PDA

View Full Version : Resuscitez DREAM sau CLONE!!!



armandino
21-04-08, 11:19
Repar contra cost orice dream sau clona care a fost atacat de "time-bomb-ul" de la DMM ! Relatii PM

dragsat
21-04-08, 23:26
DREAM ai sanse slabe sa repari :D clone tot ce se poate

Einstein
21-04-08, 23:42
De ce? Nu exista dm cu boot-ul "busit"?

1Qggecko
22-04-08, 00:08
Repar contra cost orice dream sau clona care a fost atacat de "time-bomb-ul" de la DMM ! Relatii PM

Uite ...tu faci J-tagul
Eu aduc fludorul
Dragsat vine cu saczul
staric cu blimg-ul
si pe prietenul KB il aducem sa ne tina ciocanul....:lol:
Cadavre sunt pe toate drumurile....:comp:
PS:
Si nu mai zi te rog clone ....ca si eu aveam seria aproape identica cu a ta!!!:oops:
Numai ca eu nu am asteptat raspuns la ticket...
Am facut deja...
Pe toate scrie Dream multimedia....:cheers:
:horse::horse::horse:
----

Einstein
22-04-08, 08:36
Nu toti au experienta ta in electronica.
Unii nu au garantie la box si sunt sigur ca multi dintre ei cauta pe cineva sa ii ajute chiar si contra cost!

prodigy
22-04-08, 09:38
Nu toti au experienta ta in electronica.
Unii nu au garantie la box si sunt sigur ca multi dintre ei cauta pe cineva sa ii ajute chiar si contra cost!

Hai @Einstein, eu de cind am postat sa ajut, faceam si gratis, vezi postu, am cerut pt teste si daca reusea era norocos. S-a oferit cineva? NU. :!: Asteptau gatantie si sa pice din cer un bootloader nou.
Bafta

armandino
22-04-08, 09:55
nu stiu pe ce lume traiti voi ... dar si o amarata de xxxx te costa ceva ! in acest caz de ce sa nu iau bani pe munca mea ?.... ca doar nu il chem cu fludoru si cu rezistori ...

este adevarat ca ca informatia este libera pe acest forum ... deci cine este dornic sa incerce ... e liber sa o faca ... nu am bagat pumnu pe gat nimanui sa vina la mine !

Am lansat un anunt pentru cei care le este sila sa dea 2-3 lipituri ...:comp:

nu este o afacere pentru mine , este un hobby , stati calmi ca am din ce produce bani fara sa ma murdaresc pe manutze :)

armandino
22-04-08, 10:00
PS:
Si nu mai zi te rog clone ....ca si eu aveam seria aproape identica cu a ta!!!:oops:
Numai ca eu nu am asteptat raspuns la ticket...
Am facut deja...
Pe toate scrie Dream multimedia....:cheers:
----

Tu chiar crezi ca eram prost sa va pun macu original pe net ? v-am dat raspunsul la email ... dar a fost cizelat:D la partea de mac ....

Einstein
22-04-08, 10:02
Hai @Einstein, eu de cind am postat sa ajut, faceam si gratis, vezi postu, am cerut pt teste si daca reusea era norocos. S-a oferit cineva? NU. :!: Asteptau gatantie si sa pice din cer un bootloader nou.
Bafta
Nu gasesc postul...
E un anunt tot aici la shop, dar parca vreai sa cumperi un box defect, nu sa ..... Am inteles altceva? :drinks:

prodigy
22-04-08, 10:33
Nu gasesc postul...
E un anunt tot aici la shop, dar parca vreai sa cumperi un box defect, nu sa ..... Am inteles altceva? :drinks:

http://www.sateliti.org/showthread.php?t=3222
post #1
Asta era primu, dupa aceea am pus cum ca as cumpara ca am vazut ca nu se ofera nimeni!
@armandio da ai perfecta dreptate, nici nu te-am acuzat, ai inteles tu gresit.
Pt mine e la fel hobby.

-minus
22-04-08, 14:04
Tu chiar crezi ca eram prost sa va pun macu original pe net ? v-am dat raspunsul la email ... dar a fost cizelat:D la partea de mac ....
Man,relax,cine vrea si nu stie cum sau nu se pricepe va apela la tine sai faci clona/dreamul nu te agita ca nu face bine la inima,mai ales ca au inceput caldurile.....:)

danix71
22-04-08, 14:38
nu stiu pe ce lume traiti voi ... dar si o amarata de xxxx te costa ceva !


.... stati calmi ca am din ce produce bani fara sa ma murdaresc pe manutze :)

OT: GLUMA: Pai din cate stiu din auzite, nu se face cu mana. :)

Acum serios vorbind, e o munca ca depanatul telefoanelor sa zicem...si deci se plateste.

Einstein
22-04-08, 15:15
:offtopic:
Nu vad de ce va agitati atat. Omul s-a oferit sa repare bootloaderul contracost! Cine doreste sa il contacteze!

1Qggecko
22-04-08, 15:32
OT: GLUMA: Pai din cate stiu din auzite, nu se face cu mana. :)

Acum serios vorbind, e o munca ca depanatul telefoanelor sa zicem...si deci se plateste.


1Se finalizeaza cu mana si la ultima penala:lol:
pentru protectie...

2.da se plateste...dar trebuie sa stii ce faci...J-tag-ul nu e pentru depanatori de dumineca...:comp: