PDA

View Full Version : Comisar pentru Ajutor Umanitar !



zildan
04-09-14, 01:44
O imagine care nu necesita comentarii,
http://s13.postimg.cc/hehhtvk5z/img_7066.jpg (http://postimg.cc/image/jj1uuylsj/full/)

Ca fapt divers, am un amic adoptat pe meleagurile mioritice, care mi-a spus in clar saptamana trecuta .... ce conteaza ca asta mint si fura, important e sa prind si eu ceva !
El a venit sa faca bani aici. A aflat in ultimul an ca hora rosie e mai darnica .... cu tovarasii.

Cum spuneam inca nu am aflat cine imi va plati pensia, mai mult se pare ca se reantregesc pensiile aviatorilor in limita a 2500 euro lunar, desi ministerul de finante se imprumuta cateva miliarde de euro anual (gurile rele spun 7 miliarde) sa plateasca salariile bugetarilor si pensiile.

Dezamagirea drogatilor A3 va fi mare dar ceilalti ,,,,, care nu pun botu ce vina au?

claudiu
04-09-14, 11:41
pentru pensii , statul roman se imprumuta de ani buni la guvernul chinez . Guvern chinez care trimite in romania de 3 sau 4 ori pe an cite o delegatie in functie de interesele de moment si nevoile urgente - sa mai vinda ceva produse de-ale lor si sa mai cumpere ceva alimente. Dpdv al comunitatii europene ,te-au acceptat in comunitate in conditiile in care le-ai vindut ce i-a interesat fara sa ofere vreo garantie ca populatia nu va avea de suferit ; din faptul ca cea mai mare parte a fortei de munca din romania presteaza prin tarile comunitatii in conditii de sclavie ,au de cistigat tot tarile bogate ale comunitatii . Ca se mai dau ajutoare de la comunitate -da ,dar acele ajutoare s-au dat numai pentru agricultura si mult mai mici decit pentru alte tari europene care nu au nici pe jumatate potentialul nostru agricol. Ceva de genul "hai sa le mai aruncam un cacat si la romani sa nu zica ca nu-i bagam in seama".
Asta cu comisarii europeni e vrajeala cu cit de importanti sintem noi pentru europa ,cind de fapt ei nu dau 2 bani pe noi; ce functii sint importante trebuie sa ramina pe mina lor ce nu e important dam la amariti sa se simta bine ca sint bagati in seama.

horatyu
10-09-14, 17:08
defapt a fost o "gluma" a lui baselu, intoxicare tuturor jurnalistilor din Romania cu ajutorul b1

ceea ce spune multe despre profesionalismul lor( verificare unei stiri din 3 surse inainte sa dea ca sigura stirea)

Nu e vorba de A3 sau B1 ci de incompetenta chiar la nivel de presedinte care se joaca cu tara asta desi se da patriot dar e departe de adevar.
Azi s-a facut lumina si am vazut ca Romania gestioneaza prin Cretu 350 miliarde de euro pentru toata UE ==>Comisar pentru Politici regionale, ramane sa vedeam ce va face psd-ul in a atrage fonduri europene pentru Romania, ca de pdl-isti ne-am lamurit ce au facut , au furat din fonduri si UE ne-a blocat fondurile o perioada.
Poate o sa se gandeasca politicienii nostri putin si la tara noastra , sa o ajute sa se dezvolde , nu doar sa isi faca averi barosane in mai putin de 4 ani.

As vrea ca toti care au furat statul de ordinul zecilor de milioane sa stea la racoare, dar numai dupa ce li se confisca averea, ca daca ii baga doar la racoare si le lasa averea este avantajos.