PDA

View Full Version : CAS 3 STUDIO - probleme software



dingo31
12-08-18, 14:46
Nu am mai folosit programatorul italienilor de la Duolabs de cateva luni, dar nu au fost probleme. Astazi am incercat impreuna cu softul original CAS 3 ver 9.8.6 cand surpiza:

Apare eroare de mai jos:

https://s15.postimg.cc/e4rp6h0tn/cas3.jpg


Am intrat pe pagina celor de la DuoLabs pentru a descarca ultima versiune dar serverul lor este blocat. Oricum, ultima versiune afisata este cea pe care o am instalata : 9.8.6
Daca dau manual inapoi data calculatorului cu un an in urmă atunci programul se deschide.

Orice alta acțiune nu da rezultate, indiferent daca sistemul de operare este win7 sau 10, setari compatibilitate și rulare ca administrator, dezintalare și re-instalare, toate sunt ineficiente.

A folosit cineva recent acest soft ? Nu inteleg ce se intămpla. (https://postimages.org/)

zildan
12-08-18, 15:59
Toate softurile de la ei au durata de folosire.
Dai data inapoi sau faci update.
Eu nu am reusit pe w10 sa il folosesc!

dingo31
12-08-18, 16:20
Da, am vazut ca data inapoi este singura solutie. Update nu am cum sa fac pentru ca am ultima versiune de soft, adica 9.8.6. Pentru a fi folosit pe w10 trebuie dezactivat "digital signature enhancement" prin shift+restart optiune F7. Totusi nu inteleg care este logica la introducerea acestei durate de folosire, probabil ceva care sa-i protejeze legislativ din unele aspecte. A tot antedata PC-ul pe durata folosirii CAS3 este cam iritant dar asta este :(

claudiu
14-08-18, 19:10
niste nesimtiti , anul trecut au venit cu softul la vreo 2 saptamini dupa expirare ,acum li se rupe in 14 .

mariust5
15-08-18, 09:46
Cu cat trebuie dat timpul inapoi pe PC va rog ?

dingo31
15-08-18, 11:28
Prin februarie '18 era OK. Dar mai bine dai timpul inapoi cu exact un an iar cand ai terminat pui iarasi date/time pe auto si revine la timpul actualizat de pe net.

mariust5
15-08-18, 19:14
Ma poate ajuta cineva cu un key.bin pt Diablo cu cele de cablu incluse .. tot ce gasesc are doar sateliti .

konstantine
18-08-18, 14:51
Există rezolvare.Se rulează programul din atașament și se creează un shortcut pe ecran.Mai multe detalii in arhivă.Testat funcționează 100%

http://www.mediafire.com/file/c89ftvuisd38hff/Fix_expired_version.zip/file

dingo31
15-09-18, 09:16
In final a aparut si CAS 9.8.7 de vreo saptamnana. (Cas Studio Ver. 9.8.7 - Released Sept 7th 2018 - LAST UPDATE) Cam tarziu dar mai bine decat niciodata.

konstantine
17-09-18, 00:14
E nițel offtopic , da' scriu aci':
Ați programat vreunul dintre voi dragoncam cu cas 3?
Ăia care-l produc , spun că ar merge..


Dragon Cam. It is possible to program any version by inserting the Dragon Cam into Cas Interface 3 and using a Dummy Card. This mode eliminates the need of inserting the Dragon Cam into a receiver, which can sometimes damage the CAMs besides being unpractical. It is also possible to repair faulty Dragon Cams if they fail to initialize due to a faulty Flash Memory. To do so, it is sufficient to open the module and connect a few wires, following a procedure that can be easily implemented even by less expert users.
Special thanks goes to Dream Multimedia for their support and patience.

claudiu
19-09-18, 07:54
@konstantin
daca modulul functioneaza cel mai bine e de programat cu cardul lor -dragon card. Daca e de editat vreo keye mai bine din telecomanda ,daca e pe cablu putine sanse sa faca lumina pe canalele hd. Cu dummy ,in cele mai multe cazuri se bloca la final si ajungeai tot la dragon card si era treaba de noroc daca il mai vedeai functional. Chiar daca ei spun ca iti crapa daca il bagi in receptor , receptoarele mai vechi cu CI ii dadeau tensiune suficienta ca sa-l programezi. Pe astea mai noi nici nu il detecteaza .

konstantine
19-09-18, 10:06
Loader card nu am din păcate.Din telecomandă nu prea am ce să editez pentru că nu are ceea ce mă intrresează pe mine...

claudiu
21-09-18, 15:42
stiu ca mergea bagata keya din telecomanda cind era bine pentru romanii care se uitau pe 1west. Nu pot sa-ti spun exact daca era cu soft de dragon sau de t-rex -ca module sint aceeasi treaba.