PDA

View Full Version : [VU+ Solo SE V2]Modul conax si card conax in cititorul de card



MrMxyzptlk
03-11-15, 16:58
Buna!

Am urmatoarea configurare:
Modul Conax cu un card Conax (mtva) si un card Conax in cititorul de card (Pocus). Pur si simplu nu vrea sa decodeze pachetul MTVA de pe 9E. Modulul este recunoscut corect, meniul pot sa accesez, am facut si assign la canalele dorite. Cardul Pocus citesc cu Oscam, si merge fara nicio problema. Am incercat mai multe imagini: BlackHole, OpenATV (imi place cel mai mult), OpenDroid, VTI si inca cateva. Nici unul nu dechodeaza pachetul MTVA. Modulul functioneaza in alt receptor, si cu cardul MTVA si cu cardul Pocus, este un modul SmarDV. Mai foloseste cineva combinatia un card in cititor cu oscam si un modul (la orice provider)? Functioneaza? Scap eu ceva cu vederea?

lao
03-11-15, 18:21
Daca Sid-urile de pe cam se deschid in oscam, incearca sa le blochezi in services, dvbapi sau alta metoda ca sa ia din cam

MrMxyzptlk
04-11-15, 18:09
Cred ca problema vine de altundeva. La CI Assigments nu pot sa selectez CAID-ul dorit. Are CAID 0xb00-0xb09 si nu pot selecta 0xb1d. Am incercat sa fortez bagand direct in fisierul ci0.xml caid-ul 0b1d insa nimic ... Si o alta ciudatenie: daca vreau sa intru cu OpenATV in meniul moduluui nu merge deloc. insa daca bag card-ul pocus atunci citeste (in afara de cca 4 canale) card-ul oricum. insa si cu pocus si cu mtva cand selectez meniul ci imi spune "wait for ci ..."

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

Hummmmm

18:06:18.095 dvb_ci/dvbci.cpp:635 recheckPMTHandlers The CI in Slot 0 has said it can handle caid 0b02... so use it
18:06:18.095 dvb_ci/dvbci.cpp:713 recheckPMTHandlers (1)CISlot 0, usecount now 1

Desi am card 0b1d in cititor