PDA

View Full Version : reciever dolce in uk



clauk
28-03-08, 16:15
nush dak poate sa ma ajute si p mine cineva...sunt cam paralel cu subiectul sateliti. am si eu o pb: tocmai m-am mutat in anglia si mi-am luat si recieverul dolce cu mine deoarece auzisem k poti face cumva sa prinzi canale romanesti aici. cum pot proceda? cum aflu p c sateliti opereaza dolce?

Snow
28-03-08, 16:57
nu posta acelasi lucru in mai multe locuri
http://sateliti.org/showthread.php?t=3058

Cena133
12-05-08, 23:28
nush dak poate sa ma ajute si p mine cineva...sunt cam paralel cu subiectul sateliti. am si eu o pb: tocmai m-am mutat in anglia si mi-am luat si recieverul dolce cu mine deoarece auzisem k poti face cumva sa prinzi canale romanesti aici. cum pot proceda? cum aflu p c sateliti opereaza dolce?

DOLCE OPEREAZA HELA SAT 2 LA39 GRADE EST ITI DORESC BAFTA

Snow
12-05-08, 23:33
@cena, de ce crezi ca i-am spus sa nu posteze acelasi lucru in doua parti si i-am pus un link de redirectionare?
ps: si nu tipa cand scrii ceva, nu-i nevoie de caps lock

whatever
31-07-08, 19:55
va salut! locuiesc in sudul angliei am adus din romania dolce am chemat pe cineva9profesionist) si a montat parabola a gasit satelitul hellas, dar nu receptionez semnal pe receiver- DELOC! englezoiu zice ca ii problema cu receiveru... care sa fie problema ... ma poate ajuta careva , merci mult

laleauaneagra
31-07-08, 19:58
pune un alt receiver si fa testu,atunci vezi daca intradevar e de la receiver sau nu esti pe satelit:):)

whatever
31-07-08, 20:07
Asa mi-a zis si tipul care a venit cu instalarea ca o sa aduca un alt receiver sa vada daca e problema cu receiveru meu! am sa iti mai scriu maine
merci

firstsat
01-08-08, 09:38
fa o poza la antena ta si pune-o aici.oricum trebuie sa suni la romtelecom sa iti activeze cartela ca altfel nu vezi nimic.crezi ca ala stie ce face ca sint prosti de dau in gropi.

firstsat
01-08-08, 09:42
@whatever .da-mi un pm cu datele tale de contact si te contactez eu .

mariust5
01-08-08, 14:09
Instalatorul stie de obicei ce face , daca i-ai spus sa o puna pe 39est nu cred ca ti-a pus-o in alta parte dar se mai intampla , e de la card , nu e activat . Unde in sud , poate te pot ajuta ?