PDA

View Full Version : Copierea programelor.



noel
20-03-08, 20:13
Am utilizat de ceva timp Alt DVB 2.1 - foarte multumit.
Am instalat Alt DVB 2.2 - merge foarte bine. Dar intre ele e o diferenta, 2.1 are un se de programe tv si 2.2 alt set si ma chinui unele programe le vad cu 2.1 altele cu 2.2. Am incercat in mai multe feluri sa combin listele de programe tv ca sa le am intr-un singur Alt DVB, dar fara succes.

A facut cineva asa ceva????

yky
20-03-08, 20:29
De ce nu incerci sa scanezi din nou satelitul...(satelitii)....mai ales ca altdvb-ul are si optiunea de a-si updata lista transponderelor direct de pe net.
Daca nu.......copiaza folderul Channels din AltDvb\SatFiles dintr-o varianta in alta de altdvb.
Daca vrei sa editezi un fisier (*/*).bch gen....3590.bch care e lista de canale a grupului de la 1* west asta e ceva mai greu ca nu cunosc ce editor poti sa folosesti in loc de ...:D ALTDVB

noel
20-03-08, 20:49
De ce nu incerci sa scanezi din nou satelitul...(satelitii)....mai ales ca altdvb-ul are si optiunea de a-si updata lista transponderelor direct de pe net.
Daca nu.......copiaza folderul Channels din AltDvb\SatFiles dintr-o varianta in alta de altdvb.
Daca vrei sa editezi un fisier (*/*).bch gen....3590.bch care e lista de canale a grupului de la 1* west asta e ceva mai greu ca nu cunosc ce editor poti sa folosesti in loc de ...:D ALTDVB

Am updatat lista transpoderelor am scanat satelitul si atunci in 2.1 lista de programe tv devine ca si in 2.2 si se pierd unele programe tv.
Copierea folderului Channels nu rezolva problema.
Si chiar m-ar interesa sa combin fisierele *.bhc din 2.1 cu 2.2 cum se face???

yky
20-03-08, 21:23
Pai canalele care se pierd ...ori nu mai exista ...ori sunt diferente in listele de fracvente ale transponderelor....pe alea le poti edita cu notepad-ul.
Pana una alta....incearca lista mea de canale din altDVB
http://www.zshare.net/download/92391886399142/

De editat un fisier .bch...chiar nu stiu cu ce sa-l vezi mai calumea....
M-a mai interesez si daca gasesc ceva ...postez aici.

kronk
20-03-08, 21:51
Am facut eu ceva de genul asta.Am redenumit fisierul bch ,care avea programele in plus,cu numele unui bch corespunzator unui satelit pe care nu il foloseam.Asa am putut sa-l copiez dintr-un AltDVB in celalalt,apoi cu add satelit am adus in lista falsul satelit si doar comutam din derulanta.
Daca nu am fost prea clar lasa-mi un offline pe mess.
Succes

noel
20-03-08, 21:55
De ce nu incerci sa scanezi din nou satelitul...(satelitii)....mai ales ca altdvb-ul are si optiunea de a-si updata lista transponderelor direct de pe net.
Daca nu.......copiaza folderul Channels din AltDvb\SatFiles dintr-o varianta in alta de altdvb.
Daca vrei sa editezi un fisier (*/*).bch gen....3590.bch care e lista de canale a grupului de la 1* west asta e ceva mai greu ca nu cunosc ce editor poti sa folosesti in loc de ...:D ALTDVB


Am facut eu ceva de genul asta.Am redenumit fisierul bch ,care avea programele in plus,cu numele unui bch corespunzator unui satelit pe care nu il foloseam.Asa am putut sa-l copiez dintr-un AltDVB in celalalt,apoi cu add satelit am adus in lista falsul satelit si doar comutam din derulanta.
Daca nu am fost prea clar lasa-mi un offline pe mess.
Succes


A mers!!!!