PDA

View Full Version : Info -- Antena Group intrerupe joi retransmisia posturilor pe Focus



me1960
05-02-14, 22:51
Antena Group intrerupe joi retransmisia posturilor sale pe Focus Sat


05.02.2014


'' Antena Group a anuntat ca va intrerupe incepand de joi retransmisia pe Focus Sat a posturilor pe care le detine. "In urma negocierilor privind prelungirea contractului de retransmisie a posturilor Antena 1, Antena Stars, Antena 3, Euforia si GSPTV cu compania Focus Sat, partile nu au cazut de acord in ceea ce priveste termenii comerciali. Ca atare, conform adresei 721/05.02.2014 trimisa de Focus Sat companiei noastre, retransmisia posturilor Antena Group pe aceasta platforma va fi intrerupta incepand cu 6 februarie 2014", potrivit unui comunicat al Antena Group citat de Agerpres.


Antena Group precizeaza ca oferta adresata de Focus Sat "nu reflecta valoarea comerciala a posturilor TV detinute si nici cifrele de audienta care fac din divizia TV Intact leaderul pietei romanesti, cu un market share de 22,1%".


"Sumele de retransmisie negociate reprezinta o solicitare comerciala echilibrata, aplicabila politicii comerciale din piata de distributie, fiind in conformitate cu contractele existente actualmente pe piata", se mai arata in comunicatul Antena Group, care se declara "in continuare deschisa negocierilor cu compania Focus Sat, in vederea gasirii unei solutii in favoarea publicului telespectator".

''


http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-16552321-antena-group-intrerupe-joi-retransmisia-posturilor-sale-focus-sat.htm

sarkany
06-02-14, 00:12
Focussat Antena1 de la ora 0:00 http://img.tapatalk.com/d/14/02/06/vamupupa.jpg



Sent from Android using Tapatalk !

marius_tr
06-02-14, 05:21
or sa iasa de la toti si o sa se mai uite la antene decat voiculescu

tutri
06-02-14, 07:22
Zilele trecute prezentau statistici, in care erau lideri de audienta. Azi/maine istorie, mai ales ca vine digi24 in must carry.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

puidezmeu
06-02-14, 11:33
Lasa ca fara antene acum au loc pe TP sa mai bage 1 HD :)

stupidman
06-02-14, 12:12
eu protestez...sant antenist si am platit la focus in avans pe un an....eu acuma ce fac ??? pe cine trag eu la raspundere ca si utilizator cinstit de servicii romanesti ???
si protestez si ca utiizator de digi, care ma priveaza de vizionarea trustului intact...
si protestez si fata de freesat pt ca ma costa 160 de ron contrar numelui si reclamei facute....

cine apara utilizatorul final in cazurile astea de abuz pe fatza, zic eu ???

spiry
06-02-14, 12:33
strategie de marketing si ratingul asta .sa nu uitam ca asa au facut si cei de la protv ca sa forteze o suma mai mare la contract. oricum ei pierd...totusi increderea mea este ca cei de la focus vor gasi niste canale sa inlocuiasca antenutele daca nu se ajunge la un consens. sunt de acord cu @puidezmeu, mai bine baga ceva hd decat SS motanului felix.

neutrin
06-02-14, 13:00
Nu imi pasă, ca nu urmăresc excrementele securistului, dar zic că e bine :))

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

akileon
06-02-14, 14:17
sunt sigur ca o sa se rezolve dar o sa se vada in valoarea abonamentului, probabil o sa se rotunjeasca la 30 lei / luna, plus ca aia cu compensarea nu mi se pare chiar ok, eu aveam deja posturile alea platite in alt pachet, daca scot antenele si baga 5 posturi noi de calitate nu m-ar deranja

florinsbr
06-02-14, 14:43
http://s30.postimg.cc/fcb78hndt/Capture.jpg (http://postimage.org/)

Acum nu mai am nici Antena 1 .... pufff Arunc receptorul pe geam!! :(

laleauaneagra
06-02-14, 16:17
eu protestez...sant antenist si am platit la focus in avans pe un an....eu acuma ce fac ??? pe cine trag eu la raspundere ca si utilizator cinstit de servicii romanesti ???
si protestez si ca utiizator de digi, care ma priveaza de vizionarea trustului intact...
si protestez si fata de freesat pt ca ma costa 160 de ron contrar numelui si reclamei facute....

cine apara utilizatorul final in cazurile astea de abuz pe fatza, zic eu ???

DRAGUL MEU vezi tu diferenta intre digi si focus...focus te anunta ceva in comunicatul ala,citeste l bine si ai sa intelegi cum sta treaba

e valabil si ptr tine @florin

stupidman
06-02-14, 18:49
pai ma anunta ca e temporar...si ca e vorba de pretul abonamentului... faza e ca deja acest pret a fost deja marit fara ca eu sa primesc ceva in plus... Bollywood nu servesc...si daca eu am de exemplu focus total ??? care e sfaraiala cu ce i-mi ofera mie acuma focus-ul ???

barghy
06-02-14, 22:24
Cea mai corecta miscare ar fi, pentru Focuss, sa adauge un pachet separat pentru Intact. Atunci sa vezi cine ar plati in plus pentru antene...

lucrad
07-02-14, 08:02
Ce m-as bucura sa dispara de peste tot Antenele, ioi ce m-as bucura............

avoid
07-02-14, 18:00
Cei de la orange au trimis notificari la magazinele unde se comercializeaza Orange DTH ca pana pe 15 sa traga tare sa faca cat mai multe abonamente. Se pare ca o sa reapara in grila Mogulul:))))))

michael86
07-02-14, 20:03
or sa iasa de la toti si o sa se mai uite la antene decat voiculescu
de la sursa informatia(@aliosatvd) ca el e cu antenele : le trec in hasde' si se pregatesc de circuit inchis pentru motan , ca il paste bulaul ...:clap:

pentru @florin si @omprost(asa a zis goagal) : la digi mai sunt in grila ? asta cu sunt fan(iti garantez ca daca urmaresti o luna bbc o sa devii fan) si cu platitu'( cine te'a obligat) e relativ .
ps. la dolce cand o expira contractu' ? poa scapam draq de propaganda imputita odata .

fery21
07-02-14, 22:26
Ce m-as bucura sa dispara de peste tot Antenele, ioi ce m-as bucura............

Eu nu! Abea le-am montat...

franta
07-02-14, 23:32
poa scapam draq de propaganda imputita odata .
da de b1 de ce nu zici nimic , astia care santeti anti voiculescu si antene dati dovada de ipocrizie ,

daca nu-ti place ceva SCHIMBA PROGRAMU

ASiX88796
07-02-14, 23:58
Păi B1 nu a cerut bani la FocusSat. Dacă cerea era tratat la fel.

E aberant să transmiţi in toată ţara, pe cablu, gratuit, toate programele Antena Group şi să cocoşezi un DTH cu preţuri aberante.
ProTV cere bani şi pe cablu şi pe satelit. Antena de ce dă gratis la cablu şi cere bani pe satelit? Ei caută scandal cu orice preţ, asta este stilul lor. Voiculescu şi-a turnat la securitate familia, e un individ fără scrupule, nu are caracter sau valori morale, eu un excrement al societăţii la fel ca şi cei ce orbitează in jurul lui.

franta
08-02-14, 00:56
la cata audienta au aia normal ca nu au motiv sa ceara, si legea must cary e o lege aberanta
legat ca si-a turnat familia la securitate
el lucra acolo si a ajutato pe varasa sa mearga in excursii in strainatate (excursii care nu erau la indemana tuturor ) deci avea o viata priviliegiata in romania, si ea ce face isi pune palma in cur si ramane afara, pe vremea aia daca cineva fugea afara cei ramasi erau luati la intrebari de catre stat , si cand a venit statu si a intrebat : da bine ma ne-ai rugat so o lasam pe varata sa se plimbe si ea a fugit din tara daca vrei sa nu te dam afara ar fi bine sa cooperezi . normal ca dupa ce vara lui isi baga picioarele in viata omului si nu da 2 bani pe ce se intampla cu el omu se duce sii spune ca ar fi bine sa se intoarca in tara ca daca nu iese el rau.
ca sa nu iasa rau a dat ceva din casa si s-a scos , dupa cum se vede nu iau facut nici un rau acele declaratii
90 la suta din oameni ar face acelasi lucru in pozitia lui
scuze de offline

ASiX88796
08-02-14, 01:24
Fiecare are propria lui scară morală pe care poate plasa mai sus sau mai jos diferiţi indivizi. Pentru mine Voiculescu este muuult sub zero. Cei care savurează Antena 3 nu le pot ura decat Vizionare Plăcută şi Pace Vouă. Scuze de offtopic.

Şi revenind on topic, nu este capăt de ţară că nu sunt Antelele la Focus. Există intodeauna alternative. Nici Comedy Central nu este in oferta FocusSat dar asta nu inseamnă că nu ne uităm la el.

grasububu
08-02-14, 09:02
toata lumea sa invatat sa ceara mai mult,...de ce sa nu ceara mai putin?...sai mai tie focussat pe off vreo luna si sa vedem ce lider de audiente mai avem:gathering:

maximux
08-02-14, 11:10
daca te multumesti intotdeauna cu putin, felicitari !!! ,,Sarac si cinstit" ca Iliescu.

stupidman
08-02-14, 18:19
@michael86... daca nu lasai goagalu' sa si inteleaga in locul tau, observai ca protestul meu era ca se schimba regulile in timpul jocului si toate astea numai in interesul lor financiar, DTH-ul sa transmita putin si pe bani multi, voiculescu sa faca avere, cei cu reclama sa le cumpar pasta de dinti si jelybonu' turcesc. Nimeni nu apara interesul utilizatorului final.
Entertaiment oricum nu servesc de la antene, iar pt a fi cat de cat informat in Romania sant obligat sa ma uit prin rotatie la toti, dupa care tre sa vad si ce zice Europa pt. ca e posibil ca in tara sa ma minta toti.

daca i-si inchipuie cineva ca asa ma va face astfel sa ascult numai de parerile celor de la labe1tv, se inseala rau de tot !

waynejames
08-02-14, 22:29
Daca ii scoate si UPC-ul si Digi de la cablu , cam ce rating ar mai avea?

Oare ar plati Voiculescu ca sa le bage la loc...? Pentru ca , imi inchipuiesc ca s-ar micsora mult veniturile...

Faza cu pachet special pentru antene mi se pare cea mai corecta.....

michael86
08-02-14, 22:31
pe ce s'au bazat cand se dadeau lideri de piata ? o fi sondaju' facut de INSOMAR a lu' sorinika vantulet ? :haha1:
so da pe linga felixu sai dea si lui o sarma la bulau :haha1:

labe1tv, se inseala rau de tot !
cum draq ma omule poti avea incredere intr'un lucru facut de un turnator ? tu crezi ca latratu lu' ala de la b1 ma intereseaza ? stai izzy ca nu's colorat de nici un fel . doar iti redau realitatea (nu tv) .
poa nu stii ce boala e plasma rosie a psd-ului . de la ei a plecat cancerul in tara asta si fara lupta si suferinta (asa e dat neamului) nu scapam de ei !

barghy
09-02-14, 13:52
Oamenii care nu au un interes direct, nu au de ce sa il sustina pe turanatorul de felix, dealtfel un om de nimic care e in stare sa sacrifice totul doar sa scape el , dar nu cred sa-i mai iasa acum. Legat de stabilirea audientei, e stupid sa spuna Intact ca e peste Mediapro... Chiar modul de stabilire al audientei facuta de ARMA e suspect:
http://www.arma.org.ro/ro
Urmariti filmuletul si spuneti-mi cum draq se poate face o ierarhizare a canalelor la abonatii DTH .

flyflu
13-02-14, 00:23
libertatea cuvantului, manifestata chiar aici de noi toti ar trebui sa fie pe primul loc pentru orice canal de transmisie! dak nu imi place un vector de propagare, schimb canalul. alt receptor insa are mai departe posibilitatea sa "consume" aceasta sursa de informare. poate intzelegeti cu totii ca asta este cel mai pretios castig dupa "epocad aur".

eu unul pretuiesc antenele si ma simt zgariat de "la b1" prin felul prozelitist in care imi baga pe gat mai degraba interpretari decat informarea si relatarea faptelor. e posibil ca alti "receptori" sa vada exact pe dos. totusi, dak as afla k B1 este "interzis" mai mereu, coincidenta, in an electoral mi s-ar parea ca pute!

omul24
13-02-14, 05:19
Daca ii scoate si UPC-ul si Digi de la cablu , cam ce rating ar mai avea?

Oare ar plati Voiculescu ca sa le bage la loc...? Pentru ca , imi inchipuiesc ca s-ar micsora mult veniturile...

Faza cu pachet special pentru antene mi se pare cea mai corecta.....
Era corecta faza cu pachet special daca se aplica din prima si trustului media pro dar asa s-a creat un precedent si iata ca incearca si altii...

mar1us
13-02-14, 12:14
Nu le recomand un pachet separat pentru antene,or sa-si ia teapa garantat ! Cei care se pling dupa antene,nu or sa plăteasca,hai sa nu fiu rau poate 10% or sa plateasca,ei doar vor dar daca se poate gratis
No ofense ...

laleauaneagra
13-02-14, 13:43
Doamne cata poveste cu antenele astea,media pro...altceva nu mai stiti?santeti in acest hobby si aveti o gramada de canale de vazut....apoi aveti stream,iptv etc cu asa iubitele antene,unii aveti H/H si puteti merge pe W2 pentru iubetel stiri.....ce dracu e cu unii dintre voi??

nu o mai da ti cu plata,ca va inseala ca nu mai stiu eu ce....ca e aiurea ce vorbiti,iar unii dintre voi pe aici si prin alte parti chiar spuneti aberatii mari de tot

va puteti plange luna viitoare cand veti plati acealsi abonament ca si cum antenele ar functiona....desi si in aceasta situatie e aberant sa va plangeti

antenel exista in grila,plus ca foccus va ofera 5 canale momentan gratuit in locul antenelor...nu va mai lamentati ca totusi tind sa cred ca nu santem noi miezu iar focusu,avocatii lor si cine mai e pe acolo sant de o prostie rara incat sa incalece contractu in mod prelungit,voit si cum mai vreti voi

faza cu platitu pe un an e din nou o prostie grava...nu va pus nimeni sa platiti pe un an,aveti atatea modalitati de plata ca nici un dth ro,plus alte facilitati...si eu am pe un an familia si tot ce pot spune e...BRAVO FOCUS

iata un ex de plata in avans pe un an,3 luni sau cat vreti voi

multi dintre noi cumparam diverse lucruri in avans pe un an,pe o luna sau mai multe,da?de ex...combustibil,lemne,pelet,mancare ptr pisici si la naiba ca pot continua cu exemplele pana maine........acuma daca eu cumpar astea pe un an si ele de ex vor fi in oferta 3luni gratis in magazine sau timp de 5 luni se ieftinesc major,eu ce fac ca le am cumparat pe un an la un pret major,ma sinucid???sau merg la protectia consumatorului,ca deh se obisnuieste,merg sa le dau foc la magazin???

eu inteleg ca unii dintre voi va plictisiti...inteleg ca unii dintre voi urati focus....inteleg ca unii dintre voi multe altele dar mai luati o pauza sau uneori ganditi cu creieru daca il aveti

---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

si ca sa inchei in a mi da cu parerea vreau sa va dau o tema de casa si sa va intreb un lucru si vreau in caz ca raspunde vreunu sa o faca sincer

ce ati face voi daca ati plati pe un an si focus va anunta ca de maine se va ieftini abonamentu la jumatate??

1.veti merge la focus sa le dati diferenta?
2.veti fi asa de nervosi ca in cazu de fata?
3.sau veti rade cu gura pana la urechi si veti spune....mama ce le am tras o

spiry
13-02-14, 18:24
in cazul meu cred ca voi rade fortat printr dinti si voi zice...mama ce mi-au tras-o :boxing:

laleauaneagra
13-02-14, 18:43
vroiam sa zic daca se va mari abonamentu...dar la cata nebunie e cu discutia asta :)

omul24
13-02-14, 20:59
@laleauaneagra, normal ca pt noi pasionatii nu e nici o problema in a urmari un canal sau altul, dar sunt si simpli clienti care nu au alte optiuni, si in fond si la urma urmei banuiesc ca si majoritatea dintre noi sunt clienti la un DTH sau altul ca altfel nu am avea aceasta pasiune...

laleauaneagra
13-02-14, 23:37
de acord cu tine..insa

la ce i pasionati am un pic de pretentie referitor la modul in care se abordeaza problema sau cum se intelege ea din punctul nostru de vedere,cunoscand mult mai multe decat un client obisnuit

cat despre clienti obisnuiti,ce sa zic.....ar fi mai bine ca focus si alte dth sa faca jocurile nenorocitilor de la media si intact??ar fi mai ok sa accepte conditiile lor si sa mareasca abonamentul?

sa fim seriosi fata de numarul de oameni ce vizioneaza A1 si A3 :)

sant multe categorii de abonatii focus si nu numai....ma refer la ce i de pe teritoriul ro,unii cu antena satelit si cablu(deci se compenseaza pierderea intact)aici cred ca sant majoritatea...unii doar cu antena satelit focus(aici trebuie impartit cati duc dorul intact)...pe urma ar fi ce i care stiu ce vor de la focus ca doar nu sau abonat pentru intact...si nu in ultimu rand santem noi,marea majoritate a abonatilor care tind sa cred ca putem compensa sau gasi aceste canale si prin alte parti

mar1us
15-02-14, 00:37
Penttu simpli clienti,exista optiuni,daca nu le cunosc sa dea pe alt canal....kanal D de ex si asa ii copiaza pe aia de la antena 1 ...

Sent from my GT-P3110 using Tapatalk

akileon
23-02-14, 14:13
prin introducerea celor 6 posturi noi din martie sa inteleg ca au renuntat a mai difuza antenele? vad ca de ceva vreme nu se mai aude nimic

claudiu
23-02-14, 21:45
o sa mai treaca putin timp si revin ei la negocieri, nici un canal tv nu si-ar permite sa renunta la colaborarea cu un dth care are,cred 250mii de platitori . Nu cumva prin aprilie expira contractul grupului intact cu dolce ? Sa vedem daca tot asa o sa faca .

dic_star79
23-02-14, 23:34
Cu cei de la Dolce am auzit ca prin august.

paduraru
24-02-14, 12:28
Si eu tot de aprilie stiu.

barghy
03-03-14, 10:32
Va fi aprilie renogocierea la Dolce, dar si daca ar fi in august , si Dolce va scoate Intact din grila, ce concluzii putem trage ??

laleauaneagra
03-03-14, 11:17
ca libertatea vine din cer :)

dic_star79
03-03-14, 14:22
Vin alegerile din toamna si au nevoie de bani, ori mai lasa din cererile nesimtite , ori isi baga fiecare DTH ......in Intact !

laleauaneagra
03-03-14, 15:12
DTH meu e mareee,nu stiu daca intra intact in....INTACT

fery21
03-03-14, 21:33
Care esti cu radiera pe aici ????

mirel
03-03-14, 22:18
nu creca te-a "radiat" nimeni... e de pe la tine, ai botoanele murdare.. :)

laleauaneagra
04-03-14, 00:03
poate ca doreste sa ma radiezi pe mine...e la moda,am cam devenit antipatic ptr 99 la suta...insa bunica imi spunea ca popularitatea fie ea ca e negativa sau pozitiva e benifica,adica esti in centru atentie,altfel esti doar un numar in plus la numaru de locuitori,deh eu grele cu pshihologia :)

revenind ontopic...e deja un topic vechi,fara vlaga si importanta iar in ultima lui parte se vorbeste despre dolce

am postat de noapte buna

fery21
04-03-14, 08:43
In tradevar am butoanele murdare acum am vazut :)

PS: laleao ce sa am yo cu tine de te vreu radiat ?