PDA

View Full Version : vu+ solo



sifo66
15-12-13, 10:09
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-1pcs-STB-hd-satellite-decoder-vu-solo-dvb-s2-with-1300-MHz-CPU-2/1515244264.html
ce ziceti merita sa dau banii pe asta ? stiu ca e clona ,insa as vrea sa stiu daca si-a mai cumparat cineva si cum functioneaza?

spiry
15-12-13, 21:03
Bună! Arată prea bine pentru a fi clonă, cel puțin din imaginile prezentate.am văzut la cineva care avea un cloud ibox 2 și care cu imgini black hole se mișca super. acum depinde de alegerea ta și de garanția pe care o oferă ei. am luat și eu clonă de dm 500 de vreo trei ani, și merge și acum dar nu și server numai client.aspectul era evident de chinezărie.personal folosesc gigblue quad luat de la o firmă respectabilă de la noi din țară, și sunt super mulțumit.

fery21
16-12-13, 13:08
E o clona nici un solo2 original nu are in dotare cablu serial...

sifo66
16-12-13, 21:45
sunt sigur ca este clona la pretul asta si nu ma deranjeaza asta. eu eram curios daca a cumparat cineva si cum functioneaza,daca functioneaza ca server ?sau numai client, am clone de dreambox de 5 ani si nu am probleme cu ele functioneaza f bine si ca server si ca client

fery21
16-12-13, 22:49
Cu mici virgule stim si noi cum fuctioneaza clonele....majoritatea dintre noi au sau au avut o clona.... ideea e alta petru 40-50 de euro in plus te sfatuesc totusi daca vrei sa cuperi ceva care sa ai suport nelimitat axeazate pe original.

claudiu
17-12-13, 09:35
si la duo si la solo vindute de chinezi iti dadeau si cablu serial . Pentru duo a aparut un patch care dupa instalare puteai sa pui imagini de original. Pentru solo2 varianta care o vind chinezii, exista imagini ? se pot pune imagini de original pe el? Vezi ce zic pe forumul lor ,ce probleme au cei care l-au cumparat deja .