PDA

View Full Version : Vu+ Solo2 original vs clona



eagle
06-03-14, 14:36
deosebiri.. ambalaj si receptor intre original si clona

http://vuplus.com/pressNewsContent.htm?idx=82&pagenum=1

piccolo08
08-03-14, 21:10
Aceeasi politica de doi bani care acum o fac cei de la VU.
Acum ceva ani in urma o faceau cei de la DMM.
Ca o parere personala, aparatele reclamate de cei de la vu functioneaza perfect.
Bag mana in foc ca e o scurgere de info si mana cuiva din VU la toat ce se intampla acuma.
La fel a fost si cu DMM.

claudiu
09-03-14, 11:55
e mult mai simplu ,cumpara placi de la vu si chinezii isi fac carcasele ,telecomezile ,alimentatoarele si ies la pret mai bun cu produsul finit. Nu e scurgere de informatii ,e afacere. In momentul actual nici un importator important de echipamente satelit din europa nu isi permite o comanda mai mare de 1000bucati. Pe cind chinezii prin invirtelile lor sint capabili sa vinda de 2,3 sau chiar 4 ori mai mult decit vind importatorii oficiali. Si atunci se pune intrebarea- pentru ce sa nu vinzi placi la chinezi? Asa ca treaba cu clone e discutabila .

coco
10-03-14, 19:05
ca o parere....mi se pare mie sau din foto ,parca arata mai bine "clona"......apropo ,am 2 Vusolo2 acasa orig.si zau ca as lua si o clona sa vad diferenta , cine stie unde se gasesc in Ro la un pret bun sau trebuie sa iau de la chinezi ?

Stefan Pop
11-03-14, 20:59
ma intereseaza si pe mine. Pe aliexpress sunt cateva, dar nu stiu care sunt mai de incredere ;)

claudiu
26-08-14, 13:22
recomandare personala- mai bine original decit clona. Intimplare care pare trasa la indigo -solo2 si iCloud box3, cumparate de curind de la chinezi . Amindoua receptoarele au venit cu imagine instalata respectiv black hole si openpli. Dupa scurta perioada de functionare 3-4 zile, amindoua receptoarele si-au facut ceva update-uri in urma carora amindoua cu acelasi simptom -boot pina un moment dupa care blocaj. Dupa incercarea de a pune imagine modificata de chinezi -aceeasi imagine cu care a venit fiecare receptor,in ambele cazuri receptoarele au crapat .
Daca in cazul dream-urilor 800 si 800se imagini au aparut tot timpul si nu au fost probleme la instalare se pare ca in cazul clonelor de vu oferta de imagini e subtire tare .