PDA

View Full Version : Cumpar Kaon KFC100-focussat



-minus
07-04-08, 12:26
Cumpar Kaon KFC100-focussat,soft original sau patch nu conteaza,sa fie functional atat recul cat si telecomanda,ofer 80 ron.

-minus
08-04-08, 16:39
Nu mai re nimeni in dotare o astfel de antichitate functionala?:)

-minus
09-04-08, 22:27
Chiar nimeni???:dance:

skycleaner
09-04-08, 23:44
Am eu unul insa nu sunt sigur daca sa-l dau sau nu...

-minus
10-04-08, 12:15
Am eu unul insa nu sunt sigur daca sa-l dau sau nu...
Eu il iau pentru al da la una din echipe la instalari,am gasit un patch de sunny cu test de bip la semnal care face cat un teleman,practic iti gaseste semnalul instantaneu cand esti pe satelit lucru destul de util,si orcum decat sa dau 16 milioane pe un teleman prefer 16 kaon-uri care imi fac treaba excelent,ca sa intelegi mai bine; am peste 1000 de instalari la boom/dolce cu un astfel de aparat[kaon] si doar 50 de service-uri cauzate de client sau scurt la lnb ori receiver,in concluzie;este un excelent cautator de frecvente,eu ofer 80 ron dar taxele postale ma privesc pe mine,adica in total ar fi 100-110 ron,cand te razgandesti ai nr. meu si ma suni.:)

kodrix
18-04-08, 00:29
Se pare ca spaniolul s-a pricopsit cu aparatul.

Daca mai are careva vreun aparat de care se poate lipsi rog sa scrie aici.

Multumesc!:)

-minus
18-04-08, 19:34
Daca ma pricopseam cu el inchideam topicul,inca astept o oferta pentru a cumpara un kaon-focussat!

-minus
14-06-08, 18:08
Ofer 100 ron/bucata!!! am nevoie de 2 kaonuri.[mi-am marit nr. de echipe]:cheers:

fery21
14-06-08, 18:35
la fel cumpar unu ofer 90ron cu concurez cu cei care sunt inaintea mea!!

-minus
19-06-08, 19:22
Chiar nu mai are nimeni 2 jafuri preistorice de kaon sau macar unul de la focuss spre vanzare? nu imi trebuie decat receiverul si telecomanda sa fie in stare perfecta de functionare,fara card ca nu am ce face cu el.[cardul]

val
19-06-08, 20:36
Chiar nu mai are nimeni 2 jafuri preistorice de kaon sau macar unul de la focuss spre vanzare? nu imi trebuie decat receiverul si telecomanda sa fie in stare perfecta de functionare,fara card ca nu am ce face cu el.[cardul]

KSF220fta nou (merge soft de sunny pe el) - 31,9 euro la http://www.peruvision.ro/_files/preturi/pdf/lista_preturi_satelit.pdf , dar poate gasesti mai ieftin in alta parte ; apropos , mai distribuie si altcineva Kaon in Romania ?

-minus
19-06-08, 21:41
KSF220fta nou (merge soft de sunny pe el) - 31,9 euro la http://www.peruvision.ro/_files/preturi/pdf/lista_preturi_satelit.pdf , dar poate gasesti mai ieftin in alta parte ; apropos , mai distribuie si altcineva Kaon in Romania ?
Nu merge,am incercat,patchul asta de sunny care il folosesc eu merge doar la kfc 100 [kaonul de focus] altfel nu dadeam anuntul,ms mult de info!

zappa
19-06-08, 23:36
Toate softurile de la sunny au acel beeper.

netcity
20-06-08, 00:13
Eu il iau pentru al da la una din echipe la instalari,am gasit un patch de sunny cu test de bip la semnal care face cat un teleman,practic iti gaseste semnalul instantaneu cand esti pe satelit lucru destul de util,si orcum decat sa dau 16 milioane pe un teleman .......

Esti rau ! Telemann face mult mai multe si nu costa 16 milioane ci .... aproape 6 milioane doar !

-minus
20-06-08, 06:14
Esti rau ! Telemann face mult mai multe si nu costa 16 milioane ci .... aproape 6 milioane doar !
Diferenta intre Teleman si kaon e ste; kaonul sta in casa si te ghidezi dupa sunetul testului de bip care este crescendo pe masura ce esti tot mai aproape de satelit iar telemanul il ti de gat si stai langa antena,pentru ce sa platesc 5 milioane in plus? pentru un obiect care face exact acelasi lucru? prefer kaon focussat cu patch sunny,
PS! pe vremea mea [in anii 80-90] singurul aparat de masura era; soarele si purecii dupa ecranul tv-ului.