PDA

View Full Version : Router cu CCCAM



gelvis
03-12-14, 21:44
Am nevoie de un sfat şi nişte indicaţii.
Am un router Motorola WR850GP şi unul D-Link DIR-615, iar pe ambele am pus şi funcţionează dd-wrt.
Aş vrea sa pun pe unul din ele cccam şi măcar un reader.
Intrebarea este dacă cineva a făcut aşa ceva pe un model din cele de mai sus şi unde găsesc nişte instrucţiuni, scheme, soft, etc.....
Merci in avans....

danysev
04-12-14, 00:25
pe dlink 615 cred ca ai avea loc sa pui openwrt, compliat(si sa fie revizia suportata) de tine, sa poti sa bagi ceva drivere ... insa probabil te vei lovi de problema spatiului flash, care va trebui sa o rezolvi cu un hub usb si un stick (how to (http://wiki.openwrt.org/doc/howto/extroot))
si pe ddwrt este posibil dar acolo ramai fara spatiu din start ca el ocupa foarte mult

umbra
04-12-14, 15:09
@gelvis
Motorola si d- link nu ma pricep dar caca ai fritzbox , e ajut cu placere ii pot coda direct ptr fritzbox Freeware cu cccam si oscam
Mfg sombra

sorin8m
04-12-14, 18:28
Daca vrei cccam pe router ai nevoie de memory stick pentru a avea spatiu. Pe openwrt kernel 2.4 se poate pune cccam. Ai tutorialul mai vechi facut de mine si resofty

fery21
05-12-14, 00:32
E vorba de dlink dir! 615 fara a avea optiune de usb doar gpio se poate cu un mmc face ceea ce doreste...

sorin8m
05-12-14, 06:41
Tot mount si la mmc trebuie facut ca sa aiba spatiu