PDA

View Full Version : Aplicatie recuperare date



lao
07-08-19, 16:44
Caut o informatie despre ce aplicatie exista (care sa si functioneze) pentru recuperare agenda telefon (contacte) android
direct pe telefon sau pe pc.
Merci

konstantine
07-08-19, 17:52
Contactele e posibil să fie salvate in contul de google dacă ai avut sincronizarea activată. https://contacts.google.com/
Există şi o aplicaţie pt. pc. dar pe moment nu ştiu cum se numeşte.O să scriu când ajung acasă la laptop...

lao
07-08-19, 18:48
Un prieten are problema asta. A avut backup si la google si la samsung. Apoi a sters contactele ca sa-i dea telefonul fetitei dar a uitat sa opreasca sincronizarile. Si a ramas fara contacte, basca alte chestii care le salva in cloud

konstantine
07-08-19, 22:43
Eassos.Android.Data.Recovery.1.2.0.808.KaranPC ii zice. Dureaza destul de mult procesul de recuperare.Dupa terminare, rezulta un fisier bin cu un nume de felul "Phone_xxxxxxxxxxxx_Emmc_un.bin
Se extrage cu 7zip.Programul respectiv recupereaza si fisiere care "nu ar trebui" recuperate.
Testat de mine, functioneaza 100%

lao
08-08-19, 00:26
Am gasit versiunea
1.0.0.693ai mai noua?
Vad ca vrea sa fie rootat telefonul, altfel nu-l vede

konstantine
08-08-19, 00:28
Merge şi fără root.Intri in recovery(vol+,home,power) şi il conectezi la pc.
Să scoţi toate "blocările" şi să activezi adb din setările de dezvoltator şi oem unblock, tot de acolo.
Era bine să scrii şi modelu' telefonului şi vers. de android.

lao
08-08-19, 12:17
Acum l-am luat de la el, e samsung galaxy a5 (SM-A520F) cu android 8. Nu e root.
Aplicatia nu vede tel nici din android, nici din recovery.
Alte aplicatii il vad, dar nu gasesc ce e sters

Alin99
08-08-19, 15:58
Ai mesaj privat cum poti recupera agenda telefonului si multe altele,nu pot pune link aici deoarece nu e permis si iar imi iau BAN....

val
08-08-19, 16:07
Tot de la mesaj privat ti-ai luat-o ultima data, banuiesc ca nu stiai ca este permis.

Alin99
08-08-19, 17:06
Tot de la mesaj privat ti-ai luat-o ultima data, banuiesc ca nu stiai ca este permis.

Nu de la mesaj privat am primit BAN,mesajul era trimis de 2 zile,dar pentru ca, insistau si alte persoane am pus link in postare,in maxim 3 min eram deja banat :D si....stai linistit nu este nimic ilegal in ceea ce i-am trimis si nici nu contravine cu regulile forumului...

konstantine
08-08-19, 22:45
lao ultima oară am folosit programul respectiv ca să extrag date dintr-un grand prime fara root şi a mers.
O să fac proba şi pe un a5 şi iţi scriu dacâ merge sau nu.