PDA

View Full Version : Care este cea mai buna imagine?



Einstein
17-04-08, 08:48
Lansez acest sondaj cu speranta ca va ajuta pe unii in alegerea unei imagini cat mai bune.

danix71
17-04-08, 08:57
Asta doar in timp se va vedea. :) De unde stii ca nu poate exista alta decat GP...care ticaie?

-minus
17-04-08, 09:09
Folositi doar imagini aparute pana la data de ;01/02/08:!: :!: :!:

-minus
17-04-08, 09:12
Eu folosesc NEMESIS 4,este excelenta,singura problema e ca nu stiu cum sa deschid Web interface-dreambox,nu merge sa pui IP-ul in bara de sus de la IE, ca la Geminii sa poti face screenshoturi sau alte operatii direct de pe pc.in rest e super imaginea,se mentine subtitrarea,o multitudine de pluginuri/adonsuri pe serverul lor,etc.

dyngo
17-04-08, 09:22
Deocamdata nu mai folosesc nimic....:agresiv: sper sa nu dureze prea mult:)

mondo
17-04-08, 09:26
Nabilo v0.8 is the best.Parerea mea.

Einstein
17-04-08, 09:37
Folositi doar imagini aparute pana la data de ;01/02/08:!: :!: :!:
Asta este o avertizare buna! Mai bine inainte de 2008!
Driverul ucigas poate ca a fost inclus si in alte imagini!

zmeura
17-04-08, 10:00
Nabilo pare sa fie o imagine foarte buna.Singurul minus este subtitrarea,in rest vizionarea programelor in retea cu Dreamstream si Dreamview merge aproape perfect,la fel si prin interfata Web.Pe serverul lor au o multitudine de emu,plugins si skinuri,mult mai multe decat ceilalti.Un reboot dureaza mult mai putin si veti descoperi mai multe facilitati interesante.

PS: Pentru subtitrari instalati Gsub_1.08 de pe upload http://sateliti.org/upload/index.php?action=downloadfile&filename=gSUB_1.08.zip&directory=Dreambox%20files/Plugins& .Nu trebuie setat nimic in Gsub.

pacala68
17-04-08, 11:46
EDG-Nemesis .
( raman tot cu gp4.31 pe soleron ; e mai sigur :agresiv: )

lucrad
17-04-08, 12:29
Am votat pentru Nabilo .Sper ca voi reusi sa rezolv si problema radioului in stream,la capitolul addons e beton.

abadon
17-04-08, 12:40
Eu folosesc NEMESIS 4,este excelenta,singura problema e ca nu stiu cum sa deschid Web interface-dreambox,nu merge sa pui IP-ul in bara de sus de la IE, ca la Geminii sa poti face screenshoturi sau alte operatii direct de pe pc.in rest e super imaginea,se mentine subtitrarea,o multitudine de pluginuri/adonsuri pe serverul lor,etc.


http://sateliti.org/showthread.php?t=3141&page=2

zappa
17-04-08, 13:16
@abandon....toti gresim. Eu nu mai recomand nicio imagine. Nu mai am incredere in niciuna. Fiecare pune ce vrea. Dupa ce s-a intamplat nu vreau sa ma acuze cineva ca i s-a stricat scula. Posibil sa nu fie nimic periculos in gemini 4.3.1. Posibil sa fie in addonuri. Toti s-au conectat la serverul gemini nu neaparat in ziua respectiva. Daca ar fi fost sa fie de la driverele multimedia ar trebui ca multe imagini sa aiba acest timer imcorporat. Ca nu au picat inca e altceva. Dar e neplacut sa stii ca e posibil ca pice oricand. Eu o sa intreb pe cei de la digitalsatelit ce imagine recomanda si pe aia o las.

Einstein
17-04-08, 13:45
Acest sondaj nu este o recomandare!
Vreau sa ne facem o imagine a increderii utilizatorilor in imaginile existente in acest moment.

pacala68
17-04-08, 14:53
Acest sondaj nu este o recomandare!
Vreau sa ne facem o imagine a increderii utilizatorilor in imaginile existente in acest moment.
poi am fost dus in pacat ..... eu am spus care imagine cred ca este cea mai buna ; incredere am in GP3.6

danix71
17-04-08, 15:22
Pana nu se stie exact ce a cauzat ''caderea''...'Poi cand 'om sti-o, punem sa (s)punem.

me1960
17-04-08, 17:28
@abandon....toti gresim. Eu nu mai recomand nicio imagine. Nu mai am incredere in niciuna. Fiecare pune ce vrea. Dupa ce s-a intamplat nu vreau sa ma acuze cineva ca i s-a stricat scula. Posibil sa nu fie nimic periculos in gemini 4.3.1. Posibil sa fie in addonuri. Toti s-au conectat la serverul gemini nu neaparat in ziua respectiva. Daca ar fi fost sa fie de la driverele multimedia ar trebui ca multe imagini sa aiba acest timer imcorporat. Ca nu au picat inca e altceva. Dar e neplacut sa stii ca e posibil ca pice oricand. Eu o sa intreb pe cei de la digitalsatelit ce imagine recomanda si pe aia o las.
Salut ,DL ATILLA de la DIGITALSATELIT , recomanda Nabilo , aceasta imagine mi-a fost recomandata cand am luat Optiboxul , de la ei .Noroc .

Einstein
18-04-08, 09:35
Mare grija la imaginile aparute in acest an! Se pare ca pericolul nu a trecut!
Sunt unele imagini (altele decat gemini) care au inclus driverul ucigas de la DMM!
Va recomand sa va puneti versiuni mai vechi!

kronk
18-04-08, 10:09
Mare grija la imaginile aparute in acest an! Se pare ca pericolul nu a trecut!
Sunt unele imagini (altele decat gemini) care au inclus driverul ucigas de la DMM!
Va recomand sa va puneti versiuni mai vechi!

Nu toate imaginile pe care le gasim pe net sunt insotite de fisiere cu info.ca sa ne dam seama de anul aparitiei.....
Daca ai la indemana pune un link pt. un nemesis mai vechi .
Multumesc !

Einstein
18-04-08, 12:08
http://forum.dreambox8000.com/forumdisplay.php?f=26

everst
26-04-08, 00:40
Mare grija la imaginile aparute in acest an! Se pare ca pericolul nu a trecut!
Sunt unele imagini (altele decat gemini) care au inclus driverul ucigas de la DMM!
Va recomand sa va puneti versiuni mai vechi!
nabilo e destul de veche ...nu? eu asta o am acuma

dragsat
26-04-08, 01:35
SifTeam 1.9.0

Sui nostri firmwares non รจ presente alcun clonekiller per i dreambox 500

adica nu este prezent timebomb...si este o imagine destul de buna facuta de italieni

don Pedro
27-04-08, 14:57
Eu folosesc NEMESIS 4,este excelenta,singura problema e ca nu stiu cum sa deschid Web interface-dreambox,nu merge sa pui IP-ul in bara de sus de la IE, ca la Geminii sa poti face screenshoturi sau alte operatii direct de pe pc.in rest e super imaginea,se mentine subtitrarea,o multitudine de pluginuri/adonsuri pe serverul lor,etc.

Am pus si eu Nemesis. Dar nu gasesc de unde se pot instala de pe server emu (cccam, mgcamd, etc)? Trebuie instalate manual ?
Referitor la screeshoturi , versiunea pe care am pus-o eu, face si se poate intra cu IE sa faci screenshoturi.

-minus
27-04-08, 18:04
Am pus si eu Nemesis. Dar nu gasesc de unde se pot instala de pe server emu (cccam, mgcamd, etc)? Trebuie instalate manual ?
Referitor la screeshoturi , versiunea pe care am pus-o eu, face si se poate intra cu IE sa faci screenshoturi.
Se instaleaza manual,pachetul cu EMU pentru nemesis il ai aici;
http://www.filebox.ro/download.php?key=f742cdae91ff00a7d975960a9726e274

dMd
01-05-08, 09:27
Nabilo v.0.8 ar fi excelenta, insa a fost compilata prin mai 2007, de aici poate si "lipsurile" reclamate, dar sper ca o versiune viitoare ii va da meritul cuvenit, mai ales ca serverul lor ofera mai mult decat trebuie, Pli este prea "incarcata" si iti ofera spatiu prea mic in /var, Nemesis promite mult si daca nu va fi corupta de IHAD poate candida la titlu de lider. Gemini a fost cea mai instalata imagine, desi are lipsuri este totusi in pas cu evolutia si obisnuinta userilor o propulseaza in top(excludem perioada 15 aprilie cand....au dat cu bata in balta). In rest...este simpla mea parere....si sper ca vom avea parte si de surprize placute din partea dezvoltatorilor.