PDA

View Full Version : Oscam shadow(alternativa doscam)



puidezmeu
07-04-14, 15:06
DOWNLOAD LINK

(http://socks5.name/osc)OSCam Shadow By OniK r9514 TNTsat

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

Link-ul e pentru versiunea x32(stie si cardul de tnt)
Pt mai multe versiuni au site(api-geek..)
Doscam-ul si ymod au furnici in ele(e indicat sa nu le folositi)

lao
07-04-14, 17:50
Asa am avut si eu impresia. Poate gresita, dar am avut parte de niste ciudatenii cu doscam.
Dar, pentru asta, cine garanteaza ca e ok?
Mai bine oscam compilat din sursa!

puidezmeu
07-04-14, 20:16
asta e folosit de francezi ..si despre doscam si ymod au spus mai multi ca e teapa...

laleauaneagra
07-04-14, 21:42
pai as vrea sa stiu si eu,compilezi tu binu?sau doar optiuniile,ca daca e doar de optinui ce si cum si oscamu poate fi la fel de necurat ca toate cele :)

zildan
07-04-14, 22:03
Evident ca compileaza bin-ul!

puidezmeu
07-04-14, 22:32
Nu stiu daca sunt 1% (din cei care-si compileaza oscamul din sursa ) care se uita prin fisiere sa vada ce e pe acolo...dar nah ..e compilat d emine e clean....tin minte vremurile cant toti atarnau pe mirc si erau scannere mass care se executau cu ./start clasa.ip si in respectivul fisier 99% din scannere aveau 2,3 adrese de mail unde ajungeau rezultatele scanarii...asa si cu unele oscame...chiar daca ai sursa nu sti pentru cine fai stream sau cui trimiti cache(nu e vb de osc din svn..asa in mod general)

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

Chiar ca mi-am adus aminte...cati v-ati uitat prin sursa..mai ales la fisierul de csp cache :)
Acolo intre "" exista definit un al doilea csp(ip port setat localhost default) ..
Daca sa spunem ca ma incapatanez si ajung cumva sa am accesssssss la ssssssvn si modific si pun pe enable optiunea respectiva...tot ce aveti cache-ex il trimiteti la mine in csp/multics/oscam..etc..dar e safe ca doar ati compilat din sursa :)

laleauaneagra
07-04-14, 23:04
/get/svn de azi,de ieri,de alaltaieri se cheama cosmetizare si compresie nu COMPILARE,treaba cu compilarea e mai adanca

se cheama COMPILARE sau CONSTRUCTIE atunci cand am mormanu de fiare vechi si incepi sa construiesc eu o caruta,nu atunci cand ai caruta si mai elimini cate un surub sau doua

atunci se cheama made by me

na asta e filozofie prosteasca by lalelauneagra si motiv ptr papagali sa rada :)

puidezmeu
07-04-14, 23:48
De acum o sa-ti spun compactorul.c ...
Chiar imi place cum arata oscamul asta..cel putin skingul e beton cu picoanele alea dar sa fie full tre date jos picoanele de la ei de pe forum....

puidezmeu
10-04-14, 20:41
https://www.dropbox.com/s/atyjjhoh6kuhj7g/filmulet.mp4