PDA

View Full Version : daca e bun...



shadowman
05-04-08, 13:11
Respecte!
Am cumparat un modem router cu 4 iesiri TP Link-R460.
Nu stiu daca e bun sau nu ,ma refer daca-si merita banii,dar la Romtelecom n-am gasit mai ieftin de 77 EUR un amarat de modem.Nu e momentul acum sa cheltuiesc prea multi bani pe el.
Doresc sa stiu cum sa fac legatura in mufa WAN avand in vedere faptul ca eu am acum un modem USB Speedtouch 330,iar mufa nu e mufa LAN e mufa mica(normala)de telefon.Ce fire sau,cum sa-l fac sa fie conectat la net,trebuie sa "innadesc"?
Doresc sa fac sharing cu un DB 500s.
Va multumesc!
Bafta!

outcast
05-04-08, 13:44
Respecte!
Am cumparat un modem router cu 4 iesiri TP Link-R460.
Nu stiu daca e bun sau nu ,ma refer daca-si merita banii,dar la Romtelecom n-am gasit mai ieftin de 77 EUR un amarat de modem.Nu e momentul acum sa cheltuiesc prea multi bani pe el.
Doresc sa stiu cum sa fac legatura in mufa WAN avand in vedere faptul ca eu am acum un modem USB Speedtouch 330,iar mufa nu e mufa LAN e mufa mica(normala)de telefon.Ce fire sau,cum sa-l fac sa fie conectat la net,trebuie sa "innadesc"?
Doresc sa fac sharing cu un DB 500s.
Va multumesc!
Bafta!
nu prea te inteleg....daca e modem router ar trebui sa aiba mufa ca routerul speed t. daca nu are e doar router,caz in care ce scoti din speed touch bagi in router.

-minus
05-04-08, 18:32
Din pacate modemul pe care il ai are iesiri...proaste adica mufa de telefon nu de retea,iti trebuie un 516 acum ai 2 variante;
1] daca esti client nou RTC[maxim 1-2luni] poti merge la ei sa il schimbe,daca esti client vechi singura alternativa e sal cumperi.:)

Einstein
05-04-08, 21:12
Daca e asta e bun! Trebuie atentie la configurare ca e cam dificil!
http://www.tplink.com/products/product_des.asp?id=19

zmeura
05-04-08, 22:59
Nu merge Einstein,nu poate lega linia telefonica direct la el si nici nu-l poate lega de modemul USB.

Einstein
06-04-08, 21:43
Am citit gresit! :sorry: