ce au votat. Au 4 ani timp sa-si revina!

Din beție te trezești, din prostie niciodată
Ca să comentez citatul din Păstorel, tare mi-e teamă că n-o să-și revină nici peste 4 ani.
Iar atunci când își vor reveni să nu fie prea târziu!