PDA

View Full Version : Transfer Abonament



danyelsan
19-11-13, 18:57
Salut,

"Am" un abonament la Focus cumparat de ceva timp si nu mai pot lua legatura cu titularul (si.a schimba nr de tel) si vroiam sa imi activez receptorul 2 ( sunt peste 12 luni incarcate pe abonament) .

Ma poate ajuta cineva cu ceva informatii cum sa transfer abonamentul pe numele meu sau macar cu date ale vechiului client (nume, prenume si adresa, presupun ca seria de buletin nu mai este importanta ca se schimba) ?

Cei de la Focus nu au sediu central unde pot sa merg sa discut cu cineva ?

Multumesc,
Daniel

paduraru
20-11-13, 10:54
Suni la relatii clientii le spui ca ti-a dat cineva echipamentul si vrei sa-l treci pe numele tau,iti cer datele tale si se face trensferul sau mergi la un instalator autorizat si faci transferul.

danyelsan
20-11-13, 23:35
Am incercat insa nu vor .

O sa mai incerc pana poate dau de cineva mai "rasarit" sau simplu cer cu un superior si poate rezolv cu el .

Pe vremea Boom ului superiorul agentului din call center avea mana "mai libera" decat agentul .

dingo31
26-11-13, 13:46
Nu ai nevoie de abonament. Cumperi cont minim 1 luna - 26 ron pachet familia, de la tarabe (gasesti la media galaxy sau alte magazine similare) si activezi cartela prin sms la 1883, ai nevoi de serie cartela si pin incarcare.

coco
26-11-13, 15:53
omul vb.de oferta 10............mai vrea un card si receptor pe acelasi abonament la focus,eu am avut ca tine.......trebuie sa faci rost de datele titularului(trebuie sa vb.cu cineva care face instalari la focus din zona ta).....dupa care faci oferta 10

horatyu
26-11-13, 21:36
pai nu mai bine isi face un abonament nou pe numele lui?
si cardul ala il vinde pe ocazii sau pe forum

ce sfaraiala e sa transferi abonamentul?

danyelsan
27-11-13, 21:55
Da, asta o sa fac daca nu rezolv cu transferul .
Momentan nu am mai incercat nimic pt ca sunt in asteptarea unui nou card de digi pt un dreamb si dupa o sa incerc si cu focus.

Ideea este daca imi fac alt abo ca ajung undeva la 500-550 de lei cu totul , asa imi aduc aminte ca am facut o simulare cu o agenta din call center , cu activare etc . Nu mai stiu ce oferta au actualmente.

La noile abonamente primesti receptorele in custodie impreuna cu cardurile . Exista vreo imperechere ceva intre ele sau pot folosi cardul direct in dreamb?

horatyu
30-11-13, 23:05
la focus nu e imperechere ca la alte dth-uri